Těhotenství

   

Od plánování těhotenství po porod

Plánování těhotenství, otěhotnění

Plánujete těhotenství? Chcete vědět, jak otěhotnět, kdy je možnost otěhotnění nejpravděpodobnější? Co je to oplodnění? Jak můžete ovlivnit pohlaví dítěte a jak poznáte, že jste těhotná? Jak je to po otěhotnění s menstruací? Jak vypočítat termín porodu?

Průvodce těhotenstvím od početí do porodu

Pak jste zde správně. Těhotenství je nejobsažnější oddíl našeho portálu:
O tom, jaké jsou příznaky těhotenství , o tom, že o těhotenství Vás poměrně spolehlivě informuje provedený těhotenský test, se dočtete právě v tomto informacemi nabitém oddíle. Dále Vás seznámíme, jak lékař ověří Vaše těhotenství, co je a k čemu slouží těhotenská průkazka - Váš nejdůležitější dokument v těhotenství. Také je zařazeno schéma jednotlivých návštěv v těhotenské poradně, kdy, tj. jak často poradnu navštěvovat, jaká vyšetření jsou na jednotlivých návštěvách prováděna.

V oddíle Těhotenství nemůže samozřejmě chybět Průběh těhotenství aneb, co se děje během těhotenství s maminkou, stejně jako kapitola popisující růst a vývoj miminka. Zde se můžete těšit na kapitolu vývoj miminka týden po týdnu, kterou jsme právě začali zveřejňovat. Rovněž zde řešíme nejčastější problémové situace v těhotenství. Nechybí ani pár praktických rad, jak o sebe v těhotenství pečovat, čeho se vyvarovat a jak se udržet v psychické pohodě. 

Na těhotenství navazuje Těhotenství týden po týdnuPorod s předporodní přípravouVývoj miminka týden po týdnu a Porodnice v ČR s bohatou fotogalerií a autorizovanými informacemi a hodnocením rodiček. Nezapomeňte si vytisknout Cvičení pro těhotné, které naleznete v Bonusu pro registrované.

Chcete-li se naučit zdravě stravovat, vařit a cvičit nejen pro období těhotenství, inspirujte se v naší publikaci Zdravé těhotenství.

Věci do porodnice, mateřská, rodičovská

Nezapomněli jsme ani na praktické aspekty těhotenství. Seznámíme Vás, jak postupovat při výběru těhotenského oblečení, jaké věci si pořídit do porodnice a co si nachystat pro miminko doma. Sama jsem tápala v sociálně-právních záležitostech týkajících se mateřství. Proto i z nich Vám přinášíme byť stručné, ale důležité informace. Dozvíte se, co je mateřská a co rodičovská dovolená, jaká je výše dávek od 1. 1. 2013, co je to porodné, jak je v současné době vysoké a kde o něj žádat.

Inzerce

Zdravé těhotenstvíPublikace ZDRAVÉ TĚHOTENSTVÍ

představení knihy o výživě, vaření a cvičení v těhotenství, s recepty

Unikátní publikace Zdravé těhotenství pro těhotné i šestinedělky věnující se současně zdravé výživě, zdravému vaření krok za krokem a zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu. O tom nejdůležitějším, co rozhoduje o zdraví Vašeho miminka! Zkuste to! 

Naučte se zdravě vařit již před narozením miminka! Co se před porodem naučíte, s miminkem jako když najdete!

Ucelená řada vzdělávacích knížek Babyonline pro děti 0-7 let s videi.

wwww.zdravetehotenstvi.cz.

 

Plánování těhotenství

Chcete vědět, co dodržovat a čeho se naopak vyvarovat před plánovaným otěhotněním?

... »

Jak otěhotnět? Ovulace. Plodné dny.

Kdy je pro Vás nejvhodnější termín pro početí miminka? Co je ovulace? Co jsou plodné dny? Jak si určit plodné dny? Jak co nejrychleji otěhotnět?

... »

Mohu být těhotná?

Mohu být těhotná? Otěhotnění po vynechání antikoncepce Otěhotnění po Postinoru Vynechání menstruace Otěhotnění, když si přítel dává pozor Otěhotn ... »

Ovulační testy

Jak funguje ovulační test? Jak dle ovulačního testu naplánovat pohlavní styk? Kdy a jak je vhodné ovulační test provést? Jak se projeví pozitivní výsledek?

... »

Pohlaví dítěte

Jak je možné ovlivnit pohlaví dítěte vhodným naplánováním pohlavního styku?

... »

Příznaky těhotenství

Jak poznám, že jsem těhotná? Příznaky těhotenství. Průkaz těhotenství na ultrazvuku. Může se v těhotenství objevit menstruace?

... »

Těhotenský test

Jak a kdy se během cyklu těhotenský test provádí, v kterou denní dobu je nejcitlivější? Může být těhotenský test negativní, i když jsem těhotná? Může být test pozitivní, i když těhotná nejsem?

... »

Kdy jsou testy na graviditu průkazné?

Kdy jsou těhotenské testy na určení možného těhotenství průkazné? Kdy je provést? Kdy a jak stanoví těhotenství lékař?

... »

Otěhotnění po císařském řezu

Je časně vzniklé těhotenství po císařském řezu rizikové?

... »

Otěhotnění po potratu

Mohu být měsíc po potratu těhotná? Jak dlouho zůstává po potratu pozitivní HCG?

... »

Opoždění menstruace

Jak zjistit příčinu opoždění menstruace, když těhotenský test je negativní?

... »

Antikoncepce po potratu

Antikoncepce po samovolném potratu Mohu po potratu užívat antikoncepci? Dotaz: Dobrý den, slyšela jsem, že po spontánním potratu by se minimálně půl roku až jeden rok ne ... »

Je možné otěhotnět ihned po vysazení antikoncepce?

Je možné otěhotnět ihned po vysazení antikoncepce?

... »

Snadná cesta k početí! Víme, kam nasměrovat vaše kroky!

Snadná cesta k početí! Víme, kam nasměrovat vaše kroky! Založení rodiny je pro ženu i muže obrovským mezníkem v jejich životě. Faktem je, že po čase, kdy se početí nedaří, s ... »

Menstruace

Menstruace Menstruace (perioda, menses) je úvodní částí menstruačního cyklu, kdy dochází společně s krví k odloučení narostlé sliznice (endometria), nebo-li výstelky v dutin ... »

Menstruační cyklus

Menstruační cyklus Menstruační cyklus je nejčastěji 28denní fáze od prvního dne jedné menstruace do posledního dne před menstruací následující. Obrázek: fáze menstr ... »

Menstruační vložky, kalíšek nebo tampón?

Menstruační vložky, kalíšek nebo tampón? Na trhu je rozmanitá škála menstruačních pomůcek (vložky, tampony, kalíšky). A při výběru záleží jen ženě a na intenzitě menstr ... »

Menstruace po porodu

Menstruace po porodu Menstruace se může dostavit mezi 8. a 16. týdnem po porodu, ale ženy, které kojí, mohou začít menstruovat mnohem později – často až poté, co kojit přest ... »

Otěhotnění při menstruaci

Otěhotnění při menstruaci Takzvané plodné dny, tedy období, kdy je největší pravděpodobnost, že dojde k oplodnění uzrálého vajíčka, jsou udávány v polovině menstruačníh ... »

Opožděná menstruace, zpoždění menstruace

Opožděná menstruace, zpoždění menstruace Pokud dojde náhle ke zpoždění menstruace, pak je nutno na prvním místě určit, zda se nejedná o těhotenství. Pokud je vyloučeno, ... »

Interupce, umělé přerušení těhotenství

Co je to interupce? Kdy a do kdy je možné interupci - potrat provést? Jaká jsou rizika? Kolik interupce stojí? Kdy je po ní možné otěhotnět?

... »

Farmakologické ukončení těhotenství (potratová pilulka)

Potratová pilulka - kde se dá koupit? Menstruace po užití pilulky. Následné otěhotnění. Cena pilulky. Mifegyn, Mispregnol - jaké je přesné dávkování?

... »

Postkoitální antikoncepce, pilulka po styku

Pilulka, která se užívá po nechráněném styku. Do kdy je možné pilulku užít? Je Postinor a další volně prodejný bez předpisu?

... »

Nemohu otěhotnět (neplodnost)

Jak se pozná, že jde o neplodnost? Příčiny neplodnosti a jejich léčba u mužů a žen. Jakou roli hraje věk partnerů? Za jakých podmínek dojde k oplodnění? Jak dlouho žije pohlavní buňka? Co se bude dít, navštívíme-li odborníka?

... »

Rehabilitační léčba metodou L. Mojžíšové

Co zahrnuje metoda léčby paní L. Mojžíšové a jaký je její průběh? Je tato metoda vhodná k léčbě všech typů neplodnosti? Kdo léčbu v ČR praktikuje? Jaká je úspěšnost této metody?

... »

Centra léčby neplodnosti

Centra léčby neplodnosti v ČR - služby, které poskytují, kontaktní údaje

... »

Centrum asistované reprodukce, Gynekologicko – porodnická klinika LF MU a FN Brno

Přednosta: prof. MUDr. Pavel Ventruba, DrSc., MBA. Motto: „Návaznost péče o ženu od početí až k porodu, kterou můžeme našim pa ... »

1. Centrum podpory plodnosti

Toužíte po miminku, ale….? Patříte mezi páry, které nemohou počít dítě? Plánování miminka je v dnešní době velmi diskutovaná záležitost hlavně mezi páry, které překročili vě ... »

ReproGenesis

ReproGenesis IVF centrum Držet dítě v náručí a prožít MATEŘSTVÍ, to je sen každé ženy. My jsme připraveni pomoci vám tento sen splnit. Otázka problematiky asistovan ... »

Kvalita spermií

Co je to neplodnost? Kolik párů má problémy s plodností? Jak jsou na tom v dnešní době z hlediska kvality spermie? Co spermiím škodí? Jaké možnosti má muž bez spermií ve spermatu? Kde se můžete nechat vyšetřit?

... »

Průběh těhotenství

Průběh těhotenství aneb co se děje s maminkou? Tělesná hmotnost Rodidla Krev a krevní oběh Dýchání Trávení Močové cesty Prsa Ků ... »

Délka těhotenství

Jak dlouho těhotenství trvá? Proč se těhotenství počítá na týdny a ne na měsíce? Který den je prvním dnem těhotenství? ... »

Termín porodu

Podle čeho se nejpřesněji stanoví datum porodu? Je to podle data poslední menstruace, oplozující soulože, data prvních pohybů nebo ultrazvukového vyšetření? Mohu mít dva odlišné termíny porodu?

... »

Těhotný tatínek

Historie syndromu "těhotného tatínka". Rituály muže těhotné ženy v minulosti. Jaké projevy "rituálního" chování můžeme u partnera v období těhotenství pozorovat dnes? S jakými projevy se setkáváme u partnera v době porodu? U jakých typů mužů se se syndromem setkáváme častěji?

... »

Těhotenství náctiletých

Jaká jsou rizika těhotenství u náctiletých? Pro plod riziko předčasného porodu, nízké porodní váhy. Jaká jsou rizika pro dítě po porodu? Jak těmto těhotenstvím předcházet?

... »

Těhotenství týden po týdnu

Těhotenství týden po týdnu popisuje, co se děje s maminkou, jaké potíže se mohou objevit, jaká vyšetření absolvuje, a jak roste miminko týden po týdnu.

... »

Vstupní gynekologické vyšetření

Co je součástí vstupního, tedy prvního vyšetření v těhotenství? Kdy se provádí vyšetření čípku s odběry onkologické cytologie? Je nutno zjistit pánevní rozměry? A nezapomíná se ani na kontrolu prsů a krevní testy.

... »

Další prohlídky v těhotenství

V jakých intervalech probíhají další prohlídky v těhotenství? Co se na nich vyšetřuje? Jak je to s Rh faktorem? Kdy se provádí KTG? Kdy Vás lékař odešle na specializovaná vyšetření?

... »

Ultrazvuk

Kdy probíhá první, druhý a třetí ultrazvuk? Proč se který dělá? Jaké jsou nejčastější zkratky v záznamu z ultrazvuku a co znamenají?

... »

Prvotrimestrální screening

Prvotrimestrální screening je kombinací několika testů, jejichž výsledky vyhodnotí počítačový program a stanoví tak riziko vrozených vývojových vad.

... »

Biochemický screening

Kdy a proč se provádí biochemické vyšetření v těhotenství? V jakém procentu odhalí riziko genetické (chromozomální) vady plodu?

... »

Doplňková vyšetření

Kdy Vás lékař odešle na genetickou konzultaci? Jaká vyšetření se provádí u rizika určitých onemocnění plodu? ... »

Amniocentéza

K čemu slouží v těhotenství amniocentéza - odběr plodové vody? Kdy ji lékař doporučuje a jak se provádí? Jaký režim po amniocentéze dodržovat?

... »

Těhotenská průkazka

Těhotenská průkazka je základní dokument těhotné ženy. Proč jej mít stále při sobě? Co z ní ostatní vyčtou? Co znamenají zkratky v ní?

... »

Těhotenská průkazka detailně

Kde je na průkazce uveden termín porodu? Co všechno lékař zapisuje při počátečním vyplnění těhotenské průkazky? Kde a jak jsou zaznamenány výsledky vyšetření během těhotenství? Jaké informace by v průkazce určit neměly chybět? Jak číst tabulku v průkazce?

... »

Zkratky v těhotenské průkazce

Co je to cerkláž, glykosurie, cervix score, CRL, kolpo, cyto, oGTT, otevřené hrdlo, oligohydramnion? Jak se značí nadměrné množství plodové vody a co to znamená? Vše Vám srozumitelně objasníme.

... »

Běžné těhotenské potíže

Proč se objevuje v těhotenství pálení žáhy? Co může doprovázet svalové bolesti? K jakým změnám dochází v dutině ústní? Jak předejít zácpě, bolestem hlavy a tvorbě křečových žil a hemoroidů?

... »

Rh faktor v těhotenství

Početí dítěte Rh negativní ženou s Rh pozitivním mužem s sebou nese zvýšené riziko výskytu hemolytického onemocnění u dalšího potomka. V současnosti se však tato situace dá snadno řešit podáváním injekce imunoglobulinu matce.

... »

Nevolnost v těhotenství

Kdy se nevolnost a zvracení v těhotenství objevují? Čím jsou způsobeny? Jak jsou časté? Co dělat při lehkém i těžším průběhu? Jaké mohou být další příčiny zvracení?

... »

Zácpa v těhotenství

Jaké jsou příčiny a důsledky zácpy? Jak zácpě předejít? Proč je nutný dostatečný příjem tekutin a zařazení vlákniny do stravy? Pomohou potravinové doplňky či mléčné výrobky? Jaké jsou další možnosti léčby?

... »

Otoky v těhotenství

Co je podstatou, příčinou otoku a jak se projevuje? Co dělat, když v těhotenství zjistím otok? Léčba výrazných symetrických otoků. Co je příčinou a jak se léčí jednostranné otoky? Jak otokům předcházet?

... »

Tuhnutí břicha

Je tonizace, neboli tuhnutí břicha v těhotenství časté? Kdy se vyskytují? Jsou pro těhotenství nebezpečné? Jak ulevit tonizacím? Jak poznám rozdíl mezi poslíčky a skutečnými kontrakcemi?

... »

Krvácení v těhotenství

Kdy je příčinou hrozící potrat, kdy mimoděložní těhotenství a kdy je může způsobit vcestné lůžko? Krvácení v časné graviditě - do 12. týdne těhotenství, mezi 12. a 24. týdnem gravidity a po 24. týdnu gravidity.

... »

Mimoděložní těhotenství

Co je mimoděložní těhotenství? Jaké jsou jeho příznaky? Co dělat, když mám podezření na mimoděložní těhotenství? Jaká je léčba?

... »

Raný spontánní potrat

Jaké jsou příznaky? Co může být příčinou a jaká je léčba? Budu moci po spontánním potratu mít děti?

... »

Revize dutiny děložní - kyretáž

Co je kyretáž dělohy (revize dělohy, lidově výškrab)? Kdy se provádí? Režim a krvácení po kyretáži. Kyretáž a pracovní neschopnost. Sex po kyretáži. Zamlklý potrat.

... »

Mola

Mola Je formou tzv. gestační trofoblastické nemoci, která má 4 stádia: První stádium vzniká patologickým oplozením vajíčka. Nejčastěji oplozením prázdného vajíč ... »

Bolest v těhotenství

Jedná se o hrozící potrat nebo již počínající potrat? K čemu při tom dochází? Bolest provází i mimoděložní těhotenství, předčasné odloučení lůžka nebo hrozící předčasný porod. Může být také neporodnického původu.

... »

Infekce rodidel a pochvy, výtok

Infekce zevních rodidel a pochvy a výtok v těhotenství Proč a k jakým infekcím dochází v těhotenství častěji? Kvasinkové infekce Bakteriální vaginóza H ... »

Infekční onemocnění

Jaká rizika mohou mít pro těhotenství a plod infekční choroby jako toxoplazmóza, listerióza, chřipka, plané neštovice a pásový opar, spalničky, zarděnky, opar (rtu, nebo genitálií)? Jaká je jejich léčba?

... »

Diabetes mellitus neboli cukrovka v těhotenství

Co je těhotenská cukrovka, proč vzniká, jaká je její léčba? Lze jí předejít? Nutná vyšetření. Může ohrozit miminko? Odezní po porodu? ... »

Dieta při cukrovce, jídelníček

Jak a co jíst při cukrovce v těhotenství? Co vyškrtnout z jídelníčku? Nevhodné potraviny. Základ diety - složené sacharidy. Cukrovka a med, fruktóza a laktóza. ... »

Pozitivní GBS neboli SAG, Streptococcus agalactiae

Co znamená pozitivní GBS? Kdy a proč se vyšetřuje? Co by mohl Streptokok způsobit? Jaká jsou opatření při porodu? Může dojít k nákaze miminka? Jak často? Může Streptokok ohrozit miminko před porodem, tj. během těhotenství?

... »

Vícečetné těhotenství

Co je vícečetné těhotenství a jak k němu dochází? Jak zjistím, že čekám dvojčata? Jednovaječná a dvojvaječná, který typ se vyskytuje nejčastěji. Co jsou to siamská dvojčata? Je možné dvojčata rodit přirozeně? Jaké jsou komplikace v těhotenství a při porodu dvojčat? ... »

Těhotenství s HIV/AIDS

Jak probíhá těhotenství s HIV/AIDS? Lze zabránit přenosu infekce na dítě? Má léčba těhotné na plod negativní vliv? U jakých žen se setkáváme s HIV/AIDS pozitivitou? ... »

Trombofilie a těhotenství

Trombofilie a těhotenství, Fraxiparin v těhotenství, Anopyrin v těhotenství

... »

Virus ZIKA jako původce mikrocefalie plodu

Virus ZIKA jako původce mikrocefalie plodu Co je to virus ZIKA? Kde je ohnisko výskytu? Jak se ZIKA virus na člověka přenáší? Jaké virus ZIKA způsobuje ... »

Vývoj miminka týden po týdnu

Provedeme Vás obdobím, během kterého ve Vašem těle postupně roste a vyvine se miminko. Dozvíte se, jaké změny čekají Vás, Vaše tělo i Váš vyvíjející se plod. ... »

Období vývoje miminka

Na počátku je oplozené vajíčko. Jakými fázemi probíhá vývoj vašeho miminka? Jak se určuje délka těhotenství? ... »

Vajíčko a spermie

Začátek nového života spočívá ve splynutí dvou velmi různých pohlavních buněk - ženské a mužské. ... »

Oplození

Průběh oplození – průnik spermie do vajíčka, stadium ženského a mužského prvojádra a buněčné dělení. ... »

1. týden vývoje miminka

Vajíčko se opakovaně dělí. Nejprve na dvě úplně stejné buňky (blastomery). Při dalším dělení – rýhování – se zárodek podobá plodu moruše (stadium morula). 4. den od oplození se zárodek dostává do dutiny děložní. 5. a 6. den se mění v blastocystu a uhnízdí se v děloze.

... »

Fota z IVF

Umělé oplození a časný vývoj mimo mateřský organizmus („ve zkumavce“) ... »

2. týden vývoje miminka

Délka miminka je 0,2 mm. Mateřská krev omývá výběžky zárodku a zajišťuje jejich výživu a přísun kyslíku. Okysličenou krev přivádějí děložní tepny, odkysličenou odvádějí žíly. Na konci druhého týdne se ve stádiu blastocysty zárodek zanořuje do děložní dutiny. Může být doprovázeno drobným krvácením.

... »

3. týden vývoje miminka

Ve třetím týdnu začíná embryonální (zárodečné) období vývoje. Tvoří se zárodečné listy ectoderm, entoderm a mezoderm. Z nich vznikají všechny tělní tkáně a orgány. Před koncem třetího týdne se začíná formovat krevní oběh v embryu.

... »

4. týden vývoje miminka

Délka zárodku se pohybuje na konci čtvrtého týdne od oplození mezi 6 – 8 mm. Těhotenství je patrné při vyšetření ultrazvukem. Zevní vzhled zárodku se mění v ohnuté, miniaturní, válcovité tělíčko.

... »

5. týden vývoje miminka

Na konci čtvrtého a v pátém týdnu gravidity vyplňuje zárodek spolu se svými obaly jenom malou část děložní dutiny. Zárodek se volně vznáší v plodové vodě v amniovém váčku. Zvětšuje a vyvíjí se hlavová část.

... »

6. týden vývoje miminka

Velká mozková část hlavy je stále ještě silně ohnutá dopředu, obličejová část se dotýká srdečního hrbolu. Horní část obličeje tvoří párové výběžky pro horní čelist a mezi ně shora zasahující výběžek čelní. Vyvíjí se horní končetina.

... »

7. týden vývoje miminka

Hlavová část zárodku je ve srovnání s trupem značně veliká. V obličeji se postupně dokončuje srůst jednotlivých výběžků, které tvořily jeho základ. Na horních končetinách jsou základy prstů navzájem spojeny tenkými plovacími blánami.

... »

8. týden vývoje miminka

Hlava zárodku představuje asi polovinu celkové délky těla. Začíná se zakulacovat a vzpřimovat, takže obličej je zepředu dobře vidět. Tělo zárodku se napřimuje. Tvoří základy zevních pohlavních orgánů. Od této doby mluvíme o plodu (fétu).

... »

9.-10. týden vývoje miminka

9. týdnem nastupuje fetální období, které je charakterizováno rychlým růstem těla do délky, zvětšováním a pozvolným vyzráváním vnitřních orgánů. Mění se proporce celého těla, miminko roste "do krásy".

... »

11.-12. týden vývoje miminka

Délka plodu obnáší na konci 12. týdne asi 9 cm. Hmotnost plodu se pohybuje se kolem 40 g. V amniovém vaku je v tomto období asi 30 ml plodové (amniové) tekutiny. Plod se v ní volně vznáší. Ledviny produkují moč, pohlaví se od sebe začínají odlišovat. Pohyby je možné pozorovat během vyšetření ultrazvukem.

... »

13.-16. týden vývoje miminka

Ve 4. lunárním měsíci pokračuje rychlý růst tělíčka plodu do délky. Mozek pokračuje ve svém vývoji. Na povrchu hlavičky začíná být patrný rozsah části porostlé vlasy. Celé tělíčko je pokryté velmi tenkou pokožkou s jemnými chloupky – lanugo.

... »

17.-20. týden vývoje miminka

Délka plodu je již asi 25 cm, hmotnost asi 300 g. Na konci 20. týdne dosáhne plod přibližně polovinu své budoucí porodní délky. Plod může pohybovat rty, otevírat a zavírat ústa. Občas vraští čelíčko. Pohyby plodu jsou důraznější. Ručičky ohmatávají okolí.

... »

21.-25. týden vývoje miminka

Délka plodu dosahuje asi 30 cm. Hmotnost plodu je kolem 600 – 700 gramů. Těhotenství budoucí maminky je už na první pohled zřejmé. Žena začíná vnímat pohyby plodu. Plod vnímá zvukové podněty.

... »

26.-29. týden vývoje miminka

Délka plodu se pohybuje kolem 37 cm, hmotnost dosahuje již v průměru 1230 g. Těhotenstvím zvětšená děloha sahá asi 3 – 4 prsty nad pupek. Plod je velice aktivní. Nacvičuje opakovaně uchopovací a sací reflex.

... »

30.-34. týden vývoje miminka

Zdravý plod má na konci 34. týdne obvykle délku asi 45 cm. Hmotnost se pohybuje nečastěji v rozmezí 2 200 až 2 500 g. Horní pól dělohy dosahuje na konci tohoto období své maximální výšky, dolního okraje hrudní kosti.

... »

35.-38. týden vývoje miminka

Za tento jediný měsíc vzroste hmotnost zpravidla o téměř celou jednu třetinu hodnoty, které plod dosáhl za celých předchozích 34 týdnů nitroděložního vývoje. Hlavička plodu naléhá zpravidla na pánevní vchod. Mluvíme pak o poloze podélné hlavičkou. Mozek plodu již dostatečně zralý. Dobře vyvinutý je sací a uchopovací reflex.

... »

Jak probíhá porod?

Porod je soubor fyziologických procesů, při nichž jsou plod a jeho obaly spolu s placentou vypuzeny z mateřského organizmu. První impulz k vyvolání porodu dává plod. Vlastní porod má čtyři fáze, které se označují jako doby porodní. ... »

Růst a vývoj miminka

Jak roste miminko v jednotlivých týdnech do délky? Kolik váží? Jak se postupně zvětšuje děloha? Co se kdy u miminka vyvíjí? ... »

Pohyby plodu

Kdy začíná těhotná žena vnímat pohyby plodu? Kdy jsou první pohyby vidět na ultrazvuku? Jak vypadá aktivita miminka v průběhu dne? Jak často bych měla pohyby sledovat?

... »

Poloha plodu

Mění se poloha miminka? Jak se určuje poloha plodu v děloze? Jaká je optimální poloha pro porod? Kdy je nutno vést porod císařským řezem? Jaká bývá poloha dvojčat?

... »

Aktivity pro těhotné

Jaké jsou vhodné aktivity v těhotenství a proč? Jak je to s návštěvou termálního bazénu, lázní a vodních masáží v těhotenství? Spinning a bodystyling v těhotenství. Domácí práce v pokročilém stádiu těhotenství.

... »

Cvičení pro těhotné

Jaké jsou vhodné cviky pro těhotné? Vytiskněte si náš soubor. Podrobně o problematice pak pojednává kniha Zdravé těhotenství.

... »

Sex v těhotenství

Je vhodné provádět v těhotenství sex? V jakých polohách? Je nějak změněno prožívání orgasmu u těhotné ženy?

... »

Cestování v těhotenství

Hrozí těhotné riziko při cestování ve veřejných dopravních prostředcích? Kdy nelétat? Jaký je nejvhodnější dopravní prostředek v těhotenství? ... »

Užití bezpečnostních pásů

Jaká je úloha bezpečnostního pásu? Proč se těhotné ženy nepřipoutávají? Je více ohrožen plod nebo budoucí maminka? Je možno dopravním úrazům v těhotenství předcházet a jak? Jak se správně připoutat? ... »

Výživa v těhotenství

Jak má vypadat racionální strava v těhotenství? Přibírání v těhotenství, vhodné vitamíny pro těhotné, podávání kyseliny listové v těhotenství, zácpa v těhotenství, alkohol a pití kávy v těhotenství – ano či ne?

... »

Léky v těhotenství

Které období je pro plod nejrizikovější? Jaké jsou zásady pro podávání léků u těhotných? Běžně užívané léky v těhotenství. ... »

Doplňky stravy v těhotenství, vitamíny pro těhotné a kojící

Jaké doplňky stravy v těhotenství by měly užívat nastávající maminky? Má kyselina listová v těhotenství nežádoucí účinky?Vitamíny pro těhotné a kojící - GS Mamavit, Elasti-Q a další.

... »

Očkování v těhotenství, zarděnky, černý kašel, plané neštovice a chřipka v těhotenství

Doporučují odborníci očkování proti chřipce v těhotenství?

... »

Bylinky v těhotenství

Jsou v těhotenství vhodné spíše ovocné nebo bylinné čaje? Proč s bylinami opatrně? Opravdu maliník podporuje stahy děložní? Jaké jsou kojící čaje?

... »

Homeopatika v těhotenství

Homeopatika na chřipku, bolest v krku, rýmu, hlasivky, kašel, na nevolnost, na podporu kojení, na zastavení laktace. Jak užívat homeopatika, dávkování homeopatik.

... »

Zdravý životní styl v těhotenství

Co ovlivňuje kvalitu života v těhotenství? Kdy upravit životní styl? Jaké jsou změny v životě těhotné ženy? V psychice a další? Jak podpořit pohodu těhotné zdravou stravou?

... »

Hygiena v těhotenství

Jaké jsou zásady hygieny v těhotenství? Proč nejsou vhodné horké koupele? Jak je to se saunováním v těhotenství? Proč neprovádět výplachy pochvy? ... »

Péče o kůži v těhotenství

K jakým změnám a v kterých místech dochází na kůži v těhotenství? Jak tvorbě strií předcházet? Která látka zvyšuje elasticitu kůže a mírní tvorbu jizev?

... »

Bříško ano, strie ne!

Bříško ano, strie ne! A je to tady. Jste těhotná! Po letech diet a hladovek, hodinách tvrdé dřiny v posilovně si konečně můžete s radostí dopřát vše, na co právě máte chuť. ... »

Péče o zuby (nejen) v těhotenství

Je pravda, že každé těhotenství připraví nastávající maminku alespoň o jeden zub? Proč se u některých žen během těhotenství zvýší kazivost? Co mohu pro svůj chrup udělat? Mám si v těhotenství nechat spravovat zuby? Které období je pro ošetření nejvhodnější? Kdy mám jít k zubaři na těhotenskou zubní prohlídku? ... »

Kouření v těhotenství

Má kouření vliv na plodnost? Jaký? Jaká jsou rizika kouření v těhotenství, možné komplikace a jak jim předcházet? Je možná náhrada kouření nikotinem v jiné formě? ... »

Těhotenský šatník

Podle čeho volit oblečení a obuv v těhotenství? Jak při volbě šatníku postupovat? Co vzít při výběru v úvahu? Varianty těhotenského šatníku v jednotlivých fázích těhotenství. ... »

Spánek těhotné ženy

Jaké prostředí volit ke spánku v těhotenství? Jaká poloha je nevhodná? Kolik hodin minimálně by měl spánek těhotné trvat?

... »

Psychika v těhotenství

Vliv těhotenství na psychiku ženy v jednotlivých trimestrech. Jak si zachovat duševní pohodu po celou dobu těhotenství? ... »

Zdravé těhotenství

Unikátní publikace pro těhotné i šestinedělky Zdravé těhotenství. Zdravé těhotenství je 3 v 1. Současně se věnuje zdravé výživě, vaření krok za krokem a cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

... »

Barvení vlasů v těhotenství, Hena – barva na vlasy v těhotenství

Barvení vlasů v těhotenství – Henna na vlasy - Hena barva na vlasy v těhotenství

... »

Mateřská dovolená 2016

Co je to mateřská dovolená a kdy se na ni nastupuje? Kdo rozhoduje o datu nástupu na mateřskou dovolenou? Jakou finanční částku budu během mateřské dovolené pobírat? Kdo mateřskou vyplácí? Kde se o ni žádá?

... »

Vyřízení mateřské dovolené krok za krokem

Co konkrétně vyřídit před porodem, po porodu a jak probíhá přechod z mateřské na rodičovskou.

... »

Mateřská dovolená s druhým dítětem aneb na co má rodič nárok?

Mateřská dovolená s druhým dítětem aneb na co má rodič nárok? Plánujete druhé dítě nebo je již čekáte? Pak Vás bude jistě zajímat, na jaké dávky v souvislosti s druhým mateř ... »

Mateřská v konkrétních situacích

Kdy hlásit mateřskou zaměstnavateli. Jak vypadá vyřizování mateřské v konkrétních situacích a na co máte nárok, např. jako OSVČ, s přivýdělkem apod.

... »

Rodičovská dovolená - rodičovský příspěvek 2016

Kdy se vyřizuje rodičovská dovolená, výše příspěvku, výběr varianty, rozdíl mezi mateřskou a rodičovskou, kde se žádá?

... »

Rodičovský příspěvek v konkrétní rodinné situaci

Rodičovský příspěvek v konkrétních situacích, změny, dočerpání, zkrácení. Jak je to u přivýdělku, u OSVČ apod.

... »

Přídavek na dítě 2016

Mám nárok na přídavek na dítě? Z jakého příjmu rodiny se vychází?

... »

Ošetřovné 2016

Ošetřovné je dávkou z nemocenského pojištění. Mají na ni nárok pouze zaměstnanci. V jaké výši a za jakých okolností?

... »

Porodné 2016 - výše a výplata

Jak se o porodné žádá? Kdo je vyplácí? V jaké výši a jak?

... »

Věci do porodnice

Kdy a jaké konkrétní věci si nachystat do tašky do porodnice? Proč si nezapomenout pořídit plovací kruh?

... »

Výbava pro miminko

Jakou výbavu si doma pro miminko nachystat. Pořídit kočárek s autosedačkou už před porodem? K čemu látkové pleny?

... »

Fotoseriál: V porodnici

... »

Příprava na kojení během těhotenství

... »

Další kapitoly předporodní přípravy

... »

Výpočet termínu

Termíny ovulace, porodu, termíny v těhotenství a termíny očkování ... »

Plodné dny kalkulačka

Výpočet plodných dní. Výpočet ovulace. Kdy budete mít plodné dny? Na to Vám odpoví naše kalkulačka:

... »

Těhotenská kalkulačka (UZ, MD)

Těhotenská kalkulačka - kdy Vás čekají ultrazvuky, tripple test, amniocentéza, kdy nastupujete na MD.

... »

Termín porodu

Výpočet termínu porodu podle poslední menstruace. Datum porodu podle oplodňující soulože.

... »

Termín dle poslední menstruace

Vypočtěte si termín porodu podle poslední menstruace

... »

Termín dle data soulože

Vypočtěte si termín porodu podle data soulože!

... »

Termíny očkování

... »

Brožura 20x o těhotenství

Oblíbená brožura 20x o těhotenství zahrnuje nejčastější otázky těhotných žen s odpověďmi. Nechybí ani prohlídky a vyšetření v těhotenství, příprava věcí do porodnice a mateřská dovolená.

... »

Gynekologická poradna

Gynekologická poradna Potřebujete se poradit s odborníkem v oblasti gynekologie a porodnictví? Vaše dotazy můžete zasílat na info@babyonline.cz.  ... »

Oddálení menstruace

Jak oddálit mentruaci, abych opravdu nekrvácela?

... »

Kvasinková infekce, pálení, svědění

Poslední rok, dva se neustále potýkám s bolestmi v krku, angínami, zadní rýmou, zánětem močového měchýře. Dále potom po sexuálním styku občasné svědění a pálení, po orálním sexu bíle potažený jazyk. Může být na vině kvasinková infekce? 

... »

Krvácení po pohlavním styku, špinění po pohlavním styku

Krvácení po pohlavním styku, špinění po pohlavním styku

... »

Menstruace po vysazení antikoncepce, kyselina listová před otěhotněním

Mám hned po vysazení antikoncepce začít brát Femibion 800 nebo stačí jakákoliv kyselina listová?

... »

Neobvyklá menstruace, hnědý výtok a příznaky těhotenství

Neobvyklá menstruace, hnědý výtok a příznaky těhotenství

... »

Přerušovaná soulož - otěhotnění

přerušovaná soulož, pravděpodobnost otěhotnění, otěhotnění

... »

Těhotenství – pásový opar nakažlivost

Těhotenství – pásový opar nakažlivost

... »

Screening – screening v 1. trimestru

Genetický screening a ultrazvuk na vrozené vývojové vady. Screening v 1. trimestru. Kombinovaný screening.

... »

Mentruace po potratu

Po samovolném potratu se zatím ještě nedostavila menstruace. Mám vyčkat nebo raději zajít k lékaři?

... »

Antikoncepce - spolehlivost, vynechání užívání, riziko otěhotnění

Antikoncepce - spolehlivost, vynechání užívání, riziko otěhotnění Antikoncepční kroužek Alkohol a hormonální antikoncepce Snížení účinnosti hormonální antiko ... »

Konizace děložního čípku

Podstoupila jsem konizaci děložního čípku. Co se dozvím z histologie? 

... »

Genitální opar

Na genitáliích se mi udělaly puchýře. Může jít o genitální opar?

... »

Silné pocení během menstruace

Od porodu mě trápí silné noční pocení během menstruace. Jak se to dá řešit? 

... »

Autismus a menstruace

Autistka a menstruace - je vhodné menstruaci zastavit? Dotaz: Dobrý den, potřebovala bych radu. Mám 9,5 letou dceru trpící těžkou formou autismu a se středně těžkou mentální ... »

Léky v těhotenství

Užívání léků v těhotenství 

... »

Jména pro miminka

Jaké jméno lze dítěti v ČR zvolit? Nejoblíbenější jména. Původ a význam jména, domácké podoby, doplňte i ty Vaše!

... »


Na Baby On Line to žije

Jaký faktor opalovacího prostředku používáte při pobytu na slunci?

90
  12%
50+
  16%
50
  18%
30
  14%
20
  14%
pod 20
  14%
žádný
  12%
Celkem hlasovalo: 77

Nejnovější příspěvky v diskuzi

Novinky od maminek

Aktuálně z redakce

Soutěže

Výpočet termínů a BMI

Vaše fotografie

Kdo je přihlášen ONLINE?

(v seznamu se objevíte, jste-li přihlášen/a a v nastavení máte tuto funkci zakliknutou)

Baby On Line vám nabízí mnohem více

 • Inzerce

  Kočárky. Sháníte kočárek a nechcete kupovat nový? Podívejte se do naší inzerce a třeba najdete ten pravý.

 • Celebrity na BOL

  Rozhovor s Radimem Jančurou. Jeho žluté vlaky a autobusy zná každý. Jak se dostal k podnikání a jak vidí ČR?

 • Inzerce

  Hračky a další potřeby. Potřebujete prodat nebo koupit hračky či další věci pro své dítě? Navštivte inzerci.

 • Publikace pro děti

  Jak děti přicházejí na svět. Jedinečná kniha pro děti od 2 do 10 let, díky níž dětem snadno vysvětlíte početí.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace