Otěhotnění při menstruaci

Takzvané plodné dny, tedy období, kdy je největší pravděpodobnost, že dojde k oplodnění uzrálého vajíčka, jsou udávány v polovině menstruačního cyklu – asi 10. až 17. den od prvního dne posledních měsíčků. Je ovšem nutné si uvědomit, že u žen s kratším cyklem (méně jak 25 dní) se mohou plodné dny překrývat s posledními dny menstruace. Zvlášť pokud menstruace u těchto žen trvá například 7 dní. Právě v těchto případech dochází nejčastěji k otěhotnění.

Autorka: MUDr. Veronika Ťápalová

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Otěhotnění při menstruaci - diskuze


Poradna

Dobrý den, paní doktorko. Chtěla bych se Vás zeptat na Váš názor ohledně látkových vložek. Mně ty obyčejné nevyhovují, mám po nich velké opruzeniny a také mě tíží jejich dopad na životní prostředí. Bohužel moje maminka (jsem nezletilá) tento názor se mnou nesdílí a včera jsme se kvůli tomu pěkně pohádaly. Chtěla bych tedy vědět, jestli je používání těchto vložek zdravotně závadné a proč. Samozřejmě bych je prala a dbala na jejich hygienu. Děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den, látkové vložky, pokud budete dodržovat důkladnou hygienu, závadné určitě nejsou. Je to o tom, co kdo preferuje. Praní vložek a vůbec celé nakládání s nimi ve většině žen vyvolává nevoli a značí určitou nepohodlnost, ale pokud Vám budou vyhovovat, pak asi není námitek.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | dnes, 16:35
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce