Otěhotnění při menstruaci

Takzvané plodné dny, tedy období, kdy je největší pravděpodobnost, že dojde k oplodnění uzrálého vajíčka, jsou udávány v polovině menstruačního cyklu – asi 10. až 17. den od prvního dne posledních měsíčků. Je ovšem nutné si uvědomit, že u žen s kratším cyklem (méně jak 25 dní) se mohou plodné dny překrývat s posledními dny menstruace. Zvlášť pokud menstruace u těchto žen trvá například 7 dní. Právě v těchto případech dochází nejčastěji k otěhotnění.

Autorka: MUDr. Veronika Ťápalová

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Otěhotnění při menstruaci - diskuze


Poradna

Zpoždění menstruace

| janesska | 23.01.2017, 14:42

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na jednu věc, která mě trápí. Mívám pravidelný menstruační cyklus - 28 dní. Poslední menstruaci jsem měla 24.12.2016, další jsem měla dostat 20.1.2017. Menstruace nedorazila a nemám ani žádné náznaky. S přítelem jsme se za celý měsíc milovali 3x. Den po menstruacii, 6.1.2017 a 14.1.2017. Chci podotknout, že přítel vyvrcholil mimo mě. 6.1. 2017 jsme se milovali, ale 2x po sobě. Dneska mám nenormálně nafouknuté břicho. Všimla jsem si, že přibližně na 16. den od začátku cyklu jsem 1 den krvácela. Bylo to velmi slabé a hned to přestalo. Žádné jiné příznkay nemám. Žádné závratě, bolesti, bolesti prs, žádné chutě - nechutě, prostě nic. Minulá menstruace byla silná. Před měsícem jsem byla nachlazená. V polovině cyklu jsem zvykládá slabě krvácet 2-3dny, vždy to přešlo a menstruace přišla. Možná při předposlední bylo zpoždění také nějaké 3 dny. Mám dost stredu. Poslední týden bylo hodně nervů. Také jsem se pohybovala venku v nízkých teplotách, ne protože bych chtěla, ale protože jsem musela. A další co bych chtěla podotknout, že jsem si už dneska dělala aji těhotenský test a ten vyšel negativní. Vlastně jsem s tím aji trochu počítala, protože jsem si vzpomněla, že přítel nikdy nevyvrcholil do mě, akorát ten jeden den to bylo 2x po sobě - jak jsem byla informovaná, není to velká pravděpodobnosti. Mám velký strach o moje zdraví. K doktorovi se rychle nedostanu, nejsem totiž ani doma. Cítím pobolívání v podbřišku, jako kdybych měla menstruaci dostat. Jsem velmi znepokojená a nervózní, co to může být. Nakolik moje menstruace byla stále pravidelná - až na poslední 2 (jedna se zpozdila, druhá byla velmi silná). Prosím Vás o názor, co to může být? Mám se strachovat? Dítě popravdě neplánujeme, proto to nikdy ve mě neskončilo. Mohu být těhotná, aji když vyšel negativní těhotenský test a nemám žádné příznaky? Může to být z prochladnutí? Stresu? Prosím aspoň o informativní odpověď, než se dostanu domů. Bojím se o zdraví, že by to mohla být aji cysta a nebo tak. Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den, pokud je těhotenský test negativní, těhotenství je nepravděpodobné. Zpoždění může mít spoustu důvodů - stres, nachlazení, cysta na vaječníku, úbytek hmotnosti atd. Pokud by se menstruace delší dobu nedostavila, navštivte lékaře, jak budete moci. O nic urgentního se ale pravděpodobně nejedná.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 23.01.2017, 16:28
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce