Inzerce
Inzerce
Inzerce

Plodné dny kalkulačka

Vypočtěte si Váš termín ovulace! Kdy budete mít plodné dny po menstruaci? Výpočet ovulace Vám provede naše ovulační kalkulačka:


Zadejte datum prvního dne poslední menstruace:Více o ovulaci.

Plodné dny zahrnují dobu, kdy když dojde k souloži, tak žena může otěhotnět. Musí být splněna podmínka uvolnění zralého vajíčka z vaječníku. Tomu říkáme ovulace. Zralé vajíčko může být po setkání se spermií oplozeno. Bývá to kolem středu cyklu, čili žena, která má přesně 28denní cyklus, může počítat s ovulací okolo 14. dne.

POZOR, plodné dny se mohou od výpočtu lišit. Plodné dny jsou totiž závislé na délce menstruačního cyklu ženy. Pouze 12 % žen má klasický, pravidelný 28denní cyklus. Pro ty je výpočet přesný.

Platí pravidlo, že stabilní je pouze ta druhá fáze cyklu od uvolnění zralého vajíčka po další menstruaci, která je zhruba 14 dní. Délka první fáze kolísá dle délky cyklu. Zhruba 60 % žen má menstruační cyklus pravidelně 25 až 30 dní. Když je u 28denního cyklu ovulace 14. den, u 25denního pak zhruba 11. den cyklu. Pokud má žena cyklus 30denní, pak může ovulace být až 16. den.

Jak je to s plodnými dny obecně? Kdy je pravděpodobnost otěhotnění k termínu ovulace největší? Je to 2 dny před uvolněním zralého vajíčka až v den uvolnění toho zralého vajíčka, čili 0 až 2 dny před ovulací.

Komerční sdělení

Související články

Plodné dny kalkulačka - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
 • Můžu být těhotná?
  Dobrý den,
  Chtěla bych se zeptat zda můžu být těhotná.
  Mám 13dni zpoždění poslední ms 6.12.21
  Další očekávaná MS měla přijít 3.1.22 ale nic. Mám bolesti v pod bříšku a bolesti v zádech
  Těhotenský test jsem si dělala 14.1. vyšel negativní zítra jdu k doktorovi tak jsem zvědavá.. Ale mám takový pocit že to dostanu.
  Bara1234   | 16.01.2022 21:02:40
  Reagovat | URL příspěvku
 • Mohu Být těhotná?
  Dobry den mela bych takovy dotaz 31.1 byla ma posledni menstruace 6.1 nechraneny styk potom byl 13.1 dalsi nechraneny styk myslite ze bych mohla byt tehotna 2 mesice mam cysklus 26 dni. Dekuji
  Verunka122   | 17.02.2020 00:07:22
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den,
po prvním porodu mám trochu povolené pánevní dno (i když jsem po porodu cvičila a zlepšilo se to, není to stále v normálu) Projevuje se to mírnou inkontinencí např. při kýchnutí, skákání na trampolíně,atd. A teď k dotazu, jsem podruhé těhotná ( začátek 7 měsíce) a nevím co je pro následný porod lepší. Zda posilovat nebo naopak neposilovat pánevní dno před porodem. Můj gynekolog mi řekl,že je lepší neposilovat (že to mám nechat až po porodu), jiný gynekolog mi řekl,že trochu bych posilovat měla. Tak jsem z toho zmatená,co zvolit. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, posilování pánevního dna určitě neublíží, naopak může pomoci připravit Vaše tělo na větší zátěž, působí preventivně. Poznáte sama, zda Vám cvičení vyhovuje, nebo je Vám to nepříjemné a podle toho budete pokračovat.
Obecně však platí, že posilování pánevního dna je vždy ku prospěchu, především pokud se vyskytují i nějaké potíže.
Hezký den

MUDr. Andrea Liszková | Babyonline | 02.01.2021, 14:24
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×