Poradna s odborníky

Pro tuto akci se musíte přihlásit
Dobrý den, mám dotaz, jsem v 9+5 týdnu těhotenství podle MS, podle ultrazvuku dle mé gynekoložky je plod o 3 dny větší, ovulace byla 26.2 , měla sem pravidelný 28 denní cyklus. Chtěla bych se zeptat, zda je možné, že bych otěhotněla už po styku 23.2., kdy partner zavčas vytáhl, a nebo to bylo opravdu až v té ovulaci toho 26.2., kdy byl sex několikrát za noc z ejakulací přímo dovnitř. Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
přesný datum otěhotnění se takto určit nedá, nicméně je normální že velikost plodu osciluje plus mínus par dni.

Pro akci je nutné přihlášení
Dotaz z FB: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat syn začal chodit normálně, ale teď ve dvou a půl letech začal chodit po špičkách a pokud se nenapomene aby chodil normálně, tak je stále na špičkách. Zatím jsme to neřešili, ale snažíme se ho na to pořád upozorňovat a protahujeme mu nožičky. Máme to řešit i s lékařem? Děkuji za odpověď
Dobrý den,
V případě, že zvládne došlápnout na celé nožky, udělat nákrok na celou plosku a dřep s patičkou na zemi, tak situaci jen sledujte. Může mít třeba jen emočně náročnější období. Pokud by se situace nelepšila, nebo pokud nezvládne dřep, stoj či nákrok s patičkou v opoře, určitě bych doporučila návštěvu fyzioterapie.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mám pár dotazů. Z několika důvodů nám lékař doporučil přistoupit k oplodnění IVF metodou. Chtěla jsem se zeptat, když se mi podaří otěhotnět přirozeně, poznají lékaři při transferu embrya, že jsem těhotná? Pozná test otcovství, že je dítě mého manžela - myslím tím, jestli rozezná, kdyby bylo například jeho otce? Někde jsem četla, že takto blízký příbuzenský vztah nerozliší. Nemyslete si o mne, že bych byla schopná mít jiný vztah než s manželem, ale bydlíme v jednom domě a tím jak se nám nedaří otěhotnět asi už z toho začínám bláznit. Desinfekce, ocet, mýdlo, vařící voda a už mi to stejně pořádně nestačí k mému klidu. Mám pocit, že z kliky (na kterou třeba předtím sáhl tchán - předpokládám že se po malé potřebě neumyl) přenesu sperma někam na jinou věc a z té pak třeba dál - na kalhotky, na prsty/penis, záchod atd. Mám problém sedět po něm na židli. Možná mě odkážete na kolegu z jiného oboru (psychiatrie), ale jde mi o fakta v rámci tohoto tématu. Zároveň bych se chtěla zeptat, jak dlouho vydrží sperma, zase - všude se dočtu různé informace (v rámci hodin, v rámci dnů...) - takže např. jestli když dám prádlo např. do "karantény" na 4 dny, je to záruka nebo např. když je tchán 24 hodin pryč opět je záruka "čisté" kliky. atd Už mi i hlodala myšlenka, že takto "otěhotním" právě s někým jiným a kdyby embryo, které by lékaři zavedli, umřelo, budu mít zato, že je dítě mého manžela - proto se také ptám, jestli při transferu lékaři poznají, že jsem těhotná. Přijde mi, že nám jako dětem nikdo toto nevysvětlil, někdy jsme se asi styděly se zeptat a také jsme se pak bály třeba sedat na prkénko po otci či bratrovi. Byla bych ráda, kdyby toto někdo nynějším dětem vysvětlil, nějak polopaticky podal, aby nezažívali to samé. Děkuji a omlouvám se za zvláštní dotazy, ale já potřebuji nějakou jistotu a klid ohledně tohoto tématu
Dobrý den,
upřímně ani nevím, jak Vám odpovědět.
Nejprve je nutné si uvědomit, že pokud Vám reproduktolog doporučil IVF, pak Vám jistě vysvětlil, proč mimotělní oplodnění potřebujete a právě protože doporučil IVF, je tedy bohužel výrazně nižší pravděpodobnost spontánního otěhotnění.
Nutno také podotknout, že životem ve společné domácnosti s Vaším tchánem, s ním jen tak neotěhotníte, nedojde-li ke styku. Přenos spermie z prádla nebo kliky zcela stoprocentně ke spontánnímu otěhotnění nepovede i kdybyste se rukou dotkla přímo Vašeho genitálu. Takže prádlo, židle ani jinou výbavu bytu, které se tchán dotkne do karantény dávat nemusíte.
Stran testů otcovství - testy jsou již velmi přesné, přesto v tomto případě by bylo určení velmi problematické.
Přeji hodně štěstí.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den sice už mám 3 děti a všechny porody jsem mnela rychli až na jeden a to první. První dcerku jsem porodila v 17 letech s váhou 3800 a 53cm druhyho syna jsem porodila s váhou 1970 a 47 cm a třetího syna s váhou 3700 a 50cm,u posledního syna jsem mnela kontrakce v 11 hod večer a 10 min po půlnoci se narodil, jen u dcerky jsem byla šitá jinak pak už u nikoho teď mám rodit po třech letech od synka 4 dite a stejně jako u všech se strasne bojim porodu že půjde pomalu :(
Dobrý den, využijte prosím psychologické poradny.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mám dotaz ohledně odstrikaneho mléka. Jelikož vždy odstrikám menší množství, tak mám dva dotazy:1. Mohu odstrikane mléko prilevat do nádoby, kterou mám v ledníc?2. Mohu prilevat nové mléko do již zmrazeneho mléka, abych si udělala větší zásobu?DěkujibM
Dobrý den, 1. ano. 2. ne.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý deň syn sa narodil s mierami 3400g a 47 cm, obvod hlavy 35cm.Teraz ma 6tyzdnov a 4730g a 60cm,obvod hlavy 39cm Nie je tých 39cm v 6 týždňoch veľa?
Dobrý den,
obvod hlavy je na horním limitu, doporučuji sledovat, pokud bude hlavička větší, konzultujte u pediatra.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, náš pediatr naočkoval syna (3,5) roku 2. dávkou spalniček, i když v očkovacím schématu jsem viděla, že se chodí až v 5 letech. Vadí to něčemu a není to nějak nebezpečné? V těch 5 letech už tedy na ty spalničky jít nemusí?
Dobrý den,
očkování nevadí, v 5 letech se už nebude očkovat.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, já sem Monika, maminka půlroční dcerky Petrušky, která má žaludeční sondu. Mám jenom stolní mixer Eta 0010. Mám dcerce papání mixovat úplně dohladka 5 až 10minut? Mám dcerce úplně dohladka mixovat i banánové mléko?

Dobrý den,
pokud připravujete stravu do sondy, měla by být připravena opravdu do hladka, resp. tak aby nedošlo k ucpání sondy. Jen tak na zkoušku, zda je vše správně, můžete použít sama "brčko" na ochutnání, pokud nedojde k ucpaní, je to ta správná konzistence.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, já jsem Monika a mám půlroční dcerku Petrušku. Ona má zavedenou žaludeční sondu, a tak jí musím mixovat všechno papání úplně dojemna. Má dcerka, když začnu mixovat se rozbrečí a pláče jak šílená. Co ji mám říct před tím než půjdu mixovat? Mám ji nějak naznačit, že jdu mixovat?
Dobrý den,
u takto nemocného miminka je potřeba vše konzultovat s ošetřujícím lékařem, určitě s paní doktorkou proberte projevy a reakce dcery na zvuk ponorného mixéru. Je dobré, aby lékař zhodnotil, zda dcerku strach nějak neohrožuje a možná vám i doporučí nějaké vhodné řešení. Vzhledem k tomu, že pro výživu dcery je zásadní příprava potravy mixováním, je potřeba opravdu investovat do co nejvíce kvalitního a tichého mixovacího zařízení, zjistit si všechny možné varianty této přípravy stravy a všechny možné přístroje, které jsou na trhu dostupné. Jinak na miminko je potřeba mluvit, vysvětlovat mu, co a proč děláte, mixér jí ukázat, vhodné je přitom miminko mít na klíně nebo v náručí, aby se cítilo bezpečně a přístroj nejdříve ukázat vypnutý, říct, že se s ním dělá papání nebo jiný dětský název pro přípravu jídla. Tento název používat vždy stejný, aby se dcerce propojil se zvukem přípravy jídla. Po seznámení dítěte s vypnutým přístrojem můžete zkusit pustit na nejmenší rychlost a podle reakce dítěte buď po chvilce vypnout, nebo výkon zvýšit. Můžete dcerku také, pokud to její zdravotní stav dovoluje, umístit při přípravě jídla do zvýšené polohy (nějaké dětské sedačky, lehátka atd.) tak, aby na přípravu jídla viděla, vždy popisovat co děláte, mluvit na ni. I když miminko neumí mluvit, tak váš hlas a vaše sdělení vnímá a rozumí. Pokud by reakce byla stále silná, pak je možné se snažit připravovat jídlo v době spánku dítěte v jiné místnosti, podle vašich možností a dispozic bytu. Začala bych ale určitě hledáním řešení a poradou s ošetřujícím lékařem dítěte.
S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,jako otec dítěte bych chtěl čerpat PPM na 22 týdnů. Lze přitom chodit do práce, popř. za jakých podmínek ? Mockrát děkuji.Petr
Dobrý den,
při čerpání peněžité pomoci v mateřství není možné vykonávat činnosti, ze které nárok vznikl. V práci po tuto dobu čerpáte rodičovskou dovolenou. Je možné pro stejného zaměstnavatele vykonávat zcela jiný druh práce na jinou smlouvu/dohodu, případně pracovat pro jiného zaměstnavatele.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, potřebovala bych poradit. Bylo zjištěno že dcera 21měsíců má odvápnění zubů, bohužel, i těch co jí rostou. Měla 8krát letos antibiotika a i jednou kortikoidy na kůži. To vše jí prý taky tomu ublížilo, ale když se dozvěděla zubařka, že pětkrát za noc kojím, řekla mi, že mám kojení tedy odbourat. Jenže já s kojením nechci skončit. Ne že by mi to tedy občas nelezlo na nervy, když je to tak často, ale spíš cítím, že na to nejsme ještě ani jedna připravená. A že moje mléko ještě potřebujeme. Je možné že kojení způsobí také odvápnění zubů a že ubližuje, nějak se mi to úplně nezdá. Děkuji moc
Dobrý den,
bohužel pro Vás nemám povzbudivou zprávu - u takto starého dítěte, tak jak to popisujete, se s největší pravděpodobností nejedná o pouhé "odvápnění skloviny", ale již o zubní kaz. Úplně počáteční stádium zubního kazu, nazývané demineralizace (lidově možno i "odvápnění"), se projevuje bělavými skvrnami na zubech. V praxi však většina rodičů toto stádium ještě neřeší a k zubnímu lékaři se vypraví až s děťátkem, když došlo již k většímu poškození zoubků a sklovina se začíná v různé míře drolit. Vzácně může jít i o geneticky podmíněnou vadu tvorby tvrdých zubních tkání, nebo eroze (ty vznikají u dětí nejčastěji v důsledku refluxu), ale mimo jiné se liší typickou lokalizací.
Bohužel jak časté noční kojení, tak jakékoli léky ve formě sirupu podporují vznik zubního kazu. Zubní kaz je multifaktoriálním infekčním onemocněním způsobeným bakteriemi. Bakterie se živí cukry (ty jsou i v mateřském mléce) a následně produkují kyseliny, které naleptávají povrch zubu. Na takovémto, již nerovném povrchu, se ty bakterie snáze "uchytí", namnoží a při dalším příjmu jakéhokoli cukru pak vyprodukují o to větší množství kyselin. V noci je navíc velmi omezené "samočištění" dutiny ústní, tvoří se výrazně méně slin, nehýbe se tolik jazyk ani tváře. Takže zoubky zůstanou prakticky stále obalené tím mlékem. Navíc při častém příjmu jakéhokoli cukru, tedy i při častém nočním kojení, není prakticky žádný prostor pro remineralizaci skloviny - opětovné získávání minerálů ze slin.
To, že dítě je kojenec do ukončeného 12. měsíce života a pak již batole, znamená sice, že pak již dítě mateřské mléko z hlediska výživy již nepotřebuje, ale na druhou stranu to neříká nic o tom, že by z jiných důvodů nemohlo/nemělo být prospěšné. Ale noční kojení, navíc 5x za noc, téměř dvouletého dítěte je pro jeho zuby již bohužel škodlivé. Pokud má děťátko v noci žízeň, zkuste mu nabídnout čistou vodu, případně zvýšit vlhkost vzduchu v místnosti, kde spí (může mít jen suché sliznice). Některé děti mohou mít v tomto věku ještě v noci mezi 2.- 5.h ráno opravdu hlad, pak je na místě úprava jídelníčku a stravovacích návyků přes den/večer, v nejhorším případě dát v tuto dobu jednu velkou dávku mléka, ale to pak zapít čistou vodou a zoubky ideálně ještě přečistit.
Pokud se však dítko budí 5x za noc, přes den normálně jí, k večeři sní běžnou porci kaše či jiného vhodného jídla pro batole a eventuálně dostane ještě před usnutím a vyčištěním zubů mléko, pak se nebudí kvůli hladu. Řešit toto buzení kojením, znamená bohužel pro dítě do budoucna s velkou pravděpodobností značné problémy se zoubky. Zubní kaz je zapotřebí řešit již v tomto věku a stádiu a zamezit dalšímu rozvoji zubního kazu. Kromě opravy zoubků jsou samozřejmostí i režimová opatření, kam patří i odbourání nočního kojení, nastavení optimálních stravovacích návyků a řádná hygiena dutiny ústní. Předpokládám, že Vás nikdo nenutí dítě úplně odstavit, pokud Vám oběma vyhovuje. Jen je třeba, abyste vše nastavila tak, aby to pro dítě bylo přínosem, ne příčinou jeho zdravotních problémů v budoucnu a pro Vás trápením.
Věřím, že to zvládnete k Vaší oboustranné spokojenosti.
MUDr. Irena Červená

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, dcera 21měsíců má odvápnění prý zubů, začínají ji už i takové růst. Jak ji můžu pomoct? Měla 8krát antibiotika a hodně často kojím. Ale to už ji nejednou pomohlo a tak se mi kojení ukončovat nechce. Může jí pomoct i třeba nějak doplnit vápník?
Dobrý den,
odvápnění neboli demineralizace je počínají fáze kazu, který lze ještě zastavit bez nutnosti vrtání. Zastaví se dokonalou ústní hygienou. Je třeba děťátku opravdu kvalitně čistit zuby 2x denně ( i za cenu zaklenutí a křiku dítěte), bez toho se neobejdeme. Poté je dobré používat kvalitní zubní pasty např. Biorepair od 0 měsíců. Určitě je na místě navštívit dentální hygienistku, která by měla zvolit vhodnou fluoridační techniku pro ordinační i domácí aplikaci. Hygienistka vám pomůže i s technikou čištění, vhodnými kartáčky a mezizubními pomůckami. Můžete také odhalit možného viníka demineralizací. Na vině mohou být antibiotika, nedokonalé čištění nebo i pitný režim (slazené pití po celý den či noc, sirupy na kašel či antipyretika, jiné léky). Kojení se vzdávat nemusíte, jen musíte dokonale čistit. Určitě navštivte dentální hygienistku. V této fázi je děťátku možné celkem snadno pomoci, jakmile se kazy propadnou už je nutné ošetření u lékaře, tedy vrtání (vzrůstá jak finanční zátěž tak hlavně psychika dítěte může trpět).
S pozdravem Petra Koucká

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, předem vám moc děkuji za skvělý průvodce pro rodiče v podobě stránek babyonline. Jelikož jsem se registrovala jako prvorodička celkem nedávno, přesně nevím, jak to tu chodí ohledně soutěží, popřípadě testování. Zkusila jsem si zasoutěžit a po skončení soutěže o hojivé náplasti Multi-Mam Compresses jsem s radostí zjistila, že jsem tyto skvělé náplasti vyhrála:) Prosím o informaci, jakým způsobem výhru doručíte? Omlouvám se za dotaz, ale byla bych nerada, abych něco prošvihla:). Děkuji a přeji příjemný den. Kristina Fišerová
Dobrý den,
moc děkujeme za registraci na Babyonline.cz a jsme rádi, že se Vám portál líbí.
Po skončení soutěže jsme posílali na Váš e-mail uvedený při registraci informace o výhře. Pokud Vám email nedorazil, prosím, aktualizujte si e-mail ve Vašem profilu. Je možné, že Vám nedorazil, nebo spadnul do spamu.
Abychom Vám výhru mohli zaslat, prosím o zaslání následujících informací na e-mail: obchodni@babyonline.cz
- Jméno a příjmení
- Adresa dodání
- Telefon
S přáním krásného dne,
Kateřina Uherková
Pro akci je nutné přihlášení
Související články
Aktuální soutěže
Aktuální testování
Těhotenská kalkulačka
Vypočtěte si v naší těhotenské kalkulačce, kdy Vás čekají ultrazvuky, kdy obdržíte těhotenskou průkazku, kdy se podrobíte triple testu, kdy se vyšetřuje streptokok, kdy se provádí amniocentéza, kdy byste si měla nachystat věci do porodnice, kdy nastupujete mateřskou dovolenou.
TĚHOTENSKÉ E‑MAILY
Zaregistrujte se na Babyonline.cz, uveďte termín porodu a každý týden vám automaticky přijde e-mail s informacemi o vašem těhotenství týden po týdnu a vývoji miminka!
Vybraná anketa
Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?
17 %
11 hlasů
0 %
0 hlasů
8 %
5 hlasů
58 %
38 hlasů
18 %
12 hlasů
Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků