Rodíme ONLINE

Přinášíme vám oblíbený seriál, ve kterém budeme sledovat těhotenství 3 sympatických maminek doslova v přímém přenosu. Maminky Barbora, Martina a Marcela se s vámi podělí o své pocity, nálady, události aktuálních týdnů těhotenství.

 

Které maminky se projektu účastní?

Barbora

Barbora - 17. týden těhotenství, čeká druhé miminko

Barboře je 29 let a má 7 letého syna Toníka. Žije společně s přítelem a jeho synem. Oba kluci trpí Aspergerovým syndromem.Termín porodu má Barbora 12. června a zatím těhotenství nesnáší moc dobře.

Rodíme ONLINE

Martina - 10. týden těhotenství, čeká první miminko

Martině je 29 let a žije s manželem v pronajatém bytě kousek za Prahou. Ráda čte, vaří, peče a vyrábí domácí produkty. Zatím se Martině těhotenské problémy vyhýbají a termín porodu má stanoven na 5. srpna. 

 

Rodíme ONLINE

Marcela - 6. týden těhotenství, čeká druhé miminko

Marcele je 28 let a žije s manželem a dvouletým synem Filipem v rodinném domě v Brně. Mezi její koníčky patří masírování, bylinky a procházky se synem do lesa. V začátku těhotenství je jí nevolno a trpí nechutenstvím.

 

Zajímavé články oddílu Rodíme ONLINE

Rodíme ONLINE 2017

Rodíme ONLINE 2017

Přinášíme vám oblíbený seriál, ve kterém budeme sledovat těhotenství 3 sympatických maminek doslova v přímém přenosu. Maminky Barbora, Martina a Marcela se s vámi podělí o své pocity, nálady, události aktuálních týdnů těhotenství.

Celý článek »

Představení maminek - 6/10/17. týden těhotenství

Představení maminek - 6/10/17. týden těhotenství

Představujeme letošní účastnice Rodíme - Barboru, Martinu a Marcelu. Každý týden se nám budou maminky svěřovat s tím nejzajímavějším, co prožily, a svoje prožitky zdokumentují fotkami.

Celý článek »

Komerční sdělení
Jak maminky prožily Vánoce

Jak maminky prožily Vánoce

Rodíme ONLINE 2017: Jak maminky prožily Vánoce a Silvestra Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje! Jak maminky prožily Vánoce a oslavy nového roku? Které spole

Celý článek »

Martina obdržela těhotenskou průkazku

Martina obdržela těhotenskou průkazku

Rodíme ONLINE 2017: Martina obdržela těhotenskou průkazku Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje! Barbora se na nemocenské věnuje domácím pracem a rodině. Pohyby m

Celý článek »

Maminky obdržely dárky od sponzorů

Maminky obdržely dárky od sponzorů

Rodíme ONLINE 2017: Maminky obdržely dárky od sponzorů Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje! Maminky minulý týden obdžely část dárků od sponzorů Rodíme ONLINE 20

Celý článek »

Barbora zná pohlaví miminka

Barbora zná pohlaví miminka

Barbora minulý týden absolvovala návštěvu poradny a druhotrimestriální screening. Její přání bylo mít holčičku, splnilo se jí a nebo to bude opět kluk? Martina byla na kontrolní prohlídce u obvodní lékařky a vydala se s manželem na prohlídku do Ústavu pro péči o matku a dítě do Podolí. Radostnou novinu již oznámila kamarádkám a rodině. Marcele se ranní nevolnosti pomalu začínají uklidňovat a objednala se na screening. Zaslala nám tip na garáž z ruliček od toaletního papíru.

Celý článek »

Marcela navštívila fyzioterapeutku

Marcela navštívila fyzioterapeutku

Barbora se nám svěřila s Toníkovými záchvaty, které se poslední dobou stále častěji opakují. Minulý týden si registrovala termín v porodnici v Praze a objednala si zároveň i prohlídku porodnice. Martinu čeká další větší vyšetření na specializovaném pracovišti ve 20. týdnu. Tentokrát jsem si zvolila porodnici U Apolináře, protože minule nebyli v Podolí úplně spokojení. Ranní nevolnosti Marcelu pomalu a jistě opouštějí. Minulý týden ve středu navštívila fyzioterapeutku, která ji zjistila diastázu. Naučila ji proto správné vstávání a ulehání do postele, zatejpovala bříško a doporučila břišní pás.

Celý článek »

Maminky vybírají jména pro miminka

Maminky vybírají jména pro miminka

Barbora s rodinou oslavila 11. narozeniny jejího syna Pepíčka. Od kamarádky získala výbavičku pro miminku, tak už zbývá jenom kočárek. S přítelem začali vybírat jméno pro miminko. Martina nemá žádné těhotenské nevolnosti,  ale už začíná cítit nárůst a „zpevnění“ na podbřišku. Pohlaví miminka zatím neví. Naopak nevolnosti trápí stále Marcelu, ale velkou oporou je jí manžel i rodina.

Celý článek »

Marcela čeká holčičku

Marcela čeká holčičku

Barbora má zápal plic a tak se celý týden věnovala spánku, odpočinku a léčení. Navštívila raději gynekologii, aby se ujistila, že je s miminkem vše v pořádku. Martina sleduje postupný nárůst bříška a začíná mít obtíže se spánkem. Marcele se naplnily její sny a touhy - čekají zdravou holčičku, která se podle ultrazvukového termínu má narodit 23. srpna. 

Celý článek »

Jak se maminkám daří?

Jak se maminkám daří?

Barbora oslavila s rodinou Toníčkovy 7. narozeniny. Nevětší radost měl Tonda z robota a z knížek o Minecraftu. Bříško Báře až neuvěřitelně roste, musela začít nosit kompresní punčochy, protože má křečové žíly. Příští týden ji čeká vyšetření na těhotenskou cukrovku. Martina má zasebe další kontrolu u gynekologa a sezení na genetickém oddělení. Pohlaví stále neví, ale miminko bude pěkný cvalík, lékaři odhadují porodní váhu na 3,7 až 4 kg. Marcele konečně skončily ranní nevolnosti. Moc se těší na rostoucí bříško a první pohyby. S Filípkem navštívili hasičskou stanici a o víkendu se vydali na výlet vlakem do Tišnova.

Celý článek »

Barbora podstoupila test na těhotenskou cukrovku

Barbora podstoupila test na těhotenskou cukrovku

Barbora absolvovala vyšetření na těhotenskou cukrovku OGTT (Orální glukozotoleranční test) a ve svém deníčku nám popsala, jak toto vyšetření probíhá. I když Bára tvrdí, že je absolutně manuálně nezručná, nekreativní a ve výtvarném odvětví neschopná, vyrobila letos Toníkovi masku, která zvítězila v soutěži o nejlepší masku. Martině se bříško dál zvětšuje, genetické testy dopadly v pořádku. Její týden byl ve znamení společenských akcí - např. Cachaca párty nebo výlet do Radotína. Marcela se svěřila o zákeřné nemoci, která postihla její rodinu. Její syn Filípek onemocněl a trápily jej vysoké horečky. Všechny víkendové plány tak byly zmařeny.

Celý článek »

Barbora má sbalenou tašku do porodnice

Barbora má sbalenou tašku do porodnice

Barbora si sbalila již tašku do porodnice, popsala nám, co vše si nachystala. Kluci měli jarní prázdniny a tak vyrazili do aquaparku, na pouť nebo na procházku do lesa. Martina byla na velkém ultrazvuku, bohužel se pohlaví miminka opět neukázalo. Při delší chůzi Martina pociťuje bolesti v podřišku. S přítelem pořídili miminku novou komodu. Marcela přestala pociťovat ranní nevolnosti, i když v jejím případě to nebyly ranní nevolnosti spíš celodenní nevolnosti. Má ale ještě odpor k jídlu a zhubla už 4 kg. 

Celý článek »

Martina zná pohlaví - bude to kluk!

Martina zná pohlaví - bude to kluk!

Barbora je poslední dobou roztěkaná, roztržitá a velice nesoustředěná. Minulý týden nabourala auto a aby toho nebylo málo, zabouchla si i klíče v autě. Svěřila se nám také, co ji aktuálně trápí: bolest, tvrdnutí břicha a křeče do lýtek. Martina zná konečně pohlaví svého miminka - bude to kluk! Prozatím se rozhodla, že vzhledem ke zkrácené pracovní době bude v práci pokračovat. O víkendu vyrazila s manželem a kamarády na vepřové hody do Modřan a na thy na Náplavce. Marcela díky Babyonline navštívila opět fyzioteraputku. Začíná zařizovat nový dětský pokoj, který byl dříve pracovnou manžela a odkládací místností. Slunečné dny tráví na zahrádce a vymýšlí, jak ji předělat na dětský ráj. Víkendovým výletem byly Slavnosti vína a mandloní v Hustopečích.

Celý článek »

Barbora se zasnoubila a chystá svatbu

Barbora se zasnoubila a chystá svatbu

Barbora byla požádána o ruku a řekla ANO. Začala tedy s přípravami na svatbu, která by se měla uskutečnit na konci dubna. A ještě jednu novinku si pro nás připravila, už má vybrané jméno pro miminko. Bude to Bohoušek. Martina zavítala minulý pátek na burzu do Brna pomáhat tatínkovi. O víkendu byla na thajské masáži a s rodinou zahájili grilovací sezónu. Marcela tráví volné chvíle buď odpočinkem na pískovišti, anebo výlety. Přemýšlí často nad porodem, nechtěla by totiž znovu rodit císařským řezem, ale přirozenou cestou.

Celý článek »

Martina má vybrané jméno pro miminko

Martina má vybrané jméno pro miminko

Barbora začala s přípravami na svatbu, která se bude konat 29. 4. Minulý týden Bára rozeslala 30 hostům originální pozvánky na svatbu, koupila si svatební boty a začala shánět svatební šaty. A jak se budoucí nevěsta cítí? Bářino tělo se připravuje na porod. Má stále poslíčky a různá tvrdnutí. Miminko se již nejspíše přetočilo hlavičkou dolů, protože Bára cítí pohyby jinde než dříve. V sobotu Bára navštívila na Pražské náplavce Street food festival a pochlubila se zálibou v hmyzí kuchyni.

Poslední ultrazvuk Martině prozradil pohlaví miminka a jelikož měli vybrané jen jedno klučičí jméno, bude to Tobiáš alias Tobík. V sobotu strávila Martina s rodinou na svatbě své sestry a v neděli zavítala do Letňan na veletrh For Kids, kde bylo nepřeberné množství kočárků i spoustu dalšího vybavení pro děti.

Celý článek »

Jak maminky prožily Velikonoce?

Jak maminky prožily Velikonoce?

Barbora pokračuje s přípravami na svatbu, minulý týden vybírali snubní prstýnky a proběhlo i první zkoušení svatebních šatů. Kluci si o víkendu upletli pomlázky a na velikonoční pondělí vyjeli koledovat. Martina o víkendu oslavila své 30. narozeniny, dostala kytici růží, dort, peněženku, přívěsek i dárky pro Tobíka. Marcela byla na 3D ultrazvuku i na ultrazvuku ve 20. týdnu těhotenství. Velikonoce u nich probíhají v tradičním duchu - pečení Jidášů, mazanců, beránka a barvení vajíček.

Celý článek »

Martina má těhotenskou cukrovku

Martina má těhotenskou cukrovku

Ke sponzorům projektu Rodíme ONLINE se přidala společnost Bella Bohemia, distributor vysoce kvalitních dětských plen, podložek a a vlhčených ubrousků značky Happy, dámských poporodních a prsních vložek a fixačních kalhotek značky Bella Mamma.

Celý článek »

Svatební speciál

Svatební speciál

Barbora se vdala. Jak proběhly předsvatební přípravy a svatební obřad? Dočtete se exkluzivně v deníčku Báry. Martina doplňuje výbavičku pro miminko, již pořídili košík na miminko a kočárek, který dle pověry zůstal zatím u rodičů. Martina také byla minulý týden na dalším ultrazvuku a je objednána do diabetologické poradny kvůli těhotenské cukrovce. Filípek od Marcely oslavil 2,5 roku. Marcela dostala jako dárek od manžel gril a zahájali tak grilovací sezónu. O víkendu vyrazili na výlet do Vyškova pro povlečení se Spidermanem a na kolotoče, v neděli tradičně na pálení čarodějnic opékali špekáčky.

Celý článek »

Martina navštívila diabetologickou poradnu

Martina navštívila diabetologickou poradnu

Barbora oslavila minulý týden své 30. narozeniny, od syna dostala ručně vyrobenou knihu a od manžela peníze na sterilizaci. :) O víkendu udělala z pampelišek mech a navštívila s rodinou bazén. Báře se termín porodu blíží, bolí ji záda, pánev nohy i bříško. Bříško už ji hodně táhne a tlačí. Tělo se tak pomalu připravuje na porod. Martině zjistilli těhotenskou cukrovku a tak nyní dochází do diabetologické poradny. Dodržuje nařízenou dietu, problém ji zatím dělají vynechané sladké snídaně a zařazení zeleniny ke snídani.

Celý článek »

Barbora má sestavený porodní plán

Barbora má sestavený porodní plán

Barboře se konečně otočilo miminko hlavičkou dolů, nebude tak rodit obávaným koncem pánevním. V 36. týdnu těhotenství si vybrala rodit v porodnici v Hořovicích a sepsala si porodní plán, který nám na ukázku zaslala. Pro všechny případy si nachystala také porodní balíček pro případ porodu v autě během cesty do Hořovic nebo pro porod doma. Martina navštívila kvůli vysokým hodnotám cukru diabetologickou poradnu. Nyní zkoumá, které potraviny ji dokáží snížit ranní hladinu cukru tak, aby nemusela na noc dostávat inzulin. Marcela odjela zrelaxovat na dovolenou na Vysočinu se svým synem, maminkou a synovcem. Po návratu ji čeká vyšetření na těhotenskou cukrovku.

Celý článek »

Komerční sdělení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce