Inzerce
Inzerce
Inzerce

Sex v těhotenství: ANO či NE?

Sexuální aktivity během těhotenství nejsou pokládány za škodlivé, výjimku tvoří jen stavy jako jsou krvácení, odtok plodové vody, předčasné stahy dělohy, které je nutné konzultovat s ošetřujícím porodníkem.

Je vhodné, aby žena realizovala svůj sexuální život v těhotenství podle svého přání - ona volí frekvenci pohlavního styku, ona volí polohy a aktivity, které jí vyhovují a které chápavý partner akceptuje. Někdy má žena paradoxně vlivem překrvení malé pánve větší chuť k pohlavnímu styku, přičemž prožívání orgasmu bývá nezměněno.

Koncem těhotenství mohou sexuální aktivity - nechráněný pohlavní styk přítomností přirozených prostaglandinů ve spermatu, stejně jako dráždění bradavek vyplavováním oxytocinu - urychlit nástup porodní činnosti.

Inzerce

Sex v těhotenství - přítel se mnou nechce spát

Dobrý den, nevím, jak pořádně začít. Když jsme se s přítelem před dvěma lety poznali, chtěl se se mnou milovat stále. Říkal a dával mi najevo, jak jsem pro něho přitažlivá jako žena a že se mnou chce být už napořád. Že chce rodinu a i mého téměř jedenáctiletého syna. Bála jsem se, protože přítel je o deset let mladší. Ale časem jsem podlehla a i já jsem miminko chtěla. Nyní, když ho čekáme, nejeví o mě přítel intimní zájem, ale vůbec žádný. Neříkám, že mě neobejme, ale i to se zdá, že si musím vynutit. Než jsem otěhotněla, milovali jsme se denně 5x i víckrát a bylo to krásné dlouhé milování. První čtyři měsíce těhotenství mi bylo opravdu velmi zle, tudíž jsem nemohla vůbec nic. Těšila jsem se, až mě to přejde a bude to, jak má být. Když už mi špatně není a chutě mám veliké, tak mě přítel už skoro dva měsíce odmítá. Raději jde a pustí si při ukájení nějaký ten porno film. Nechápu to. Ví, že se chci milovat a že jsem u něho a přesto jde, pustí si film…udělá a v klidu přijde. Říkám mu často, že je to pro mě už problém, ale najednou se tak změnil, že o tom nechce ani slyšet a říká, že je to můj problém a v zápětí, že mi na to nemá, co říct. Netušila jsem, že někdy budu muset takový problém řešit jen proto, že jsem těhotná. Přibrala jsem ztím 14 kg a kvůli příteli se teď moc necítím jako žena. Vím však, že mužům se líbím i v jiném stavu. Mrzí ě, že povídání s ním není možné a pokaždé to ztroskotá. Zvolila jsem metodu psaní na mobilu, ale vyjádření jsem se stejně nedočkala. Jen toho, že přišel z práce a řekl mi, že mám zase nějaký splín. Chybí mi doteky a to, co jsem měla. Co k tomu dodat? Možná, že někoho má a nebo ho prostě teď absolutně nepřitahuji.

Odpověď: Dobrý den, většinou se ve svých odpovědích věnuji vývoji dítěte a problematice s dětmi související, proto je pro mě váš dotaz netradiční. Je pravda, že pro některé muže může být těhotná žena velmi přitažlivá a vzrušující, stejně tak se ale může stát, že pro muže sexuální přitažlivost těhotné ženy klesne. Váš muž si může také myslet, že těhotná žena nemá biologické potřeby a sexuální touhy, účelu zplození potomka přeci již bylo dosaženo. Ve hře však také může být strach o vaše zdraví a o zdraví nenarozeného dítěte. Navíc sama píšete, že na počátku těhotenství vám bylo zle a na sex jste opravdu chuť neměla, takže váš přítel mohl opravdu nabýt dojmu, že sexuální touhy nemáte. Důležité je s přítelem o problému komunikovat, můžete mu také dát přečíst nějakou knihu o sexu v těhotenství (kapitola o sexu jistě bude v každé odborné publikaci pro těhotné), aby se ubezpečil, že sexuální aktivita v těhotenství je naprosto normální a bezpečná a některé ženy mají v těhotenství dokonce vyšší sexuální apetit, ale také v jakých obdobích gravidity se ze zdravotních důvodů či rizik pro dítě raději sexuální aktivity zdržet. Vzhledem k tomu, že pokusy promluvit si s přítelem selhávají, mohla byste zkusit zvolit jinou formu, místo SMS mu třeba zkuste napsat delší email, nebo klasický dopis, ve kterém mu své důvody vysvětlíte. Mohla byste se k němu zkusit také připojit, když sleduje erotický film, avšak netlačte na něj, nenuťte ho, postupujte pomalu, začněte alespoň doteky a mazlením. To, že by byla ve hře jiná žena, je nepravděpodobné, jedná se spíše o nějaký psychický blok. Je velmi pravděpodobné, že po porodu se vaše sexuální aktivita opět vrátí k normálu. Mohla byste se zkusit obrátit pro radu na nějakou sexuologickou, případně manželskou a rodinnou poradnu. S podobným problémem jistě mají zkušenosti a budou vám umět komplexněji poradit a pomoci. Mgr. Matoušková, psycholog

Sex v prvním trimestru těhotenství

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Jsem po dvou potratech v prvním trimestru. Zjistili mi, že mám zvýšenou biologickou imunitu a proto beru jednou denně Prednison půl tablety a manželovi zjistili zvýšenou obranyschopnost spermií. Teď jsem znovu těhotná 8+3 a řešíme sex. Na ultrazvuku zatím bylo vše v pořádku. Mám ale strašný strach, aby to zase nekončilo potratem, tak bych ráda znala Vás názor na sex v prvním trimestru. Předem děkuji za odpověď.

Inzerce

Odpověď MUDr. Veroniky Ťápalové: Dobrý den, pokud jste již těhotná v 9. týdnu těhotenství a vše je v pořádku, pak by sex a manželovy spermie neměly mít na potrat vliv. 

 

Příbuzné kapitoly:

 

Autor: As. MUDr. Romana Gerychová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Autor: As. MUDr. Romana Gerychová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Sex v těhotenství - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
 • Sex ve 23 tydnu
  Dobrý den chtěla jsem se zeptat jaká je pravděpodobnost že žena v těhotenství otehotni ještě jednou? Až do teď jsme si sex užívaly s přítelem jen oralne. Jelikož se mi udělal opar zvolily jsme polohu nakonicka. Přítel vyvrcholil do mě pak jsem šla na záchod a snažila se ze sebe co nejvíce vypudit a pak se vycurat.Bojim se aby ve mě něco nezůstalo a neoplodnilo se vajíčko znovu. Ne že bychom druhé miminko nechtěly, ale četla jsem, že většinou druhý plod nepřežije. Kord když je tam takový velký týdenní rozdíl. Mám o tom informovat svého gynekologa?
  Navter84   | 04.06.2020 21:58:13
  Reagovat | URL příspěvku
 • svědectví o tom, jak jsem vyléčil mé fibroid a já jsem teď těhotná
  Děkuji Dr.Ogunze
  Pomohl mi s rychlou léčbou fibroidu a jeho velikost byla 9,8 x 10,7 cm. Pak jsem začal léky užívat pouze jeden měsíc a teď jsem z toho úplně vyléčen. Dokázal jsem to udělat bez jakéhokoli chirurgického zákroku, nyní mohu žít jako každý normální člověk a mohu jíst jakékoliv jídlo dle mého výběru a teď jsem těhotná, takže pokud potřebujete takovou pomoc, kontaktujte jej přes whats-app +2348074122178 nebo mail: (drogunzesolutionhome@gmail.com) nebo (dreboselesolutioncenter@hotmail.com) Jsem šťastný

  a on může vyléčit následující nemoci

  {1} HIV a AIDS
  {2} Diabetes
  {3} epilepsie
  {4} Rakovina krve
  {5} HPV
  {6} ALS
  {7} Hepatitida
  {8} Kouzlo lásky, aby tě získal zpět
  {9} herpes virus
  {10} striže
  {11} bylin na snížení tuku nebo tlustého břicha
  {12} slabá erekce
  a mnohem víc
  annaandrej   | 05.11.2018 23:32:37
  Reagovat | URL příspěvku
 • jak na to
  už je to dlouho, co jsem naposledy měla orgasmus. dříve to šlo, ale pak jako by nic to přestalo a už 1,5 roku nic. koukam občas i na ty články, co různě doporučují, jak se uvolnit... https://bozka.cz/sex/dosahnout-orgasmu-14-kroku-k-dosazeni-orgasmu-vasich-snu/ ale nic se nedaří. máte ještě nějakou zaručenou babskou radu?
  lida.kra   | 19.08.2017 16:05:33
  Reagovat | URL příspěvku
 • sex v těhotenství
  Musim říci,že chutě na sex se mi v těhu vyhly neměla jsem žádné velké chutě,spíš jsem měla žravou na čokoládu a sladké přitom jsem přibrala jen 8kg.
  pamela   | 24.05.2017 15:46:18
  Reagovat | URL příspěvku
 • Sex v tehotentví
  Dobrý den, chci se optat.

  Přítelkyně je v 5 týdnu,zda muzeme mít pravidelný sex a zda stále do ni mohu onanovat,zda to muze zpusobit dalsí miminko nebo ne.
  Děkuji za odpoved
  Zdenda69   | 20.04.2016 22:59:14 | Reakcí: 1, poslední: 21.04.2016 15:54:59
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Sex v tehotentví
   Dobrý den, pokud je vaše přítelkyně těhotná, pak již otěhotnět až do porodu znovu nemůže.
   MUDr. Veronika Ťápalová
   Baby on line   | 21.04.2016 15:54:59
   Reagovat | URL příspěvku
 • Jsem v 6tt a na sex mám chuť ale zároveň mám strach, protože jsme při posledním sexu vyzkoušely polohu která mi moc nesedla píchlo mě v podbřišku tak že mi to vehnalo slzy do oči a pak jsem cítila tlak ještě dvě hodiny sice to bylo bez krve ale stejně mám divný pocit. :-(
  elza-ladydee   | 03.02.2015 21:12:55
  Reagovat | URL příspěvku
 • Jsem teď v 6tt a dělala bych to pořád, mám chuť i na ty pozice, které normálně neděláme.
  andarija   | 04.08.2014 15:01:19
  Reagovat | URL příspěvku
 • Prosba o radu
  Dobrý den,
  jsem 7tt, v pátek začínám 8tt. Včera večer jsme se s manželem milovali a bez prostředně potom,jsem ve sprše zaregistrovala ,jak ze mě vytekly malinkaté kousíčky krve. Hned potom už nic nenásledovalo,žádné větší krvácení ,ani bolesti. I tak jsem byla dost vyděšená,zda se nemohlo něco stát a samozřejmě i můj manžel. Chci se zeptat na Váš názor , zda se toto může přihodit, případně , co by to mohlo být?
  Předem mnohokrát děkuji za Vaši odpověď!
  Nika Sova   | 10.04.2014 07:53:06 | Reakcí: 1, poslední: 14.04.2014 08:37:48
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Prosba o radu
   Dobrý den,
   špinění v prvním trimestru těhotenství (tj. do 12.t.t.) bývá celkem časté. Může být dáno nerovnováhou hormonů (nedostatkem gestagenů), které po 12.t.t. již plně vylučuje placenta. Může být dáno také např. krvácením z prasklé cévky v děložním hrdle, ke kterému může dojít po větší námaze nebo po pohlavním styku. Takže se primárně nemusíte ničeho obávat, pokud se jedná o jednorázové zašpinění. Pokud by ale krvácení či špinění přetrvávalo déle, raději navštivte svého gynekologa.
   MUDr. Veronika Ťápalová - gynekoložka
   Baby on line   | 14.04.2014 08:37:48
   Reagovat | URL příspěvku
 • Je pravda, že tak do konce 12. týdne jsem neměla skoro vůbec na sex chuť, až jsme z toho byli oba pěkně nešťastní.. Teď se ale vše změnilo a mám pocit, že jsem vzrušivá ještě víc, než kdy dřív:) Jen mám bolesti při některých polohách, tak to musíme trochu omezit, ale jinak není problém v ničem. :)
  Lucie12345   | 10.08.2013 20:28:00
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý večer mela bych dotaz. Ve čtvrtek jsem byla u gynekologa a zjistil mi myom o velikosti 5 cm a trochu zvětšenou delohu . Nemám děti a chtěla bych založit rodinu co se dá proti tomu dělat? Je naka možnost abych mohla otehotnet děkuji za odpověď Jana

Dobrý den,

myomy mohou i nemusí tvořit překážku v těhotenství. Záleží nejen na velikosti, ale i jejich lokalizaci atd. Více musíte daný problém řešit s Vaším gynekologem, takto se to zhodnotit nedá.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 26.02.2024, 09:25
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×