Inzerce
Inzerce
Inzerce

Sex v těhotenství: ANO či NE?

Sexuální aktivity během těhotenství nejsou pokládány za škodlivé, výjimku tvoří jen stavy jako jsou krvácení, odtok plodové vody, předčasné stahy dělohy, které je nutné konzultovat s ošetřujícím porodníkem.

Je vhodné, aby žena realizovala svůj sexuální život v těhotenství podle svého přání - ona volí frekvenci pohlavního styku, ona volí polohy a aktivity, které jí vyhovují a které chápavý partner akceptuje. Někdy má žena paradoxně vlivem překrvení malé pánve větší chuť k pohlavnímu styku, přičemž prožívání orgasmu bývá nezměněno.

Koncem těhotenství mohou sexuální aktivity - nechráněný pohlavní styk přítomností přirozených prostaglandinů ve spermatu, stejně jako dráždění bradavek vyplavováním oxytocinu - urychlit nástup porodní činnosti.

Sex v těhotenství - přítel se mnou nechce spát

Dobrý den, nevím, jak pořádně začít. Když jsme se s přítelem před dvěma lety poznali, chtěl se se mnou milovat stále. Říkal a dával mi najevo, jak jsem pro něho přitažlivá jako žena a že se mnou chce být už napořád. Že chce rodinu a i mého téměř jedenáctiletého syna. Bála jsem se, protože přítel je o deset let mladší. Ale časem jsem podlehla a i já jsem miminko chtěla. Nyní, když ho čekáme, nejeví o mě přítel intimní zájem, ale vůbec žádný. Neříkám, že mě neobejme, ale i to se zdá, že si musím vynutit. Než jsem otěhotněla, milovali jsme se denně 5x i víckrát a bylo to krásné dlouhé milování. První čtyři měsíce těhotenství mi bylo opravdu velmi zle, tudíž jsem nemohla vůbec nic. Těšila jsem se, až mě to přejde a bude to, jak má být. Když už mi špatně není a chutě mám veliké, tak mě přítel už skoro dva měsíce odmítá. Raději jde a pustí si při ukájení nějaký ten porno film. Nechápu to. Ví, že se chci milovat a že jsem u něho a přesto jde, pustí si film…udělá a v klidu přijde. Říkám mu často, že je to pro mě už problém, ale najednou se tak změnil, že o tom nechce ani slyšet a říká, že je to můj problém a v zápětí, že mi na to nemá, co říct. Netušila jsem, že někdy budu muset takový problém řešit jen proto, že jsem těhotná. Přibrala jsem ztím 14 kg a kvůli příteli se teď moc necítím jako žena. Vím však, že mužům se líbím i v jiném stavu. Mrzí ě, že povídání s ním není možné a pokaždé to ztroskotá. Zvolila jsem metodu psaní na mobilu, ale vyjádření jsem se stejně nedočkala. Jen toho, že přišel z práce a řekl mi, že mám zase nějaký splín. Chybí mi doteky a to, co jsem měla. Co k tomu dodat? Možná, že někoho má a nebo ho prostě teď absolutně nepřitahuji.

Odpověď: Dobrý den, většinou se ve svých odpovědích věnuji vývoji dítěte a problematice s dětmi související, proto je pro mě váš dotaz netradiční. Je pravda, že pro některé muže může být těhotná žena velmi přitažlivá a vzrušující, stejně tak se ale může stát, že pro muže sexuální přitažlivost těhotné ženy klesne. Váš muž si může také myslet, že těhotná žena nemá biologické potřeby a sexuální touhy, účelu zplození potomka přeci již bylo dosaženo. Ve hře však také může být strach o vaše zdraví a o zdraví nenarozeného dítěte. Navíc sama píšete, že na počátku těhotenství vám bylo zle a na sex jste opravdu chuť neměla, takže váš přítel mohl opravdu nabýt dojmu, že sexuální touhy nemáte. Důležité je s přítelem o problému komunikovat, můžete mu také dát přečíst nějakou knihu o sexu v těhotenství (kapitola o sexu jistě bude v každé odborné publikaci pro těhotné), aby se ubezpečil, že sexuální aktivita v těhotenství je naprosto normální a bezpečná a některé ženy mají v těhotenství dokonce vyšší sexuální apetit, ale také v jakých obdobích gravidity se ze zdravotních důvodů či rizik pro dítě raději sexuální aktivity zdržet. Vzhledem k tomu, že pokusy promluvit si s přítelem selhávají, mohla byste zkusit zvolit jinou formu, místo SMS mu třeba zkuste napsat delší email, nebo klasický dopis, ve kterém mu své důvody vysvětlíte. Mohla byste se k němu zkusit také připojit, když sleduje erotický film, avšak netlačte na něj, nenuťte ho, postupujte pomalu, začněte alespoň doteky a mazlením. To, že by byla ve hře jiná žena, je nepravděpodobné, jedná se spíše o nějaký psychický blok. Je velmi pravděpodobné, že po porodu se vaše sexuální aktivita opět vrátí k normálu. Mohla byste se zkusit obrátit pro radu na nějakou sexuologickou, případně manželskou a rodinnou poradnu. S podobným problémem jistě mají zkušenosti a budou vám umět komplexněji poradit a pomoci. Mgr. Matoušková, psycholog

Sex v prvním trimestru těhotenství

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Jsem po dvou potratech v prvním trimestru. Zjistili mi, že mám zvýšenou biologickou imunitu a proto beru jednou denně Prednison půl tablety a manželovi zjistili zvýšenou obranyschopnost spermií. Teď jsem znovu těhotná 8+3 a řešíme sex. Na ultrazvuku zatím bylo vše v pořádku. Mám ale strašný strach, aby to zase nekončilo potratem, tak bych ráda znala Vás názor na sex v prvním trimestru. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď MUDr. Veroniky Ťápalové: Dobrý den, pokud jste již těhotná v 9. týdnu těhotenství a vše je v pořádku, pak by sex a manželovy spermie neměly mít na potrat vliv. 

 

Příbuzné kapitoly:

 

Autor: As. MUDr. Romana Gerychová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Autor: As. MUDr. Romana Gerychová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Sex v těhotenství - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
 • Sex ve 23 tydnu
  Dobrý den chtěla jsem se zeptat jaká je pravděpodobnost že žena v těhotenství otehotni ještě jednou? Až do teď jsme si sex užívaly s přítelem jen oralne. Jelikož se mi udělal opar zvolily jsme polohu nakonicka. Přítel vyvrcholil do mě pak jsem šla na záchod a snažila se ze sebe co nejvíce vypudit a pak se vycurat.Bojim se aby ve mě něco nezůstalo a neoplodnilo se vajíčko znovu. Ne že bychom druhé miminko nechtěly, ale četla jsem, že většinou druhý plod nepřežije. Kord když je tam takový velký týdenní rozdíl. Mám o tom informovat svého gynekologa?
  Navter84   | 04.06.2020 21:58:13
  Reagovat | URL příspěvku
 • svědectví o tom, jak jsem vyléčil mé fibroid a já jsem teď těhotná
  Děkuji Dr.Ogunze
  Pomohl mi s rychlou léčbou fibroidu a jeho velikost byla 9,8 x 10,7 cm. Pak jsem začal léky užívat pouze jeden měsíc a teď jsem z toho úplně vyléčen. Dokázal jsem to udělat bez jakéhokoli chirurgického zákroku, nyní mohu žít jako každý normální člověk a mohu jíst jakékoliv jídlo dle mého výběru a teď jsem těhotná, takže pokud potřebujete takovou pomoc, kontaktujte jej přes whats-app +2348074122178 nebo mail: (drogunzesolutionhome@gmail.com) nebo (dreboselesolutioncenter@hotmail.com) Jsem šťastný

  a on může vyléčit následující nemoci

  {1} HIV a AIDS
  {2} Diabetes
  {3} epilepsie
  {4} Rakovina krve
  {5} HPV
  {6} ALS
  {7} Hepatitida
  {8} Kouzlo lásky, aby tě získal zpět
  {9} herpes virus
  {10} striže
  {11} bylin na snížení tuku nebo tlustého břicha
  {12} slabá erekce
  a mnohem víc
  annaandrej   | 05.11.2018 23:32:37
  Reagovat | URL příspěvku
 • jak na to
  už je to dlouho, co jsem naposledy měla orgasmus. dříve to šlo, ale pak jako by nic to přestalo a už 1,5 roku nic. koukam občas i na ty články, co různě doporučují, jak se uvolnit... https://bozka.cz/sex/dosahnout-orgasmu-14-kroku-k-dosazeni-orgasmu-vasich-snu/ ale nic se nedaří. máte ještě nějakou zaručenou babskou radu?
  lida.kra   | 19.08.2017 16:05:33
  Reagovat | URL příspěvku
 • sex v těhotenství
  Musim říci,že chutě na sex se mi v těhu vyhly neměla jsem žádné velké chutě,spíš jsem měla žravou na čokoládu a sladké přitom jsem přibrala jen 8kg.
  pamela   | 24.05.2017 15:46:18
  Reagovat | URL příspěvku
 • Sex v tehotentví
  Dobrý den, chci se optat.

  Přítelkyně je v 5 týdnu,zda muzeme mít pravidelný sex a zda stále do ni mohu onanovat,zda to muze zpusobit dalsí miminko nebo ne.
  Děkuji za odpoved
  Zdenda69   | 20.04.2016 22:59:14 | Reakcí: 1, poslední: 21.04.2016 15:54:59
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Sex v tehotentví
   Dobrý den, pokud je vaše přítelkyně těhotná, pak již otěhotnět až do porodu znovu nemůže.
   MUDr. Veronika Ťápalová
   Baby on line   | 21.04.2016 15:54:59
   Reagovat | URL příspěvku
 • Jsem v 6tt a na sex mám chuť ale zároveň mám strach, protože jsme při posledním sexu vyzkoušely polohu která mi moc nesedla píchlo mě v podbřišku tak že mi to vehnalo slzy do oči a pak jsem cítila tlak ještě dvě hodiny sice to bylo bez krve ale stejně mám divný pocit. :-(
  elza-ladydee   | 03.02.2015 21:12:55
  Reagovat | URL příspěvku
 • Jsem teď v 6tt a dělala bych to pořád, mám chuť i na ty pozice, které normálně neděláme.
  andarija   | 04.08.2014 15:01:19
  Reagovat | URL příspěvku
 • Prosba o radu
  Dobrý den,
  jsem 7tt, v pátek začínám 8tt. Včera večer jsme se s manželem milovali a bez prostředně potom,jsem ve sprše zaregistrovala ,jak ze mě vytekly malinkaté kousíčky krve. Hned potom už nic nenásledovalo,žádné větší krvácení ,ani bolesti. I tak jsem byla dost vyděšená,zda se nemohlo něco stát a samozřejmě i můj manžel. Chci se zeptat na Váš názor , zda se toto může přihodit, případně , co by to mohlo být?
  Předem mnohokrát děkuji za Vaši odpověď!
  Nika Sova   | 10.04.2014 07:53:06 | Reakcí: 1, poslední: 14.04.2014 08:37:48
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Prosba o radu
   Dobrý den,
   špinění v prvním trimestru těhotenství (tj. do 12.t.t.) bývá celkem časté. Může být dáno nerovnováhou hormonů (nedostatkem gestagenů), které po 12.t.t. již plně vylučuje placenta. Může být dáno také např. krvácením z prasklé cévky v děložním hrdle, ke kterému může dojít po větší námaze nebo po pohlavním styku. Takže se primárně nemusíte ničeho obávat, pokud se jedná o jednorázové zašpinění. Pokud by ale krvácení či špinění přetrvávalo déle, raději navštivte svého gynekologa.
   MUDr. Veronika Ťápalová - gynekoložka
   Baby on line   | 14.04.2014 08:37:48
   Reagovat | URL příspěvku
 • Je pravda, že tak do konce 12. týdne jsem neměla skoro vůbec na sex chuť, až jsme z toho byli oba pěkně nešťastní.. Teď se ale vše změnilo a mám pocit, že jsem vzrušivá ještě víc, než kdy dřív:) Jen mám bolesti při některých polohách, tak to musíme trochu omezit, ale jinak není problém v ničem. :)
  Lucie12345   | 10.08.2013 20:28:00
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Mensi miminko 35tt

| Fenecka | 03.06.2020, 19:23

Dobry den,
Chtela bych Vas poprosit o radu. V 35+1tt ma miminko podle UT 2160g. Je to moc spatny vysledek? Podle nekterych tabulek ano,podle jinych ne. Je potreba to zacit resit?
Predem dekuji za odpoved,
Marie

Dobrý den, Vaše miminko může být o něco drobnější, menší, závisí to na více faktorech. Roli hraje tělesná konstituce Vás a partnera, porodní váha Vás a partnera, dále zda je miminko menší symetricky anebo jsou menší jen některé části těla. Zda má normální množství plodové vody, normální hodnoty průtoků v cévách, zda se neléčíte s nějakým onemocněním (cukrovka, vysoký krevní tlak, ...). Pokud je miminko drobnější/menší (akceptovatelný je rozdíl do 3 týdnů oproti danému týdnu těhotenství), ale ostatní parametry jsou v pořádku, neznamená to, že se jedná o problém. Hezký den

MUDr. Andrea Liszková | Babyonline | 04.06.2020, 07:51
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce