Inzerce
Inzerce
Inzerce

3. týden těhotenství

Poradna

Lék Famosan 20mg

| Ohnia | 02.07.2020, 10:02

Dobrý den,
jsem nyní v 6 týdnu těhotenství. Již téměř 3tím rokem beru léky na žaludek (ráno Rapoxol 20 mg, večer Famosan 20mg) z důvodu chronického zánětu žaludku. Když jsem zjistila, že jsem těhotná, jsem tyto léky vysadila s nadějí, že to bez nich zvládnu. Bohužel mi bylo tak špatně, že jsem téměř nic nejedla a když jsem něco snědla (dle diety co dodržuji) tak i po tom mi bylo zle a přidal se i průjem. Volala jsem tedy panu doktorovi na gastroenterologii a ten mi řekl, že je to problém a ať tedy léky co jsem brala beru dál. Řekl mi, že by neměli dítěti vadit a když jsem mu řekla, že je na nich napsáno, že se nesmí užívat v tehotenství, tak mi řekl, že je to na všech lécích, že se tím výrobci kryjí. Mám dle něj tedy brát Famosan 20 ráno a Famosan 20 večer. Lék od včera užívám a ulevilo se mi..
Mám, ale strašný strach, aby byl lék vhodný a neublížím tím miminku.
Moc Vám děkuji za odpověď a za Váš názor. Jsem z toho zoufalá.
Hezký den

Dobrý den, lék Famosan v těhotenství užívat můžete a to zejména z toho důvodu, že bez něj máte výrazné potíže. Nebyly prokázány negativní následky u plodu a jak pan doktor správně řekl, na většině lécích, které v těhotenství lze užívat (i čajích, doplňcích stravy), je uvedeno, že se v těhotenství nesmí užívat, jen z toho důvodu, že se výrobci obávají a je to pro ně jednodušší. Určitě nebuďte zoufalá, pro zdárný průběh těhotenství je důležitá zejména také Vaše zdravotní a psychická pohoda. Hezký den.

MUDr. Andrea Liszková | Babyonline | 03.07.2020, 07:59
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce