Inzerce
Inzerce
Inzerce

Slavíme 1. výročí spuštění revolučního projektu Baby on line!!!


Milé dámy, vážení pánové,

vypadá to neuvěřitelně! I když někteří máte dojem, že jsme vznikli teprve včera a jiní naopak, že jsme tady s Vámi léta letoucí J, tak právě dnes 1. 1. 2008 kolem 22. hodiny to bude rok, kdy jsme „porodili“ Baby on line.

Kdo mě již trochu zná, ví, že nejsem přítelem velkého a opakovaného sentimentu. Také mám pocit, že ten rok jsme uháněli rychlostí vyšší než kosmická loď a neměli ani čas se za sebou ohlédnout. Ale rok je rok a u toho je malé ohlédnutí na místě.

Tak tedy:

Ohlédnutí první: Proč byl zrozen portál Baby on line? Ze tří důvodů:

1. Ryze altruisticko-charitativní: Od roku 1995, kdy jsem začala svou profesní dráhu, jsem se více či méně účastnila vzdělávacích projektů laické i odborné veřejnosti. Na rozdíl od lidí, kteří jsou zcela odtrženi od pacientské reality či ji nechtějí znát, mně toto období obohatilo o 2 významné skutečnosti: Lidé nejsou hloupí a chtějí se vzdělávat, chtějí znát pro sebe důležité informace, jsou schopni odlišit kvalitní informaci od balastu opisovaného bez jakékoliv spojitosti z nejrůznějších zdrojů.
2. Kvalitní zdravotnická informace nad zlato. Zdravotnická péče nikdy nebyla zdarma. Ani ta kvalitní, ani ta, za niž byste při přímé platbě nevydali ani korunu, tj. nekvalitní. Vždy jsme si platili neadresné pojištění, a ač jsme platili stejnou částku, vždy jsme sledovali, že někdo má péči lepší a někdo horší. A tu lepší péči má vždy ten, kdo se vzdělává, má více informací a díky nim umí a ví, koho o kvalitní péči požádat. I když zde uvádím důvodů více, jednou z posledních kapek, které přispěly ke vzniku Baby on line byl blud o léčbě horečky u miminka, který jsem objevila na velmi známém webu. Také jsem mnohokrát díky nedostatku informací, nebo těch jednostranných ve svém životě chybovala. Zvláště pak při péči o dítě. Složitě jsem hledala správná řešení. Řekla jsem si, proč by to měly absolvovat ostatní maminky? Tehdy jsem si kromě altruismu uvědomila i jeden sobecký důvod, proč spustit Baby on line. I já potřebuji kvalitní informaci, podle které bych postupovala… J
3. Ryze osobní: Od roku 2000, kdy jsem porodila své první dítě hledám web, který by odpovídal mému naturelu. V průběhu dospívání jsem zjistila, že mám na tehdejší dobu netradičně namíchané mateřské pudy či postoje. To, že pro mě rodina, děti a jejich zdraví bude tou nejvyšší hodnotou, mně bylo jasné vždy. I to, že mateřství bude pro mě nejvíce naplňující životní rolí. Ač bych nikdy nedokázala před mateřství předsunout své poměrně také vyzrálé profesní ambice, na druhé straně nikdy nebudu matka, která bude žít pouze fyzickými a psychickými potřebami dítěte, ale bude mít i své vlastní. Matka, která nikdy nerezignuje na své zájmy či touhy. Budu se vždy i při péči o dítě snažit sama realizovat, snažit sebevzdělávat, snažit provozovat své záliby, pouštět do nových věcí. A toto je část z přístupu, kterému říkám moderní rodičovství a jehož jsem velkým propagátorem (proto ta větička pod logem). Ale o tom až jindy. Hledala jsem tedy web, kde bude vše, co potřebuji, tj. jak kvalitní informace potřebné pro péči o své děti, tak i užitečné informace od ostatních maminek. A hlavně web, kde najdu rodiče i nerodiče plné pozitivního myšlení, zájmů, kterými mě obohatí. Když ani v roce 2006 nebyl nalezen, nešlo již déle váhat.

Ohlédnutí druhé aneb trocha statistiky:

 • První registrovanou mimo tým BoL byla čtenářka s nickem blesksoft, a to 7. 1. 2007
 • Top ten zemí, ze kterých se připojují čtenářky a čtenáři je následující:

1. Česká republika
2. Slovensko
3. Velká Británie
4. Německo
5. USA
6. Rakousko
7. Francie
8. Nizozemí
9. Irsko
10. Itálie

 • Nejvíce příspěvků jsme vložili 27. 11. 2007, a to 387.
 • Největší přispěvatelkou, vyjma tým BoL, v minulém roce byla sandina s 2699 příspěvky.
 • Více než 2000 příspěvků vložily dále: Small, Silvinka, veru-beru.
 • Více než 1000: Kamila, Stáňa, Val.J35, Lillynka. Tu radost z odpovědi či reakce známe každá či každý z nás, kdo získá odvahu vstoupit do veřejné diskuze. Nesmírně si proto vážím těch, kterým díky jejich empatii není reagovat na ostatní příspěvky cizí. Velice oceňuji jejich nadšení, které téměř denně nezištně ve svých příspěvcích rozdávají. Proto bych je kromě slov ráda symbolicky ocenila z toho, co se mi podařilo na provoz BoL zajistit.

A nyní pár přání do budoucna:

1. Prvotním snem bylo založit web, který si vymodelují sami čtenáři. I když si mnozí myslí, že takových aktivních a přemýšlivých čtenářů je v populaci menšina, mám jiný názor. Je jich dost. A roční existence BoL to potvrdila. I když jsem před spuštěním BoL kolem sebe slyšela pouze skepsi, že jsou v oblibě weby, kde Vás někdo organizuje, Vaše texty zpracovává a hlavně Vás nezatěžuje odbornými informacemi, rozhodla jsem se, že do toho půjdeme. I přes to, že se jedná o něco úplně jiného, neozkoušeného, revolučního. Uvědomuji si, že takový web může k aktivní spolupráci přitáhnout pouze silné, odvážné a aktivní osobnosti. Moc bych si přála, aby se odvaha projevila u stále více z těch několika set tisíc návštěvníků a odvážili se nejen nás oslovit, ale i obohatit svým já, svými názory, zkušenostmi a zálibami.
2. Mým velkým přáním je, abyste si jako maminky, které mají to nejkrásnější životní poslání a které kromě péče o dítě umí a stíhají spoustu jiných věcí, připadaly díky BoL každý den jako hvězdy.
3. Abyste zde našly útočiště, když Vám není zrovna nejlépe. Pomáhejme si vzájemně k pocitu spokojenosti a užívání si mateřství.
4. Abyste se díky kvalitním, skutečně odborníky psaným informacím dozvěděly co nejvíce z oblastí, které Vás zajímají. Abyste se také díky zkušenostem ostatních maminek zorientovaly nejen v péči o dítě snáze a rychleji.
5. Abyste v životě nalezly svou vlastní cestu, nechť se rozvíjí Vaše individualita a osobnost, nechť se rozvíjí respekt ke stejně výjimečným osobnostem ostatních. Jenom s takovými se totiž společnost může posunout tím správným směrem.

A co na to čerstvé batole Baby on line? Jak hodnotí svůj dosavadní život?

„Pořád se tady nade mě někdo sklání se slovy, jak úžasnou mám návštěvnost. No já nevím, jsem ještě hodně malé a nezkušené stvoření. Myslím si však, že skutečný úspěch bude, když budu ostatním přinášet i nadále radost, užitek, a budou si se mnou chtít opakovaně povídat a hrát. A také přízeň sponzorů je pro mě důležitá, abych mohlo mít stále nové informace od lékařů pro maminky a prostor pro informace a zážitky od maminek.“

„I když my děti jsme mnohdy nevděčné, moc Vám děkuji všechny moje maminky a tatínkové, že jste se o mě tak krásně starali.“

Za sebe pak děkuji, že i v naší zemi se najdou ženy a muži tak ušlechtilých vlastností, jaké denně projevujete na BoL.
Velký dík pak patří maminkám či budoucím maminkám, čtenářkám BoL, které mně nabídly pomoc (administrativa, odborné texty apod.) či zaslaly své náměty, neboť, jak jsem zjistila, nemohu vše stíhat na 100 % J.

Velice chci poděkovat všem svým spolupracovníkům, kteří na projektu participují i jejich nejbližším. Zejména těm, co nejsou příliš vidět J.

Nemalý dík patří našim sponzorům, zvláště těm, co nás podpořili v těžkých začátcích.

A dík největší patří mým nejbližším, manželovi a dětem, nejen za podporu, ale že ten rok zvládli s občas nestíhající, občas duchem nepřítomnou maminkou. Nebojte, já Vám to vynahradím J.

Vzhůru s pozitivní a tvořivou myslí do roku 2008, druhého roku Baby on line.
To Vám přeje
Jana Martincová
a tým Vašeho Baby on line

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Narozeniny BOL - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
 • velkou gratulaci k výročí a velký díky maminkám za příspěvky,fotky atd s velkým pozdrav Jíta s rodinou
  Pavel2007   | 13.05.2008 12:21:24
  Reagovat | URL příspěvku
 • My
  také pozdě, ale přece!!!! Moc gratulujeme k prvnímu výročí, jen tak dál a hodně dalších výročí!!!! Ivana a Ondroušek
  ivoun   | 18.02.2008 13:29:27
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Hematom

| Matyskova | 10.06.2024, 21:21

Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat, je mi 32 let a jsem v 9 týdnu. Dnes ráno chvilkové křeče ( nic hrozného) jen jsem si musela na chvilku sednout aby se to uklidnilo. Po hodině jsem šla na záchod a měla jsem moč s krví samozřejmě hned panika a gynekologie, neschopenka a klidový režim. Mam hematom, ( nevím jak velký) mimčo je v pořádku. Dostala jsem zaváděcí tablety Utrogestan, týden ( od první prohlídky) už beru femibion + prášky na ředění krve jelikož mám před čtyřmi lety operovany aneurysma na krční tepně. Kromě zácpy žádné potíže nemám a na tu už mám také sirup. Od rána už nebyla žádná krev. Zapomněla jsem se zeptat zda mohu spat ležet na boku nebo musím na zádech a pokuď budete mít nějaké rady co mohu ještě udělat pro to aby to bylo v pořádku budu moc ráda, další kontrolu mam za týden v pondělí moc děkuji za odpověď Matyskova

Dobrý den,

můžete ležet, jakkoliv je Vám příjemné, na hematom to nemá žádný vliv, dále bych žádná zvláštní opatření než ta, co již máte, neviděla za nutné, šetřit se, odpočívat, nesportovat, nezvedat těžká břemena. Držím palce.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 11.06.2024, 11:06
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×