Inzerce
Inzerce
Inzerce

9.výročí založení Babyonline

Blíží se nám Nový rok. Všechny nebo lépe všichni, kteří jsou s námi již nějaký ten pátek, vědí, že tento den kromě začátku nového roku znamenal před 9 lety i začátek netradičního portálu.

Na jedné straně psaného odborníky s kvalitními informacemi, na druhé s obrovskou účastí maminek v komunitní části.

Zatímco odborníci nám stále neúnavně ve vzdělávání veřejnosti pomáhají, tak maminky se nám ve velkém přesunuly z komunitní části právě do té odborné. O to více si vážíme těch, které se nebojí poradit, podpořit nebo svým názorem obohatit ostatní. Nicméně tato situace nás vedla k zamyšlení a snaze v příštím roce maminky vyhledávající hlavně odborné informace přivést i do části komunitní. V ní ostatně vznikla v minulosti mnohá přátelství trvající dodnes.

To, že jsme v tomto roce jeli opět raketovou rychlostí, psát nebudu, zase bych se opakovala :-). Lepší už to s námi nebude. …i když si říkám, že by ten příští rok mohl být rokem stabilizačním pouze s maximální povolenou rychlostí :-). Jestli to vyjde, zhodnotíme za rok.

Pro ty, kteří jsou s námi kratší dobu, přidáme malou rekapitulaci, co se od 1. 1. 2007 ve vydavatelství Babyonline událo, co máme za sebou, čemu se věnujeme:

2007: 

 • spuštění www.babyonline.cz – původně hlavně pro vlastní potřebu, kdy jsem cítila nedostatek kvalitních informací a chyběla mně společnost v podobné situaci a stejného naturelu – dnes se jedná o nejnavštěvovanější odborně garantovaný portál zaměřený na těhotenství a péči o dítě

2008: 

Inzerce
 • vydání knihy Říkačky pro chytré hlavičky pro naše vlastní děti a děti rodičů stejně zaměřených na kvalitní vzdělání – během dvou let bylo vydání čítající 4000 ks prodáno pouze přes internet, v roce 2011 jsme se rozhodli naši prvotinu zcela přepracovat
 • první vydání brožury 20x o těhotenství

2009 – začátek 2010: 

2010: 

Inzerce

2011: 

 • druhé, zcela přepracované vydání knihy Říkačky pro chytré hlavičky
 • Kalendář s příslovími 2012
 • Kniha první sexuální výchovy pro děti Jak děti přicházejí na svět – z 95 % rozhovor se synem – jednoduše, srozumitelně, pravdivě…s láskou, odpovídá více dnešní době, nejen o sexu, pojata komplexně v rámci lidského těla i celého lidského života

2012: 

Inzerce

2013: 

2014: 

 • spuštění portálu pro aktivní lidi, zvláště ženy 40+ www.zdraveomlazeni.cz – portál volně navazuje na knihu Žena po 40

2015: 

 • vydání brožur:
  • o 20x o těhotenství a 20x péče o dítě (celkem již vydáno přes 450 000 ks)
  • o Prevence po 40

2016:

 • v příštím roce nás čekají stejně jako v minulých letech novinky, a to hlavně na portálu Babyonline.

Kdo pro Vás všechny tyto novinky připravuje? Komu patří dík?

V letošním roce jsme v obsazení hodně pokročili, kdybych nebyla pověrčivá, tak napíši, že máme tým snů. Ale holky, byť jste úžasné, tak to nemohu napsat, protože by se pak zase něco pokazilo. A propos: do našeho skvělého týmu nově zapadla Andrea, která naši vysokou laťku překonala a posunula ještě výše hned v prvních týdnech „tréninku" :-). Tři další holky, které si již spolupráci s BOL mohou psát do životopisu, Věrku – ta se věnuje hlavně Vašim dotazům o mateřské, Naďu – která Vám vkládá odpovědi na další dotazy a věnuje se ONLINE seriálům a Lucku pracující v e-shopu Pro chytré hlavičky, již znáte.

Určitě stojí za to poděkovat i programátorům v čele s Davidem a grafičkám a grafikům – těch již máme několik – i IT podpoře. A nesmíme zapomenout na tiskaře našich publikací.

Lékařkám, lékařům a dalším specialistům, kteří pro Vás sepisují texty na základě své dlouhodobé praxe. Jedná se tedy o originální články přímo pro Vás, nikoliv redaktorskou kompilaci ze tří vygůglených textů, k tomu se doufám nikdy nepropůjčíme :-).

A samozřejmě jsme rádi za Vaši přízeň, protože bez čtenářek a čtenářů by nebyla ta správná chuť psát, do šuplíku to neumíme :-).

Děkuji všem a doufám, že i v dalších letech a hlavně po plánovaných změnách nastane ještě větší vzájemná symbióza.

Seriály na BOL, přihlaste se, máte-li zájem

Co už všechno proběhlo? Tradičně Rodíme ONLINE, právě běží Předškolák ONLINE, kdy Vám Hanička v dalším díle představí, jak se připravuje na zápis, proběhly již školkáček i prvňáček ONLINE a Hubneme s BOL.

Nově se můžete přihlásit pro rok 2016 do Rodíme ONLINE a jednu svědomitou adeptku, která chce ozdravit svůj životní styl, uvítáme do Hubneme s BOL.

Kolik maminek a tatínků o nás ví a kolik dětí se podle našich knížek hravě učí?

Tady jsem si musela vzít na pomoc chytrý Google Analytics a inventurní čísla knížek. Co nám říkají? Že Babyonline od doby vzniku zaznamenal celkem přes 26 miliónů návštěv, přes 100 miliónů zobrazených stránek a uvítal přes 11 miliónů unikátních návštěvníků.

Knížek Pro chytré hlavičky jsme již vyexpedovali téměř 19000 převážně ONLINE přes e-shop Pro chytré hlavičky.

Příběh edice Pro chytré hlavičky v Událostech České televize

V závěru letošního roku Česká televize projevila zájem natočit reportáž o edici Pro chytré hlavičky a její inspiraci hyperaktivním synem přímo na místě činu. 

Reportáž je velmi pěkná, pouze upravím některá fakta. Byť se předškolnímu vzdělávání intenzivně věnuji, nejsem vzděláním pedagožka. Celkový počet knížek Pro chytré hlavičky, který již slouží dětem v domácnostech je výše, číslo v reportáži odráží pouze počet prvního vydání Předškoláka.

Čím vším se zabýváme?

Všechny naše projekty najdete na našem PFku. Našimi dominantními oblastmi jsou v rámci těhotenství a péče o dítě zejména předškolní vzdělávání, ADHD u dětí a práce s hyperaktivním dítětem a v oblasti 40+ anti-aging medicína.

PF 2016

A nebylo by to vzpomínání úplné, kdyby jej neuzavírala nějaká „hyperaktivní“ perlička

Ti, kteří máte doma „nestandardní“ dítě, jistě víte, jak takové dítě na sebe dokáže strhnout pozornost a přivlastnit si rodiče na úkor dalších sourozenců a členů rodiny.

Když si dcera postěžovala, že díky o téměř 4 roky mladšímu hyperaktivnímu bratrovi se již vůbec od jeho narození nezvládá prosadit, on jí obratem kontroval: „Vždyť jsi měla 4 roky prostor." :-)

Takže využívejte každé příležitosti, dokud je čas, milé maminky, tatínkové i sourozenci. Dokud „máte prostor“. Stejně tak využijte naši nabídky na zaslání připomínek a námětů.

Uvítáme Vaše náměty jak na zlepšení uživatelského prostředí BOL, tak pro vytvoření nových pro Vás užitečných aplikací i náměty na tištěnou tvorbu.

Těšíme se na přímý kontakt s Vámi i v následujícím roce a těm, kteří o BOL z Vašich řad pravidelně pečují, za toto velmi děkujeme.

Užijte si společně s námi zdravý a úspěšný rok 2016.

Za tým Babyonline

Jana Martincová

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

9. výročí založení BOL - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×