Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jak šel čas s BOL aneb 1. 1. 2019 slavíme 12 let

Páni, 12 let, takhle dlouho jsem ještě nikdy nikde nevydržela. Tedy kromě manželství a své rodiny, kde si naivně myslím, že by se to beze mě zhroutilo :-).

12 let! To už mají maminky, které s námi začínaly, doma puberťáky a ty, které měly děti ve školce, tak je musí mít téměř dospělé.

Nejvíce to, jak čas běží, člověk registruje na vlastních dětech. Jak se vývoj Babyonline promítá do těch mých mně pomohla dát dohromady moje šikovná kolegyně Andrea.

Inzerce

Babyonline jsem připravovala zrovna v době, kdy šla dcera do první třídy. Dlužím ji velkou omluvu za chvílemi neurotickou matku. Stále mám před očima, jak jsem na ni dohlížela při psaní. Dnes by mě ta různě nakloněná a nejednotně velká písmenka nechávala naprosto chladnou.

Inzerce

U syna nikdy nezapomenu na rok, který začal dírou v hlavě právě na srazu Babyonline, za měsíc poté pokračoval tonutím v bazénu na oslavě narozenin kamaráda a přesně za rok končil odvozem Rychlou po minutovém bezvědomí ve školce. Ano, události začaly v květnu 2008 s velmi povedeným srazem v Jizerských horách. Mimochodem tu díru v hlavě mu zašili naprosto fantasticky. Byl to ten samý tým ve Vysokém nad Jizerou, který v roce 2016 opravoval ruku Petře Kvitové.

Inzerce

Jak vidíte, ty srazy se mně vryly do paměti a musím přiznat, že se mně neskutečně líbily a chybí mi. Je škoda, že dnes již na Babyonline v komunitní části nepokračuje o generaci mladší parta prakticky inteligentních maminek. Bylo to až neskutečné, jak se na srazech sešla opravdu sestava takových těch zdravě přemýšlejících rodičů, kteří z ničeho nedělají vědu, k rodičovství přistupují s intuicí sobě vlastní a vůbec mají tak nějak ty hodnoty doma moc pěkně poskládané. Rádi vám, milé maminky, propůjčíme zázemí, zorganizujeme vám srazy, budete-li mít zájem, ale dát se dohromady je na vás. Jestli se najde nějaká nebo nějaké nadšenkyně, které to na BOL chtějí rozjet, uvítáme. Budete-li potřebovat podporu, ozvěte se na můj mail info@babyonline.cz

Dřívější maminky s námi mohou nostalgicky na srazy zavzpomínat:

Inzerce

2007 – Pelestrov, 2008 – Kunětická hora, 2009 – Šiklův mlýn, 2010 – Lednice, 2011 – Kutná hora,  2012 – Koloděje nad Lužnicí, 2013 – Koloděje nad Lužnicí, 2014 – Bohuslavice

 

Co bylo kouzelné, jak nám všude na srazech maximálně vycházeli vstříc, podařilo se vytvořit úžasný program pro děti i dospělé, samozřejmě vzdělávací a tvořivý, jak jinak s takovým bláznem do vzdělání v čele :-).

Prý mně ten stres sluší. Nová sexuální výchova, tentokrát pro kluky

Možná mnozí čekáte, že opět vyjmenuji, co se událo s Babyonline v minulém roce. Těch změn a nových věcí však bylo tolik, že by se novoroční zdravice značně prodloužila a ztratila by pro mě pověstný „drive“.

Mottem minulého roku, jak máme trefně na PFku, bylo: Per aspera ad astra, neboli mnou doplněné: „Pouze s překážkami stojí život a radost z úspěchu za to!“

Kupodivu nás místy až překotné změny i nadměrné překážky přivedly ke zjištění, že všechno se vždycky nakonec nějak vyřeší a zvládne. Jak uklidňující.

Letos jsme se po dlouhé době nepodíleli na projektu Ministerstva zdravotnictví, což nám paradoxně umožnilo otevřít úplně nová dvířka nebo spíše vrata poznání :-). Hodně jsme se věnovali vydavatelské činnosti s novými vydáními nebo dotisky „Říkaček“, „Předškolákových týdeníčků“ (vyšlo již potřetí) a Sexu I alias „Jak děti přicházejí na svět“. 

Také pokročili v sexuální výchově, kdy ke zmiňovanému Sexu I, Sexu II – „Co se od kamarádek nedozvíš“ přibyl konečně i Sex III – „Desatero pro kluky jak na pubertu, holky i sex“. A to jsem si na konci roku 2016 myslela, že zůstane jenom u žertíku. Zákazníkům, kteří si chodili pro sexuální výchovu pro dívky alias Sex II, jsem s úsměvem sdělovala, že ta pro kluky bude oním Sexem III. 

Když jsem zjistila, že knížka vznikla od prvního založení souboru i s obrázky, grafickou úpravou i korekturami odborníků za 3 měsíce, trochu jsem se toto tempa vyděsila. Pak jsem si ale všimla, že téměř každý, kdo mě v poslední době potkal, mi vysekl poklonu, jak mně to sluší, že zase vypadám mladší. Definitivně jsem tímto pochopila, že mně zřejmě ten stres svědčí. Ale vysvětlujte to manželovi, který je úplně jiného nastavení. To fakt, holky i pánové, nevím, jak skončí…

Kromě sexuální výchovy nás stále baví i předškolní příprava a omlazení

Letos jsme se vrhli i do dosud neprobádaných vod, kdy jsme v téměř domácích podmínkách natočili videa přípravy předškolačky, zorganizovali s knihkupectvím Den předškoláka a nezahálíme ani na poli anti-aging medicíny. Tam to bude ale stran zveřejnění informací složitější, odborníci mně ty úžasné výsledky mého experimentování odmítají povolit publikovat. Prý byste to pak chtěli všichni a pojišťovny by to nemusely utáhnout :-). Např. to, jak jsem si rozpustila asi 6 žlučníkových kamenů, největší měl 1,5 cm. Je to tak, ještě zhruba před 2 lety jsem chodila s takovým štěrchajícím pytlíčkem v těle.

U jiných našich experimentů zase nevíme, jak úžasné metody pro bezbolestné svaly, záda a držení těla srozumitelně pro veřejnost formulovat.

Všechno má svůj čas

Jak vidíte, ani za těch 12 let nás nápady neopustily, jsme jich stále plní, ale moc dobře si uvědomujeme, že všechno má svůj čas, nic nehrotíme a čím dál více necháváme věci přirozeně plynout. Zrovna dnes, 12. 12., kdy píši večer tyhle řádky, jsem přišla z krásného představení, kde v Městském divadle hráli hru BIG – Velký. A hlavním hrdinou není nikdo jiný, než chlapec ve věku 12 let, který si přeje být velký. I u tohoto přestavení jsem si uvědomila, že vývoj nelze přeskočit. Všechno má svůj čas. Neboli „TIMING, POZOR na timing“, jak mně říká úžasná paní doktorka Jitka při dýchání zpevňujícím střed těla – CORE. Mimochodem, to jsem se vám svěřila, že už ráno necvičím, v zimě dokonce ani neběhám, jenom dýchám? A co na to postava? Je to neuvěřitelné, ale břicho mám stále menší, i když váha chvílemi kolísá nejen dolů, ale i nahoru. Chtěly byste, dámy, vědět více? Tak o tom možná až ten příští rok, až přijdeme na to, jak to sepsat :-).

Jak jste si asi všimli, píši hodně v množném čísle. To proto, že Babyoline už dlouho není one woman show, ale týmová práce. Je prima, že se ten tým stále rozrůstá. Za všechny bych na piedestal vynesla svou kolegyni Andreu, která dodala naší značce úplně novou dimenzi. Právě díky ní jsme se mohli řádně rozhlédnout po dalších činnostech a pevně věřím, že si z nich v budoucnu vybereme ty, které nám budou nejvíce sedět. Dále s námi zůstává Věrka i Naďa a přidala se Lenka, která vám věnuje svůj čas a know-how v poradně o mateřském a rodičovském příspěvku. 

Ale to už jsem se dneska zase rozepsala. A dokonce právě překročila sebou stanovenou hranici 1000 slov. Je proto na čase končit.

Milé dámy, vážení pánové, přeji vám i celému Babyonline krásný nový rok plný lásky, zdraví i štěstí. Za rok si řekneme, jak moc pro nás byla ta magická 19 osudovou. A nezapomeňte pozvednout číši a řádně těch 12 let zapít.

Vaše 

plná pozitivní energie

Jana Martincová

P.S.: Když se vydržíte aspoň minutu dívat na řádek „plná pozitivní energie“, tak ten nápor štěstí a úspěchů v příštím roce nevydržíte!

 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jak šel čas s BOL aneb 1. 1. 2019 slavíme 12 let - diskuze

 • Jak jde čas
  Utíká to tedy pěkně ...i já mám tu čest být jednou z prvních vlaštovek na Bolu , ráda vzpominám na naše nočni diskuze na chatu,kdyz už dítka spala....No a Kája už má 15 a od Matyho (23)jsem babičkou úžasného vnoučka Kubíka ( 9 měsíců)....Občas si vzpomenu ,jak se holky máte( nerada bych při výčtu známých na někoho zapomněla) ....Janinka je naprosto úžasný hyperaktivni živel( taková tryskomyška  ) a patři ji můj obdiv za nadšeni a elán se kterym do všeho jde.... alena
  sandina   | 10.01.2019 21:55:26
  Reagovat | URL příspěvku
 • Rodina ?
  Jani, to už se známe 12 let ? Neuvěřitelné... ?.
  Na BOL jsem tenkrát také narazila úplnou náhodou ,ve vyhledavači, a našla tu druhou rodinu ?. Byla to láska na první pohled     . Je pravdou,že jsem tu trávila až neúměrné množství času,manžel by jistě rád povyprávěl     ,ale bylo to úžasné období na které nikdy nezapomenu ?. Tolik empatie,inteligence a vtipu jsem v žádné jiné holčičí bandě nenašla,opravdu byla výjimečná   ?.
  Sice už sem skoro nechodím,děti vyrostly   , ale i tak Ti milý BOLe přeji další plodná a úspěšná léta     .
  Děkuji,že jsi   .
  Small   | 04.01.2019 00:59:27 | Reakcí: 3, poslední: 10.01.2019 21:42:21
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Rodina ?
   Jejda   . Prosím,místo otazníků si představte srdíčka....nějak se mi ztratila v matrixu       .
   Small   | 04.01.2019 01:04:38
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Rodina ?
   Ahoj Blani, děkuji za přání a těším se na viděnou.  Až zpětně si uvědomuji, jak perfektní BABY tady byly. Nesmírně mě to na mateřské obohatilo, protože se tady snad řešilo úplně všechno, možná i kvantová mechanika :-). S námi by si na své přišel určitě i Einstein nebo Steven Hawking.   To by koukali, jak efektivní mohou mít šedou kůru mozkovou ženy na mateřské.  Mimochodem knížky o vesmíru od toho druhého vřele doporučuji pro Kubu, Ríšu nadchly. Pa, a někdy tady dej o sobě vědět. Vždyť už ani nevím, jak ty Tvoje děti vypadají. A jestli už se u Pepy objevily samou starostí o rodinu šediny :-).
   Calamity J.   | 04.01.2019 12:49:21
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Rodina ?
   Karĺée,....to to utíká
   sandina   | 10.01.2019 21:42:21
   Reagovat | URL příspěvku
 • Krásné vzpomínky
  Pamatuji si, jak jsem jako tehotna na zacatku roku 2009 objevila BOL a za chvilku uz jsem byla na nem uplne zavisla. Nasla jsem tady spousty rad, pomoci, spousty kamaradek i kdyz nektere znam jen "elektronicky" tak mi jsou blizke.
  Preju spoustu uspechu i do dalsich let  
  plaz   | 03.01.2019 17:20:19 | Reakcí: 3, poslední: 04.01.2019 13:47:26
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Poděkování
  Gratuluji je krásnému výročí  
  Já bych chtěla poděkovat za vše, co mi BOL dal. Když jsem BOL úplně náhodou objevila na netu, byla jsem na začátku těhotenství s druhým synem, první měl 2,5 roku. Našla jsem tady plno rad, které pro mě byly opravdu cenné. Našla jsem tady úžasný kolektiv skvělých bab a jsem opravdu ráda, že s nimi mohu být doteď v kontaktu, že vidím, jak se po těch letech mají, jak jim rostou děti....Na BOL jsem přišla v r.2007 nick Silvinka. BOL mi dal opravdu hodně a jsem za to ráda.
  Ta parta, co se tady,tenkrát sešla, byla opravdu výjimečná, Jani děkuji, že jsi nám tady od počátku vytvořila krásné až rodinné prostředí.   
  foREVer   | 03.01.2019 09:35:16 | Reakcí: 1, poslední: 03.01.2019 14:50:39
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Poděkování
   Milá Silvinko, moc děkuji, byly a jste opravdu skvělé, je úžasné, že jsme si tehdy tak padly všechny do noty.   Ještě, přilož, fotky, prosím, ať vidím, že to roste i jinde :-).
   Calamity J.   | 03.01.2019 14:50:39
   Reagovat | URL příspěvku
 • gratulace a poděkování
  Milý BOLe, milá Jani,

  už jsem sice chodím minimálně, ale na BOL a holky, které jsem tady poznala, nikdy nezapomenu. Na velkém srazu jsem sice nikdy nebyla, vždycky to vyšlo na naše možnosti moc daleko, ale spoustu BOLek jsem poznala osobně, některé mám "jen" jako přátele na FB, ale přesto jsou mi mnohé z nich blízké a připadá mi jako bychom se znaly věčně. Byly jste se mnou, když se mi narodila Karolínka, dělily jsme se o zážitky, zkušenosti, rady...Mockrát jste mi pomohly a potěšily, když mě něco třeba trápilo. Teď už má Karolínka 8, začíná jí puberta (vím, je to brzo, ale hormony už se projevují :-) ) a Zuzance jsou 4. Ale pro mě jsou to pořád ta miminka  Přeji vám do dalších let spoustu čtenářů a spoustu stejně spokojených holek jako jsme byly my, které tady najdou své kamarádky pro další život. Když to píšu, jsem z toho normálně úplně naměkko!       
  veverka77   | 03.01.2019 09:01:05 | Reakcí: 1, poslední: 03.01.2019 14:52:43
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: gratulace a poděkování
   Milá Marťo, moc děkuji, začínám být z toho naměkko taky. Všechny moc zdravím a snad se někdy v té nádherné Opavě potkáme.   
   Calamity J.   | 03.01.2019 14:52:43
   Reagovat | URL příspěvku
 • gratulace
  Mám to štěstí, že se mohu počítat mezi první vlaštovky na BOLu. Byly to krásné časy. Ted si užívám mateřské s třetím raráškem a občas sem juknu. Bolu přeju spoustu dobrých nápadů, spokojené holky Bolky a at se všem , co se na tvorbě stránek podílí daří nejen v práci, ale i v osobním životě ???
  kamila   | 01.01.2019 01:40:22 | Reakcí: 3, poslední: 03.01.2019 14:48:29
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: gratulace
   Ahoj Kamčo, děkuji za milá slova. Také na to moc vzpomínám. Přilož občas foto, ať víme, jak všichni rostete :-)
   Calamity J.   | 02.01.2019 17:22:56
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE: gratulace
    tak sem zaktualizovala vizitku :). Všichni rostou jako z vody.... 
    kamila   | 02.01.2019 22:21:35
    Reagovat | URL příspěvku
    • \
     RE: gratulace
     Kamčo, děkuji, jste úžasná rodinka!  Všechny moc, prosím, pozdravuj. Třeba si někdy uděláme sraz s puberťáky :-). Nejlépe opět na Věchnově, tam už je místní plastika prověřená - Ríšou i Petrou (Kvitovou) 
     Calamity J.   | 03.01.2019 14:48:29
     Reagovat | URL příspěvku
 • Ahojtee
  Moc gratuluju k narozkám Jani!!! Patří ti obrovský dík za to všechno, co jsikdy pro nás maminky udělala. Vlastně i nemaminky.I když už to tu teď mezi vámi moc neznám, tak jsem tu vždy mezi vámi byla moc ráda, našla jsem tu spoustu rad, pomoci, porozumění a radost a hlavně v první řadě jsem tu našla kamarádky, přítelkyně, zkrátka holky, bez kterých si nedovedu představit ani jeden den mého života. Jsem šťastná, že díky BOLu jsem zažila spousty krásných dnů!!! Vše se děje jak má a jsem moc ráda, že se prostě jednoho dne zrodila myšlenka na tuto skvělou BOLí sešlost!!! Děkuji Jani tobě i tvému skvělému týmu, neb BOL byl velkým přínosem v mém životě. Děkuji moc. Paaa Helena
  rhfenda   | 31.12.2018 13:32:11 | Reakcí: 1, poslední: 02.01.2019 17:25:26
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Ahojtee
   Ahoj Heli, moc děkuji za gratulaci i krásné poděkování, ale dík patří hlavně vám, holkám Bolkám. Byly jste pro nejen mě obrovskou inspirací a hnacím motorem, pro který jsem to velmi rádi i s ostatními dělali. Krásně rostete, nechceš napsat pokračování příběhu po 10 letech?   
   Calamity J.   | 02.01.2019 17:25:26
   Reagovat | URL příspěvku
 • přání
  Milý BOLe,
  děkuji za všechny rady, pomoc, podržení nad vodou, pochopení, prostě za všechno. Jsem zde téměř 11 let a jsem v dobré společnosti.
  Přeji všem do roku 2019 hodně štěstí, zdraví, lásky, porozumění, tolerance, nápadů, inspirace a vytrvalosti.
  tygřímáma   | 31.12.2018 10:37:57 | Reakcí: 4, poslední: 03.01.2019 16:58:03
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: přání
   Milá Aničko, Tygřice, inventáři BOL, děkuji naopak Tobě, maskotu BOL. Ani nevíš, kolik lidí, kteří jenom nakoukli na BOL, si pamatovalo právě tygřímámu :-), včetně sponzorů.  Jak se máte a kdy převezme štafetu Cukřík a jeho generace? 
   Calamity J.   | 02.01.2019 17:27:35
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Kožní

| Wendyzacka | 04.06.2021, 21:16

Dobrý den scháním kožního lékaře pro radu. Na kožní jdu až v pondělí a potřebovala bych poradit Je mi 24 let a na vnitřní straně stehen na obou nohách se mi udelaly takové hnědé fleky a nevím co to je.
Děkuji za odpověď

Vážená paní,
 
s kožními problémy je potřeba zajít k lékaři přímo. Je tedy dobře, že jste se objednala.
 
Přeji krásný víkend,
Jana Martincová

MUDr. Jana Martincová | Babyonline | 07.06.2021, 20:39
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×