Inzerce
Inzerce

11. výročí – tempo je stále závratné, ale asi nás to takhle baví

Dnes v noci mě vzbudila myšlenka, že BOL bude mít 11 let. Nemohla jsem tomu v tom polospánku uvěřit. Více než desetiletí. Taková doba. Před chvílí mimino a teď už školák na druhém stupni.

Také je neuvěřitelné, že už 11 let dělám na jednom projektu. Já, která se v předchozím pracovním životě vždy po 2 letech musela posunout dále. Tehdy se jinak posouvat nedalo, než jiná pozice nebo rovnou firma. To, když pozice došly :-).

Až teprve založením BOL jsem zřejmě přišla na to, že se dá posouvat s celou firmou, proto se u ní ještě držím.

Inzerce

Je to přesně tak. Ještě stále nám Babyonline přináší inspiraci, nadšení, radost z práce. Celých těch 11 let mě provází mírná obava, co když dojdeme na dno té nádoby, ale zatím to vypadá, že je bezedná. Takový náš Hrnečku vař, ve kterém navíc každým rokem bod varu stoupá.

Předpokládám, že jsem v minulých letech psala něco ve smyslu, že jedeme závratným tempem, a mezi řádky bylo něco jako, že by se to mělo zklidnit. Tak teď už to nepíši. Jestli jsem něco letos pochopila, tak že u nás to už nikdy nebude lepší.

Inzerce

Jsme zkrátka ten běžící Zátopek, který když nemohl, tak musel přidat. Nevím, jak často nemohl on, ale my asi hodně často.

Inzerce

Naše tempo je opravdu více než závratné. Dokonce tak, že už by jej nestíhala ani rakouská Kobra 11.

Asi si říkáte, co my tak asi můžeme dělat? Co nás asi tolik vytěžuje a co nestíháme?

Pokusím se o stručný výčet za rok 2017.

Rok jsme zahájili sexuální výchovou, jak jinak :-)

1. Hned začátek roku jsme jeli v ostrém tempu, protože v prosinci vyšla naše nová kniha sexuální výchovy pro náctileté dívky Co se od kamarádek nedozvíš o sexu, líčení i zdraví. Nechyběl tedy hned v lednu a únoru vstup o sexuální výchově v Českém rozhlase a České televizi. 

Inzerce

Velká jednoduchá novinka v omlazení

2. Z odborného hlediska se nám podařil jeden omlazující experiment s laserem s úžasným výsledkem, jehož schéma jsem si vyhledala v zahraničních odborných zdrojích a v podstatě toto schéma sem zavedla.

3. Ještě stále pracuji na jednom serióznějším, dle mého revolučním experimentu, který má také skvělé výsledky, ale zatím mi je nedovolili příslušní odborníci prezentovat, že bych s nimi způsobila velké Haló. Uvidím za půl roku, jestli se výsledek posune a jak případnou prezentaci pojmu.

Alternativy v medicíně

4. V průběhu roku jsem se zajímala i o alternativní přístupy k pacientům, ve kterých vidím velké pozitivum v tom, že si vyhrazují čas s člověkem pracovat na přístupu k životu, tedy po psychologické stránce. Myslím si, že kdyby lékaři západní medicíny obdrželi stejný časový prostor, jako si vymezují alternativní směry, včetně tzv. tradiční čínské medicíny, která, jak všichni víme, vůbec není tradiční ale Mao Cetungova, tak náš národ musí umřít na zdraví :-).

Nové módní okénko aneb nejen vědou je člověk živ

5. Asi největší novinkou letošního roku bylo módní okénko. S nápadem jsem koketovala od spuštění portálu ZdravéOmlazení.cz, tedy od konce roku 2014, ale oslovené módní návrhářky se do něj nehrnuly. Já se však nápadu nevzdávala, nemohla jsem, protože jsem již neměla co nosit. Téměř po 3 letech jsem přes velmi erudovanou lékařku našla stylistku Lucku a v červnu jsme nafotili náš první módní speciál Móda léto 2017.

Od podzimu mě podpořila další žena v roli modelky, akční a v pracovním životě velmi úspěšná manažerka Jana.

6. V létě připojujeme na web i módu pro těhotné. S ní se pojí jeden příběh, ke kterému se dostanu. S Lenkou, která nám módu představila, jsme se loučily s kolegyní Andreou slovy, že ji za pár týdnů ještě využijeme. K tomu nedošlo. Proč? Čtěte dále.

Již druhé Rodíme ONLINE, spousta videí ze cvičení

7. V roce 2017 běžely hned 2 seriály Rodíme ONLINE. Jedna ze sympatických maminek, Marcela, je z Brna, proto jí nabízíme možnost být celé těhotenství pod vedením fyzioterapeutky. Marcela ji přijímá. Hned první „sezení“ fyzioterapeutka zjišťuje, že Marcela trpí rozestupem břišních svalů, což jí zatím nikdo neřekl, tak by nejenže měla cvičit na toto, ale hlavně neměla ani na počátku těhotenství posilovat právě přímé břišní svaly, protože by se tím rozestup ještě zvětšil.

8. S Marcelou jsme snad natočili všechno, co se dalo: Cvičení při rozestupu břišních svalů, uvolnění kyčlí ve třetím trimestru, nácvik dýchání, cvičení jako prevence otoků apod. Všechno jsme zařadili ke cvičení pro těhotné. Schůzky to byly velmi radostné. Marcela je založením velký optimista, je nesmírně poctivá, takže to s ní fyzioterapeutku Kamilu bavilo, protože sama viděla, že Marcela doma pravidelně cvičí. Zkusili jsme se s Marcelou domluvit, jestli by nepřišla po porodu s miminkem, že maminkám ukážeme, jak vypadá vyšetření miminka po šestinedělí a proč je důležité. Přesnou představu jsme neměli. 

Dvě porodní dramata a profi natáčení vývoje miminka – vyšetření miminka po šestinedělí u fyzioterapeutky

9. Představu nám doslova přinesl osud. Obě maminky, jak Marcela, tak Lenka z módního speciálu pro těhotné prožívaly naprosto pohodové těhotenství. S Lenkou, která byla ve 30. týdnu těhotenství, jsme se skutečně loučily slovy: „Ještě Vás v září využijeme.“ To jsme již nestihly, protože Lenka o dva týdny později porodila akutně císařským řezem pro náhle vzniklou preeklampsii. Leuška vážila necelé kilo třista, ale úspěšně vše dohání a dnes je to již 5kilové miminko. Stejně bezproblémové těhotenství prožívala i Marcela, kterou jsme sledovali v rámci Rodíme ONLINE 2017. Silvinku moc chtěla porodit i po předchozím porodu císařským řezem standardně, ale to jí bohužel nebylo umožněno. Po příjmu do porodnice najednou nebyly slyšitelné ozvy miminka, Marcela rodila opět akutně císařským řezem a Silvinka, která po porodu nedýchala, byla ihned převezena na jednotku intenzivní péče brněnské Dětské nemocnice. Toto obrovské drama Marcela popsala ve svém porodním příběhu, i to, že nad vývojem Silvinky po této prožité anabázi stále visí otazník.

Přiznám se, že po těchto událostech, kdy jsem vše s holkami intenzivně prožívala, s Lenkou prostřednictvím kolegyně Andrey, s Marcelou přímo, jsem neměla vůbec myšlenky na nějaké natáčení s miminky. Ani žádnou představu, jak to zrealizovat. Netušila jsem, jak na tom miminka budou. I fyzioterapeutka Kamila měla obavy, jak bude vyšetření vypadat, co ukáže, zda bude moci být nejen v natáčení, ale vůbec k maminkám otevřená. Dokonce jsem zapomněla termín natáčení u Kamily zrušit. Ale zrušil se sám. Kamila, která nebývá vůbec nemocná, je totiž člověk, co pracuje na sebe, tak být nemocný nemůže, najednou lehla. A hlavně přišla úplně o hlas, resp. zněla do telefonu příšerně. Takže jsem zrušila pražského kameramana, hotel, maminky i miminka, měly jsme nakonec raději domluveny a obě a nechala věci plynout. Za dva týdny se ozývá Kamila s novým termínem. Všichni mohou. V kanceláři začínají velké přípravy. U miminek nikdy nevíte, jak to bude probíhat, tak abychom mohli improvizovat, musíme mít vše, co jde, naplánováno do posledního detailu. A jak to dopadlo? Více než úžasně. Takto jsme to snad ani nemohli naplánovat. I Marcela mně píše po natáčení nádhernou SMS. Nejen, že vývoj miminek byl fyzioterapeutkou zhodnocen jako naprosto v pořádku, ale miminka byla tak úžasná, že jsme připojili další 3 neplánovaná videa. Kromě plánovaného vyšetření, přebalování, přenášení a krátké, jednoduché masáže, kterou zvládne každý rodič, také 2x Fakta a mýty o vývoji – zda a kam věšet hračky nad postýlku, zda dávat poštářek, jak je to s šátkováním, chodítky, hopsátky a vibračními podložkami. A jedno závěrečné, které najdete pod touto kapitolou o tom, proč se vyplatí prožívat těhotenství a péči o dítě s Babyonline :-). Všechna videa budou postupně v článcích vycházet právě na www.babyonline.cz v lednu a v únoru.

Mohutně testujeme – pleny i mléka

10. Po testování nových vychytávek plen Happy se holky pustily do testování celé řady produktu Bella Happy. Stejně skvělým výsledkem dopadlo testování mlék Hami, které maminky chtěly využít k přechodu od kojení k umělé výživě. Nebylo to bez problémů, ale je vidět, že se jednalo po praktické stránce o velmi šikovné maminky, které to nejen dotáhly do zdárného konce, ale hlavně velmi přínosně a objektivně popsaly všechna pro a proti, pozitiva i úskalí. Stále říkám, že BOL přitahuje hlavně prakticky inteligentní matky nezávisle na výšce, váze, barvě vlasů, velikosti poprsí a vzdělání :-).

Pokračování s redesignem z roku 2016, nový design brožur a zcela nové e-knihy

11. Byť redesign proběhl již v červnu 2016, tak stále dotahujeme spoustu prvků z rozlehlého Babyonline a přidáváme nové součásti – hodnocení lékařů, mapy u výběrů odborníků i MŠ apod. Velice děkujeme za pozitivní ohlasy. Je krásné, ale i podezřelé, že u tohoto redesignu jako prvního v historii Babyonline se setkáváme pouze s nadšením. Nejen ze strany vás, čtenářek a čtenářů, ale i odborníků a sponzorů. Toto nás velmi těší, hlavně skutečnost, že se nám podařilo zase na chvíli najít skvělé grafiky.

Videa o sportech, navození duševní svěžesti

12. V roce 2017 jsem si i dost zasportovala, jak vidíte z výsledků na Zdravém omlazení. Natočili jsme ve sportech, které jakž takž ovládám, ukázkové hodiny, podle kterých může s inline bruslením a během začít v podstatě každý. U natáčení na inlinech jsem pochopila, co znamená, když nepřeje počasí. Bylo sice 8. května, ale na teploměru pouze 9 stupňů. To nemluvím o tom, že v mém věku už nepotřebuji vypadat o 2 vrstvy oblečení tlustší. I přesto jsem měla po hodině a půl natáčení v těle ztuhlé snad úplně všechno.

Před sporty bych všem doporučila zpevnit střed těla, perfektní cviky jsme před nedávnem natočili s fyzioterapeutkou Kamilou.

Vidíte, že i v tomto se pohybujeme stále dál, navazujeme na prvotní počin Žena po 40. Na tu nedám dopustit. Pro mě neocenitelná publikace, která mně posvítila na cestu, kterou bych jindy vůbec neobjevila. Bude tomu v roce 2018 již 5 let, a když se dívám kolem sebe, je mi jednak smutno z toho, jak může část žen po té 40 tak nespokojeně přežívat a samozřejmě veselo z toho, že já jsem se se svým tehdejším stavem, ve kterém jsem se ocitla, nesmířila. Nejde o přijetí věku nebo stáří, ale o tom, si v hlavě rozhodnout, jestli pořád ještě chcete stoupat vzhůru a jít dále a vytvořit si k tomu podmínky s dostatkem odvahy a fyzických sil, nebo již chcete žít z podstaty, doklepat to tady. Co mě ale těší dvojnásob, tak že jsem tímto přístupem nakazila i některé lidi kolem sebe, do kterých bych to neřekla ani náhodou.

Možnost výpočtu termínu otěhotnění

13. Už od ledna 2017 si můžete vypočítat termín otěhotnění podle počtu týdnů a dnů těhotenství, na to se nás maminky také hodně v poradně ptaly.

Zavedení placené zóny na Zdravém omlazení

14. Protože se nezávislé testování s profi focením stává pro nás časově a finančně stále náročnějším, ale také z důvodu, že nemusí ten můj obličej být vidět všude na potkání, jsme zavedli na Zdravém omlazení placenou zónu. Je určena pro všechny, kteří si uvědomují hodnotu informací mojí vlastní zkušenosti. Navíc díky ní můžete více získat, než vložíte. Částka 500 Kč ročně vám umožňuje 10% slevu na vše v e-shopu Zdravého omlazení, takže po takových dvou objednávkách kosmetiky už pouze na členství v klubu vyděláváte.

Sexuální výchova krok za krokem

15. Jak jsme začali, tak i končíme. Zjistila jsem totiž, jak už se předškolní příprava stává pro rodiče automatickou, kdy ti bystřejší pochopili, že ve 20-30členém školkovém kolektivu různého složení se nedá dělat na té nejvyšší úrovni, tempu a potřebám každého žáčka, tak do sexuální výchovy se rodiče stále nehrnou. Trvalo mi ale dlouho, než jsem si to byla ochotna připustit, protože jsem jela v modu „podle sebe soudím tebe“. Až teprve reakce na sociálních sítích a procento prodaných Předškoláků (ten je navíc na jeden konkrétní rok) versus knížek sexuální výchovy pro malé a dívky do 18 mě donutily danou situaci reflektovat a sepsat sexuální výchovu krok za krokem: Jak se vyrovnat se sexuální výchovou u vlastního dítěte

16. Jo, a málem bych zapomněla. Abychom podpořili atmosféru vstřícnou předávání informací náctiletým o sexu, vyrobili jsme brožuru pro náctileté dívky se zrcátkem, která je ve školách a ordinacích rozdávána zdarma. Poté, co jsme si sami dovezli 10 000 zrcátek z Číny – byla to opravdu neskutečná akce, kdy jsem se nejdříve s penězi loučila, že nic nepřijde, pak že to bude nekvalitní, pak že to přijde rozbité, pak že to snad před všechny ty celní předpisy ani do ČR nedostaneme – tak jsme s kolegyní Andreou naznaly, že teď, po této zkušenosti, již dokážeme dovézt součástky všeho druhu, jak říkám, i k sestavení atomové bomby. Přiznám se, že nevím, zda brožuru budeme připravovat i v dalších letech, protože její finanční náročnost, jak se náklady stále nabalovaly, přesáhla všechny naše předpovědi a bez nějakých 7 000 Kč jsme zbylé finanční prostředky z celkové částky 150 000 Kč hradili ze svého. 

17. A co ještě se mně 2017 přihodilo nového v této oblasti :-)? V říjnu se po dlouhých letech účastním odborného kongresu, a to rovnou aktivně s přednáškou o sexuální výchově náctiletých dívek v kruhu rodinném. Po velmi pozitivních ohlasech jsem přizvána ke členství ve Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu, což pro mě bylo velkou poctou a doufám, že i v následujících letech budeme na tomto poli výrazným subjektem.

Vidím, že nám to opět vychází symbolicky :-). 17 bodů za rok 2017 :-).

Úžasný tým

Samozřejmě nic z toho bych nezvládla bez týmu, který se kolem mě profiluje. Myšlenka vzniká u jednotlivce, ale realizována, uvedená v život může být pouze v týmu. Z něj bych vyzdvihla hlavně kolegyni Andreu, se kterou mnozí, nebo spíše mnohé komunikujete, která je pro mě skutečně rovnocennou parťačkou a už si nepřipadám, že hraji divadlo jednoho herce, ale že na tom jevišti mám sparing partnera. Na rozdíl ode mě je klidná a trpělivá, takže činnosti, které by na mém nezřízeném temperamentu ztroskotaly, Andrea zvládne s diplomatickou lehkostí. Jako inventář může působit Věrka i Naďa, je škoda, že si už nenajdou čas s námi více na webu pobýt. K BOL neodmyslitelně patří holky Bolky, kde si nedokážu představit, že bych hned ráno neviděla nick „tygřímáma“, „markíla“, „moninif“, „Myšice“, „Honafa“, „Ady.S“, „plaz“, „inediam“, „Lendrunka“, „amalie2011“, „Thesska“, „pandanek“, „škubanek“, „Liberte“, „zuzka83“, „helenice“, „Tris“, „miho“, „mtina“, „SoniaCer“ a další. Tady mě opět mrzí, že nastupující generace maminek nemá potřebu sdílet i duchaplnější témata a do hloubky vedené diskuze, a to tolerantně k názorům ostatních, které jsme nejen běžně jako čerstvé matky na BOL vedly na rozdíl od toho, co dnes běžně vídám na sociálních sítích. Byly jsme důkazem toho, že ne všechny matky porodem přicházejí o polovinu mozku, jak si zbytková populace myslí. I když na druhé straně snížené kognitivní schopnosti u těhotných byly skutečně vědecky prokázány, pokud zdroj ještě na nočním stolku dohledám, zpracuji :-), aby to nastávající maminky mohly předložit doma jako fakt svým protějškům, ať je zbytečně intelektuálně nezatěžují.

Letos nás, bohužel, opustila Lucka, nedala si to školství, které studovala, vymluvit :-). Nedávno nám sdělila, že to jednání se zákazníky bylo pro stávající zacházení s dětmi i jejich rodiči neocenitelná zkušenost. To říkám stále. My moc platit nemůžeme, ale jakmile to tady někdo vydrží minimálně 2 roky, a to Lucka vydržela rovných 5 – celé studium, tak si to nejen může psát do životopisu, ale v podstatě každá z těch slečen sehnala práci po odeslání první nabídky. Ono totiž to, s čím se setká v redakci Babyonline, hned tak jinde řešit nebude :-). A ještě ty moje vysoké nároky na emoční a sociální inteligenci… Jakou lepší praxi by ti mladí v dnešní době chtěli :-). Teď máme ale novou posilu Káťu, bohužel, možná pouze na chvilku. Kdybyste o někom šikovném, šikovné studentce, které práce voní, věděli, sem s ní, prosím :-).

Na čem si BOL zakládá?

Samozřejmě by BOL nebyl BOLem bez odborníků, protože na tom si velmi zakládá. Texty opravdu doslova „nesesmolí“ matka na mateřské po vygůglení 3 jiných, možná obdobně sestavených, ale píší je skutečně odborníci z praxe. A to velmi kvalitní. Ti, ke kterým byste mohli zajít v nesnázích a pomocí nich je vyřešit. Stejně tak odpovídají na vaše dotazy. Protože jsou velice erudovaní, jsou také nesmírně vytížení, takže si velmi vážím, že to ještě s námi vydrželi a zvláště u některých „záživných“ dotazů to zatím nazabalili :-).

Programátoři, grafici a tiskaři

Kdo se dále na chodu našich aktivit podílí? U online hlavně programátoři s jejich styčným důstojníkem Davidem, ale také – stejně jako u tištěných materiálů a knih – grafici, zejména Míša s Jarkem – tvůrcem Sexu II, jak knížce pro náctileté dívky říkáme. To je také dobrá perlička. Když sem na rozesílky knih nastoupí někdo nový, tak má chvíli problém a psychické zábrany zvyknout si na tuto naši terminologii knížek sexuální výchovy (Sex I – Jak děti přicházejí na svět, Sex II – Co se od kamarádek nedozvíš, Sex III – zatím v nedohlednu :-).

Na co přispívají sponzoři nemanipulovatelnému rodiči?

Jak si asi sami dokážete představit, tak obsáhlý projekt, portál, to už dávno není jenom web, by nedokázal přežít bez společností, které jej podporují. Umožňujeme jim nejen kvalitní zpracování jejich problematiky a přinesení nezkreslených a vhodným způsobem podaných informací o produktech a službách nám maminkám i tatínkům, ale také dobrý pocit z toho, že u nás jsou jejich peníze zhodnoceny dvakrát. Přidanou hodnotou je právě kvalita informací, které na BOL vycházejí. A to od skutečných odborníků, kteří denně vyšetří v dané oblasti nespočet pacientů, opravdu se nejedná o 3x přežvýkané odstavce textu bez souvislosti. Takovéto texty stojí samozřejmě mnohem více peněz než ty od přežvýkavců. A skutečně přemýšlivý a snadno nemanipulovatelný rodič tento rozdíl pozná a texty, jak jsou zpracovány na BOL, vyžaduje. Opravdu mu nestačí rady sousedky a kámošky, ty si vyslechne, ale pak si to ještě postaví na váhu s těmi od specialistů.

To jsem se dneska ale rozepsala :-). Jak vidíte, Zátopkovsky jsme přidali a uběhli zase kus cesty. V našem případě ušli nebude asi nikdy. Pouze uběhli. Asi ten mozek věděl, proč mě k tomu běhu navedl. 

Vedeme vůbec při tomhle objemu práce osobní život?

Možná se ptáte, jestli se u takto nabitého programu dá stíhat něco dalšího. Ano, ale opět byste kroutili očima, protože alespoň u mě jsou to zase vzdělávací aktivity v různých oblastech :-). Na co si bohužel nejsem schopna najít čas nebo udělat jej ve stávající atmosféře jak pracovní, tak nasazení u hyperaktivního syna, je cestování spojené s turistikou a společenská setkání. Ale nehrotím to, ani kvůli tomu nejsem nijak smutná, ani nestrádám. Společenskou stránku si načerpám na BOL, v rámci rodiny a pracovních setkáních a místo cestování mně zatím musí stačit čtení o něm :-). Snad na to někdy v budoucnu v životě zase navážu. 

I když k takovému nasazení, kterému v současnosti čelím já, nikoho nenutím, tak se na rovinu přiznám, že mně činí radost, že jsou holky, které se mnou pracují, podobného naturelu.

Možná si někdy necháme udělat přednášku od dcery na téma „Jak si užít život.“ Nevím, jak to dělá, ale umí to parádně. Perfektně zvládá školu, kroužky a zájmy, kamarády a kamarádky. Trochu ji začínám od medicíny, pro kterou se nedávno rozhodla, ač tomu před tím nic nenasvědčovalo, odrazovat. Aby pak z toho, že ji čeká 6 let dřiny, nebyla překvapená. A v lékařské praxi, zvláště hned po škole, to nebude jiné. Ale jak správně poznamenal syn: „Sofi, ty musíš jít na medicínu, někdo v té rodinné tradici musí pokračovat a já to určitě nebudu.“

Ale mám teď přes svátky s holkami naplánován odpočinek. I programátorům jsem slíbila, že nebudou žádné úkoly :-). Tak uvidíme, zda to vydržím, protože nás to asi opravdu baví, jinak bychom to přece nedělali, ne? :-) Jedna moje známá mně před pár dny napsala: „Když Tebe si člověk těžko představí, jak v klidu sedíš a odpočíváš :-)). Tebe ta práce a tempo svým způsobem dobíjí.“

Snad to má mé pracovní i rodinné okolí stejně, nerada bych je svým konáním a hlavně tempem ničila :-).

Vidíte, a to vám všem přeji do nového roku:

Jeďte si svým tempem, mějte ze všeho radost, protože zdraví a úspěch se u toho dostaví sám!

Vaše neunavitelná – zatím :-)

Jana Martincová 

a náš (zatím) nezničitelný tým

P.S.: Mimochodem: Chcete vědět o všem, co aktuálně děláme?

Zaregistrujte se a bude vám každou středu chodit pravidelný newsletter o aktualitách!

A ještě nejnovější video o nás! Jak se vám líbí?

Proč být s námi na Babyonline.cz?

U nás se dozvíte více, více pro život důležitého.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

11. výročí – tempo je stále závratné, ale asi nás to takhle baví - diskuze

  • Vše nejlepší k 11. výročí
    Přeju, ať vše funguje jako ta zmiňovaná atomová bomba!!!   A že jsem ten vyčerpávající dopis přečetla celý znamená, že sice nepřispívám, ale stále tady tak nějak jsem. Novoroční předsevzetí si nedávám, ale tentokrát to poruším a jedno si dám, že se občas i ozvu. Jste tady jedna velká skvělá banda úžasných lidí a jsem ráda, že můžu být s vámi       Hodně zdraví a štěstí v dalším roce!
    Sunny   | 28.12.2017 12:05:27
    Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den, prosila bych o radu mám nepravidelně cykly rozmezí 31-50 ovulaci mám 20 dní od poslední menstruace. Poslední menstruace byla 17.3. 4.4 byl na ultrazvuku vidět folikul nebylo řečeno kolik měřil nic jen že tam je 7.4 pozitivní ovulační test Atén den i pohlavní styk dne 9.4 jsem byla znova na gynekologii a bylo mi řečeno že ovulace probíhá byla vidět tekutina. Dne 19.4 slabý zašpinění předpokládám že nidace když 20.4 byl pozitivní těhotenský test. Dne 22.4 jsem byla na krvy jako samoplatce to bylo 40.33 dne na pohotovosti dne 28.4 jsem začala špinit hnědé nebylo ani na vložku gestační váček odpovídal 5 týdnů ale nikdo se neptal zda je menstruace pravidelná. Podle mých výpočtu když byla ovulace 7.4 s 20 denim zpožděním tak můj výpočet je že jsem byla 3+1 dne 30.4 kontrola u gynekologa tam též odpovídal váček 5tydnu ale zase se nikdo neptal zda je pravidelná nebo kdy byla ovulace nebo jestli ovulace není zpožděná .pak další špinění ale červená krev bylo
na pohotovosti dne 5.5 podle ultrazvuku byl váček 5+5 takže povyrostl podle mě byl stále úroveň kolem 4 týdne ale byl bez žloutkového váčku dne 15.5 byly kontrola u me gynekoložky a ultrazvuk odpovídal stále 5+ byla jsem poslána na kontrolu do nemocnice za je to na revizi 15.5 na pohotovosti váček údajně 6+2 ale stále bez plodů a bez žloutkového váčku ale nikdo nepočítal to že můžu mít nepravidelnou menstruaci nebo ovulaci o 20 dní od poslední menstruace .moje otázka zní jít na revizi nebo počkat jestli se ještě objevy nikdo nebral ani krev na hcg takže se neví hodnota mohly už od začátku váček blbě změřit. Podle ultrazvuku Nebo tím že mám nepravidelný cykly tak by se neshodovaly s datem menstruace a nepočítá se pak to podle ultrazvuku jinak než u běžné pravidelně menstruace a ovulace co je pak v půlce cyklu jen nechci jít na potrat zbytečně chci mít jistotu že jsem udělala vše revize dne 24.5 děkuji za odpověď

Dobrý den,

takto se to obtížně posuzuje, nicméně před provedením revize by stejně měl být proveden ještě kontrolní ultrazvuk, takže pokud tam nebudou již bezpečně patrné embryonální struktury, tak těhotenství prosperující s největší pravděpodobností není a revize je v takovém případě potenciálně na místě, o všem ale rozhodujete s lékařem, který Vás má možnost vyšetřit, nikoliv v rámci internetové poradny.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.05.2024, 16:41
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×