Inzerce
Inzerce
Inzerce

Babyonline překonává pubertu (14 let s vámi)

Je to neuvěřitelné, ale 1. ledna 2021 oslaví BOL 14 let

Blíží se Nový rok a to je vždy signál bilancování s rokem předchozím. U BOL je umocněno jeho „narozením“ přesně 1. ledna 2007. 2021 oslaví již 14 let a začne psát rok 15.

 1. Kurz před zavřením hranic
 2. Videa v angličtině a spousta nového o očkování
 3. Rozjezd v Polsku se stále odkládá
 4. Jak jsem objevila fytoterapii
 5. Nakoukli jsme na plastiku
 6. Třeskuté výsledky sexuálního průzkumu
 7. Videa: To, co nás baví
 8. Modernizace brožur
 9. Móda pro plnoštíhlé
 10. Byznys, který původně byznysem nebyl
 11. Když věci necháš plynout
 12. Quo vadis BOL? Kam kráčíš BOLe?

Letošní rok byl pro tým Babyonline jedním z nejdramatičtějších, jaké jsme kdy prožili. V dobrém i zlém. V osobním i pracovním. Všechno asi na vás přenášet nechceme, ale s některými zážitky se určitě podělíme.

Kurz před zavřením hranic

Na konci ledna stíhám jazykový kurz v Anglii. Chvilku jsem se musela přemlouvat, ale uzavřela jsem to slovy: „Teď nebo nikdy.“ Jako bych tušila přicházející epidemii. I když jsem hlavně seděla, zhubla jsem dobrých 5 kilo. Jak je to možné? Jsem hodně adaptabilní typ. A zrovna u Angličanů mně imponuje jejich skromnost. Přesně ta se mně u tohoto národa vybaví. A příjezdem do Anglie jsem se stala pravou Angličankou alias paní Skromnou. Snídaně pouze hrnek mléka, šťáva z grepu nebo pomeranče a kiwi nebo banán. Oběd zeleninová polévka. Večer lehké teplé jídlo, např. losos s rýží, ano, slyšíte dobře. S rýží. A žádné sladkosti. Ty jsem si začala kupovat až ve druhém týdnu, kdy jsem běhala. Samozřejmě jsme si to občas zpestřily s mou paní učitelkou obědem v bistru, měla po ruce hned 2 s úžasným výběrem lehké, zdravé a velmi chutné stravy.

Inzerce

 

2x jsme zajely do blízké Cambridge. Tady jsme nemohly vynechat návštěvu restaurace, kde Watson a Crick vymýšleli, jak to bylo s tou dvoušroubovicí DNA. Nesmírně příjemné, stylové, útulné prostředí.

Inzerce

Užila jsem si spousty nevšedních zážitků. Např. osobní prohlídky kostela, kde jsem zaklepala, když se paní farářka chystala zavřít. Prý je jedna z nejstarších, ne-li nejstarší v Anglii.

Kouzelnou atmosféru měla bohoslužba v Kings College, která byla na rozdíl od prohlídky zdarma. Stejně tak koncert dechových nástrojů v jiné College.

Inzerce

Inzerce

Jediné, co jsem myslela, že nevydržím, je ten jejich „studený odchov“. Já zvyklá na maximální minima 21 stupňů jsem těch jejich 15 nedávala. O to více jsem milovala večerní rituály u krbu při sledování pověstných britských detektivek. S koukáním na zprávy to už bylo horší, opravdu jsem nemusela 4x dokola slyšet to samé a z různých úhlů. Stihli v podstatě za hodinu probrat jenom taková 3-4 témata.

Videa v angličtině a spousta nového o očkování

Z mého pobytu pak vzešla nová aktivita, a to edukační videa v angličtině, ale lockdown a jiné priority je utnul dříve, než se pořádně rozjela: https://youtu.be/RJzKdGWPLNU

Nejlepší bylo točení s krávou, to si pusťte minimálně závěr videa, ten je kouzelný. Poslední proslov s rozloučením dopadl skoro tragicky, ty krávy nejsou žádná Jezulátka a právě ta nejbližší mě celý závěr bouchala rohem do boku, ale nikdo si toho nevšiml. Já to věděla a naznala jsem, že jsem mluvila stresem hodně pomalu, tak jsme to natočili znovu. Když si pak všichni prohlédli ten „nepovedený“ záběr, dost je pobavil, jak jsem jela dál svůj projev roh-neroh, hlava-nehlava. Již úvod byl dramatický, kdy se krávy popraly o místo. To víte, každá chtěla být před kamerou za hvězdu. Naštěstí je přišel umravnit zootechnik. Zmenšil jim výběh. :-) Tímto ještě jednou děkuji za veškerou péči Agrodružstvu Miroslav.

Z natáčení vzešla i velmi úspěšná brožura o očkování: https://www.babyonline.cz/brozura-o-ockovani a já se také měla možnost seznámit s příběhem pana prof. Rašky, který byl autorem a organizátorem eradikace jediné vymýcené nemoci na světě, pravých neštovic.

V oblasti očkování jsem pak na jaře realizovala ještě velmi zajímavý rozhovor s dětskou lékařkou, paní dr. Alenou Šebkovou: https://www.babyonline.cz/rozhovor-o-ockovani-mudr-alena-sebkova

Rozjezd v Polsku se stále odkládá

V únoru zakládáme účet v bance v Polsku. To bylo na úrovni „rocket science“. Tehdy jsem si začala uvědomovat, jak jsme oproti Polsku napřed. Postupně kromě normálního života jsem zjistila, že stejná situace je i ve zdravotnictví a školství, no, uvidíme, jestli se nám tam podaří prorazit. Pevně věřím, že ano, ale bude to běh na dlouhou trať. Toho, že vyrostl vedle chytrých hlaviček i PL e-shop, jste si již asi všimli, že?

Jak jsem objevila fytoterapii

Pak přicházejí velké věci možná i stran budoucnosti naší firmy:

Potkáváme atestovaného lékaře-fytoterapeuta pana dr. Landu, který díky zavedení bylinek jako podpůrné léčby u mnoha nemocí, nádorů nevyjímaje, vytváří základy medicíny 22. století. Je ovšem otázka, ve kterém století se ji podaří zavést plošně. Většina lékařů se jí zatím směje, a to i přes nezpochybnitelné úspěchy, které již nemohou být nazývány náhodou. Více o panu dr., včetně kazuistik použití bylin u nádorů a dalších onemocnění najdete na našem dceřiném portálu: https://www.zdraveomlazeni.cz/bylinky-fytoterapie/108. Je mi potěšením i ctí, že si nás pan doktor vybral jako médium, které veřejnosti zprostředkuje jeho kazuistiky. I když je vydáváme anonymně, máme v rukou veškeré zprávy dokumentující vývoj jednotlivých onemocnění.

Nakoukli jsme na plastiku

Měsíc po prvním setkání s fytoterapií zase „skáčeme“ do západní medicíny, a to natáčením plastiky horních víček na opavském očním oddělení. Paní primářka Wandrolová je hotová umělkyně a to, co jsme pořídili, hned tak někde nenajdete: https://www.zdraveomlazeni.cz/plastika-hornich-ocnich-vicek/283. Je to popsáno včetně dramatické situace, kdy najednou celé oddělení místo naší modelky začalo běhat kolem omdlévající Martincové.

Třeskuté výsledky sexuálního průzkumu: Ano, 6leté děti jsou na pornu a v 8 už se řeší závislosti

Již před létem bylo zaseto sémě další jedinečné aktivity, sexuálního průzkumu mezi českými náctiletými, který opravdu nemá obdoby, zvláště to, že jsme jej dělali zdarma, bez jediné koruny ze státního rozpočtu. Běžně na takovéto aktivity neziskovky čerpají zhruba 300 000 Kč. Obrovské poděkování patří nejen všem zúčastněným školám, kantorům i studentům, ale také mé kolegyni, sexuoložce, prim. Petře Sejbalové, tak i společnosti Soitron, která se stala technickým partnerem výzkumu. Stále z výzkumu čerpáme data. Nejnověji jsme zjistili, že rodiče i školy, které nezanedbávají sexuální výchovu a věnují se jí, dělají nesmírně užitečnou věc. Děti, které načerpají informace o sexu právě z rodiny a školy mají mnohem menší potřebu jít na porno a v případě, že jsou osloveny online sexuálním agresorem nebo manipulátorem, dokáží ve větším procentu správně zareagovat, hovor ihned ukončit: https://www.babyonline.cz/vysledky-sexualniho-pruzkumu. Video doporučuji shlédnout s náctiletými, 16letý syn se od něj nemohl až do konce odtrhnout.

Videa: To, co nás baví

Společně s tímto jsme ve stejný den natočili i videa pomáhající rodičům při výběru kočárku, autosedačky i potřeb pro děti.

Modernizace brožur

S panem přednostou Dětské kliniky Petrem Jabandžijevem a neonatoložkou Lenkou Tománkovou jsme modernizovali jednu z našich dvou brožur 20x péče o dítě v prvním půlroce: https://www.babyonline.cz/pece-o-dite/brozura-ebook-dvacetkrat-pece-o-dite

Kromě ní ještě vydáváme 20x o těhotenství: https://www.babyonline.cz/tehotenstvi/dvacetkrat-o-tehotenstvi

Móda pro plnoštíhlé

Kromě klasické módy jsme se pustili s naší modelkou po plastice k nafocení módy pro plnoštíhlé: https://www.zdraveomlazeni.cz/moda-pro-plnostihle/287 

Byznys, který původně byznysem nebyl

Znáte ten příběh? Jak jsem psala knihy pro hyperaktivního syna? https://www.babyonline.cz/adhd. E-shop Pro chytré hlavičky zaznamenal letos nebývalý rozkvět, hlavně, stejně jako ostatní projekty snad kvalitní programátorské zázemí: www.prochytrehlavicky.cz

Nosnými se stala jediná komplexní předškolní příprava a pomalu se rodiče, i díky našemu průzkumu, začínají vzpamatovávat v tom, že kromě předškolního období je dítě potřebuje také v pubertě, že by měli doma vést rodinnou sexuální výchovu. Mají k tomu všechny naše skvělé publikace, takže se nemohou vymlouvat, že se necítí pevní v kramflecích.

Když věci necháš plynout

Jestli byl letošní rok něčím výjimečný, tak mnohem více než ty předchozí jsem nechala věci plynout, netlačila jsem, z ničeho se příliš nehroutila. Ne, že by člověk byl „mouchy, snězte si mě“, ale některé věci se tak nějak správně nasměrují samy.

Za co musím moc poděkovat, ať už všem těm lidem, tak možná někomu nahoře, ale bojím se, abych to nezakřikla, tak je skvělé zázemí. Za všechny bych jmenovala svou kmenovou kolegyni Andreu, to je úžasný parťák do tropického ráje i nepohody, Blanku, která se věnuje rozesílce a nesmírně za ten rok od nástupu po rodičovské na sobě zapracovala, Aďu, velmi pečlivou studentku, kterou máme k ruce, nově i Lucku, která pomáhá s vkládáním textů, Lenku, odbornici přes mateřskou a rodičovskou, nově vede poradnu a vítáme mezi námi novou posilu Míšu, která by měla převzít část kompetencí od Andrey, která se chystá na krásnou událost. Občas nám také ještě „helfnou“ Věrka a Naďa.

Za polskou sekci děkuji překladatelce Renatě, Pavlíně zajišťující chod polského e-shopu a Iwoně jednající se zákazníky.

Také úžasným lékařům, kteří i přes stále náročnější administrativu v ordinacích a více práce stále s námi spolupracují.

A externistům v podobě našeho úžasně kreativního grafika Jarka, IT společnosti Soitron, která měla na starosti onen zmíněný sexuální výzkum, dále nastupujícím ajťákům Matějovi, Alešovi a Lence a programátorovi Ctiborovi a dalším inkognito :-).

Vám všem patří velký dík. Stejně jako tiskárně, která naše výtvory převádí do užitečných knížek.

A v neposlední řadě vám, čtenářkám a čtenářům. Děkujeme za milé e-maily a povětšinou krásná hodnocení u knížek jak na e-shopu, tak na Heurece. Moc nás to těší a motivuje k další práci.

A nakonec ještě děkuji své rodině, která se zatím tváří, že to se mnou zvládá.

Quo vadis BOL? Kam kráčíš BOLe?

To bude asi největší oříšek příštího roku. Jsem maximalista. Potvrzeno Gallupovým institutem. S tím, co bylo včera, se již dnes nespokojím. Ale nechci nic dělat „na sílu“. Líbilo by se mi, kdybyste napsaly, co se vám líbí, co vám chybí, náměty, konstruktivní kritiku, ať je váš informační zdroj IN a vyšperkovaný. Pokud byste věděly, co s komunitní částí, abyste do ní opět rády, dnešní maminky, chodily, nezapomeňte napsat. Za všechny náměty moc děkujeme. Adresujte je, prosím, na info@babyonline.cz.

Do nového roku Vám VŠE NEJ, hlavně pevné zdraví,

přeje Vaše

Jana Martincová

 

Autor: MUDr. Jana Martincová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Autor: MUDr. Jana Martincová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Babyonline překonává pubertu (14 let s vámi) - diskuze

Poradna

Kožní

| Wendyzacka | 04.06.2021, 21:16

Dobrý den scháním kožního lékaře pro radu. Na kožní jdu až v pondělí a potřebovala bych poradit Je mi 24 let a na vnitřní straně stehen na obou nohách se mi udelaly takové hnědé fleky a nevím co to je.
Děkuji za odpověď

Vážená paní,
 
s kožními problémy je potřeba zajít k lékaři přímo. Je tedy dobře, že jste se objednala.
 
Přeji krásný víkend,
Jana Martincová

MUDr. Jana Martincová | Babyonline | 07.06.2021, 20:39
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×