Inzerce
Inzerce

Jak vybírat autosedačku nejen pro novorozence – video 

2. část videa Jak vybírat kočárek, autosedačku a potřeby pro dítě

Bezpečnost autosedačky, manipulace s ní, vychytávky, autosedačka s podvozkem

Autosedačky jsou jedním z nejčastějších prostředků odvozu dítěte z porodnice. Aby odvoz byl co nejjednodušší, je potřeba si vše nacvičit, vyzkoušet doma ještě před příjezdem pro dítě. Kromě bezpečnosti je nutné dbát také na to, aby manipulace s autosedačkou byla co nejsnadnější. 

Na čem záleží při výběru autosedačky? Je možné zajistit, aby byla současně bezpečná a snadno se s ní manipulovalo?

Velmi důležitým prvkem u autosedačky pro novorozence je novorozenecká vložka. Dítě nám totiž během prvního roku, kdy vajíčko využívá, rychle roste a vajíčko by mu mělo vydržet do 15 měsíců. Autosedačka by měla být tedy dostatečně prostorná, některé jsou homologované do 73 cm, některé až do 83 cm. Novorozenecká vložka z paměťové pěny je pro miminko je maximálně pohodlná a přizpůsobí se jeho hlavičce. Velkou výhodou je, když se dá rozdělat na více částí, které postupně, jak dítě roste, odstraňujeme.

Inzerce

U autosedačky používejte všechny bezpečnostní prvky, které nabízí

Stříška a madlo u autosedačky mají svoji významnou funkci. Stříška musí být rozevřená na celou délku a madlo umístěné ve svislé poloze. Bezpečnostní pásy by měly být dobře utažené na 2 prsty.

Rada odborníků zní: Nekupujte autosedačku z druhé ruky!

Vždy se snažte koupit autosedačku novou a popřípadě se snažte ušetřit jinde. Pokud totitž autosedačku koupíte z bazaru nebo od cizího člověka, nikdy nevíte, zda autosedačka nebyla bourána. Poškození autosedačky totiž nemusí být vždy na první pohled znát, ale může se jednat i o drobné prasklinky uvnitř. Jestli se do něčeho opravdu vyplatí při výběru výbavičky investovat, tak je to právě nová a kvalitní autosedačka.

Inzerce

Jak poutat autosedačku?

Autosedačky lze poutat pomocí bezpečnostních pásů automobilu nebo pomocí isofixové základny, která vám usnadní spoustu práce. Isofixová základna je použitelná pouze v případě, že v autě máte isofixová oka. Isofixová báze se instaluje v autě pouze 1x a poté pouze jednoduše autosedačku s miminek na bázi nasazujete.

Důležité je poutání proti směru jízdy

U autosedaček pro novorozence je zásada poutat proti směru jízdy, kdy se lépe rozvrstvují síly při případném nárazu

Inzerce

Autosedačku je vhodné vyměnit ve chvíli, kdy dítě autosedačku přesahuje. Přesahující nohy dítěte přes vajíčko nejsou důvodem pro její výměnu.

Autosedačka Zopa X1 Plus i-Size

Inzerce

Dětská autosedačka je vybavena vložkou pro novorozence, která zajistí bezpečnou přepravu i velmi malých dětí. Záhlavník je vyrobený z paměťové pěny a poskytuje maximální pohodlí pro děťátko a zvýšenou ochranu při bočním nárazu.

Video 11:55 – 13:53 

Autosedačka Britax Römer Baby-Safe 2 i-size

Rostoucí autosedačka spolu s dítětem je nejen pohodlná, ale především bezpečná. Zajišťuje dostatečnou ochranu dítěti díky novorozenecké vložce. Autosedačka je pro děti do 15 měsíců.

Video 14:40 – 15:12 

Autosedačka Britax Römer Dualfix M I-SIZE

Autosedačka je již od 3 měsíců dítěte. Součástí sedačky je isofixová základna, což nabízí otočení sedačky o 360° pro snadnější usazení dítěte do auta a možnost instalovat sedačku jak po směru, tak hlavně proti směru jízdy. Velkou výhodou sedačky je také její polohování do sedu či lehu. 

Video 17:02 – 18:40 

Fusak do autosedačky Britax Römer

Praktický teplý fusak vhodný do autosedačky. Z důvodu bezpečnosti není vhodné oblékat dítě v autosedačce do bundy. Při nárazu mohou sjet bezpečnostní pásy. V chladném počasí je vhodné zabalit dítě do deky nebo právě do hřejivého fusaku, který pasuje přímo do autosedačky.

Video 19:56 – 20:31 

Zpětné zrcátko Zopa

Zpětně zrcátko se umísťuje na sedadlo, kde je umístěna autosedačka a maminka tak má o miminku přehled. Jedná se o praktický doplněk pro jízdu autem.

Video 20:32 – 21:18 

Autosedačka Cybex Cloud Z i-Size

Autosedačku lze nastavit mimo auto do ergonomické pozice vleže a prodloužit tak i opěrku nohou. Vhodné pro kratší obchůzky jako k lékaři nebo na nákup. Nejedná se však o náhradu za kočárek, ale pouze o přechodné řešení.

Video 21:22 – 22:00 

Autosedačka Doona Plus

Nejlepší pomocník při cestování. Autosedačka, která se v mžiku přemění na dětský kočárek. Jednoduchá a bezpečná varianta pro ty, kdo každodenně cestují s dítětem. Doona Plus je také schválená pro používání na palubě letadla.

Video 22:35 – 23:08 

Podívejte se na další videa, která vznikla ve spoluprací s FunBaby:

Na videu spolupracovalo vydavatelství Babyonline s FunBaby Brno

Průvodkyně: Michaela Čejková a Jana Martincová

Příprava a realizace: Andrea Holásková

Video: Adizo iMedia production

Grafika: Jaroslav Beneš

Poděkování patří prodejně FunBaby v Brně-Modřicích

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jak vybírat autosedačku – video - diskuze

Poradna

Dobrý den, dceři je 5,5 měsíce a stále spinká ve vaku Swaddle me, kde má ručičky na hrudníku. Vadí vázání v tomto věku? Druhý dotaz se týká uspávání, usíná mi v náručí. Kdy je vhodné “učit” usínání v postýlce? Určitě nejsem zastánce vyplakávání.
Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, pokud je dítě ve vaku klidné, můžete ponechat, postupně bych doporučila uspávání v postýlce.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 13.01.2022, 16:06
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×