Sraz zámek Koloděje nad Lužnicí (7. celostátní sraz): květen 2013

V sobotu 25. května jsme se s holkami Bolkami, které měly čas a chuť, a jejich rodinami sešli na tradiční Mariánské pouti na zámku Mitrowitz.

Letos to vypadalo bídně s počasím, ale nakonec jsme akci přečkali bez deště a některé děti (nebudeme jmenovat) se dokonce i v těch pár stupních Celsia zpotily. I vzhledem k počasí se jednalo spíše o minisraz, který by možná ani nestál za zaznamenání, ale nemůžeme Vás o fotografie našich krásných tváří připravit :-).

Na úvod náš letošní "organizační výbor" v čele s Naďulí a Calamitníky. Uvozovky jsou na místě, protože z důvodu naší bezbřehé lenosti již druhým rokem jezdíme do předem připraveného. Tam pouze s příjezdem vypustíme děti a po akci je posbíráme. Některé doslova a do písmene, zvláště u atrakcí, jakými jsou střelba, hody těžkými přírodními předměty a točení nejrůznějším cirkusáckým vybavením.

 Sraz Babyonline 2013

Jako druhé Vám představujeme roztleskávačky a šiřitelky dobré nálady Small a Evičku Tygřímámy.

Sraz Babyonline 2013

Součástí Mariánské pouti je Rytířský turnaj. Děti si mohou vybrat z celkem 30 stanovišť a po splnění 10 z nich obdrží rytířskou odměnu.

Nafotili jsme Vám, jak probíhá taková výroba klíčenky či koženého přívěsku. Všichni lidé u stánků jsou nesmírně trpěliví nadšenci. Setkáte se tady pouze k klasickými řemesly.

Nejprve si dítě vybere formu. Kožený tvar pak dítě chvílí máčí ve vodě.

Sraz Babyonline 2013

Následuje ražba obrázku.

Sraz Babyonline 2013

Proděravění:

Sraz Babyonline 2013

A zatlučení nýtu.

Sraz Babyonline 2013

Další atrakce najdete ve fotogaleriích BOLek, prokliky jsou umístěny na konci článku.

Společnost dětem dělají na zámku chovaná zvířata - kozy, ovce.

Sraz Babyonline 2013

Kolem páté odpoledne, kdy se děti vydováděly, jsme se postupně přesunuli do Nového dvora. Zařízení je umístěno v srdci krásné přírody na soutoku Vltavy a Lužnice. Nadšení z přírody bylo zvláště u městských tvorů veliké, její až kýčovitý obrázek dokreslila cestu křížící srnka.

Sraz Babyonline 2013

Od šesti hodin nastává volná zábava. Dětem vyhrazujeme samostatný stůl. Kromě toho se čas od času běží vylítat na hřiště patřící k zařízení. Právě tam zmokl Ríša - v popředí, vpravo Románek, jedno z dvojčat od Bordy (taky pěkní experti :-)), za nimi Kubík a ve slušivé čepičce Hanička od Naďule, v čele stolu Nelinka od Small, ke které zrovna kráčí maminka, vlevo zpředu Beatka od Bea-Matyaš, Tomášek od Stankag, Tomášek od Bordy a Dádulka od Tygřímámy.

Sraz Babyonline 2013

Sraz Babyonline 2013

Stůl dospěláků: zpředu - Bea-Matyaš, Naďule, manžel Nadi Tomáš, Calamity manžel Pavel, který měl velký úkol....

Sraz Babyonline 2013

...zajistit večerní promítání. Po rozbalení počítače zjišťuje, že místo flashky s filmy přivezl flashku s pracovní prezentací, prý zajímavou, nicméně odmítáme, a na scénu nastupuje Ríšův harddisk. Pokud chcete vědět, co nás tak zaujalo, tak to byl nesmrtelný Tom a Jerry. 

Sraz Babyonline 2013

Díky Stankag měly děti i kreativní zábavu. Zleva Nelinka a Kubík od Small, Ríša od Calamity, Kubík od Naďule.

Sraz Babyonline 2013

Bořek stavitel byl také dobrý.:-)

Sraz Babyonline 2013

Sraz Babyonline 2013

Každý kulturní zážitek, aby byl dobře stráven, musí se zajíst. To jsme si debužírovali, co? :-)

Sraz Babyonline 2013

Sraz Babyonline 2013

Sraz Babyonline 2013

Sraz Babyonline 2013

A na závěr malý kvíz. Jestlipak najdete jeden velký rozdíl na obou následujících fotkách? Pochází z procházky k Lužnici. 

Sraz Babyonline 2013

Sraz Babyonline 2013

Těšíme se za rok na viděnou.

Sraz očima a objektivem:

Stankag

Naďule1

Small

tygřímáma

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Sraz zámek Koloděje nad Lužnicí (7. celostátní sraz): květen 2013 - diskuze

 • Tak já, jako jedna ze dvou hlavních roztleskávaček   , hodnotím letošní sraz velice kladně, fakt paráda    
  Hodně dobré bylo vypuštění a po pár hodinách sesbírání dětí      
  Small   | 29.05.2013 11:02:56
  Reagovat | URL příspěvku
 • Jéé, to muselo být super. A to labužnické menu   slintám nad svým noťasem  

  Užili jste si to parádně a určitě jste se ani na moment nenudili  

  škubanek   | 28.05.2013 21:52:45
  Reagovat | URL příspěvku
 • Krásně zdokumentováno.

  Jinak horní fotka je OK. Na spodní přebývá Tomáš od Naďule :DDDD  
  nadule1   | 28.05.2013 17:57:39
  Reagovat | URL příspěvku
 • Na horní fotce chybí Tomáš od Nadule.
  Přiznávám, že jsem měla strach z počasí a ještě ráno jsem váhala, zda jet či nejet. Ale počasí se umoudřilo a v autě bylo náhradní oblečení a gumáky. Srazík to byl parádní a těším ese zase za rok.
  P.S.: Fotek mám jen pár, vložím.
  tygřímáma   | 28.05.2013 17:20:02 | Reakcí: 1, poslední: 29.05.2013 09:08:43
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Aničko, nechápu, že kdykoliv jsem vytáhla foťák, tak někteří byli vždy mimo :-).
   Zatímco jiné jsem ani nefotila a jsou všude - Richard :-).
   Calamity J.   | 29.05.2013 09:08:43
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Nimenrix a Hexacima

| Nela H. | 15.11.2018, 13:50

Dobrý den, pane doktore,
můj syn (4,5 měsíce) byl dnes na druhé dávce Hexacimy. Jsou to přesně 3 týdny od první dávky Nimenrixu. Včera večer jsem si studovala nějaké detaily ohledně očkování na internetu (jsem silně proočkovací typ a občas moc čtu, což je zároveň i můj problém) a na příbalovém letáku Nimenrixu jsem se dočetla, že by Nimenrix měl být podán společně s vakcínou proti tetanu nebo alespoň měsíc před (s tím, že po Nimenrixu byla zjištěna vyšší koncentrace protilátek proti tetanu). Ptala jsem se na to doktorky, ale ta řekla, že odstup min. 14 dní je v pořádku a tohle jsou už tři týdny. Své doktorce samozřejmě důvěřuji, ale zároveň bych ještě ráda znala jeden názor. Je to takto v pořádku? Nemůže pouze třítýdenní rozestup vadit? A proč to tak vůbec je?
Můj syn má již ve 4,5 měsících kromě povinného očkování také Prevenar, Rotateq, Bexsero i Nimenrix. Není to pro něj velká zátěž? Očkovala jsem vše, co nám naše doktorka doporučila,ale mám strach, abych syna a jeho imunitu naopak nezatěžovala. Moc Vám děkuji za odpověď.

Dobrý den, 

oceňuji Váš aktivní přístup v ochraně svého dítěte. Můžete být skutečně vzorem mnoha jiným. Počet antigenů, které Váš syn získal očkováním a na které si vytvořil ochranné protilátky je jen symbolický v porovnání s tím, kolik antigenů potkal za tu dobu z jiných zdrojů vnějšího prostředí. Imunitu by neporovnatelně více zatížila nemoc, kterou už díky Vám nedostane. Paní doktorka uvedené možnosti prevence doporučila velmi správně, pro své dítě jste v tomto ohledu udělala maximum. Všechny uvedené vakcíny jsou neživé a Rotateq funguje přes jinou složku imunity než ty ostatní, jelikož to není injekční vakcína. Nemusíte mít obavu. 

Pokud jde o Nimenrix, když se mohou obě vakcíny očkovat v jeden den, mohou se nepochybně podat i s odstupem 3 týdnů. Nevidím v tom problém, z hlediska příbalové informace půjde jen o preventivní opatrnost z hlediska snahy o snížení počtu lokálních reakcí v místě vpichu, které jsou ale klinicky nevýznamné.   

S pozdravem 

Rastislav Maďar 

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph.D., FRCPS | Babyonline | dnes, 06:55
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Zavřít reklamu
Inzerce