Inzerce
Inzerce
Inzerce

Sraz zámek Koloděje nad Lužnicí (7. celostátní sraz): květen 2013

V sobotu 25. května jsme se s holkami Bolkami, které měly čas a chuť, a jejich rodinami sešli na tradiční Mariánské pouti na zámku Mitrowitz.

Letos to vypadalo bídně s počasím, ale nakonec jsme akci přečkali bez deště a některé děti (nebudeme jmenovat) se dokonce i v těch pár stupních Celsia zpotily. I vzhledem k počasí se jednalo spíše o minisraz, který by možná ani nestál za zaznamenání, ale nemůžeme Vás o fotografie našich krásných tváří připravit :-).

Na úvod náš letošní "organizační výbor" v čele s Naďulí a Calamitníky. Uvozovky jsou na místě, protože z důvodu naší bezbřehé lenosti již druhým rokem jezdíme do předem připraveného. Tam pouze s příjezdem vypustíme děti a po akci je posbíráme. Některé doslova a do písmene, zvláště u atrakcí, jakými jsou střelba, hody těžkými přírodními předměty a točení nejrůznějším cirkusáckým vybavením.

 Sraz Babyonline 2013

Jako druhé Vám představujeme roztleskávačky a šiřitelky dobré nálady Small a Evičku Tygřímámy.

Sraz Babyonline 2013

Součástí Mariánské pouti je Rytířský turnaj. Děti si mohou vybrat z celkem 30 stanovišť a po splnění 10 z nich obdrží rytířskou odměnu.

Nafotili jsme Vám, jak probíhá taková výroba klíčenky či koženého přívěsku. Všichni lidé u stánků jsou nesmírně trpěliví nadšenci. Setkáte se tady pouze k klasickými řemesly.

Nejprve si dítě vybere formu. Kožený tvar pak dítě chvílí máčí ve vodě.

Sraz Babyonline 2013

Následuje ražba obrázku.

Sraz Babyonline 2013

Proděravění:

Sraz Babyonline 2013

A zatlučení nýtu.

Sraz Babyonline 2013

Další atrakce najdete ve fotogaleriích BOLek, prokliky jsou umístěny na konci článku.

Společnost dětem dělají na zámku chovaná zvířata - kozy, ovce.

Sraz Babyonline 2013

Kolem páté odpoledne, kdy se děti vydováděly, jsme se postupně přesunuli do Nového dvora. Zařízení je umístěno v srdci krásné přírody na soutoku Vltavy a Lužnice. Nadšení z přírody bylo zvláště u městských tvorů veliké, její až kýčovitý obrázek dokreslila cestu křížící srnka.

Sraz Babyonline 2013

Od šesti hodin nastává volná zábava. Dětem vyhrazujeme samostatný stůl. Kromě toho se čas od času běží vylítat na hřiště patřící k zařízení. Právě tam zmokl Ríša - v popředí, vpravo Románek, jedno z dvojčat od Bordy (taky pěkní experti :-)), za nimi Kubík a ve slušivé čepičce Hanička od Naďule, v čele stolu Nelinka od Small, ke které zrovna kráčí maminka, vlevo zpředu Beatka od Bea-Matyaš, Tomášek od Stankag, Tomášek od Bordy a Dádulka od Tygřímámy.

Sraz Babyonline 2013

Sraz Babyonline 2013

Stůl dospěláků: zpředu - Bea-Matyaš, Naďule, manžel Nadi Tomáš, Calamity manžel Pavel, který měl velký úkol....

Sraz Babyonline 2013

...zajistit večerní promítání. Po rozbalení počítače zjišťuje, že místo flashky s filmy přivezl flashku s pracovní prezentací, prý zajímavou, nicméně odmítáme, a na scénu nastupuje Ríšův harddisk. Pokud chcete vědět, co nás tak zaujalo, tak to byl nesmrtelný Tom a Jerry. 

Sraz Babyonline 2013

Díky Stankag měly děti i kreativní zábavu. Zleva Nelinka a Kubík od Small, Ríša od Calamity, Kubík od Naďule.

Sraz Babyonline 2013

Bořek stavitel byl také dobrý.:-)

Sraz Babyonline 2013

Sraz Babyonline 2013

Každý kulturní zážitek, aby byl dobře stráven, musí se zajíst. To jsme si debužírovali, co? :-)

Sraz Babyonline 2013

Sraz Babyonline 2013

Sraz Babyonline 2013

Sraz Babyonline 2013

A na závěr malý kvíz. Jestlipak najdete jeden velký rozdíl na obou následujících fotkách? Pochází z procházky k Lužnici. 

Sraz Babyonline 2013

Sraz Babyonline 2013

Těšíme se za rok na viděnou.

Sraz očima a objektivem:

Stankag

Naďule1

Small

tygřímáma

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Sraz zámek Koloděje nad Lužnicí (7. celostátní sraz): květen 2013 - diskuze

 • Tak já, jako jedna ze dvou hlavních roztleskávaček   , hodnotím letošní sraz velice kladně, fakt paráda    
  Hodně dobré bylo vypuštění a po pár hodinách sesbírání dětí      
  Small   | 29.05.2013 11:02:56
  Reagovat | URL příspěvku
 • Jéé, to muselo být super. A to labužnické menu   slintám nad svým noťasem  

  Užili jste si to parádně a určitě jste se ani na moment nenudili  

  škubanek   | 28.05.2013 21:52:45
  Reagovat | URL příspěvku
 • Krásně zdokumentováno.

  Jinak horní fotka je OK. Na spodní přebývá Tomáš od Naďule :DDDD  
  nadule1   | 28.05.2013 17:57:39
  Reagovat | URL příspěvku
 • Na horní fotce chybí Tomáš od Nadule.
  Přiznávám, že jsem měla strach z počasí a ještě ráno jsem váhala, zda jet či nejet. Ale počasí se umoudřilo a v autě bylo náhradní oblečení a gumáky. Srazík to byl parádní a těším ese zase za rok.
  P.S.: Fotek mám jen pár, vložím.
  tygřímáma   | 28.05.2013 17:20:02 | Reakcí: 1, poslední: 29.05.2013 09:08:43
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Aničko, nechápu, že kdykoliv jsem vytáhla foťák, tak někteří byli vždy mimo :-).
   Zatímco jiné jsem ani nefotila a jsou všude - Richard :-).
   Calamity J.   | 29.05.2013 09:08:43
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Množství příkrmů

| ivanka009 | 22.01.2020, 22:39

Dobrý den paní doktorko, zajímá mě kolik cca.doporučujete, aby snědlo dítě příkrmu od 1,5 -2 let. Ptám se, protože můj syn,kterému je nyní 18 měsíců, sní k obědu cca.250g příkrmu,někdy o něco víc a přijde mi, že by jedl dál,většinou se i vzteká když dojí,to samé dělá i ráno po mléku,kterého vypije kolem 260ml,tak si nejsem jistá,jestli mu to stačí,protože toto množství má stejné už od roku. Když vidí někoho z rodiny jíst u stolu,žadoní a vzteká se dokud jídlo nedostane, jako by byl hladový a to je třeba zrovna po svačině. Mám tedy dávky navýšit ku spokojenosti dítěte? Jinak je to velký jedlík už od mala.Je tedy podle vás lepší ho nechat jíst dokud chce a kdy chce, nebo mu dávky stanovit a odměřovat abych měla lepší přehled kolik toho sní a nenechat ho aby se přejídal (to dělám nyní).Děkuji za odpověď.

Dobrý večer, z Vašeho dotazu nevyplývá skladba jeho jídelníčku. Dítě v tomto věku má mít jídelníček stejný jako ostatní členové rodiny s tím, že nebude jíst houby, uzeniny a smažená tučná jídla a minimálně kořeněná (např ne chilli, kečupy, majonézu apod.). Předpokládám, že celá rodina se sejde až u večeře ve všední dny a v pracovních volných dnech, takže i barevně by strava pro Vaše batole měla být stejná jako u ostatních členů rodiny, takže nemůžeme se bavit o příkrmech ( ty jsou určené kojencům). Dítěti předložte tzv. dětskou porci a nechte ho jíst samostatně ( i za cenu ušpinění a nepořádku v okolí). Je dobře, že sledujete, kolik tekutin vypije, ale jen mléko nemůže stačit, k tomu přidejte např. nějaké pečivo s máslem (viz kapitola o výživě), prostě skladba jídelníčku už musí odpovídat běžné dětské stravě, tj. 5x denně. S pozdravem Dr Ludvíkovská

MUDr. Květoslava Ludvíkovská | Babyonline | 24.01.2020, 07:00
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace