Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rok 2014 - 8. rok Babyonline – Rok odvahy

Bývá zvykem se u výročí Babyonline hlásit 1. 1., kdy byl roku 2007 spuštěn. Jak už to však v životě chodí, lidé i projekty se vyvíjejí a mění. Někteří a některé k lepšímu, jiné opačně, nebo neutrálně stagnují.

A protože my v tomto roce letěli doslova kosmickou rychlostí, ocitli jsme se na konci tak nějak dříve než ostatní :-). Proto se hlásíme již dnes.

Inzerce

O co více jsme letos pracovali, o to méně bude slov :-).

Tak tedy malá rekapitulace:

Inzerce

Proč Rok odvahy?

Znáte to, Babyonline jede stále dále. :-) Nebaví jej vyčkávat na nástupištích na opozdilce, doplácet na ty, co neplatí jízdné, nebo si najímat průvodčí, kteří za jízdy nestíhají projít všechny vagóny nebo správně „proštípnout“ jízdenku. Jestliže máme realizovat nápady, které se u nás rodí a které mají být lidem ku prospěchu, musíme spolupracovat s těmi nejlepšími.

Chtěla jsem, aby byl BOL stále tím dravcem pro netradiční rodiče, jakým několik let býval, stejně tak, aby další projekty měly stejný rukopis. Bohužel jsem dospěla k závěru, že se stávajícím technickým a tím souvisejícím personálním zázemím nemůžeme nic takového dalšího uvést v život. Oči mně otevřel až nový nápad, který jsme po roční přípravě před pár dny spustili, ZdravéOmlazení.cz. Výsledkem bylo, že jsme vyměnili téměř všechny servisní organizace, které se na našich projektech podílejí.

Posílení týmu Babyonline

Jediné stálice, které nám naštěstí zůstaly, jsou Naďa a Věrka. K nim přibyla Lucka, která si práci u Babyonline již může psát do svého CV. To u nás koluje takový vtip: „Kdo vydrží s Martincovou déle než 2 roky, může si to psát do životopisu.“ Tato výdrž je totiž známkou vysoké kvality, profesionality, akceschopnosti, téměř nadpozemských schopností a neuvěřitelné psychické odolnosti :-). K holkám přibyla Lenka, ke konci roku Markéta, a doufám, že nás posílí i Evča a možná i další maminky. Zvláště na konci roku měly holky tempo doslova jako Kobra 11, vražedné. Proč?

„Prosím, pracujme na tom postupně, nerada bych, aby všechno spadlo do jednoho období,“

…žádala jsem v druhé půli roku programátory. Holt, každý máme jiný systém práce. Ale že to vše spadne do 4 pracovních dní, jsem nepočítala ani v tom nejhororovějším scénáři. Asi to tak ovšem mělo být :-).

Konec dobrý, všechno dobré

A jaké jsou tedy výsledky celoroční práce našeho týmu?

 • V půlce roku zcela upravený web pro prodej našich autorských knížek pro děti www.prochytrehlavicky.cz (níže na fotkách stav před redesignem vlevo a po redesignu vpravo)

 • Spuštění nového portálu Zdravé omlazení o nejnovějších trendech v anti-aging medicíně a nejen o tom: www.zdraveomlazeni.cz (níže foto návrhu od grafika, skutečné kapitoly jsou odlišné :-))

Inzerce
 • A na závěr byl na nový server přenesen Babyonline s dalšími malými weby jako www.tehotnicek.cz atd. – už nyní možná vidíte první změny – grafika mailu a rychlejší Babyonline

Díky všem zúčastněným, kteří jeli těžce nad limity zdravého životního stylu:-)

Děkuji holkám, které se na přípravě, nápadech a chodu Babyonline podílejí, byl to na konci roku opravdu spurt, respektive již od poloviny. Holkám Bolkám, které s námi rády zajdou do diskuze na pokec. Programátorům, kteří „jeli“ po nocích i v nemoci, grafikovi, který předvedl estetický koncert, SEO expertovi za cenné rady, všem přátelům a známým, kteří nás podporovali a stále podporují. Velice si toho ceníme!

A na závěr jedna osobní perlička, Ríša a auto totiž nikdy nezklamou :-).

Jak jsem psala, dokončení veškerých výsledků naší celoroční práce se odehrálo v pouhých 4 dnech. Čtvrtý den byl plánován ten největší výstřel – přenos BOL. A co mně osud připravil den před ním?

Finišuji před přenosem BOL ještě kontrolou některých částí a najednou si uvědomím, že je hodina a půl po skončení školy a dítě nikde. Nemá mobil – alespoň jsem si to myslela, protože mu byl mnou za trest zabaven :-). To jsem zase jednou potrestala sama sebe… Rozhodnu se tedy naskočit do auta a projet obvyklá místa, kde by mohl být. Otáčím klíčkem v zapalování, ale auto pouze líně bzučí. Několikrát opakuji, bez úspěchu. Auto zkrátka nenastartuje. Zrovna v téhle situaci. „To snad nemůže být pravda, vždyť to bylo před měsícem na garančce,“ odmítla jsem vzniklé situaci uvěřit. Nakonec jsem vyrazila pěšky přesně jeho cestou a postupně obíhala všechna možná místa, na kterých by mohl být. Do toho měla u ucha ve zmrzlé ruce telefon a domlouvala asistenční službu pro auto. Ríša samozřejmě nikde. Trýznivé pocity „nezodpovědné“ matky, které se právě ztratil syn, Vám asi nemusím popisovat. Stejně tak výčitky, že jsem mu odebrala telefon (nakonec se ukázalo, že si jej vyhledal a vzal bez dovolení sám).

Nebudu Vás déle napínat. Když jsem jej nikde nemohla najít, volám dceři domů s malou nadějí, zda se tam přece jenom mezitím neobjevil. Richard zrovna v této chvíli, jako by se nechumelilo, dorazil. Následně přijela asistenčka a uvedla auto do provozu pro dalších pár hodin, než byla v servise vyměněna baterka.

Inzerce

A teď si dopřejme odpočinek po dobře vykonané práci

Doufám, že tímto Ríšovým kouskem a skonem jedné baterie na odpis skončila již v tomto roce doba stresů, trablů, pracovního nasazení, a od teď si začneme vychutnávat odpočinek, který nám po tom všem náleží. Vám i nám.

Přeji krásně prožité svátky, úspěšný vstup do nového roku a hlavně nás i v příštím roce kormidlujte stejně správným směrem jako dosud, prosím!


Jana Martincová

 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Rok 2014 - 8. rok Babyonline – Rok odvahy - diskuze

 • Klobouk dolů před vámi všemi, kteří se na chodu těchto stránek podílíte, opravdu. Člověk si vůbec nedokáže představit, kolik práce za tím vším stojí. Jste báječní, nejlepší a mám tyto stránky už téměř 6 let strašně moc ráda.   Přeji ať se daří, krásné prožití vánočních svátků a dny plné sváteční pohody.         A do nového roku samozřejmě jen to NEJ NEJ NEJ!
  Evulik25   | 17.12.2014 09:20:06
  Reagovat | URL příspěvku
 • I já se přidávám k přání.Moc přeju,ať jste i nadále úspěšní,aby jste měli stále plno nápadu a energie.Jsem ráda,že Bol je,že jej znám.Jste NEJLEPŠÍ!!!!!!!!!!!!!
  Zuzbr   | 15.12.2014 12:25:38 | Reakcí: 1, poslední: 16.12.2014 20:40:11
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • a ja se k prani pridavam,at se dari i nadale,jste super,jste skveli,jste nejlepsi..at je hlavne chut,energie a plno napadu    diky za BOL 
  Andrea81   | 15.12.2014 08:19:44 | Reakcí: 1, poslední: 16.12.2014 20:40:19
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Jani,prejeme Tobe a celemu tymu nejen krasne svatky,ale hlavne kldi a pohodu a do dlasich let a spoustu energie na tvoreni...dekuji vsem za to,ze BOL je a bude 
  Liberte   | 15.12.2014 07:56:45 | Reakcí: 1, poslední: 16.12.2014 20:39:54
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Jde o hladovou stoličku?

| GabkaS | 21.06.2024, 16:25

Dobrý den paní doktorko,

ráda bych se na vás obrátila s dotazem, zda se nepotýkáme s hladovou stoličkou kojence nebo alergií na laktózu. Nás plně kojený chlapeček (ukončený 6. týden) má problémy s vyprazdňováním, trpí meteorismem, to však celou dobu od narození, větry jdou ven, ale miminko je podrážděné a plačtivé. Podáváme mu vit. D formou Terezie, BabyCalm před každým kojením a ProbioMaxík jednou denně. Do šestého týdne měl stolici každý den, nyní se nám dvakrát stala jednodenní prodleva (1. prodleva fotka celého miminka - normální zbarvení; další prodleva - stolice tmavší), dnes je již třetí den bez stolice. Dítě prospívá, za 4 týdny přibral 650 g. Zkusili jsme zavést i rourku, ale bez úspěchu, stolice nevyšla. Původně jsem měla za to, že miminko zkrátka trpí na prdíky a kojené mléko trápí všechno beze zbytku. Po přečtení starších příspěvků a vašich odpovědí jsem však znejistěla, vzhledem ke tmavšímu zabarvení poslední stolice, zda se nepotýkáme s hladovou stoličkou.
Z jiných příspěvků bych měla i dotaz, zda by se nemohlo jednat o nesnášenlivost laktózy vzhledem ke tvorbě pupínků na tvářích miminka.

Budu velmi ráda za Váš názor, neradi bychom něco zanedbali, jelikož miminko mělo novorozeneckou žloutenku.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pupínky na tvářích jsou kojenecké akné, způsobené hormony z mateřského mléka, zkuste obklady z černého čaje, Bepanthen Sensiderm nebo AD Calcis, ale časem samo vymizí.

Co se týká stolice, není hladová natolik, aby musel dostat dokrm, je řidší, není ani příznakem intolerance laktózy, myslím, že by stačila úprava stravy maminky, přídavek kvalitních bílkovin – maso, kysané mléčné výrobky, tvrdé sýry… Ve stolici nejsou hrudky a není denně, tedy si myslím, že dítě spotřebovává maximum bílkovin. Hnědé zabarvení je způsobeno probiotiky.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 21.06.2024, 19:58
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×