Inzerce
Inzerce
Inzerce

7. narozeniny BOL

7. výročí Babyonline

Úžasné holky Bolky, milé dámy, vážení pánové,
máme tady Nový rok. Co to znamená? Rozhodně ne novoroční melancholii. Alespoň ne tady na BOL. BOL má přece 1. ledna narozeniny, a to je důvod k radosti. Že jste nám tak dlouho věrní, nebo spíše věrné, že jsme to ještě nevzdali a stále o něj společně pečujeme, obohacujeme sebe i ostatní a vzájemně si zlepšujeme náladu.

Co se na BOL v roce 2013 událo?

Tak nějak se nám BOL zcela změnil. Babyonline.cz se natolik v předchozích letech rozrostl, že se pro nově příchozí stal velmi nepřehledným. Těch přístavků již bylo tolik, že působil neuceleně. Poznáváte jej ještě?

Babyonline stary design

Inzerce

Věděla jsem, že vytvoření a naprogramování nového návrhu nebude žádnou procházkou růžovou zahradou, ale že se změní v takové drama, jsem opravdu netušila. Důležitý je však dobrý konec a poznání, že nás komplikace mnohému přiučily :-). A také se mně potvrdilo, že v nouzi poznáš přátele. Tady upřímně řečeno nebýt našich holek Bolek a některých sympatických kluků, kteří mě často a možná i rádi :-) tahají z bryndy, tak nevím, nevím, jak to s BOLem dopadne...

To ovšem nebylo jediné velké sousto, které jsme si v loňském roce naservírovali. Dalším byla publikace Žena po 40, ze které se vyklubala revoluční novinka na poli populárně naučné literatury, bible pro ženy 40+. To, že zpočátku netušíme, jak velké sousto si do úst jak v případě redesignu BOL, tak Ženy bereme, si myslím, že nesouvisí ani tak s naší naivitou, optimismem a pozitivním myšlením, ale spíše s perfekcionismem, který do práce všichni zúčastnění vkládají, s cílem dosáhnout co možná nejlepšího výsledku. Což je asi jedině dobře, ne?

Inzerce

Starý vs. nový design – zapojte se do zlepšení

Přiznám se, že jsem si u starého designu postupně vytvořila cestičky a prokliky pro snadný pohyb na webu. Mně osobně velice chybí to, co většině překáželo a odstranili jsme, a to ten levý sloupec s obsahem. Místo toho jsem si nyní velice oblíbila drobečkovou navigaci, díky které se vracím zpět:

drobeckova navigace

Neostrata Enlighten-IllumSerumAle není to ideál, pokud by vás napadlo, jak části postupně provázat, kam dát na co proklik jak v odborné (Těhotenství, Porod, Dítě od A do Z, Porodnice-lékaři), tak komunitní části (Pro ženy, Pro děti, Holky BOLky, Diskuze), nebo, co dalšího vylepšit, jak co nejvíce zosobnit naše profily, napište nám, prosím, na info@babyonline.cz do 15. února 2014. Ze všech zaslaných návrhů, jejichž autory zveřejníme, pak vybereme 5 s nejlepším nápadem, který se rozhodneme uvést do praxe, a dále vylosujeme 5 dalších přispěvatelů s nápadem. Všichni obdrží jednu z nejkvalitnějších lékařských kosmetik značky Neostrata. A to: Enlighten Illuminating Serum, které je určeno k prosvětlení, barevnému sjednocení a rozzáření pleti. Snižuje výskyt stávajících pigmentových skvrn a brání vzniku nových.

Inzerce

Co už všechno na BOL můžete najít?

BOL obsahuje již hrubo přes 1.000.000 stránek, proto by asi bylo vhodné si připomenout, jaké zajímavosti v jednotlivých částech můžete najít:
V Těhotenství je zpracováno nejen těhotenství týden po týdnu, včetně pocitů maminek, jejich vyfocených bříšek, ale i podrobný popis vývoje miminka sepsaných embryoložkami s anatomickou kresbou lékařky. Najdete zde také zajímavé články o tom, že ani zákeřné infekce nemusí být tabu pro těhotenství, viz Těhotenství s HIV a další.
Předporodní příprava krok za krokem v oddíle Porod z pera neskutečně pozitivně naladěné a k pacientkám přívětivé porodní asistentky paní Mgr. Milušky Kameníkové bude brzy autorkou doplněna o nejnovější poznatky z oblasti kojení, které vyjdou v podobě Kojícího speciálu.
V Dítě od A do Z bych určitě vypíchla velmi praktickou Péči o dítě od dětské lékařky MUDr. Květy Ludvíkovské, nejnovější vyšetřovací metody od MUDr. Blanky Flugerové, v tomto budeme v letošním roce pokračovat, abyste si udělali obrázek, co všechno jde již vyšetřit v ordinaci lékaře, a to nemusí být bůhvíjak pokrokový, přístroje jsou již opravdu v mnoha ambulancích běžné, byť tato vyšetření většinou nejsou hrazená.
Očkování a Fakta a mýty o něm – seriál připravený ve spolupráci s doc. Rastislavem Maďarem, praktikujícím vakcinologem.

A nemohu vynechat nové poznatky o zavádění smíšené stravy. Osobně s ochutnáváním nového od 4. měsíce velice sympatizuji. Možná to souvisí s jednou historkou týkající se vlastních dětí.
Zatímco dceru jsme chránili vůči všem bacilům, odháněli i nachlazené známé: „Jo, kýcháte? Tak to k nám vůbec nechoďte,“ odrazovali jsme potenciálně infekční návštěvy, tak to byla právě ona, se kterou jsme zažili dramata v podobě laryngitid, dokonce 2x končících v nemocnici, jednou z toho odvezena rychlou. Když se narodil syn, měla zrovna silnou virózu. Zabraňte sestřičce, aby se mazlila s čerstvě narozeným bráškou. Samozřejmě hned v porodnici na něj ty svoje bacily kýchla. Syn měl 2 nebo 3 dny zelený soplík šouhající z nosu a od té doby je nemocný naprosto výjimečně, dokonce jsem u něj nezažila ani klasickou rýmu, pouze mluvení přes nos, ale žádný červený nos a smrkání. Nevím, zda to s tím souvisí a jeho tělo si již v porodnici vytvořilo na některé kmeny imunitu, ale mně se to zdá pravděpodobné :-).

Tímto přecházíme k Nemocem dětí, kde je velmi pěkně popsán postup u horečky, průjmu, laryngitidy, včetně toho, co zabíralo právě u nás.

Inzerce

U komunitní části bychom byli hodně dlouho, než bych vyjmenovala všechny zajímavosti, které vznikly díky holkám Bolkám. Proto alespoň některé:
- Příběhy aneb, co všechno ženy vydrží
- Recepty holek Bolek, našich výborných kuchařek
- Vychytávky aneb, co Vám může pomoci přežít
- Inspirace v blozích a fotogaleriích (aktivity, tvoření, dovolené, zajímavé názory), seznámení přes vizitky, vše v Holky Bolky
- a samozřejmě diskuze o všem aktuálním
Schválně, kterou část máte nejraději? Já stránku s aktualitami, ze které pak jdu dále.

aktuality

Jak jsem se loni dozvěděla, jste VY i já součástí rodičovského portálu s nejvyšším renomé. Maminky na úrovni, kapitoly stále píší odborníci z praxe!

Co mě letos udělalo zvláště velkou radost, jsou reakce maminek ve smyslu, že jsme jediní, kteří si drží úroveň. Dokonce mně některé z nich vyprávěly, jak to dělají s odbornými texty jinde, kde prý někým pověřená osoba bez patřičného vzdělání a praxe dostane za úkol sepsat článek. A to tak, že vygůglí 3 stávající na dané téma, údajně jsme mezi vygůglenými :-), a z nich pak sepíše 4., aniž by znala bližší souvislosti.

To by mně pokora, zodpovědnost a hlavně náhled toho, co bych mohla způsobit, nedovolily. Stejně jako odpovídat na většinu konkrétních dotazů, které nám přicházejí, ač ve více než 80 % odpověď znám. Dle mého patří do rukou odborníka, který má nejen teoretické znalosti, ale i potřebnou praxi.

Povzbuzením jsou také reakce lékařů k naší práci.

Maminkám i lékařům děkujeme, je to pro nás velká motivace do budoucna.

Líbí se mně, že jsme i po 7 letech alternativou pro nemasového, individuálně přemýšlejícího rodiče, který jak s nadsázkou dodávám umí číst i psát :-). Který oplývá velkou tolerancí a smyslem pro inteligentní humor. Doufám :-), že je to tak stále, neboť v diskuzi již nejsem tak pravidelným návštěvníkem, jako tomu bylo v počátcích.

Všimla jsem si v poslední době dvou zajímavých blogů:
O těhotenství od Gingee: http://blog.babyonline.cz/jsem-v-tom-poprve
O péči o dítě od Diniki: http://blog.babyonline.cz/blogujici-maminy

Myslím, že jich je daleko více. Najdete-li takové, neváhejte je dát ostatním do Aktualit, myslím, že by neměly zůstat přehlédnuty. Stejně tak oceňuji příspěvky holek v rámci Svatebního speciálu, Tvoření a dalších částí. Je krásné vidět takto tvořivé lidi na BOL. Napadne-li Vás, jak tyto zajímavé části více zviditelnit, opět, pošlete, prosím, v rámci Vašich návrhů na info@babyonline.cz do 15. února.

Už asi navždy zůstanu Předvojem :-)

Babyonline si postupně rozšiřovalo aktivity dle potřeb našich vlastníchdětí i nás maminek :-). Přes vzdělávací knížky pro děti z edice Pro chytré hlavičky jsme se přesunuli až k populárně naučné literatuře pro dospělé. Bylo roztomilé sledovat, jak postupně maminky prožívají jedna po druhé téměř to samé. Procitnutí po narození dítěte, že těhotenství, to byla pohoda, ten frmol začal až po porodu. Že jedno a dvě děti jsou rozdíl. Jak je náročný proces výběru školky a hlavně přijetí dítěte, také jak to k té školce a vlastně vzdělávacímu procesu rychle uteklo. Jak je někdy náročné skloubit pracovní proces s péčí o dítě a další. V loňském roce jsem opět jako předvoj překročila další takový milník. Zažila jsem onen pověstný zlom po 40. Nebojte, také Vás to čeká :-), možná většinu později, ale bohužel některé i dříve, nejsou výjimky v 36 nebo 38 letech. Jak může takový „přechod přes 40“ vypadat si můžete přečíst v novoroční fikci, kterou jsem speciálně pro Vás sepsala :-). Proklik najdete na konci.

Poděkování, jmenování MASKOTu BOLu

Závěr bych chtěla věnovat všem, kteří se na BOL angažovali v minulém roce. Naďule, Sunny, Andělka, Bea-Matyas, Buik, Amálie, Jezurka, naše asistentky a Top TEN holky i ty v těsném závěsu za nimi, Bolky, které nám zaslaly své příběhy a hlavně neúnavná přispěvatelka, fanynka, zkrátka úžasná baba online Tygřímáma, kterou tímto vyhlašuji MASKOTEM BOLu.

Děkuji všem a přeji Vám jen to nejlepší do nového roku, ať je tím nejzdravějším, nejradostnějším, ještě více úspěšným a samozřejmě nejmaminkovštějším rokem 2014,

Vaše Jana Martincová

Novoroční fikce 2014: Jeden nekonečný příběh ženy po 40

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

7. narozeniny BOL - diskuze

 • Holky, mocinky moc gratuluji. Vývoj je vidět a to je hlavní. Přiznám se, že než jsem se zorientovala v novém vzhledu, tak mi to trvalo a ještě teď občas nacházím něco, co jsem neobjevila :oD nebo o čem jsem nevěděla. Ale to je tím, že prostě nejsem všímavá!

  Doporučuji vás, kudyma chodím, protože si myslím, že informace, které se zde dostanou jsou spolehlivé, přehledné a prostě mohou nejen budoucím maminkám, ale prostě všem ženám poskytnout velkou pomoc!


  Jediné, co mě mrzí, že jste nestihli udělat tu část s recepty pro těhotenskou cukrovku :o), protože trošku oživit ten můj nezajímavý jídelníček, bych moc ocenila :oD ... ale můžete to brát jako výzvu pro rok 2014 :o)

  Moc díky, že jste :o)
  Buik   | 02.01.2014 11:51:04
  Reagovat | URL příspěvku
 • GRATULUJI   BOL je prostě nejlepší   v loňském roce se vám povedlo zase zvednout laťku, BOL je profesionální, na odborné úrovni, zároveň i lidský, zajímavý, čtivý, stále to na něm žije.. jde za ním vidět spousta práce a osbního nasazení  děkuji! a přeji tisíce dalších spokojených uživatelů 
  jezurka   | 02.01.2014 09:41:58
  Reagovat | URL příspěvku
 • tak preji BOLu a vsem kolem nej dal ten entuziasmus s kterym to delaji,pohodove lidi kolem sebe a proste jen same uspechy 
  Liberte   | 02.01.2014 06:43:20
  Reagovat | URL příspěvku
 • Tak já tady bulím hned na Nový rok. 
  Bol se pro mě stal další rodinou. Rodinou, kde se můžu vyplakat, pochlubit, kde mi klidně holky napíší, že dělám něco špatně. A tak to přece ve správný rodině chodí nebo snad ne? 
  Jsem ráda, že jsem mnoho holek poznala osobně. Je tu prostě správná parta, jejíž jsem součástí.
  Děkuji, že jste.       
  tygřímáma   | 01.01.2014 13:31:17 | Reakcí: 5, poslední: 02.01.2014 06:36:14
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Výstižné :-)
  Ať žije maskot BOLU, naše tygří mamka maminkovitá      
  Hip hip hurá všem tahounům Bolu  

  Báječné narozeniny Bole. Ať jsi plný spokojených lidiček      
  škubanek   | 01.01.2014 10:58:45
  Reagovat | URL příspěvku
 • juuu,super zavzpominat na stary BOL 
  a tygrice je nej,bez ni si BOL neumim ani predstavit,to jste trefili    
  Andrea81   | 01.01.2014 08:18:37
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Kožní

| Wendyzacka | 04.06.2021, 21:16

Dobrý den scháním kožního lékaře pro radu. Na kožní jdu až v pondělí a potřebovala bych poradit Je mi 24 let a na vnitřní straně stehen na obou nohách se mi udelaly takové hnědé fleky a nevím co to je.
Děkuji za odpověď

Vážená paní,
 
s kožními problémy je potřeba zajít k lékaři přímo. Je tedy dobře, že jste se objednala.
 
Přeji krásný víkend,
Jana Martincová

MUDr. Jana Martincová | Babyonline | 07.06.2021, 20:39
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×