Inzerce
Inzerce
Inzerce

6. narozeniny BOLu, zdraví Vás předškolák

6. narozeninyRok se s rokem sešel a máme tu další výročí. Ano, skutečně jsme byli spuštěni přesně 1. ledna, a to za obrovského nasazení všech zúčastněných, abychom to v tento symbolický den stihli. Bylo to o fous, kolem 10. hodiny večerní „začal vysílat“ Baby on line. Pamatujete?

 

A v tento významný den je vždy čas na malé ohlédnutí, jak za rokem minulým, tak za minulým vývojem. Letos jsem si s ním dávala na čas. Ještě nikdy jsem to neodkládala tak dlouho. Tentokrát si dokonce říkám, nechám to až mezi svátky… Ale nedá mi to. Ríša na základě tištěných médií, které jsem před ním zapomněla schovat, propadá panice z KONCE světa, kterou následně nakazí i mě. Má-li nastat, nemohu zanechat BOL bez novoročního projevu. A právě v onen inkriminovaný den usedám za klávesnici a píši jako o život, ať to stihnu.

Inzerce

Jak to začalo

Dovolím si malou vsuvku pro Ty, kteří jsou na BOLu krátce. Portál vznikl z vlastní potřeby a přesvědčení, že i někteří další rodiče by mohli mít obdobnou nouzi o kvalitní názory. Potřebovala jsem k péči o dítě kvalitní informace, nejlépe prověřené, nejen vzděláním, ale i letitou praxí lékařů a dalších specialistů. Nemohla jsem stále volat s každou maličkostí lékaři. „Co kdybychom to všechno sepsali?“, blesklo mi tehdy hlavou. Od nápadu k oslovení dětské lékařky, nesmírně kultivované, přitom sportovně založené dámy s rozhledem, paní doktorky Ludvíkovské, byl jen krůček. Třeba by to mohli potřebovat i ostatní rodiče, ne? K péči o dítě jsme postupně přidali i problematiku těhotenství a web se rozrůstal.

Chtěla jsem se družit

Po půl roce vyvstala další potřeba. S někým rozumným si více než popovídat, protože diskuzní klub, jako jediná část Pestrého světa maminek, byl na BOL od začátku. Dostala jsem chuť mrknout se, jak probíhá rodinný život jinde, obohatit se názory, životním stylem, nadhledem, tvořivým duchem, svěřit se, být uchlácholena a podobně. Tak jsme po velkém brainstormingu celého týmu sestavili, naprogramovali a před prázdninami 2007 spustili Pestrý svět maminek. V něm začala vznikat mnohdy krátkodobá, jindy nerozlučná přátelství. Konkrétně ta moje trvají dodnes. Často si vzpomenu na holky, se kterými jsem denně byla v diskuzi, dnes již méně, protože lítáme v kolotoči pracovního procesu, školních a zájmových aktivit dětí. Jo, jo, jak jsme si někdy toho času na mateřské nevážily. :-)

Našla jsem zde skvělé pracanty

A co více. Právě prostřednictvím Baby on line jsem našla nejen kamarádky, ale také skvělé kolegyně, Naďu, Věrku a další. S báječnými nápady, přes vlastní pracovní vytížení ochotné pomoci i v mimořádných a mimořádně zátěžových situacích, že holky? :-) A to nemluvě o maminkách, které nám pro inspiraci a povzbuzení ochotně sepisují své životní příběhy, projekty ONLINE, vkládají recepty, vychytávky, zasílají nám náměty, navrhují a zaplňují nově vzniklé části.

Raketový start a stále zažehnuté motory v současnosti největšího rodičovského portálu

Prvotní představa, že na web vyvěsíme všechna témata, která k těhotenství a péči o dítě potřebujeme, vzala rychle za své. Během 6 let se díky Vašemu přispění z webu vyvinul, dovolím si neskromně říci, největší rodičovský portál. Co do rozmanitosti, rozsahu a hlavně zpracované odborné problematiky 100%. Je to neuvěřitelné, ale i 6. rok se na něm objevily nové části.

Novinky 2012

Návrat do pracovního procesu, jak začít podnikat

Stejně jako rostl a vyvíjel se BOL, rostly i naše děti. Maminky se postupně vracely do práce, nebo naopak zjišťovaly, že se nemají, kam vrátit. A právě odvahu postavit se na vlastní nohy, zkusit hledat novou, s péčí o dítě slučitelnou práci, jsme Vám chtěli dodat v části Zaměstnání a kariéra. Pomohlo Vám to?

Jazykové okénko

Denně pracujeme s texty, píšeme publikace, ale občas řešíme velké dilema v jazykovém vyjádření, zda je to správně česky. Touha po celoživotním vzdělávání, obohatit mozek o užitečné poznatky v další oblasti, nás přivedla k založení Jazykového okénka. Užitečným jsme jej shledali nejen pro ženy na mateřské, které si chtějí jazykový projev udržet na slušné úrovni i v této době, ale i jako výzvu pro ty, „které neměly dobré češtináře“ a nejsou na tom v jazykové oblasti nejlépe.

Svatební speciál

Svatba kolegyně byla inspirací k sepsání svatebního speciálu, tedy svatby od A do Z.

Inzerce

Celebrity

V loňském roce jsem se setkala s dalšími zajímavými osobnostmi. Milého přijetí se mně dostalo od podnikatele Radima Jančury, šéfa gynekologů Vladimíra Dvořáka a dvou dam v očekávání, herečky Aleny Antalové a zpěvačky Ilony Csákové.

Minimálně jedna knížka ročně – tentokrát Zdravé těhotenství

Obě slavné maminky nám pokřtily i naši novou publikaci Zdravé těhotenství. Po vzdělávacích publikacích pro děti jsme se tak vrhli do úplně nového segmentu, a to do propagace zdravého životního stylu populárně naučnou formou u specifické části veřejnosti. Nemohli jsme začít jak jinak než těhotenstvím, Zdravým těhotenstvím. Stejně jako předchozí publikace vzniká i tato z požadavku nás a našich rodin… Po vzdělávací literatuře pro děti to byla zajímavá změna. Zahrnuli jsme do ní naprostou raritu a to přípravu pokrmů dle receptů nutriční terapeutky předními českými šéfkuchaři. Vše nafoceno krok za krokem. Vše několikrát a stále znovu úspěšně testováno na našich rodinách :-). Pokrmy jsou opravdu lehké a výtečné.

Novinky 2013

Ač je to opravdu neskutečné, stále se nabízí mnoho témat ke zpracování. Nevěříte? Čtěte dále :-):

Hubneme 2013

Holky Bolky odstartovaly z vlastní iniciativy nové kolo Hubneme 2013, tentokrát jinak. Rad specialistek – nutriční a fyzioterapeutky - již bylo tolik, že by to vydalo na další publikaci. Naštěstí mnohým pomohly a daly své tělo „do pucu“, ale některé bohužel v sobě tu pevnou vůli stále ne a ne najít. Holky, které iniciovaly Hubneme 2013 jsou právě ty, které se vrhají do procesu ozdravění svého organismu s velkou odvahou, pevnou vůlí a chtějí to zvládnout samy. Držíme všem palce a pevně věříme, že s sebou strhnete i nás ostatní. Já už se změřila i zvážila, následně zděsila a jdu do toho s Vámi. Nadváhou sice netrpím, ale po tělu jako ze žurnálu toužím. Vy snad ne?
Ráda bych v praxi sama na sobě vyzkoušela novou cvičební metodu, a pokud to bude mít kýžený výsledek, nenecháme si ji s fyzioterapeutkou Kamilou Vorlovou pro sebe. To Vám slibujeme!

Inzerce

Bydlení a domácnost

Tak tohle bude naprostá bomba! Velké překvapení v podobě seriálu o bytové architektuře, jak co sladit, jaký styl vybrat, pro Vás připravuje Sphinx, která již mnohým Bolkám v této oblasti poradila. Začneme vydávat již koncem ledna.

Jména dětí

Novinkou s velkým N bude v příštím roce katalog jmen dle publikace paní dr. Knappové, tj. těch, které Vám zapíší na matrice. A to by to nebyl BOL, kdyby nepřidal do katalogu vlastní kreativitu. Těšit se můžete, doufám, již v prvním čtvrtletí 2013.

Inzerce

Maminky spisovatelky

V loňském roce se nám nejen na BOL, ale i v zákulisí přihlásilo pár maminek spisovatelek. Po vánočních pohádkách od Martiny85 se Vám představí i další autorky, a to:
- pohádek o zvířátkách – zábavně poučných,
- básniček se jmény – každý den vyjde 1 k příslušnému jménu, a pošlete-li nám fotku svého dítěte a jeho jméno, přiřadíme ji k příslušné básničce
- a naše světem beletrie již „protřelá“ Bea-Matyaš se Vám představí v roli novinářky. S kým rozhovor pořídila a na jaká témata, se dozvíte již v pondělí.

Změna je život

Je báječné, že BOL stále roste, nápady na více vyžití se nevyčerpaly, ale nese to s sebou jedno obrovské negativum. Je stále těžší a těžší udržet co nejlepší přehlednost BOL. Toto mě tíží již rok. Jak víte, BOL jsme převlékali kabát již 2x. Poprvé při uvedení nové části Pestrý svět maminek, podruhé při založení Akčního světa dětí v lednu 2011. Neuběhly však ani 2 roky a už se zase do svého oděvu nevejde. Doufáme, že se nám na změně podaří zapracovat v první půli roku a bude to změna k lepšímu, kterou ocení jak stávající, tak nové čtenářky.

A teď holky Bolky

Registrovaných je nás již 46 a půl tisíce. Je úžasné, kolik maminek nejen navštívilo BOL, ale i využilo možností spojených s registrací, možná i cvičilo s miminky podle souboru, který zasíláme nově zaregistrovaným. Co všechno Vám registrace umožňuje? Co všechno nabízí Bonus pro registrované? To najdete po prokliknutí.

Top ten

V aktuálním Top ten na adrese: zjistíte, že naší nejaktivnější stálicí je již dlouhodobě Tygřímáma. Blahopřejeme! Budete-li chtít vyhledat a zapsat se mezi stálice, piště, prosím, na info2@babyonline.cz.

Poděkování

Závěrem bilance bych chtěla poděkovat všem, kterým BOL přirostl k srdci a doslova za něj dýchají, jak z řad spolupracovníků – holkám naší redakce, tak odborníkům, spoluautorům, grafikům a programátorům – ale i našim čtenářkám, které stále tak krásně BOL opečovávají a zkrášlují.

Díky všem rodinným příslušníkům, přátelům a známým, kteří nám nezištně pomáhají a drží nás nad vodou.

Přeji Vám, BOLu i sobě, abychom i v příštím roce sršeli pozitivní energií a nabíjeli se jeden od druhého.

Protože „S úsměvem na tváři vše se lépe vydaří.“, jak se praví v Říkačkách pro chytré (a pozitivní) hlavičky.

Krásný a harmonický rok 2013 Vám ze srdce přeje

Jana Martincová

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

6. narozeniny BOL - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
 • já jsem tady vždycky malinko pozadu díky válce s časem, přesto přeji Bolu jen další krásnou   budoucnost a děkuju, že tu všichni jste 
  Lendrunka   | 19.01.2013 10:38:37
  Reagovat | URL příspěvku
 • Moc gratuluji !!
  Neuvěřitelné, že už je to 6 let   .
  Krásných 6 let plných nových zážitků, rad, příběhů, tváří, ptátelství....některá vydržela dodnes a jsem za ně velice ráda  
  Hlavně v prvních letech pro mě byl BOL a Bolky záchrana, něco jako rodina, bez kterých bych MD asi tak dobře nezvládla   .
  Dnes , i když už nejsem z nedostatku času aktivní přispěvovatelkou , což mně je moc líto , čtenářkou zůstávám dál   .

  Milá Jani, BOLe a celý týme,
  všem vám přeji do dalšího "kola" mnoho úspěchů, tvůrčích nápadů a vydařených prjektů          
  Díky že tu jste pro nás  
  Small   | 05.01.2013 17:19:24
  Reagovat | URL příspěvku
 • Vše nej v tom dalším roce
  Milý BOL a milá Jano,
  vám oběma srdečně přeji hodně úspěchů i v dalším roce a pevné svaly i nervy v boji o své místo na slunci      
  Sunny   | 03.01.2013 17:16:59
  Reagovat | URL příspěvku
 • Taky gratuluji
  ke krásnému 6. výročí. Tenhle rok jsem se na Bolu obzvlášť dobře bavila. Přes svetební speciál, jazykové okénko po báječné happy psaní a mnoho dalšího. Jste nejlepší!!!     
  Evulik25   | 02.01.2013 13:33:56
  Reagovat | URL příspěvku
 • Hodně štěstí a spokojených čtenářů!
  Děkuji za tak skvělé stránky! 
  Kamka7   | 01.01.2013 22:03:40
  Reagovat | URL příspěvku
 • Gratuluji
  ke krásným šestým narozeninám. Přeji, aby se BOLu stále dobře dařilo. Jsem moc ráda, že jsem na BOL přišla a že jsem s ním "jedna duše".    
  nadule1   | 01.01.2013 15:14:30
  Reagovat | URL příspěvku
 • to je krásný, až mě to dojalo. Manžel prohlásil, že by to vydalo na jedno menší městečko        No někdy bych to potřebovala mít vás všechny u sebe 
  lucie73   | 01.01.2013 14:27:24
  Reagovat | URL příspěvku
 • Super
  Těším se
   
  zajic   | 01.01.2013 10:48:24
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Kožní

| Wendyzacka | 04.06.2021, 21:16

Dobrý den scháním kožního lékaře pro radu. Na kožní jdu až v pondělí a potřebovala bych poradit Je mi 24 let a na vnitřní straně stehen na obou nohách se mi udelaly takové hnědé fleky a nevím co to je.
Děkuji za odpověď

Vážená paní,
 
s kožními problémy je potřeba zajít k lékaři přímo. Je tedy dobře, že jste se objednala.
 
Přeji krásný víkend,
Jana Martincová

MUDr. Jana Martincová | Babyonline | 07.06.2021, 20:39
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×