Inzerce
Inzerce
Inzerce

5. narozeniny BOL

Milé maminky, milí tatínkové, dámy a pánové, milí přátelé,

rok se s rokem sešel, v našich osobních životech se během něj událo spousta nového, přivítali jsme mnoho nových dětí na tomto světě… Mimochodem, víte, že stále vede mezi jmény na BOL Jakub? V ženských jménech drží již druhým rokem prvenství Eliška, dříve to byla Tereza: http://www.babyonline.cz/maminka/jmena-deti/na-bol/dle-roku?rok=2011

Nemálo událostí prožil i Babyonline.

Dnešní datum je opravdu výjimečné. BOL se totiž dožívá pěti let. Období, které nám při jeho spuštění přišlo až neuvěřitelným scifi. A přece je to tak.

Co už můžete na BOL všechno dělat?

1. Od plánování těhotenství a výpočtu termínu ovulace – využíváte?
2. Dozvíte se vše o těhotenství, včetně předporodní přípravy, náš kalendář Vám opět vypočte termíny jednotlivých mezníků v těhotenství
3. Týž kalendář Vám vypočte i termín porodu.
4. Určitě stojí za to zhodnotit porod ve Vaší porodnici a přečíst si o nemalém vyřizování na úřadech po porodu.
5. Rovněž u nás najdete veškeré informace stran rodičovské a mateřské, změny rodičovské 2012 vydáme již zítra. Na Vaše dotazy odpovídá J.a.n.i. a téma zpracovává Sunny.
6. Odbornou část jsme v loňském roce doplnili o Odborník ONLINE, zatím s dětskou lékařkou a nutriční terapeutkou. Uvítaly byste, milé dámy, i s gynekoložkou a fyzioterapeutkou?
7. Nechybí po letošním roce ani přehled pediatrických a gynekologických ordinací a lékařský slovník.
8. V Právník radí jsme se začali zabývat nejčastějšími úskalími, kterými rodiče procházejí při rozvodu a rovněž jsme Vám nabídli poradnu spotřebitelskou.
9. Stejně rozsáhlá je i uživatelská zábavná část, Pestrý svět maminek, kde se rozhodně dveře netrhnou v diskuzním klubu.
10. A schválně, jaký recept byste vyhlásily, milé Bolky, receptem roku?
11. Novinkou bylo loni u některých velmi úspěšné Hubnutí s BOL – nápad Sazičky. Jeho zhodnocení se brzy dočkáme.
11. I nadále pod taktovkou Naďule vycházejí Příběhy z BOL.
 

Co na BOL můžete dělat, ale příliš nevyužíváte?

1. Bazárek, nebo-li inzertní část. Přitom je velmi přehledně vytvořena. Což takhle nyní nabídnout své potřeby na BOL?
2. Vychytávky, moje oblíbená část. Velmi ráda si přečtu, jak maminky prakticky vyzrají na různé svízele a nepraktičnosti. Mnohdy mohou znít banálně, ale budete se divit, kolik usnadňujících vychytávek jsem zjistila až na BOL, takže pište, i když Vám bude připadat triviální. Nám ostatním pomůžete a ušetříte čas.
3. Maminky, které se chystáte do práce, jestlipak víte, že si podle BOL můžete napsat životopis, nebo se připravit na pohovor?
4. Po velmi oblíbeném Rodíme ONLINE nás zajímalo, jak se daří našim miminkům, tak jsme u Evičky pokračovali Dítětem ONLINE. Spoustu inspirace rodičům přináší i projekty Školkáček ONLINE, kde nechybí zhodnocení problematických situací naší psycholožkou. Na něj navazuje ukázkový předškolní rok Dády v Předškolák ONLINE a Prvňáčky ONLINE máme 2, a to Zuzanku a Matěje z jednoho regionu.
5. Poslední zmíněné běží v nové části: Akční svět dětí. Tam nás mrzí, že nepřibývají Vámi spontánně vkládané tipy na výlet a hry. Do této části bychom se chtěli letos opřít, ať máme náměty na práci s dětmi. Uvítáme, když i Vy přispějete svou „troškou do mlýna“ a zašlete nám své návrhy.
 

Co mně na BOL chybí? Ale nápad, jak na to, zatím neuzrál. Třeba poradíte.

Jak buď dobře víte, nebo jste si přečetli v minulých výročích, tak BOL vznikl, abych měla sobě blízké osobnosti. Když máme malé děti, stmelí nás tato problematika. Ale mnohé nejsme pouze maminky na plný úvazek, nýbrž máme svoje zájmy, aktivity, které nám činí radost a u kterých relaxujeme a nabíráme síly, abychom se pak mohly naplno věnovat svým dětem. A právě taková zájmová fóra, skupiny, mně ještě na BOL chybí. Např. se zajímám o společenské a politické dění, bylo by tedy prima, kdybych svým příspěvkem nezatěžovala ty, kterým je tato problematika cizí, ale rovnou si psala s obdobně zaměřenými. Chci vyrazit na inliny, samozřejmě ne příliš plánovaně, jak jinak při péči o děti. A to bych již věděla, že ta a ta Bolka jezdí taky, zkusila bych jí oslovit a možná bychom vyrazily ve dvou. Nebo s dětmi. Možná je nás na to na BOL málo, nevím, ale tohle by se mi líbilo. Nejedná se mně o obdobu FB, který z lidí tahá informace a následně je přešrotuje v precizně vypracovaných vyhledávačích, ale nějakou část, kde bychom si zatrhly profesní i osobní zájmy a mohly se pak kontaktovat.

Chce to novou krev :-)

Možná nejsem dostatečně ženská, ale kdykoliv se kdekoliv vytvářely nejrůznější skupinky, často spojené s intrikařením, bylo mně to cizí. Proto ani tady do žádné nezapadám, mám ráda otevřený diskuzní prostor. Na jedné straně si kladu otázku, proč ty desetitisíce těhotných a maminek, které chodí do odborné části, nezavítají i do diskuze, blogu, příběhů a nevnesou tam svěží vzduch až průvan :-). Na druhé straně naprosto upřímně napíši, nebýt BOL mé hýčkané dítě, asi nikam jinam nenapíši. Projekty mediálek, nebo vydavatelských institucí, které mají jako hlavní cíl generování zisku, mě neláká, chybí mně v tom duše. Co myslíte? Jak pozvat do diskuze další zajímavé maminky?

Blogy

Miluji kvalitní blogy. Ty, které mají jiskru, myšlenku. Ráda bych si přečetla, co kdo dělá, co jej v životě naplňuje, pracovní zajímavosti, stejně tak i z osobního života. V tomto mám výčitky svědomí i sama za sebe, kdy si mnohokrát řeknu, vždyť to je prkotina, která nikoho zajímat nebude :-). Zkusím to napravit a více se o deníček starat.

Zůstáváme kvalitní a odborné

Po nalití čistého vína, i sobě :-), musím říci, že BOL jako jeden z mála zůstává plný kvalitních, autorsky odborníky psaných a garantovaných informací, žádné kompiláty textů. Také se u nás nejedná o překlady cizích webových stránek. Na ty pak zvláště POZOR, ač to zní neuvěřitelně, česká pediatrie byla a stále zůstává jednou z nejkvalitnějších na světě, viz http://www.babyonline.cz/vyvoj-ditete/predcasne-posazovani#rozdil.
Co se zdrojů textů se zdravotnickými informacemi týče, jsem velmi obezřetná. Stejně tak k oněm překladům s honosným uvedením zahraničního zdroje. U mnohých následně zjistím, že nepochází od specialisty. Stejně jako si nenechám operovat slepé střevo instalatérem a dokonce ani internistou, stejně jako si na opravu vodovodního těsnění nepozvu břišního chirurga, tak i u informací požaduji, aby je psal příslušný odborník. A v dnešním světě je informace tím nejcennějším, co můžete mít. Např. kvalitní informace v rámci podnikání vedou k úspěchu. Kdo má pak kvalitní lékařské informace a tím pádem i kvalitního lékaře, má úspěšnou péči. Sama se opravdu někdy nestačím divit nad odvahou, s jakou jsou informace o péči o dítě, to nejcennější, co v životě máme, publikovány neodborníky bez jakéhokoliv okomentování příslušným specialistou. Běžně dostávám dotaz, proč jako lékařka neodpovídám dotazy sama, když znám odpověď. Protože přirozená pokora mně to nedovolí. Odborný dotaz patří do kompetence příslušného specialisty.
I když si myslíme, že odborná problematika je již na BOL zpracována ze všech stran, naleznete-li oblast, kterou jsme opomněli, dejte nám vědět, rádi dotvoříme. Náměty, prosím, pište na info@babyonline.cz.

Zdravotně vzdělaná část veřejnosti bude mít kvalitnější péči

O tom, že jsou u nás široce rozevřené nůžky zdravotní péče, nemusím mluvit. To je prostý fakt. Na jedné straně jsou špičkoví odborníci, i v ordinacích praktických lékařů, lékařů pro děti a dorost a v dalších specializacích. Na druhé straně jsou vyhaslí a znechucení lékaři, kteří již na jakýkoliv vznešený důvod svého poslání rezignovali. Bohužel není výjimkou, že jsou mého věku či mladší.

Proč je nadmíru jasné, že zdravotně vzdělaná veřejnost bude mít kvalitnější péči?

1.    Mám-li informace z kvalitních zdrojů, kterým rozumím, nebojím se oslovit kvalitního lékaře, příp. se na takového poptat a nakonec k němu dostat.
2.    S kvalitně informovaným pacientem lékař jedná jako s informačně rovnocenným partnerem, sdělí mu co možná nejvíce, protože zjistí, že je schopen to pochopit. Takovéhoto pacienta následně posílá do „své sítě“ stejně schopných lékařů. Kvalitní informace Vás ve zdravotnické hierarchii posunují dále. A to je právě ta největší výhoda, kterou Vám BOL může poskytnout. Na BOL se, aniž byste si uvědomovali, vzděláváte a dostáváte dál. Samozřejmě, pokud chcete a jste přístupni nových informacím.

Inzerce

…ale konec mentorování :-), pojďme se podívat, co pro Vás chystáme nového.

Co pro Vás připravujeme v letošním roce?

Za pár dní rozjedeme Svatební speciál.
Pro maminky, které nechtějí ani na mateřské usnout na vavřínech a stále se zdokonalovat ve svém písemném projevu, spouštíme Jazykové okénko.
Pokračovat budeme i v rozhovorech s Celebritami. Za pár dní vyjde rozhovor s naším předním kardiochirurgem, panem prof. Pirkem.
A kde máme ještě velké rezervy? Určitě v problematice kojení, proto o něm připravujeme na návrh Naďule zajímavý Speciál.
+ jeden nový projekt, …nebo více :-) pssst, ať nezakřikneme, držte nám palce, ať se vydaří.

Také doufáme, že nám naše kuchařská hvězda Tygřímáma v letošním roce pošle onu Boláckou kuchařku – resp. rok zaslání můžete tipovat v Anketě – žert, …promiň, Aničko, vím, že toho máš hodně a navíc Tě pak zaskočí takoví nechápavci, jako já, co z receptu netuší, co s čím smíchat nejdříve a co až potom :-).

Na závěr děkuji všem zmiňovaným spolupracovníkům – odborníkům, programátorům i holkám BOLkám, i těm nezmiňovaným v zázemí, z těch bych ráda vyzdvihla naší skvělou Andrejku, která vede Sekretariát BOLu.

Děkujeme všem, kteří to s námi ještě stále táhnou dále. Bez Vás by to nebyl BOL, ale pouze OL :-), Vy naše úžasné BABY online.
Děkujeme našim stálicím, našim TOP TEN. Schválně, obhájila Tygřímáma titul Top Ten i v loňském roce? Nápověda: http://www.babyonline.cz/maminka/baby-dnes/top10

A samozřejmě díky patří i mé rodině, která sice již mnohdy nechápe, proč musí být tak tolerantní a vše je řízeno podle BOL, ale důležité je, že je stále ještě tolerantní k mému pracovnímu nasazení a BOL nezištně a zadarmo pomáhá a dokonce jej i občas dotuje :-). Snad jim to ještě chvíli vydrží.

Děkujeme všem za podporu a těšíme se na Vás na stránkách BOL i v letošním roce. Pište, čtěte i tvořte a pomáhejme si vzájemně.

Ať je rok 2012 tím nejkrásnějším ve Vašem dosavadním životě.

To Vám ze srdce přeje

Inzerce

Vaše
Jana Martincová

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

5. narozeniny BOL - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
 • všechno nejlepší       hodně štěstí do budoucna a já za sebe děkuji všem co v tom mají prsty, jste skvělí    
  kacato   | 04.01.2012 15:59:20
  Reagovat | URL příspěvku
 • Jen tak dál, Bole a Jani. Aspoň dalších 5 let.
  Na pana profesora Pirka se moc těším, baví mě ten jeho motýlek.
  Speciál o kojení je super nápad, nedávno jsem četla rozhovor s laktační poradkyní a přiznala, že i přes veškerou podporu je význam kojení bagatelizován a UM je dáváno do rovnice UM=MM. Tak snad to pomůže.
  angieblack   | 01.01.2012 18:33:53
  Reagovat | URL příspěvku
 • Milý BOLE
  přeju ti všechno nejlepší kamaráde 
  Janičko a Tobě gratuluju   
  Andělka   | 01.01.2012 16:51:46
  Reagovat | URL příspěvku
 • Milá Calamity Jane
  na rozhovor s Pirkem se už těším, tuhle jsem ho viděla v Otázkách VM a teda, zklamal mě tím, jak prosazoval nadstandard možnost vybrat si svého operátéra.
  Na kuchařku se těším ještě víc. 

  Zájmy klidně někde zaškrknout můžeme, ale já třeba plus mínus vím, kdo se mnou jednoho dne pojede na čundr na hory s foťákem. A kdo si rád čte. A kdo jede v cimrmanech. To se neutají.

  Na klíně mi sedí Anička a říká, že ona by teda něco měla k tomu kojení.
  zajic   | 01.01.2012 13:36:36
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Kožní

| Wendyzacka | 04.06.2021, 21:16

Dobrý den scháním kožního lékaře pro radu. Na kožní jdu až v pondělí a potřebovala bych poradit Je mi 24 let a na vnitřní straně stehen na obou nohách se mi udelaly takové hnědé fleky a nevím co to je.
Děkuji za odpověď

Vážená paní,
 
s kožními problémy je potřeba zajít k lékaři přímo. Je tedy dobře, že jste se objednala.
 
Přeji krásný víkend,
Jana Martincová

MUDr. Jana Martincová | Babyonline | 07.06.2021, 20:39
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×