Inzerce
Inzerce
Inzerce

4. narozeniny BOL

Milé přítelkyně, vážení přátelé, vážené dámy a pánové!
 

Víte, kolikátého dnes je?

Jasně. 1. 1. 2011. Co toto datum kromě Nového roku pro BOL (Baby On Line) znamená?  BOL jsou právě 4 roky. Byl spuštěn přesně 1. 1. 2007 kolem desáté večer.

Přijde Vám šílené honit celý Nový rok lidi a chtít po nich v tento den spustit nový portál? A nejen to! Ještě museli hlídat, zda běží.

Ano, bylo to šílené, šíleně nadšené, protože to dělali šílení a šíleně nadšení lidé :-).


Děkuji všem, kteří to dosud vydrželi a ještě hodlají vydržet, jste úžasní. A to nejen Ti za PC, ale i Ti před PC. A právě Vám, našim věrným čtenářkám a přispěvatelkám bych ráda při dnešním bilancování věnovala prostor pro vzpomínky.

Před tím ještě dodržím svůj slib a zodpovím Vaše dotazy:

Inzerce

1. Jak to tenkrát začalo?

Člověk nemusí být zrovna přepečlivý pedant, aby došel k závěru, že chce o děti pečovat co nejlépe. Když si pořídíte nový mixér, kupujete nové auto, minimálně si přečtete návod nebo se zeptáte v servisu, jak se hýbe se stěračem a kde jsou blinkry. Neblondýny si ještě zapamatují ladění stanic a manipulaci s tempomatem. To já nemusím, na stanice mám manžela, u tempomatu bych z usnutí havarovala. Ale pokud nejste diletant a děti jsou pro Vás jednou z nejvyšších hodnot, potřebujete k jejich péči „kvalitní příručku“. A ta mně opravdu scházela.

Poslední kapkou bylo, když jsem si na tehdy snad jediných stránkách pro rodiče přečetla, že lék proti horečce miminku aplikujeme tak, že jej nakapeme na špičku prstu a vložíme dítěti do úst. Tehdy jsem naznala, že pokud se mají mé děti vyvíjet zdárně, budu si muset informace zajistit sama. Na přídatnou otázku, zda mohou být nějací rodiče stejného smýšlení jako já, jsem si odpověděla pozitivně a rozhodla získané informace zdarma poskytnout ostatním.

2. Setkání se skeptiky

Po začátku realizace nápadu jsem samozřejmě, i z řad úspěšných podnikatelů, narazila na skepsi typu: „Vždyť takových stránek už tady je.“
Názor skeptiků v kombinaci s oním nejtěžším tématem Horečkou a její léčbou téměř odradil naši skvělou nesmírně prakticky zaměřenou dětskou lékařku. Naštěstí není z těch, co věci vzdávají a po přepsání první kapitoly šly ty ostatní již jako po másle. Asi po půlroce od spuštění mně dala za pravdu: „Víš, žes´měla pravdu. Teď jsem si přečetla knihu určenou maminkám, skutečně je tam od příčin onemocnění až po nevím co spousta textu, ale co ta maminka může doma sama udělat, ne.“
A tak se společně s gynekology z brněnské Gynekologicko-porodnické kliniky zrodila odborná část týmu BOL. Ten naznal značného rozšíření. Troufám si říci, že spolupracujeme s jedněmi z nejlepších odborníků v zemi. Nejnovějším hitem bylo na sklonku roku téma stimulace dítěte cvičením a hitem začátku příštího bude stravování dětí.

3. Co na BOL říkají programátoři?

Přemýšlejí sice trochu jinak než já, praktická ženská, ale za ty 4 roky jsme si porozuměli a víme, co od sebe můžeme čekat. Myslím, že na BOL zanechali část svého života, spoustu smysluplné práce. Jak na začátky vzpomínají?
Martin – vedoucí projektu – Vám známý před rokem a půl jako novopečený tatínek Admin na rovinu říká:  „Co se mně vybaví v souvislosti se spouštěním BOL? Šílené termíny, honění lidí i na Štědrý den, neustálé telefonáty a trvalé vyvíjení tlaku, aby mně všichni dodali práci tak, aby se dala v dohodnutých časech odevzdat :-).“ Luděk, náš dvorní programátor naopak říká: „Už je to pár let, takže si pamatuji pouze to dobré :-) Tedy žádný stres, příjemná spolupráce se všemi zúčastněnými a potěšení z fungujícího a rychle se rozrůstajícího portálu.“

Co jste si o projektu při jeho přípravě mysleli? Když se na to podíváte z dnešního pohledu, liší se dnešní realita od Vaší tehdejší představy?


Martin: „Kdysi ke mně přišla jakási paní a ptala se mě, zdali bychom dokázali vytvořit a udržet projekt, kam bude chodit "fakt hodně" lidí. 30 tisíc registrovaných jsem opravdu nečekal, stejně tak jsem nečekal takové datové toky na serveru a tolik zobrazených stránek denně. Když to shrnu, tak jsem čekal něco na cca 1/100 toho, co z toho nakonec vzniklo.“

Luděk: „Bohatá nabídka služeb portálu BOL a jeho četná návštěvnost rozhodně mnohanásobně převýšily má očekávání. Tisíce návštěv denně, desítky tisíc registrovaných a stovky tisíc vložených příspěvků. Prospěšnost portálu veřejnosti mě těší a velmi oceňuji nasazení i vytrvalost jeho stěžejní autorky.“

Máte nějakou zajímavost týkající se BOL? Nějakou perličku?


Martin: „Já osobně žádnou perličku nemám, nebo si aspoň nevzpomínám na něco extra zajímavého nebo vtipného. Jediné, co se mi takto vybavuje, byla první ukázka BOL v televizi. To jsem kvůli tomu spěchal odkudsi z Pardubic, sedl jsem k televizi a s napětím čekal, jak to dopadne. Byl jsem z toho tak nervózní, že jsem při každém Tvém kliknutí myši viděl, jak se objeví samé errory, jak všechno půjde ve vteřině do kytek a jaká bude ostuda. Tehdá se mi fakt ulevilo, že to dobře dopadlo :-).“

Luděk: „V ovzduší Vánoc mě napadá zmínit fakt, že na Štědrý den byl každý rok počet návštěvníků portálu blízký nule (Ne, Luďo, „pouze“ kolem 3.000 :-)). Tak nechť si i tento rok každý, kdo může, užívá celý Štědrý den vánoční atmosféru se svými blízkými!“

Inzerce

4. Obrázky a fotografie na BOL

Kamkoliv jsem přijela, vždycky se mě ptali, co je to za dítě na tom BOLu? S tím je také spojená jedna historka. Náš první grafik, když vytvářel dnes již překonanou podobu BOL, dostal zadání vyhledat ve fotobance dítě a dát jej do záhlaví. Mustr záhlaví jsem mu pro názornost poslala s velmi nekvalitní synovou fotkou, bylo foceno digitálem v neosvětlené staré koupelně :-). Líbila se mně dynamika té fotografie a rošťácká jiskra v oku, proto jsem ji společně s jednou další pro ukázku vybrala.

Za nějakou dobu přišel návrh a místo fotky z fotobanky byla na něm použita ona fotografie, samozřejmě bez těch kachliček a vany z 80. let kolem, také bez plastové ryby, žáby, kachny a konvičky, kterou syn třímal v ruce.Bohužel nezbýval čas, tak jsem se zmohla pouze na reakci, že měl vybrat foto z fotobanky a myslela si, že foto časem vyměníme. Ale znáte to, co neuděláte hned, k tomu se „časem“ již nedostanete. Když měla navrhnout nový design další agentura, vybrala takové fotky bez šťávy, ano technicky – osvětlením atd. dokonalé. Bohužel s nimi by se BOL změnil z praktického průvodce moderních rodičů v nějaký vyumělkovaný tucťák bez duše a šťávy. Navíc u fotky z fotobanky nikdy nevíte, na jakých dalších webech a výrobcích se objeví. Musela jsem se v duchu omluvit původnímu grafikovi, věděl, proč tam foto nechal.

Když však onen grafik navrhoval po půl roce Pestrý svět maminek, již jako předlohu neobdržel žádnou fotografii :-), ale rovnou jsem si nechala zaslat adresu fotobanky. Fotku té úžasné BABY v povznesené náladě a oblečení v barvách BOL jsem vybrala sama. Vlastní tak uvolněné foto jsem již nepořídila, ani nepamatuji :-).

Jak to bylo s kreslenými obrázky?

Kreslené obrázky byly jedním z chvilkových nápadů. Chtěla jsem, aby měl BOL unikátní titulní stranu, aby byl jiný. Pod jednotlivými názvy oddílů jsem si ve své až přebujelé fantazii vybavila konkrétní obrázky. Přitom si vzpomněla na svou spolužačku z medicíny a oslovila ji. Nakonec z chvilkového nápadu, z této spolupráce vznikl nejen BOL, ale již další 4 produkty: Říkačky, Předškolákovy týdeníčky, Písmenkové kartičky a Jak děti přicházejí na svět, vše v edici „Pro chytré hlavičky“. Tři poslední jsme všechny vydali právě v loňském roce.

To už se k nám přidává první spolupracovnice na BOL aneb Věra Tautová, Ferda mravenec – práce všeho druhu, jak sama sebe označuje.

Inzerce

Jak Věrka vzpomíná na své začátky?

„Byla jsem upřímně nadšená, jednak z každé koruny navíc k mateřské, jednak jsem tušila, že BOL skrývá netušené možnosti – tedy přesněji Jana Martincová. Bylo pro mě neuvěřitelné, že spolu můžou pracovat 2 lidi, kteří se jednak vůbec osobně neznají, jednak je od sebe dělí přes 300 km. Za pochodu jsem se naučila spoustu věcí souvisejících s prací na počítači a směle se snažila v rámci možností zapojit do většiny Jany projektů – byť se mi jejich počátky většinou zdály skoro až „šílené“. :-)
Dnešní realita se hodně liší. Kluci už jsou relativně velcí a snad ještě rychleji narostlo BOL, takže mi v diskuzích chybí „to společné“. Navíc také narostl objem práce spojený s chodem BOL, a protože můj hlavní pracovní obor je jinde, jsem opravdu ráda, že se tým spolupracovníků rozrostl o několik šikovných lidiček.
Jinak nesmírně obdivuji, jak se BOL uchytilo, jak roste a jeho maminka je stále stejně nevyčerpatelná. Naopak mě mrzí všechny ty malicherné hádky, které čas od času diskuzí proběhnou, protože starostí s BOL máme všichni dost a tohle nám dost kazí radost z práce.
Moc fandím sourozenci BOL – www.prochytrehlavicky.cz a doufám, že budu mít možnost se zapojit do nějaké další tvůrčí činnosti.


Přeji, aby Janě ta nezdolná energie vydržela (mě nezdolá, jsem naštěstí dost daleko :-) ) a měla pořád co nejvíc „šílených“ nápadů, které se nakonec ukážou být nápady skvělými!“(Děkuji, s tou energií mě dost přeceňuješ, takové perpetum mobile určitě nejsem :-))

5. Jak to uživíme?

Dosti zásadní otázka. U BOL se nám to zatím díky přízni inzerentů daří. Naším dalším podnikatelským počinem jsou již zmíněné publikace pro děti, které jsme opět připravovali pro sebe a obdobně zaměřené rodiče. Prostředky z prodeje publikací opět věnujeme na tvorbu dalších a zajišťujeme tak rodičům, kteří si je koupili, kontinuitu ve vzdělávání jejich dětí se zaměřením na pohyb, zdravou stravu, duševní rovnováhu a celkově zdravý životní styl.

V souvislosti s tímto bych ráda zmínila jednu občas viditelnou, ale více neviditelnou, mně milou osůbku – mého muže. Díky jeho štědrosti se portál rozjel a díky jeho technické zdatnosti a nezištně obětovanému času nám v kanceláři funguje vše, jak má.

6. Bude na BOL vůbec někdo chodit?

To byla stěžejní otázka před spuštěním projektu BOL. Nejen, že jste přišly, milé dámy, ale našla jsem ve Vás parťáky, nadšené spolupracovnice a nadšené spoluautorky.

Díky za to, že jste sem zavítali/y. Také děkuji za všechny upřímně míněné názory – pozitivní potěší, ty ostatní přimějí k zamyšlení.

Opravdu velké díky všem nadšencům. Nejen všem spoluautorům – textů, obrázků, korektorkám, autorkám reportáží, přispěvatelkám, asistentkám, ale i programátorům, grafikům, našim rodinám, které nás podporují. Zkrátka všem, bez kterých by BOL nebyl BOLem.


A nyní již dávám prostor Vašemu vzpomínání na ty 4 předchozí roky, pro BOL až nezvykle úspěšné.

Vaše Jana Martincová

Inzerce

Vybíráme ze vzpomínek holek Bolek, které Naďa Barochová oslovila v diskuzním klubu. Velice děkujeme těmto přispěvatelkám: Stáňa, Liberte, Val.J35, Plaz, Polova, Káče, Zajíc, Soni, Zanlena, Zuzbr, Helenice, Iridales, Lillynka, Luciasek84, Ivulisek, Small, Naďule1, Tbaroch, Sunny a Tygřímáma a samozřejmě Naduli za zpracování.

„K BOL jsem přišla tak, že jsme se snažili o miminko a já z dlouhé chvíle hledala stránky pro maminky. Našla jsem jich hodně, ale BOL se mi zdál být nejpřehlednější a tak jsem se za několik dnů zaregistrovala.“

„Když jsem na BOL nakoukla poprvé, tak jsem četla a četla, ....úplně jsem hltala příspěvky. V tu dobu jsme se začali snažit o druhý miminko. Měla jsem chuť patřit mezi ty fajn holky a založila jsem si vizitku. No a v květnu to budou 3 roky.“

„Můj úplně první soukromý vzkaz patřil Naduli1 (aniž bych tušila, že má něco společného s administrativou BOLu), prostě se mi strašně líbily všechny jejich rodinné perličky Haničky a Kubíka, které mě téměř vždy rozesmály. Juuuuj, jak já jsem se bála, co mi odpoví :) Fakt jsem byla nervózní (a že nejsem žádná velká stydlivka si myslím). Ale všechno dopadlo skvěle, Nadule mi poradila přesně to, co jsem hledala a já jsem se trochu oťukala a začala jsem přispívat pravidelně, přestala jsem být pouze pozorovatel. Za to jí patří můj velký dík !“

„Poprvé jsem vložila příspěvek, když první těhotenská kontrola nedopadla nejlépe, srdíčko Marušky nebilo, celkově byla menší, navíc jsem špinila, vypadalo to na potrat. Víc jsem začala chodit na rizikovém od 34. týdne. A pak jsem zkusila vložit pár „zaječích“ příspěvků, které měly docela dobrej ohlas a už to jelo.“

„Můj život s BOLem začíná hned po ranním obstarání goblínů, usednu, přečtu novinky, případně nápady, rady, recepty a den se krásně začíná.“

„Moc se mně líbily články, které začaly vznikat za pomoci různých odborníků, ať už doktorů či psychologů. Posléze jsem našla na stránkách kamarádky, se kterými se moc ráda virtuálně potkávám, každý den si aspoň nějakou rubriku přečtu, občas i přispěju a mám pocit, že na ten těžký život na mateřské dovolené nejsem sama.“

„Na BOL chodím s důvěrou. I když ne vždy máme na vše stejný názor, tak se i ty protichůdné názory a postoje většinou prezentují slušně a bez vnucování. Mám pocit, jako bychom byli rodina.“

„Líbí se mi místní kolektiv, nedokážu si představit, že bych BOL neznala.“

„Doteď se mi líbí, že jsme jako jedna velká rodina, i když už to není jako dřív. Uživatelů je víc, ale i přesto cítím, že je to takové jiné, než na jiných webech. Takové přátelštější. Líbí se mi, že se pořádají srazy, ačkoliv jsem na žádném ještě nebyla a doufám, že budu mít příležitost to napravit, protože bych vás, holky BOLky, ráda poznala osobně.“

„Na Bol chodím pro informace, ale i si třeba postěžovat nebo druhým poradit a podpořit je, říci svůj názor. Také jsem tady našla fajn kamarádky.“

„Díky BOLu jsem našla dobré kamarádky a tak jsem za něj moc ráda. A díky jedné uživatelce z BOLu jsem našla i lásku a myslím, že víc jsem si ve svém životě přát nemohla.“

„Moc se mi líbí, že většina lidí na BOLu má hodně velký nadhled, většina věcí se řeší s humorem, a řeší se všechno. Tedy nejenom bobky a spol.“

„Když se něco zajímavého stane, nebo nevím, jak něco třeba řešit, automaticky mě napadá, co by tomu řekly Bolky.“

„Holky na BOLu jsou moje důvěrnice, pomocnice, rádcové a já nevím, co vše.  Když člověk potřebuje radu, obrací se na osobu/y, kterým věří. Já, když potřebuju radu, jdu s tím za holkama na BOL. BOL je taková moje nejlepší kamarádka, která poradí, pohladí, obejme, rozesměje......... Už i můj chlap si zvykl a denně se mě ptá, "tak co holky na BOLu?" :-).“

„Zajímavé až skoro zvláštní pro mě je to, že s holkama, které na BOL chodily (a mnoho z nich stále chodí) v době, kdy i já byla jen běžnou přispěvatelkou, si stále píšeme, vídáme se na srazech nebo i jen tak příležitostně s rodinami.“

„Líbí se mi otevřenost a pramalé předsudky.“

„BOL mě přesvědčil, že i psané písmo může v nouzi pomoct. A vůbec to není o tom, že bych musela souhlasit se vším, co holky napíšou. Každý je tu sám za sebe a všechny jsme tu pro ostatní :).“

„BOL je pro mě nezbytně důležitým prvkem mého života. Holky a jejich ratolesti mi přirostly k srdci. Beru je jako svou "rodinu", prožívám s nimi jejich strasti a radosti. Když je zase u mě něco "nového", jdu se s tím pochlubit za holkama. Za BOL moc děkuju, za to, že jsou to ty nejlepší stránky a holkám všem, že ho děláme tak úžasným.“

„Beru BOL vážně, od začátku, není to chvilková ani povrchní záležitost ....nemůžou mě rozhodit občasná dramata a žabomyší války. Vnímám ho jako přítele a ten se v nouzi neopouští, prostě srdeční záležitost . Co se mně tady líbí? Všechno :-). Hlavně ten pocit, že se tu cítím vítána a můžu kdykoliv na "návštěvu" bez ohlášení, svěřit se, vyplakat, podělit se o radost, poradit....je toho spousta .
A samozřejmě, odborná část, ta mi opravdu ulehčuje život, jen kliknu a vím!!“

„Líbí se mi, jak se Bol pořád upravuje a vylepšuje, jen tak dál.“
(doufáme, že také časem vyřešíme všechno, co navrhujete na BOL zlepšit :-), děkujeme za Vaše postřehy)

„Líbí se mi rychlá odezva na dotazy a spousta dobrých nápadů. BOL naprosto miluji ve chvílích, kdy Nadule řeší, co dobrého k obědu nebo co upéct. S recepty z BOLu jsem se ještě netrefila vedle.“

„Jo, a strašně se těším a doufám, že Ti, co jsou na BOL teď, tak zůstanou třeba i 20 let. A pak si budeme psát, jak Kubík Baroch udělal promoci na lékařské fakultě a je z něj doktor Baroch a ze Zuzanky Honafové bude modelka a malej tygr Danielka se stane mistryní světa v plavání atd.“

„Je mi moc líto, že nestíhám číst všechno, o hodně přicházím, ale stále tu jsem a mám Vás všechny moc ráda !!!“

A ještě jedna aktuální vánoční perlička: „Musela jsem z vánočních jmenovek z Bonusu na BOL odstříhat panáčka s panenkou, protože by jinak kluci prokoukli, že Ježíšek není. Jak rostou spolu s BOL, tak jim stačí ten znak zahlédnout a hned ví, oč běží – „mami, to je přece tvůj počítač!“

Můj život s BOLem v podání nejaktivnější přispěvatelky Tygřímámy:

„Je obyčejné všední poledne a já se dívám na pořad Sama doma. Sympatická blondýnka v něm hovoří o portálu Babyonline. Až mnohem později zjišťuji, že onou blondýnkou nebyl nikdo jiný než maminka Bolu - Calamity J.
Uplyne jen pár dní a já ze zvědavosti na onen portál zavítám. Pěkně potajmu, bez registrace. Když zjistím, že je zde i rubrika o vaření, neodolám a registrace je otázkou jen několika vteřin. A moje budoucí kamarádky dostávají dávku receptů, zapojím se do diskuze o výši a délce rodičovské dovolené a radím danicce84 ohledně antikoncepce.
Pomalu se začínám zapojovat do diskuzního klubu. Za pár týdnů jsem na Bolu parádně závislá. Vždyť je tu super parta super holek. Uplyne ale ještě dlouhých 14 měsíců než poznám osobně některé Bolky. Rande v ZOO na Hluboké s Nadulí1, Lirpou a Nathalis provází pěkná nervozita. Žaludek mám jak na vodě, na WC jsem byla to ráno snad 100x. Co když si nepadneme do oka? Co když si nebudeme mít co říct? Mám jim tykat nebo vykat?
Ale první okamžiky mě přesvědčily o tom, že holky jsou ve skutečnosti stejně fajn jako v diskuzi. A když na mě Nathalis křičí přes půl ZOO."Tygří mámo!", nevěřím vlastním uším. Den se povedl, vše je v pohodě a já mám pocit, že na Bolu se sešly ty nejlepší holky z celé republiky. Mojí domněnku potvrdí za pár dní celostátní sraz v Šiklově mlýně. Už cestou po dálnici přemýšlím, které auto má stejnou cestu jako my. Komentáře svých dětí vám raději ani psát nebudu. Na parkovišti bezpečně poznávám Monaritu a Mišku, vždyť se "známe" už tolik měsíců. A když jde proti mně Calamity J., mám v očích slzy. Naše bolácká partička prostě nemá chybu. Naše léto pokračuje setkáním s Lucií73 a Rhfendou. Samozřejmě ani jedna nezklamala, jsou báječné. Totéž platí i o rodinách všech Bolek.
V září se Naduli1 narodila Hanička a já celou noc "rodila" s ní, po smskách. Když jí pak ráno volám, brečíme obě do telefonu, protože nemáme slov. Bylo to silnější než my. Prostě Naďa, Tom, Kubík a Hanička se stali součástí naší tygří smečky. Chybí jim už jen klíč od bytu. Však taky cestu Osek-Plzeň velmi důvěrně známe a totéž by asi mohl potvrdit Tom.
Bol se stal velmi milou a příjemnou součástí mého života. Můžu se zde vyplakat, potěšit, uvařím, zasměji se vtipům, prostě suprově pokecám s holkama. Mám ještě mnoho favoritek, se kterými bych se ráda setkala.
A co popřát Bolu? Spoustu spokojených holek jako jsem já. Ať žije Bol.“

Každé jitro, každé ráno,
místo hraní na piano,
sednem´s čajem, kávou,
s odpočatou hlavou
k maličkému stolu,
v počítači
jak jinak než načtenému BOLu.

Portál s jiskrou, duší,
u něj srdce buší
nad příběhy, novinkami
a ženskými rubrikami.

Projedeme Ach Ti chlapi,
dnes nic, že by byli svatí?

Slovní perly našich dětí,
z očí smíchem slzy letí.

Končíme dnes tchýněmi
a receptem s dýněmi.

Toť v krátkosti „z nášho“ BOLu,
holky BOLky jsou zde spolu.

Kde je nám vždy FAJN?

Na BABY ON „LAJN“!


Pro mužské čtenáře platí mírné odchylky -  místo čaje a kávy mohou začít:

Ráno vstanu, jaká krása,
ve spíži je piva basa.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

4. narozeniny BOL - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
  • sice pozdě,ale...
      Na BOL chodím od září 2007, kdy jsem se v té době stala snažilkou (pod nikem ovečka) BOL a holky co jsem chodily mi dodali spoustu odvahy a pomohly mi přečkat ty dlouhé 3 roky čekání a přečkat i první ztrátu a zároveň sdílet zde štěstí z úspěchu z otěhotnění. Nikdy se nemůžete svěřit s tak intimními věcmi jako je ovulace atd. i své nejlepší kamarádce, když zrovna ona neprožívá to stejné - měla by z vás vesměs legraci. Ta radost i bolest je nejkrásnější sdílet s lidmi, kteří jsou zde s námi na jedné lodi a nikdy na Bol nezapomenu a doufám, že bude existovat dál a budu sem psát své příspěvky a budeme se dál rozrůstat..Děkuji těm co Bol založily      
    Markytánka11   | 13.03.2011 17:26:15
    Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Kožní

| Wendyzacka | 04.06.2021, 21:16

Dobrý den scháním kožního lékaře pro radu. Na kožní jdu až v pondělí a potřebovala bych poradit Je mi 24 let a na vnitřní straně stehen na obou nohách se mi udelaly takové hnědé fleky a nevím co to je.
Děkuji za odpověď

Vážená paní,
 
s kožními problémy je potřeba zajít k lékaři přímo. Je tedy dobře, že jste se objednala.
 
Přeji krásný víkend,
Jana Martincová

MUDr. Jana Martincová | Babyonline | 07.06.2021, 20:39
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×