Amenorea, vynechání menstruace. Jak vyvolat menstruaci?

Absence menstruace může mít spousty důvodů.

Pokud má pacientka nedostatek gestagenů (hormonů, které mají významnou funkci v sekreční fázi menstruačního cyklu), a sliznice se tudíž nepřeměňuje, pak jejich dodáním můžeme tento problém vyřešit a menstruaci vyvolat.

Pokud má žena nedostatek estrogenů (hormonů, které mají významnou funkci v proliferační fázi menstruačního cyklu), pak toto znamená, že sliznice vůbec nenarůstá. Dodáním estrogenů můžeme rovněž tento problém vyřešit a menstruaci vyvolat.

Další již méně časté důvody vynechání či úplné absence menstruačního krvácení řešíme podle jejich původu.

Autorka: MUDr. Veronika Ťápalová

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Amenorea, vynechání menstruace. Jak vyvolat menstruaci? - diskuze


Amenorea, vynechání menstruace. Jak vyvolat menstruaci? - poradna

Silné menstruační bolesti

| andrea.hajkova | 19.10.2016, 11:48
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je u holek (14 - 15 let) normální hodně silná a především bolestivá menstruace?
Pokaždé když to dostanu, tak mám opravdu strašné křeče a nepomáhá ani prášek. Někdy je to tak bolestivé, že se i rozbrečím. Je tedy normální taková bolest? A pokud ne, co to může znamenat? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, bolestmi v prvních dnech menstruace trpí spousta dívek a tento problém většinou těhotenstvím a následným porodem ustane. Do té doby jsou opravdu nejlepší anagetika, která je ale nejlepší začít užívat již preventivně 24 - 48 hod před očekávanou menstruací. Tehdy mají největší efekt. Pokud by ani toto nezabralo, pak si najděte gynekologa, který vás vyšetří a poradí, co dál.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 20.10.2016, 13:47
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce