Cestování v těhotenství

 1. Riziko cestování ve veřejných dopravních prostředcích
 2. Kdy nelétat?
 3. Vhodný dopravní prostředek

Cestování vždy představuje určité riziko (vibrace, otřesy, riziko úrazu, narušení denního životního rytmu).

1. Riziko cestování ve veřejných dopravních prostředcích

Cestování ve veřejných dopravních prostředcích s sebou nese riziko infekce, přehřátí, dehydratace nebo trombembolie (vmetnutí utrženého kusu krevní sraženiny do cévy s jejím následným ucpáním).

2. Kdy nelétat

Cestování letadlem se nedoporučuje těhotným ve III. trimestru pro riziko předčasného porodu při tlakových změnách ve vyšších nadmořských výškách a vyšší riziko trombembolie.

3. Vhodný dopravní prostředek

Cestování autem z výše zmíněného se jeví jako nejvhodnější, ovšem při dodržování pravidel bezpečnosti. Je nutné použít bezpečnostní pás, který má být veden pod zvětšeným břichem, ne přes břicho, viz: http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/aktivity-sporty/uziti-pasu

autor: as. MUDr. Romana Gerychová

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Cestování v těhotenství - diskuze

Vložit příspěvekVšechny diskuze
 • Delší let
  Ahoj, dobrý den,

  jsem 8tt, v dubnu se budu vdávat a po svatbě bysme měli odletět na svatební cestu do Thajska. Let by měl být 10hodin. Já v tu dobu budu v pátém měsíci. Píšou až třetí trimestr, čili bych měla být ještě měsíc v plusu :)  
  Tak by to snad mělo být v pohodě, ne? Lety jinak, netěhotná :), snášim dobře.
  Tzka   | 21.01.2013 09:04:32
  Reagovat | URL příspěvku
 • Nejdriv mi to fakt nevadilo,silnice,ktere byly ok nebyl problem.Ale ty polnacky mezi vesnicema nic moc.
  miminkomalina   | 18.09.2011 20:40:43
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekVšechny diskuze

Cestování v těhotenství - poradna

Poševní mikroflóra

| DanielaTr | 23.10.2016, 14:26
Dobrý den,
předem se omlouvám, že to není dotaz ohledně těhotenství, ale byla bych velmi vděčná za odpověď od odborníka. Už více než rok trpím kvasinkami a mykózou, už dříve jsem měla problémy se záněty ještě před tím, než jsem byla sexuálně aktivní, ale vždy jsem se vyléčila s pomocí gynekologa. Minulé léto jsem dostala kvasinky a táhlo se to více než rok, vždy se mi vracely. Nedávno jsem byla na další kultivaci a vyšetření na gynekologii a paní doktorka mi řekla, že tentokrát jsem úplně zdravá. Stále držím proti-kvasinkový jídelníček, ale má sliznice v pochvě se nechce uzdravit. Při pohlavním styku to neskutečně bolí (nejen při něm), mám neustále světlý výtok a přitom si dělám výplachy Rosalginem, používám mastičku Vagisan na předpis paní doktorky (+ mi řekla o Prurigyne) a brala jsem perly na imunitu a celkově mi paní doktorka pořád něco předepisuje a stále se nic nelepší. Sliznici mám stále překyselenou a už netuším jak dál. Nerada bych měnila svou doktorku, tak bych ráda znala alespoň názor dalšího odborníka. A chtěla bych ještě dodat, že přítel byl také na vyšetření a je naprosto zdravý. Mám strach, že v budoucnu budu mít problém s těhotenstvím. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, opakované kvasinkové záněty mohou mít spoustu důvodů a někdy se obtížně léčí. Pokud jsou opakované lokální léčby bez efektu, pak lze uvažovat o autovakcíně (o tomto pohovořte s gynekologem), také by nebylo špatné vyšetřit Vaši glykemii nalačno - někdy tyto infekce souvisejí s diabetem. Jídelníček jste upravila, jak píšete, takže v tomto asi problém nebude. Věnuji se většinu času porodnictví v nemocničním zařízení, gynekologové v soukromých ambulancích tyto potíže řeší denně, takže Vaše paní doktorka by měla mít jistě bohatší zkušenosti.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 23.10.2016, 19:26
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce