Doplňková vyšetření v těhotenství

Další doplňková vyšetření během těhotenství jsou genetická konzultace, možnost genetické analýzy buněk plodu odběrem mateřské krve - při zjišťování určitých onemocnění plodu, 3D/4D ultrazvuk.

V případě některých onemocnění těhotné, jakými jsou cukrovka, zvýšená srážlivost krve, vysoký tlak apod. plánuje porodník během těhotenství další specializovaná vyšetření. Jimi mohou být častější ultrazvuk s vyšetřením průtoků krve cévami placenty a plodu (tzv. Doppler).


autor: as. MUDr. Romana Gerychová

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Doplňková vyšetření - diskuze

Vložit příspěvekVšechny diskuze
  • Potřebuju poradit prosím
    Dnes jsem byla na prvním uz. jsem ve 12týdnu a doktorovi se něco nezdálo,tak musím na specializové uz vyšetření. Řekl mi že u zadečku vidí něco tmavého,ale že si nemám dělat starosti,jenže mě to moc nejde:-( V žádance mám napsáno Teratiomu-meningocele. Prosím nevíte někdo na co se mám připravit?????
    Ačule   | 03.07.2013 20:17:37
    Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekVšechny diskuze

Poradna

Dobry den. Měla jsem před menstruací vždy tak 10 dní špinění,z toho má doktorka usoudila, že mám nedostatek progesteronu, takže nasadila Utrogestan. V té době jsem však byla asi už těhotná, takže jsem užívala pouze v jednom cyklu. Těhotenství však neprobíhalo dobře, takže cca v 6. týdnu se plod přestal vyvíjet a v 9. tydnu jsem podstoupila revizi. Neměla jsem během těhotenství ani žádné příznaky. Mohu poprosit o názor, jak moc se mohl podílet nedostatek progesteronu na potrat? V těhotenství jsem Utrogestan nebrala. Děkuji moc!

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | dnes, 16:50
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce