Opožděná menstruace, zpoždění menstruace

Pokud dojde náhle ke zpoždění menstruace, pak je nutno na prvním místě určit, zda se nejedná o těhotenství. Pokud je vyloučeno, pak častým důvodem může být hormonální dysbalance, ale také například úbytek na váze, psychický stres či nadměrná fyzická aktivita.

Autorka: MUDr. Veronika Ťápalová

Vaše dotazy:

Dobrý den, chtěla by jsem se informovat, mám takový menší problém, opozdila se mi menstruace o tři dny a mám bolesti na prsou, močení je bezbolestné a jsem častěji unavená. Udělala jsem si těhotenský test druhý den opožděné menstruace, ale test je negativní. Nevím jak bych zjistila co se vlastně děje – bojím se mimoděložního těhotenství, můžete mi nějak pomoci?? Předem děkuji za odpověď.

Odpověď MUDr. Romany Gerychové: Opoždění menstruace tři dny není nic neobvyklého. Těhotenství (a tím i mimoděložní) je méně pravděpodobné. Máte-li negativní těhotenský test (z moči) vyčkala bych ještě cca týden a test, nedostaví-li se menstruace bych pak opakovala. Pokud by byl stále negativní, trvaly by Vaše popisované potíže, navštivte svého gynekologa. Udělá krevní testy (vyloučí zánět, těhotenství, hormonální poruchu), ultrazvuk a upřesní tak o jaký stav se jedná.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Opožděná menstruace, zpoždění menstruace - diskuze


Poradna

Dobrý den paní doktorko.
Můj problém začal po vysazení hormonální antikoncepce injekcemi. Vysadila jsem ji před 4 měsíci. První měsíc bylo vše v normálu, ale pak se dostavila menstruace a už mě neopustila. Mám to už 3 měsíce v kuse (maximálně jeden den jsem byla bez ní). Nejdříve jsem to připisovala stresu z maturity a přijetím na VŠ, ale už dva měsíce jsem v klidu a žádná změna. Moje doktorka mi stroze sdělila: ,,To se stává. To přejde samo. To je z toho, jak jste hubená."" Je pravda, že mám lehkou podváhu. Každopádně je to zničující a já jsem zoufalá. Proto se obracím na vás. Kdybyste měla nějakou radu, budu nadšená. Jak říkám, s mou lékařkou už jsem se radila a je mi trapné ptát se jinde. Bojím se stejné odpovědi. Ještě bych zdůraznila, že žiji zdravě, nepiji, jsem mladá a nikdy jsem neměla podobný problém). Moc děkuji za odpověď!

Dobrý den, příliš nerozumím tomu, co přesně jste myslela první větou. Zda jste užívala antikoncepci v podobě injekcí? Pokud ano, může se stát, že po vysazení je cyklus velmi nepravidelný a vaše váha tomu asi nepomáhá, ale pokud krvácíte takto dlouho v kuse, bylo by určitě dobré to řešit. Je potřeba udělat ultrazvuk a zjistit tak výšku sliznice a eventuálně hormonálně (ovšem ne hormonální antikoncepcí) menstruaci upravit. Toto ale musíte řešit osobně s gynekologem.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 04.12.2016, 11:02
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce