Příznaky těhotenství

   
 1. Jak poznat těhotenství? Příznaky těhotenství v prvních dnech?
 2. Kdy se objednat na první těhotenskou prohlídku?
 3. Jak dále poznám, že jsem těhotná?
 4. Příznaky těhotenství - Vaše dotazy

1. Jak poznat těhotenství? Příznaky těhotenství v prvních dnech

 • První příznaky těhotenství po oplodnění: Při pravidelném menstruačním cyklu je nejčastěji prvním příznakem možného těhotenství vynechání menstruace.

 • Pro prvotní potvrzení těhotenství lze použít jeden z těhotenských testů, běžně dostupných v lékárnách a drogerii. Většina z nich je poměrně spolehlivá a žena si jimi sama může jednoduše diagnostikovat těhotenství již několik dní po vynechání jinak pravidelné menstruace.

2. Kdy se objednat na první těhotenskou prohlídku?

 • Pozitivní těhotenský test, který prokáže přítomnost těhotenského hormonu v moči ženy je pak důvodem objednat se k lékaři. Lékař provede další vyšetření. Za prvé krevní testy, kterými zjistí hladinu těhotenského hormonu v krvi, tzv. lidského choriogonadotropinu (hCG). Jeho hladina se prudce zvyšuje právě po otěhotnění. Pozitivitu krevních testů lékař ověří ultrazvukovým vyšetřením, kterým prokáže přítomnost lidského zárodku v děloze.

3. Jak dále poznám, že jsem těhotná?

 • Další možné příznaky těhotenství: Současně s vynecháním menstruace se mohou dostavit i další - nejisté známky a příznaky těhotenství - zvýšená teplota (kolem 37°C), pocit napětí, zvětšení a bolestivosti prsů, sekrece bělavé tekutiny z prsů (kolostrum), zvýšená únava a spavost, změna chutí, nevolnosti a zvracení, změna nálady, častější, jinak nebolestivé močení, zvýšená pigmentace prsních dvorců, pigmentové skvrny v obličeji. Tyto příznaky registrují zejména ženy, které již s těhotenstvím mají zkušenost.

POZOR! Vynechání menstruace může mít i jiný důvod - stres či duševní vypětí, změna prostředí, onemocnění ženy, blížící se klimakterium. Je vhodné navštívit lékaře, který těhotenství s jistotou potvrdí a současně i zjistí, jestli se těhotenství vyvíjí normálně v děloze a není-li oplodněné vajíčko uhnízděno někde jinde. V takovémto případě by se jednalo o tzv. mimoděložní těhotenství.

autor: as. MUDr. Romana Gerychová

4. Příznaky těhotenství - Vaše dotazy

Jsem těhotná?

Vážené dámy, jelikož není týdne, kdy by nám nepřišlo pár dotazů typu - Měli jsme nechráněný styk. Došlo zřejmě / nevím jestli došlo k ejakulaci, resp. v mailech používáte "udělal se / nevím, jestli se do mě udělal". Menstruace se zatím nedostavila. Mám den zpoždění. Nebo: Místo menstruace pouze špiním. Jsem těhotná?

Připojujeme pro tyto dotazy odpověď gynekoložky MUDr. Veroniky Ťápalové:

Dobrý den, pokud máte nechráněný pohlavní styk, těhotná být určitě můžete. Pokud máte zpoždění menstruace, či krvácení jiné, než obvykle, udělejte si těhotenský test z moči, který lze pořídit v lékárně. Zpoždění menstruace může mít samozřejmě i spoustu jiných důvodů, ale možné těhotenství je jednou z možností.

Je možné otěhotnět při menstruaci?

Odpověď MUDr. Romany Gerychové: Pokud se jedná o skutečnou menstruaci, tak s velkou pravděpodobností ne.  Pokud by krvácení bylo krvácením mimo cyklus (může být v době ovulace, může být krvácení z jiných, než hormonálních příčin...), pak je otěhotnění v tuto dobu možné.

Menstruace v těhotenství: Může mít těhotná žena menstruaci?

Odpověď: Ano, může. Není to v podstatě menses, ale krvácení z hormonálního spádu, které přetrvává ještě i několik měsíců po otěhotnění. Na druhé starně je každé krvácení v souvislosti s těthotenstvím nutné podrobně vyšetřit (cestou Vašeho gynekologa) a vyloučit nepravidelnost vývoje těhotenství.

Chtěla jsem se zeptat: pokud jde o mimoděložní těhotenství, zaznamená ho test? Vyjde jako pozitivní? Jaké jsou příznaky mimoděložního těhotenství

Odpověď: Test - míněno zřejmě gravitest, tedy vyšetření hCG (těhotenský hormon) z moči je vysoce specifický test a je pozitivní vždy, je-li žena těhotná. Pozitivní test řekne jen: gravidita ANO-NE, o jaký typ gravidity se jedná (mimiděložní ev. nitroděložní, tedy normální), určí až lékař po vyšetření. Mezi příznaky mimoděložního těhotenství patří typicky pozitivní gravitest z moči, bolesti v podbřišku, nepravidelné krvácení či špinění. Je lépe vyhledat gynekologické vyšetření.

MUDr. Romana Gerychová

Je možné otěhotnět během menstruace?

Dotaz: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. V pondělí mi začala menstruace. Až do pátku ustávalo špinění. Po styku se mi opět menstruace rozjela na jeden den. V neděli skončila, ale při menstruaci se mi točila hlava a bolela prsa. O víkendu mi bylo zle, motala se mi hlava a žaludek jsem měla jak na vodě. Dnes jsem neměla daleko do zvracení. Myslíte, že můžu být těhotná? Děkuji za odpověď.

Odpověď: Dobrý den, pokud jste měla menstruaci v očekávaném termínu, tak těhotenství je málo pravděpodobné. Příznaky podobné těm v těhotenství můžete mít i v rámci např. střevní virózy. Pokud si ale nejste jistá, udělejte si těhotenský test.

MUDr. Veronika Ťápalová

(Pohlaví dítěte)                 (Těhotenský test)

Příznaky těhotenství - diskuze

Vložit příspěvek   Přehled článků s diskuzí   
Celkem stran: 13  (diskuzí: 130)
13 | 12 | 11 | 10 | 9 | 8 |
 • těhotenství?
  Těhotenství ?
  Dobrý den je mi 50let ,s partnerem máme nechráněný styk ,menstruaci mám více méně pravidelnou.Můj cyklus je od 24do 28dnů tentokrát je to už 30den a menstruace nepřichází.Mám už děti takže jsem si začala minulý týden uvědomovat že mi bývá v průběhu dne nevolno ,občas mi strnou prsa nebo mám mravenčení v podbřišku.Zkusila sem bazální teplotu ,která je 37.3.Nutno podotknout ,že jsem za poslední dva roky přibrala na váze cca 10kg.Zkusila jsem i těhotenský test,který je negativní...zatím.Vím,že odpověď na otázku jedná-li se o těhotenství mi nejlépe odpoví gynekolog ,ale i tak můžu poprosit o názory zdali se může jednat o těhotenství?Věk a těhotenství neřeším ...pokud nenastane zdravotní problém miminko je vítáno a už teď moc milováno
  Jaruška 1   27.11.2015 11:50:33
  reagovat | URL příspěvku
 • Jak poznam, ?
  Dobry den ,chtela byvh vedet po jakej dobe vysazeni hormonálni antikocepce muzu otehotnet a po jake dobe to ukaže test? Děkuji  
  pajina123   24.11.2015 23:06:14, reakcí: 1, poslední: 26.11.2015 07:01:14
  reagovat | zobrazit všechny reakce | URL příspěvku
 • dotaz
  Dobrý den chtěla sem se zeptat včera to je 22.11.2015 sem měla nechránený sex partner se do mě udělal.jaká je pravděpodobnist že otěhotním když mám plodný den ve střední těhotenské šance.děkuji za odpověd.prosím pošlete mi jí na email: Edulilinka@seznam.cz
  Eduška   23.11.2015 23:09:46, reakcí: 1, poslední: 26.11.2015 06:43:08
  reagovat | zobrazit všechny reakce | URL příspěvku
 • těhu nebo ne
  Dobrý den jsem už naprosto hotová potřebuji názory. :-)
  Už 14 dnů mě bolí podbříšek, záda, občas hlava,tvýšená teplota, nějaký ty výtoky jsou. Ha neberu od března. Poslední Ms 23.10. Test jsem dělala a měla jsem pocit žetam vidím dušíky.Ale pořád si myslím že je ještě na test brzy.
  Včera jsem byla u dr a ta že mám prý zánět .. měla jsem často záněty ale nikdy se mi tělo takhle nechovalo. Vzala mi i krev tedy na těhu zda nejsem. V po výsledky. Zajímá mě zda to opravdu můžou být příznaky těhu.:) Taky mám občas zimnici teda poslední dny docela často. Divné chutě no prostě se semnou něco děje nehledě na to že se mi zvětšili prsa ale nebolí mě.Nevím no. Zase je mi ale divné že na testu není nic vidět. předem děkuji za odpovědi.
  lenka22S   21.11.2015 15:01:46
  reagovat | URL příspěvku
 • Dobrý den,
  již třetím rokem beru pravidelně HA Sidreta. Nikdy jsem s ní neměla žádný problém. Minulý týden, když jsem brala 15. prášek z platíčka, jsem začala špinit asi dva dny, potom dva dny nic a teď špiním zase. Zítra beru poslední prášek a v sobotu bych měla dostat menstruaci. Minulý týden jsem byla ve stresu a měla jsem větší fyzickou námahu. Myslíte, že toto špinění je způsobeno stresem? Nebo se můžu obávat těhotenství? Antikoncepci beru pravidelně zhruba ve stejný čas, přesto vím, že ochrana není 100%. Děkuji.
  mini.95   16.11.2015 14:27:24, reakcí: 1, poslední: 17.11.2015 06:49:45
  reagovat | zobrazit všechny reakce | URL příspěvku
  • \ RE:
   Dobrý den, špinění mimo cyklus i při užívání HAK může mít spoustu důvodů - pokud jste např. nemocná nebo máte větší námahu nebo stres. Takže tím odpovídám na vaši otázku, že to může být způsobeno i stresem. Pokračujte v užívání dál dle rozpisu, nemělo by se to již příště opakovat. Těhotná byste být neměla, i když ani HAK není 100%, pokud ale chcete mít jistotu, udělejte si test.
   MUDr. Veronika Ťápalová
   Baby on line   17.11.2015 06:49:45
   reagovat | URL příspěvku
 • Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat. Před asi čtyřmi měsíci jsem vysadila HA. 31.10. jsem měla s přítelem nechráněný pohlavní styk. Mezi 4.-6.11. jsem očekávala menstruaci. Do této chvíle se nedostavila. Test jsem si dělala 13.11. a byl negativní. Dělala jsem si ho sice ráno,ale v noci chodím často na záchod. Mám bolesti zad v kříži a občas mám křeče v podbříšku. Chtěla jsem se tedy zeptat, zda je možné, že bych mohla být těhotná. Nedělala jsem si test moc brzy? Nevím, zda si mám udělat později ještě jeden test nebo mám rovnou navštívit svoji gynekoložku. Děkuji za odpověď
  PetraP1990   14.11.2015 10:05:29, reakcí: 1, poslední: 16.11.2015 06:40:55
  reagovat | zobrazit všechny reakce | URL příspěvku
  • \ RE:
   Dobrý den, teoreticky 13. 11. nemusí ještě test být pozitivní. Můžete ho tedy zopakovat ještě za pár dní znovu než navštívíte gynekologa.
   MUDr. Veronika Ťápalová
   Baby on line   16.11.2015 06:40:55
   reagovat | URL příspěvku
 • Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat mam nepravidelnou menstruaci neberu antikoncepci. poslední tyden jsem zaregistrovala citlivost prsou, častější močení a tvrdost břicha je možné že to mužou být příznaky těhotenství ? Děkuji
  andynka   11.11.2015 21:19:18, reakcí: 1, poslední: 14.11.2015 08:19:18
  reagovat | zobrazit všechny reakce | URL příspěvku
  • \ RE:
   Mohou to být příznaky těhotenství. Jestli jej nevylučujete, nejjednodušší bude udělat si těhotenský test.
   MUDr. Veronika Ťápalová
   Baby on line   14.11.2015 08:19:18
   reagovat | URL příspěvku
 • Jak poznám jestli nejsem těhotná když beru antikoncepci?
  Hezký den, pravidelně beru antikoncepci. V posledních 14 dni mě dost bolí břicho, jsem nákladová a podrážděna a několik dni mě občas bolí pochva při souloži. Teď jsem antikoncepci vysadila po 21 dnech, špineni se dostavilo, ale celkem slabě. Vždy špinim tři dny a v den kdy si mám vzít první prášek po pauze už nespinim. Teď jsem měla dost silne krvácení. Je možné že bych mohla být těhotná?. Děkuji za odpověď
  Ronjicka   09.11.2015 21:29:25, reakcí: 1, poslední: 10.11.2015 17:50:28
  reagovat | zobrazit všechny reakce | URL příspěvku
  • \ RE: Jak poznám jestli nejsem těhotná když beru antikoncepci?
   Dobrý den, pokud užíváte antikoncepci pravidelně, tak pravděpodobnost, že byste byla těhotná, je velmi mizivá, pokud ale krvácení probíhalo nestandardně a vy se cítíte jinak, než normálně, raději si udělejte test. Nic není stoprocentní.
   MUDr. Veronika Ťápalová
   Baby on line   10.11.2015 17:50:28
   reagovat | URL příspěvku
 • Je to normální?
  Chci se zeptat jestli je normální že mám v těhotenství bolesti jako před a při menstruaci?
  Denijara   06.11.2015 21:28:15, reakcí: 1, poslední: 08.11.2015 08:52:36
  reagovat | zobrazit všechny reakce | URL příspěvku
  • \ RE: Je to normální?
   Dobrý den, ano, některé ženy to tak mají. Jak těhotná děloha roste, natahují se vazy, na kterých je děložní aparát zavěšen a to všechno může způsobovat bolesti podobné menstruačním.
   MUDr. Veronika Ťápalová
   Baby on line   08.11.2015 08:52:36
   reagovat | URL příspěvku
 • Nevím si rady
  Dobrý den. Beru antikoncepci Yosefinne. Neberu ji vždycky včas zpozdim se třeba o 4 hodin. Většinou jsem hodně unavena tak usnu a spím půl dne.Našla jsem si na internetu jak oddálit MS pomocí antikoncepce a tak jsem to udělala a nedostala jsem to ale mezi tím jsem mela pohlavní styk a můj přítel se do mě 2x udělal. Jsem zmatená protože jsem vlastně nedobrala 4 poslední prášky placebo a chtela jsem se zeptat jestli můžu být těhotná. Dekuji za rychle odpovědi
  ilona007   03.11.2015 20:07:51, reakcí: 1, poslední: 04.11.2015 13:04:43
  reagovat | zobrazit všechny reakce | URL příspěvku
  • \ RE: Nevím si rady
   Dobrý den, pokud jste neužila 4 tabletky placebo a začala hned novým balením, pak by antikoncepční účinek měl být určitě zachován.
   MUDr. Veronika Ťápalová
   Baby on line   04.11.2015 13:04:43
   reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvek   Přehled článků s diskuzí   
Celkem stran: 13  (diskuzí: 130)
13 | 12 | 11 | 10 | 9 | 8 |

Na Baby On Line to žije

Musíte se s dětmi pravidelně učit nebo jim kontrolovat věci do školy? Dělali to tak i Vaši rodiče?

Celkem hlasovalo: 825

Nejnovější příspěvky v diskuzi

Novinky od maminek

Aktuálně z redakce

Soutěže

Výpočet termínů a BMI

Vaše fotografie

Kdo je přihlášen ONLINE?

(v seznamu se objevíte, jste-li přihlášen/a a v nastavení máte tuto funkci zakliknutou)

Baby On Line vám nabízí mnohem více

 • Těhotenství

  Růst a vývoj miminka. Zajímá Vás, co probíhá ve Vašem těhotenském bříšku? Jak dítě roste a jak se vyvíjí?

 • Žena po 40

  Minus 8 let, 4 kg, 10 cm v pase. Recept, který funguje! Zkuste to i Vy! Stojí to za to!

 • Soutěže

  Aktuální soutěže. Soutěžte s námi o zajímavé ceny. Podívejte se, o co soutěžíme nyní. Držíme Vám palce!

 • Porodnice

  Kterou porodnici hodnotí naše maminky nejlépe? Jaké hodnocení získala ta, kde se chystáte rodit Vy?

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace