Jak otěhotnět? Ovulace. Plodné dny.

   
 1. Co je to ovulace a oplodnění?
 2. Co jsou plodné dny?
 3. Sledování ovulace a plodných dnů, ovulace příznaky
 4. Jsem těhotná?
 5. Vaše dotazy

1. Co je to ovulace a oplodnění?

Ovulace je uvolnění vajíčka z vaječníku. Takto uvolněné vajíčko je schopno oplodnění. Jestliže při pohlavním styku dojde k uvolnění spermií (tzv. ejakulace, vystříknutí spermatu), k jejich následnému přesunu děložním hrdlem do dělohy a poté do vejcovodů, střetnou se tam s uvolněným vajíčkem. Dojde ke splynutí vajíčka a spermie, nebo-li k oplodnění. Již 5 minut po ejakulaci jsou spermie přítomny ve vejcovodu, jejich schopnost oplodnit uvolněné vajíčko celkově trvá 24-72 hodin. Vajíčko je schopno oplodnění po ovulaci průměrně 24 hodin. Každý menstruační cyklus se takto uvolní 1 oplodnění schopné vajíčko. Toto po splynutí se spermií dá zárodek vyvíjejícímu se plodu. Někdy se vajíčko oplodněné spermií může při dalším vývoji rozdělit ve dvě a tak vznikají jednovaječná dvojčata. Zřídka se mohou uvolnit vajíčka dvě, která pokud jsou oplodněna, jsou základem pro dvojvaječná dvojčata.

Výpočet ovulace, ovulace kalkulačka, plodné dny kalkulačka

2. Co jsou plodné dny?

Jedná se o rozmezí cca 3 dnů před a 3 dnů po ovulaci, ve kterých je zvýšena pravděpodobnost otěhotnění. Čím blíže skutečné ovulaci dojde k pohlavnímu styku, tím je pravděpodobnost otěhotnění vyšší.

3. Sledování ovulace a plodných dnů aneb jak otěhotnět co nejdříve?

Žena se v době plánování těhotenství může snažit podpořit otěhotnění sledováním plodných dnů a ovulace, a to dle následujícího:

 • vedením menstruačního kalendáře a denním měřením a zapisováním bazální teploty - jedná se o teplotu měřenou ráno ihned po probuzení v konečníku, event. v pochvě. Během měsíce vznikne křivka, ze které lze odečíst „plodné dny", které jsou nejvhodnější k otěhotnění. Jsou to 3 dny před a 3 dny po vzestupu bazální teploty o cca 0,5°C. Tento vzestup teploty pak přetrvává až do další menstruace.

Ovulace, plodné dny - graf

Křivka bazálních teplot v průběhu 2 menstruačních cyklů (šipkou označen pravděpodobný termín ovulace): První představuje normální menstruační cyklus, který přechází do menstruačního krvácení (začátek dalšího cyklu).Křivka teplot u druhého cyklu napovídá, že došlo k otěhotnění. Bazální teplota zůstává zvýšena déle než 14 dní, nenastává menstruační krvácení.

Mohou se objevit i další příznaky ovulace:

 • v období „plodných dnů" mnohdy žena současně pozoruje zvýšený hlenový nezapáchající výtok z rodidel, který je rovněž důkazem ovulace.
 • některé ženy během ovulace pociťují pobolívání až ostrou píchavou bolest v podbřišku či u konečníku, jako důkaz uvolnění zralého vajíčka z vaječníku.
 • ovulaci lze orientačně stanovit i laboratorně z moči event. slin. Ovulační testy s různou spolehlivostí lze zakoupit v lékárně.

Ovulace může méně často a spíše výjimečně proběhnout mimo jinak pravidelný menstruační cyklus, event. i vícekrát během jediného menstruačního cyklu (např. v důsledku stresu).

autor: as. MUDr. Romana Gerychová

4. Jsem těhotná?

Vážené dámy, jelikož není týdne, kdy by nám nepřišlo pár dotazů typu - Měli jsme nechráněný styk. Došlo zřejmě / nevím jestli došlo k ejakulaci, resp. v mailech používáte "udělal se / nevím, jestli se do mě udělal". Menstruace se zatím nedostavila. Mám den zpoždění. Nebo: Místo menstruace pouze špiním. Jsem těhotná? - připojujeme odpověď gynekoložky MUDr. Veroniky Ťápalové s upozorněním, že od nynějška na všechny dotazy tohoto typu budeme vkládat proklik na tuto odpověď lékařky:

Dobrý den, pokud máte nechráněný pohlavní styk, těhotná být určitě můžete. Pokud máte zpoždění menstruace, či krvácení jiné, než obvykle, udělejte si těhotenský test z moči, který lze pořídit v lékárně. Zpoždění menstruace může mít samozřejmě i spoustu jiných důvodů, ale možné těhotenství je jednou z možností.

5. Vaše dotazy

Otěhotnění s jedním průchodným vejcovodem

Dotaz: Před týdnem jsem byla na profouknutí vejcovodů. Zjistili, že mám průchodný jen pravý vejcovod. Řekli mi, že mám půl roku největší šance na otěhotnění. Myslíte si, že by to mohlo jít hůř, když mám průchodný jen jeden vejcovod?

Odpověď: Dobrý den,pokud máte průchodný pouze jeden vejcovod, je šance na otěhotnění nižší než v případě, že máte průchodné oba dva.
Přes neprůchodný vejcovod se vajíčko z vaječníku nemůže dostat do dělohy. Nicméně máte ještě druhý vejcovod, přes který se do dělohy dostane vajíčko z druhého vaječníku a nevíc může vychytat i uvolněné vajíčko z druhého vaječníku, který je na té straně, kde máte vejcovod neprůchodný.
Takže šance na otěhotnění je určitě poměrně vysoká i pouze s jedním vejcovodem. Takže pokud nemáte žádný další problém, nemusíte se obávat, že byste nemohla otěhotnět.
Opravdu je nejlepší, pokud otěhotníte co nejdříve po výkonu, který Vám byl proveden.
Držím pěsti, s pozdravem, MUDr. Eva Račanská

Udržení spermatu v pochvě

Dotaz: Dobrý den, už půl roku se s přítelem snažíme o miminko, ale bohužel vždy po ejakulaci ze mě sperma vyteče, nevím, čím to je. Bojím se, že nebudu moci mít děti, byla jsem na vyšetření a jsem v pořádku, ale nevím, jestli se doktoři nemýlí, prosím o radu.

Odpověď: Za normální délku snahy o početí se považuje rok pravidelného pohlavního styku bez použití antikoncepce. Pak je vhodné začít s vyšetřením a ev. léčbou.
Léčba je věc nejen Vaše ale i partnera (kvalita spermatu). To, co popisujete, je vcelku normální jev, každý muž má různou kvalitu spermatu - i co do množství i co do hustoty, schopnosti zkapalnění a počtu a kvality spermií.
Při snaze o početí je vhodné po ejakulaci zůstat nějakou dobu vleže, nejít třeba hned do sprchy....atd, aby se ev. co největší počet spermií dostal k tzv. receptaculum seminis. To je místo v zadní klenbě pochvy, odkud pak spermie putují k děložnímu čípku (kterým jsou aktivně nasávány), dále do vyšších partií vstříc zralému a uvolněnému vajíčku. Dr. Gerychová

Otěhotnění po vysazení antikoncepce

Dotaz: Jaká je pravděpodobnost otěhotnění v prvním měsíci po vynechání antikoncepce? V případě, že jsem brala antikoncepci 7 let, jak dlouho může trvat, než otěhotním?

Odpověď: Po delší době užívání hormonální antikoncepce (7 let) většinou i několik měsíců až půl roku trvá blokáda ovulace, a proto je několik dalších cyklů často anovulačních, někdy s krvácením charakteru menses, ale bez ovulace, někdy i s poruchou menstruačního krvácení. Na druhé straně se někdy po náhlém vysazení hormonální antikoncepce objeví v rámci tzv. rebound fenomenu ovulace hned první následující cyklus a je možné otěhotnět velmi snadno. Co bude ve Vašem případě, lze jen těžko odhadnout, plánujete-li otěhotnět, můžete bez obav. Pokud naopak těhotenství zatím neplánujete, je vhodné použít jiný způsob antikoncepce. MUDr. Gerychová

Kdy po vysazení antikoncepce zkoušet otěhotnět?

Dotaz: Chtěla jsem se zeptat, plánujeme rodinu. Je to asi týden, co jsem vysadila prášky a právě probíhá menstruace. Antikoncepci jsem brala 15 let nepřetržitě, tak teď mám obavy, jestli po takovém dlouhém užívání antikoncepce (OC) snadno otěhotním, (nikdy jsem neměla s braním antikoncepce žádné problémy) a jestli je vhodné hned po vysazení OC zkoušet otěhotnět. Jestli není lepší nějakou dobu, tak měsíc až dva, počkat, až se to trochu srovná a usadí, protože mi bylo řečeno, že když se to hned povede, že po tak dlouhodobém užívání OC se to buď většinou do třetího měsíce neudrží, a nebo prý po vysazení po takové době se uvolní více vajíček a je větší pravděpodobnost dvojčat, i když v rodině nikdy nebyly. Samozřejmě vím, že nic se nedá naplánovat, tak jak by člověk chtěl, ale jen jsem se chtěla informovat, protože pokaždé píšou nebo říkají něco jiného, tak nevím, co je správně a co si o tom mám všem myslet. Je mi 30 let a jako prvorodička mám z toho všeho trochu obavy.

Odpověď: Je skutečně možné, že po 15 letech užívání antikoncepce bude několik menstruačních cyklů trvat, než nastoupí nejen menstruace, ale objeví se i ovulace a bude tedy možné při nechráněném pohlavním styku otěhotnět. Zatím bych doporučovala zdravou životosprávu, zvýšený přísun kyseliny listové a klidné plánování rodičovství. Není nutné odsouvat plánování o několik dalších měsíců. Odpovídala: MUDr. Gerychová

Ovulace po vysazení antikoncepce, nepravidelná menstruace po vysazení antikoncepce

Dotaz: Dobrý den, chtěla bych vědět, zda souvisí s délkou užívání hormonální antikoncepce plánované otěhotnění? Mám v plánu brát hormonální antikoncepci 2 roky, a poté se hned snažit. Vím, že je to individuální, jen by mě zajímalo, zda je tělo více "zblblé" po dvouletém užívání oproti např. sedmiletému. Děkuji za odpověď.

Odpověď: Dobrý den, spíše než na délce užívání antikoncepce záleží na tom, zda jste před jejím nasazením měla již delší dobu pravidelný menstruační cyklus. Pokud někdo např. nasadí antikoncepci ve 14 letech, kdy ještě bývá nepravidelná menstruace, a tím se hormonální osa, která ještě není dostatečně vyzrálá, se zablokuje antikoncepcí, potom s největší pravděpodobností nebude pravidelná menstruace fungovat ani po vysazení. Laicky řečeno - tělo si nemá co pamatovat. Pokud jste tedy měla před nasazením hormonální antikoncepce pravidelnou menstruaci, neměl by být s nastartováním ovulace problém.
MUDr. Veronika Ťápalová

Publikace Zdravé těhotenství

Právě byla vydána zcela unikátní publikace pro těhotné i šestinedělky Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem,
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

Zdravé těhotenství je tedy publikace 3 v jednom za cenu jedné takovéto knihy.

Na jejím vzniku se podílela fyzioterapeutka Mgr. Kamila Vorlová, jež se dlouhodobě věnuje léčebnému cvičení žen, které nemohou otěhotnět, a vývojové stimulaci cvičením u dětí, a dále nutriční terapeutka Mgr. Jana Eliášová, která je rovněž autorkou zcela úžasných zdravých receptů.

Ovšem oním naprostým unikátem publikace je část Zdravé vaření krok za krokem. Jedná se o 16 pokrmů připravených pod odborným dohledem předními kuchaři na poli zážitkové moderní gastronomie nafocených krok za krokem. Jsou jimi Michal Barták ze studia Divoká vařečka, známý z pořadu Sama doma, a David Viktorin, známý z podniků Valoria nebo U kastelána v Brně. Díky receptům nafoceným krok za krokem se může naučit zdravě vařit kterákoliv z žen. A uvidí, že to není složité, že i zdravé jídlo může být velmi chutné, zvláště po odtajnění některých kulinářských fíglů našich šéfkuchařů.

Dalším velkým pozitivem publikace je systematičnost, se kterou byla sestavena.

Publikaci Zdravé těhotenství můžet zakoupit za cenu 299 Kč! Poštovné u 1 ks publikace pouze 75 Kč.

Více na: www.zdravetehotenstvi.cz

Naučte se zdravě vařit již před narozením miminka! Co se před porodem naučíte, s miminkem jako když najdete!

Otěhotnění při zvýšeném prolaktinu a astenozoospermii partnera

Dotaz: Dobrý den, již něco málo přes rok se s přítelem snažíme o miminko. Ráda bych věděla, jaká je šance přirozeně otěhotnět i přesto, že u mě zjistili zvýšený prolaktin a mému příteli astenozoospermii (72% nepohyblivých spermií, 5% pohyblivých neprogresivních, 13% pohyblivých pomalých a 10% pohyblivých rychlých).
Oba jsme nekuřáci, netrpíme nadváhou a já mám menstruaci pravidelnou.
Také by mě zajímalo, jaký je Váš názor na snížení hladiny prolaktinu přírodní cestou,  např. pomocí drmku, nebo zda je efektivnější hormonální léčba. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď: Ohledně zvýšeného prolaktinu - velmi důležitá informace je, jak výrazně je prolaktin zvýšen. Pokud je zvýšení pouze mírné a Vy máte podle Vašeho dotazu pravidelnou menstruaci, pak toto vůbec nemusí být problém a překážka k otěhotnění.
Pokud je zvýšení výrazné a má vliv na menstruační cyklus a ovulaci, pak je nutné toto došetřit a event. zahájit terapii za účelem snížení prolaktinu. Před tím je, ale vhodné vyšetřit i další věci, které mohou zvýšení prolaktinu vyvolat, např. hormony štítné žlázy.
Astenozoospermie je závažnější problém. Hodnoty spermiogramu nejsou opravdu příliš příznivé. Bylo by dobré spermiogram např. v 3 měsíčním intervalu zkontrolovat a mezitím by měl být partner zdravý, dostatečně odpočívat, nekouřit, event. začít brát nějaké přípravky, které kvalitu spermiogramu zlepší, např. Profertil, Wobenzym, přípravky s karnitinem, apod.
Pokud se výsledky kontrolního spermiogramu budou shodovat, pak bych doporučila konzultaci v centru asistované reprodukce, s domluvou na řešení Vašeho problému.
Odpovídala: MUDr. Eva Račanská

Folikulometrie

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu. Snažím se otěhotnět, již 2. měsíc beru Utrogestan. Nyní mi na další cyklus předepsala paní doktorka ještě  "Clostilbegyt", který mám brát 5. - 9. den od začátku cyklu. A v době, kdy Clostilbegyt budu užívat, mám přijít na ultrazvukové vyšetření, začínající písmenem "F". Můžete mi, prosím, připomenout, jak se toto vyšetření jmenuje?
Pochopila jsem správně, že se dělá již kolem 7. dne cyklu, což dle mého soudu je ihned po skončení menstruace? Je to možné? Předem moc děkuji za Vaše odpovědi.

Odpověď: Dobrý den, vyšetření, které máte podstoupit, se nazývá folikulometrie. Při tomto vyšetření se měří velikost a počet folikulů, v podstatě  takových drobných cystiček ve vaječníku, ve kterých zrají vajíčka. Provádí se z toho důvodu, abychom zjistili, jak je vaječník aktivní a v jaké fázi je zraní vajíček a kdy asi dojde k ovulaci.
Folikulometrie se většinou provádí asi 11. - 12. den menstruačního cyklu, tzn. počítáno od prvního dne menstruace. Odpovídala: MUDr. Eva Račanská

Otěhotnění po vyjmutí antikoncepčního tělíska

Dotaz: Dobrý den, chci se zeptat, po jak dlouhé době se dostaví menstruace po vytažení Mireny a za jak dlouho může žena opět otěhotnět? (Mirenu mám asi rok a půl a chci další mimi).

Odpověď: Antikoncepční tělísko Mirena se zavádí na 5 let. Při jeho zavedení se menstruace většinou nedostavuje buď vůbec, nebo jen v podobě slabého krvácení či špinění. Za tento efekt je odpovědný gestagenní hormon, který je součástí tělíska.
Po vytažení tělíska by mělo dojít k obnovení původní menstruace prakticky od dalšího menstruačního cyklu (nejpozději do 3 měsíců). Co se týče snahy o těhotenství, není potřeba ji po vytažení tělíska nijak odkládat.
Odpovídala MUDr. R. Gerychová

Plodné dny, když je nepravidelná menstruace. Kdy si udělat těhotenský test po styku?

Dotaz: Zdravím, chci se zeptat, jak mám zjistit, kdy mám plodné dny, když je nepravidelná menstruace třeba jednou do dvou měsíců? U přítele nastala ejakulace a nevím, jestli jsem těhotná či ne. Těhotenský test byl druhý den po styku negativní. Za jak dlouho zjistím, zda jsem těhotná nebo ne? Předem díky za odpovědi.

Odpověď: Dobrý den, pokud máte nepravidelný menstruační cyklus, plodné dny lze těžko určit. Je také u Vás možný anovulační cyklus, tzn. při těchto cyklech se neuvolňuje vajíčko, a tudíž oplození není možné. Při pravidelném menstruačním cyklu bývá největší pravděpodobnost početí 13. - 14. den cyklu, kdy právě dochází k uvolnění vajíčka, ale když je nepravidelná menstruace, lze to těžko hodnotit. Zda v průběhu Vašeho menstruačního cyklu dochází k růstu ovulačních folikulů lze nejlépe ozřejmit ultrazvukem cestou vašeho gynekologa. Zda jste těhotná, může těhotenský test ukázat cca již několik dní po zpoždění menses, ale určitě ne druhý den po pohlavním styku.
Odpovídala MUDr. Veronika Ťápalová

Znamená zvýšení bazální teploty vždy ovulaci?

Dotaz: Dobrý den, před rokem jsem po sedmi letech vysadila hormonální antikoncepci. S partnerem se už čtyři měsíce snažíme o miminko. Snažila jsem se zjistit svou ovulaci pomocí ovulačních testů, ale bezvýsledně. Nakonec jsem začala s měřením bazální teploty v ústech. Pracuji v třísměnném provozu, takže každý týden měřím v jinou hodinu. Nárůst teploty jsem zaznamenala až cca týden před menstruací. Je možné mít ovulaci tak "pozdě"? Znamená zvýšení bazální teploty vždy ovulaci? Předem moc děkuji za Vaši odpověď.

Odpověď: Dobrý den, pokud se snažíte otěhotnět zatím 4 měsíce, netrapte se měřením bazální teploty a ovulačními testy. Spíše bych doporučovala duševní pohodu a "netlačení na pilu", protože i psychická pohoda hraje v tomto svoji velkou roli. Obecně dostupné papírkové ovulační testy ani bazální teplota nejsou spolehlivými indikátory ovulace. K ovulaci taktéž může dojít i později než v polovině menstruačního cyklu. Zda k ovulaci dochází či ne, lze spolehlivě zjistit jen ultrazvukovým vyšetřením a přítomností ovulačního folikulu, ale nemá smysl to takto řešit dříve než cca za rok intenzivního snažení se o těhotenství. Navíc i směnný provoz může mít na pravidelnost menstruačního cyklu a ovulace svůj vliv. 

Odpovídala MUDr. Veronika Ťápalová

 
(Plánování těhotenství)                 (Ovulační testy)

Jak otěhotnět? Ovulace. Plodné dny. - diskuze

Vložit příspěvek   Přehled článků s diskuzí   
Celkem stran: 8  (diskuzí: 80)
8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 |
 • Bazální teplota
  Zdravím všechny. chci se jen zeptat. Možná je to blbá otázka, ale když jsem si na netu pročitala některé stránky tak jsem to nepochopila. Kdy se může začít měřit bazální teplota a měří se i během menstruace?děkuji
  lililula   17.03.2015 13:56:35, reakcí: 4, poslední: 22.03.2015 17:26:43
  reagovat | zobrazit všechny reakce | URL příspěvku
  • \ RE: Bazální teplota
   První den menstruace, je i v tom grafu: 1 znamená první den menstruace, 14. u někoho dříve, u jiných později je ovulace s následným zvýšením teploty.
   Calamity J.   17.03.2015 14:13:36
   reagovat | URL příspěvku
   • \ RE: Bazální teplota
    Takže ano je to stejné jako u první pilulky...Chápu to správně,
    lililula   17.03.2015 14:18:03
    reagovat | URL příspěvku
    • \ RE: Bazální teplota
     Jestli máš na mysli antikoncepci, tak ta se také začíná brát první den cyklu, tedy když začneš menstruovat.
     Když ale budeš brát antikoncepci, ovulace se nedostaví, to musíš nejdříve vysadit 
     Calamity J.   22.03.2015 10:57:04
     reagovat | URL příspěvku
 • jsem tom??
  Poradte mi prosim uz par tydnu mam divne tlaky ve vagine pri moceni ale moc me nepali!!,mam problem lezet na brise a obcas i krece kolem pupiku a pod brichem myslite ze jsem v tom? Dost sem pribrala a zvetsili se mi i prsa cekam zda se objevi menstruace a az pote pujdu k lekari menstruace probehla minuly mesic i pred minuly,mohu byt tehotna?znam pripady kdy zena byla tehotna o do 2mesicich tehotenstvi normalne menstruovala je to vubec mozne??
  karolina.flimelova   13.03.2015 11:05:29, reakcí: 1, poslední: 17.03.2015 14:02:08
  reagovat | zobrazit všechny reakce | URL příspěvku
  • \ RE: jsem tom??
   Nepálí vás to moc nebo vůbec při močení. Pokud pálí(třeba jen trochu), může to být třeba začínající zánět močáku, nebo nějaký výskyt mykozy(měla jsem nedávno něco podobného, ale spíš s neskuečným svěděním). když přiberu já, tak to pociťuju většinou na prsou jako první. Být Váma, tak si zajdu k obvodnímu s ranní močí ať jí zkontroluje(to může udělat na počkání tím lístečkem) nebo si je, myslím, můžete koupit v lékárně. A nebo počkat do menstruace a zjistíte zda jste v tom. 
   lililula   17.03.2015 14:02:08
   reagovat | URL příspěvku
 • těhotenství
  Dobrý večer, chtěla bych se zeptat. V prosinci jsem vysadila HA a chtěli bychom se tedy už snažit o mimčo. V lednu jsem měla týdenní zpoždění, ale tento měsíc už jde třetí týden opoždění. Těhotenský test jsem si udělala, ale vyšel mi negativně. Chutě mám jak těhotná (neuvěřitelná chuť na kyselé zelí), lehce bolestivé prsa a bolesti v podbříšku, ale nevím to stoprocentně. Poradíte mi někdo?
  lililula   14.02.2015 20:43:33, reakcí: 2, poslední: 18.02.2015 12:41:09
  reagovat | zobrazit všechny reakce | URL příspěvku
  • \ RE: těhotenství
   Pokud máš zpoždění menstruace 3 týdny, určitě bych se objednala k lékaři.
   Calamity J.   15.02.2015 16:19:39
   reagovat | URL příspěvku
   • \ RE: těhotenství
    No objednala jsem se hned jak jsem si udělala test a byl negativní. Ale jdu až 26.
    lililula   18.02.2015 12:41:09
    reagovat | URL příspěvku
 • co pro těhotenství udělat ?
  Dobry den , tak jako každa mamina se snažime o miminko už je to 8 měsícu a pořad nic ja beru femibion a přítel začal brat PROfertil, je vetší možnost otěhotněni nebo mame vyhledat odborníka ?
  vekisek   28.11.2014 11:23:27, reakcí: 1, poslední: 17.02.2015 13:11:07
  reagovat | zobrazit všechny reakce | URL příspěvku
  • \ RE: co pro těhotenství udělat ?
   Ahoj, pokud ještě stále nic, požádala bych o odbornou pomoc gynekologa - vyšetření apod.
   Calamity J.   17.02.2015 13:11:07
   reagovat | URL příspěvku
 • Dobrý den,mam dotaz, HA jsem brala téměř 9 let ted uz od února nic neberu a stále nic.Na prav.prohlidce na Gyn je všechno ok. Je to mozne ze po tolika letech uzivani HA to bude trvat dyl?
  mhanakova   24.11.2014 02:31:33, reakcí: 1, poslední: 24.11.2014 11:36:11
  reagovat | zobrazit všechny reakce | URL příspěvku
  • \ RE:
   Dobrý den,
   vzhledem k množství dotazů, které se na stránkách pro naše odborníky objevuje (mnohdy s dovětkem, že se jedná o kvalitní a skutečné odborníky :-)), nejsme již schopni toto odpovídat jako online poradnu zdarma, ale služba byla právě zpoplatněna. Chcete-li vložit dotaz, prosím, přes tuto stránku, odpověď Vám bude zaslána na uvedený e-mail: http://www.prochytrehlavicky.cz/poradna-babyonline-0/
   Vaše Babyonline
   Baby on line   24.11.2014 11:36:11
   reagovat | URL příspěvku
 • problem s otěhotnénim po potratu

  Dobry den, jsem bohuzel po dvou potratech prvni v 17 letech jsem otehotnila pres prasky a na druhy v 23 jsem musela jelikoz jsem podstoupila rengen. Ted je mi 24 uz pres pul roku se s pritelem snazime o dite ale nejde nam to. Uz nevim co mame zkusit aby se to povedlo. Bojim se toho ze kvuli potratum nebudu moct mit uz deti. Dekuji za odpoved
  Gabca90   23.11.2014 12:45:59, reakcí: 1, poslední: 24.11.2014 11:37:16
  reagovat | zobrazit všechny reakce | URL příspěvku
  • \ RE: problem s otěhotnénim po potratu
   Dobrý den,
   vzhledem k množství dotazů, které se na stránkách pro naše odborníky objevuje (mnohdy s dovětkem, že se jedná o kvalitní a skutečné odborníky :-)), nejsme již schopni toto odpovídat jako online poradnu zdarma, ale služba byla právě zpoplatněna. Chcete-li vložit dotaz, prosím, přes tuto stránku, odpověď Vám bude zaslána na uvedený e-mail: http://www.prochytrehlavicky.cz/poradna-babyonline-0/
   Vaše Babyonline
   Baby on line   24.11.2014 11:37:16
   reagovat | URL příspěvku
 • starsi partner
    Dobry den, mela bych takovy dotaz...me bude 35 a partnerovi 60, budeme mit problem s otehotnenim. Podotykam, ze uz spolu mame 3 lete ditko a ted prave po tech trech letech bych chtela znovu otehotnet, ale bojim se, ze uz nam bude prekazet vek partnera. Co si o tom myslite. Dekuji za nazory.
  blackSWAN-82@email.cz   20.11.2014 15:31:17
  reagovat | URL příspěvku
 • Jak otěhotnět :-)
  Dobrý den, s přítelem se snažíme už skoro rok o miminko a pořád se nám né a né podařit. Před nedávnem mi gynekolog při prohlídce řekl, že mám v děloze spoustu vajíček,ale neuvolňují se mi. Někdo mi říkal, že doktoři mě akorát nadopují hormonama a mě zajímá, zda můžu obejít lékařský předpis léku nějakou přirodní cestou. Na internetu jsem zatím nic nenašla.
  Prosím o radu kohokoliv, kdo se s podobnými problémy setkal :-)
  Předem děkuji za odpověď. 
  Danuska054   18.11.2014 19:44:11, reakcí: 2, poslední: 18.11.2014 20:34:07
  reagovat | zobrazit všechny reakce | URL příspěvku
  • \ RE: Jak otěhotnět :-)
   Popřípadě zda je možné koupit něco bez lékařského předpisu. :-)
   Danuska054   18.11.2014 19:45:45
   reagovat | URL příspěvku
  • \ RE: Jak otěhotnět :-)
   Dobrý den,
   vzhledem k množství dotazů, které se na stránkách pro naše odborníky objevuje (mnohdy s dovětkem, že se jedná o kvalitní a skutečné odborníky :-)), nejsme již schopni toto odpovídat jako online poradnu zdarma, ale služba byla právě zpoplatněna. Chcete-li vložit dotaz, prosím, přes tuto stránku, odpověď Vám bude zaslána na uvedený e-mail: http://www.prochytrehlavicky.cz/poradna-babyonline-0/,
   pěkný večer
   Baby on line   18.11.2014 20:34:07
   reagovat | URL příspěvku
 • ovulace
  Dobrý den,před rokem jsem po sedmi letech vysadila hormonální antikoncepci. S partnerem se už čtyři měsíce snažíme o miminko. Snažila jsem se zjistit svou ovulaci pomocí ovul.testů, ale bezvýsledně. Nakonec jsem začala s měřením bazální teploty v ústech. Pracuji v třísměnném provozu, takže každý týden měřím v jinou hodinu. Nárůst teploty jsem zaznamenala až cca týden před menstruací. Je možné mít ovulaci tak "pozdě"?? Znamená zvýšení bazální teploty vždy ovulaci? Předem moc děkuji za Vaši odpověď.
  Monisek86   12.11.2014 18:36:24, reakcí: 2, poslední: 13.11.2014 19:41:20
  reagovat | zobrazit všechny reakce | URL příspěvku
  • \ RE: ovulace
   Dobrý den, pokud se snažíte otěhotnět zatím 4 měsíce, netrapte se měřením bazální teploty a ovulačními testy. Spíše bych doporučovala duševní pohodu a " netlačení na pilu", protože i psychická pohoda hraje v tomto svoji velkou roli. Obecně dostupné papírkové ovulační testy ani bazální teplota nejsou spolehlivými indikátory ovulace...K ovulaci taktéž může dojít i později než v polovině menstruačního cyklu. Zda k ovulaci dochází či ne, lze spolehlivě zjistit jen ultrazvukovým vyšetřením a přítomností ovulačního folikulu, ale nemá smysl to takto řešit dříve než cca za rok intenzivního snažení se o těhotenství. Navíc i směnný provoz může mít na pravidelnost menstruačního cyklu a ovulace svůj vliv.
   MUDr. Veronika Ťápalová
   Baby on line   13.11.2014 08:02:44
   reagovat | URL příspěvku
 • Dobry den. Doktor mi napsal Clostilbegyt 5.-9.DC a od 14DC Duphaston. Neni to brzo? Slysela jsem ze ovulace prichazi 5-10dni po clostiku a ze duphaton blokuje ovulaci. Mohu si sama Duphaston posunout na pozdeji (treba az na 19.den) podle probehle ovu? Budu si merit BT + ovu testy. Dekuji
  kj   09.10.2014 08:00:49
  reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvek   Přehled článků s diskuzí   
Celkem stran: 8  (diskuzí: 80)
8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 |

Na Baby On Line to žije

Kdo je přihlášen ONLINE?

(v seznamu se objevíte, jste-li přihlášen/a a v nastavení máte tuto funkci zakliknutou)

Baby On Line vám nabízí mnohem více

 • Nemoci dětí

  Seznam nemocí dětí. Žádná maminka nemá ráda, když je její dítě nemocné. Jak s nemocemi bojovat?

 • Celebrity na BOL

  Rozhovor s Tomiem Okamurou. Střípky z jeho osobního života a jiné zajímavosti.

 • Inzerce

  Hračky a další potřeby. Potřebujete prodat nebo koupit hračky či další věci pro své dítě? Navštivte inzerci.

 • Otěhotnění

  Můj nejlepší termín k otěhotnění. Vypočtěte si svůj termín ovulace. Naše kalkulačka vypočítá Vaše plodné dny.

Více informací o akci Zavřít a přejít na web