Jak otěhotnět? Ovulace. Plodné dny.

   
 1. Co je to ovulace a oplodnění?
 2. Co jsou plodné dny?
 3. Sledování ovulace a plodných dnů
 4. Vaše dotazy

1. Co je to ovulace a oplodnění?

Ovulací nazýváme uvolnění vajíčka z vaječníku. Takto uvolněné vajíčko je schopno oplodnění. Jestliže při pohlavním styku dojde k uvolnění spermií (tzv. ejakulací, vystříknutím spermatu), jejich následnému přesunu děložním hrdlem do dělohy a poté do vejcovodů, střetnou se tam s uvolněným vajíčkem. Dojde ke splynutí vajíčka a spermie, nebo-li k oplodnění. Již 5 minut po ejakulaci jsou spermie přítomny ve vejcovodu, jejich schopnost oplodnit uvolněné vajíčko celkově trvá 24-72 hodin. Vajíčko je schopno oplodnění po ovulaci průměrně 24 hodin. Každý cyklus se takto uvolní 1 oplodnění schopné vajíčko. Toto po splynutí se spermií dá zárodek vyvíjejícímu se plodu. Někdy se vajíčko oplodněné spermií může při dalším vývoji rozdělit ve dvě a tak vznikají jednovaječná dvojčata. Zřídka se mohou uvolnit vajíčka dvě, která pokud jsou oplodněna, jsou základem dvojvaječných dvojčat.

Výpočet termínu ovulacehttp://www.babyonline.cz/vypocty-terminy/termin-ovulace

2. Co jsou plodné dny?

Jedná se o rozmezí cca 3 dnů před a 3 dnů po ovulaci, ve kterých je zvýšena pravděpodobnost otěhotnění. Čím blíže skutečné ovulaci dojde k pohlavnímu styku, tím je pravděpodobnost otěhotnění vyšší.

3. Sledování ovulace a plodných dnů

Žena se v době plánování těhotenství může snažit podpořit otěhotnění sledováním plodných dnů a ovulace, a to dle následujícího:

 • vedením menstruačního kalendáře a denním měřením a zapisováním bazální teploty - jedná se o teplotu měřenou ráno ihned po probuzení v konečníku, event. v pochvě. Během měsíce vznikne křivka, ze které lze odečíst „plodné dny", které jsou nejvhodnější k otěhotnění. Jsou to 3 dny před a 3 dny po vzestupu bazální teploty o cca 0,5°C. Tento vzestup teploty pak přetrvává až do další menstruace.

Ovulace, plodné dny - graf

Křivka bazálních teplot v průběhu 2 menstruačních cyklů (šipkou označen pravděpodobný termín ovulace): První představuje normální menstruační cyklus, který přechází do menstruačního krvácení (začátek dalšího cyklu).Křivka teplot u druhého cyklu napovídá, že došlo k otěhotnění. Teplota zůstává zvýšena déle než 14 dní, nenastává menstruační krvácení.

 • v období „plodných dnů" mnohdy žena současně pozoruje zvýšený hlenový nezapáchající výtok z rodidel, který je rovněž důkazem ovulace.
 • některé ženy během ovulace pociťují pobolívání až ostrou píchavou bolest v podbřišku či u konečníku, jako důkaz uvolnění zralého vajíčka z vaječníku.
 • ovulaci lze orientačně stanovit i laboratorně z moči event. slin. Ovulační testy s různou spolehlivostí lze zakoupit v lékárně.

Ovulace může méně často a spíše výjimečně proběhnout mimo jinak pravidelný cyklus, event. i vícekrát během jediného menstruačního cyklu (např. v důsledku stresu).

autor: as. MUDr. Romana Gerychová

4. Vaše dotazy

Otěhotnění s jedním průchodným vejcovodem

Dotaz: Před týdnem jsem byla na profouknutí vejcovodů. Zjistili, že mám průchodný jen pravý vejcovod. Řekli mi, že mám půl roku největší šance. Myslíte si, že by to mohlo jít hůř, když mám průchodný jen jeden vejcovod?

Odpověď: Dobrý den,pokud máte průchodný pouze jeden vejcovod, je šance na otěhotnění nižší než v případě, že máte průchodné oba dva.
Přes neprůchodný vejcovod se vajíčko z vaječníku nemůže dostat do dělohy. Nicméně máte ještě druhý vejcovod, přes který se do dělohy dostane vajíčko z druhého vaječníku a nevíc může vychytat i uvolněné vajíčko z druhého vaječníku, který je na té straně, kde máte vejcovod neprůchodný.
Takže šance na otěhotnění je určitě poměrně vysoká i pouze s jedním vejcovodem. Takže pokud nemáte žádný další problém, nemusíte se obávat, že byste nemohla otěhotnět.
Opravdu je nejlepší, pokud otěhotníte, co nejdříve po výkonu, který Vám byl proveden.
Držím pěsti, s pozdravem, MUDr. Eva Račanská

Udržení spermatu v pochvě

Dotaz: Dobrý den, už půl roku se s přítelem snažíme o miminko, ale bohužel vždy po ejakulaci ze mě sperma vyteče, nevím, čím to je. Bojím se, že nebudu moci mít děti, byla jsem na vyšetření a jsem v pořádku, ale nevím, jestli se doktoři nemýlí, prosím o radu.

Odpověď: Za normální délku snahy o početí se považuje rok pravidelného pohlavního styku bez použití antikoncepce. Pak je vhodné začít s vyšetřením a ev. léčbou.
Léčba je věc nejen Vaše ale i partnera (kvalita spermatu). To, co popisujete, je vcelku normální jev, každý muž má různou kvalitu spermatu - i co do množství i co do hustoty, schopnosti zkapalnění a počtu a kvality spermií.
Při snaze o početí je vhodné po ejakulaci zůstat nějakou dobu vleže, nejít třeba hned do sprchy....atd, aby se ev. co největší počet spermií dostal k tzv. receptaculum seminis. To je místo v zadní klenbě pochvy, odkud pak spermie putují k děložnímu čípku (kterým jsou aktivně nasávány), dále do vyšších partií vstříc zralému a uvolněnému vajíčku. Dr. Gerychová

Otěhotnění po vysazení antikoncepce

Dotaz: Jaká je pravděpodobnost otěhotnění v prvním měsíci po vynechání antikoncepce? V případě, že jsem brala antikoncepci 7 let, jak dlouho může trvat než otěhotním?

Odpověď: Po delší době užívání hormonální antikoncepce (7 let) většinou i několik měsíců až půl roku trvá blokáda ovulace, a proto je několik dalších cyklů často anovulačních, někdy s krvácením charakteru menses, ale bez ovulace, někdy i s poruchou menstruačního krvácení. Na druhé straně se někdy po náhlém vysazení hormonální antikoncepce objeví v rámci tzv. rebound fenomenu ovulace hned první následující cyklus a je možné otěhotnět velmi snadno. Co bude ve Vašem případě, lze jen těžko odhadnout, plánujete-li otěhotnět, můžete bez obav. Pokud naopak těhotenství zatím neplánujete, je vhodné použít jiný způsob antikoncepce. MUDr. Gerychová

Kdy po vysazení antikoncepce zkoušet otěhotnět?

Dotaz: Chtěla jsem se zeptat, plánujeme rodinu. Je to asi týden, co jsem vysadila prášky a právě probíhá menstruace. Antikoncepci jsem brala 15 let nepřetržitě, tak teď mám obavy, jestli po takovém dlouhém užívání antikoncepce (OC) snadno otěhotním, (nikdy jsem neměla s braním antikoncepce žádné problémy) a jestli je vhodné hned po vysazení OC zkoušet otěhotnět. Jestli není lepší nějakou dobu, tak měsíc až dva, počkat, až se to trochu srovná a usadí, protože mi bylo řečeno, že když se to hned povede, že po tak dlouhodobém užívání OC se to buď většinou do třetího měsíce neudrží a nebo prý po vysazení po takové době se uvolní více vajíček a je větší pravděpodobnost dvojčat, i když v rodině nikdy nebyly. Samozřejmě vím, že nic se nedá naplánovat, tak jak by člověk chtěl, ale jen jsem se chtěla informovat, protože pokaždé píšou nebo říkají něco jiného, tak nevím co je správně a co si o tom mám všem myslet. Je mi 30 let a jako prvorodička mám z toho všeho trochu obavy.

Odpověď: Je skutečně možné, že po 15-ti letech užívání antikoncepce bude několik menstruačních cyklů trvat, než nastoupí nejen menstruace, ale objeví se i ovulace a bude tedy možné při nechráněném pohlavním styku otěhotnět. Zatím bych doporučovala zdravou životosprávu, zvýšený přísun kyseliny listové a klidné plánování rodičovství. Není nutné odsouvat plánování o několik dalších měsíců. Odpovídala: MUDr. Gerychová

Publikace Zdravé těhotenství

Právě byla vydána zcela unikátní publikace pro těhotné i šestinedělky Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem,
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

Zdravé těhotenství je tedy publikace 3 v jednom za cenu jedné takovéto knihy.

Na jejím vzniku se podílela fyzioterapeutka Mgr. Kamila Vorlová, jež se dlouhodobě věnuje léčebnému cvičení žen, které nemohou otěhotnět, a vývojové stimulaci cvičením u dětí, a dále nutriční terapeutka Mgr. Jana Eliášová, která je rovněž autorkou zcela úžasných zdravých receptů.

Ovšem oním naprostým unikátem publikace je část Zdravé vaření krok za krokem. Jedná se o 16 pokrmů připravených pod odborným dohledem předními kuchaři na poli zážitkové moderní gastronomie nafocených krok za krokem. Jsou jimi Michal Barták ze studia Divoká vařečka, známý z pořadu Sama doma, a David Viktorin, známý z podniků Valoria nebo U kastelána v Brně. Díky receptům nafoceným krok za krokem se může naučit zdravě vařit kterákoliv z žen. A uvidí, že to není složité, že i zdravé jídlo může být velmi chutné, zvláště po odtajnění některých kulinářských fíglů našich šéfkuchařů.

Dalším velkým pozitivem publikace je systematičnost, se kterou byla sestavena.

Publikaci Zdravé těhotenství můžet zakoupit za cenu 299 Kč! Poštovné u 1 ks publikace pouze 75 Kč.

Více na: www.zdravetehotenstvi.cz

Naučte se zdravě vařit již před narozením miminka! Co se před porodem naučíte, s miminkem jako když najdete!

Otěhotnění při zvýšeném prolaktinu a astenoazoospermii partnera

Dotaz: Dobrý den, již něco málo přes rok se s přítelem snažíme o miminko. Ráda bych věděla, jaká je šance přirozeně otěhotnět i přesto, že u mě zjistili zvýšený prolaktin a mému příteli astenozoospermii (72% nepohyblivých spermií, 5% pohyblivých neprogresivních, 13% pohyblivých pomalých a 10% pohyblivých rychlých).
Oba jsme nekuřáci, netrpíme nadváhou a já mám menstruaci pravidelnou.
Také by mě zajímalo, jaký je Váš názor na snížení prolaktinu přírodní cestou,  např. pomocí drmku, nebo zda je efektivnější hormonální cesta. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď: Ohledně zvýšeného prolaktinu - velmi důležitá informace je, jak výrazně je prolaktin zvýšen. Pokud je zvýšení pouze mírné a Vy máte podle Vašeho dotazu pravidelnou menstruaci, pak toto vůbec nemusí být problém a překážka k otěhotnění.
Pokud je zvýšení výrazné a má vliv na menstruační cyklus a ovulaci, pak je nutné toto došetřit a event. zahájit terapii za účelem snížení prolaktinu. Před tím je, ale vhodné vyšetřit i další věci, které mohou zvýšení prolaktinu vyvolat, např. hormony štítné žlázy.
Astenoazoospermie je závažnější problém. Hodnoty spermiogramu nejsou opravdu příliš příznivé. Bylo by dobré spermiogram např. v 3 měsíčním intervalu zkontrolovat a mezitím by měl být partner zdravý, dostatečně odpočívat, nekouřit, event. začít brát nějaké přípravky, které kvalitu spermiogramu zlepší, např. Profertil, Wobenzym, přípravky s karnitinem, apod.
Pokud se výsledky kontrolního spermiogramu budou shodovat, pak bych doporučila konzultaci v centru asistované reprodukce, s domluvou na řešení Vašeho problému.
Odpovídala: MUDr. Eva Račanská

Folikulometrie

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu. Snažím se otěhotnět, již 2. měsíc beru Utrogestan. Nyní mi na další cyklus předepsala paní doktorka ještě  "Clostilbegyt", který mám brát 5. - 9. den od začátku cyklu. A v době, kdy Clostilbegyt budu užívat, mám přijít na ultrazvukové vyšetření, začínající písmenem "F". Můžete mi, prosím, připomenout, jak se toto vyšetření jmenuje?
Pochopila jsem správně, že se dělá již kolem 7. dne cyklu, což dle mého soudu je ihned po skončení menstruace? Je to možné? Předem moc děkuji za Vaše odpovědi.

Odpověď: Dobrý den, vyšetření, které máte podstoupit, se nazývá folikulometrie. Při tomto vyšetření se měří velikost a počet folikulů, v podstatě  takových drobných cystiček ve vaječníku, ve kterých zrají vajíčka. Provádí se z toho důvodu, abychom zjistili, jak je vaječník aktivní a v jaké fázi je zraní vajíček a kdy asi dojde k ovulaci.
Folikulometrie se většinou provádí asi 11. - 12. den menstruačního cyklu, tzn. počítáno od 1. dne menstruace. Odpovídala: MUDr. Eva Račanská

Otěhotnění po vyjmutí antikoncepčního tělíska

Dotaz: Dobrý den, chci se zeptat, po jak dlouhé době se dostaví menstruace po vytažení Mireny a za jak dlouho muže žena opět otěhotnět.(Mirenu mám asi rok a půl a chci další mimi).

Odpověď: Antikoncepční tělísko Mirena se zavádí na 5 let. Při jeho zavedení se menstruace většinou nedostavuje buď vůbec, nebo jen v podobě slabého krvácení či špinění. Za tento efekt je odpovědný gestagenní hormon, který je součástí tělíska.
Po vytažení tělíska by mělo dojít k obnovení původní menstruace prakticky od dalšího menstruačního cyklu (nejpozději do 3 měsíců). Co se týče snahy o těhotenství, není potřeba ji po vytažení tělíska nijak odkládat.
Odpovídala MUDr. R. Gerychová

(Plánování těhotenství)                 (Ovulační testy)

Jak otěhotnět? Ovulace. Plodné dny. - diskuze

Vložit příspěvek   Přehled článků s diskuzí   
Celkem stran: 5  (diskuzí: 49)
5 | 4 | 3 | 2 | 1 |
 • pokud nemůžete otěhotnět po dlouhodobém užívání antikoncepce
  Existují jiné cesty a způsoby podpory otěhotnění než je umělé oplodnění-zejména u zdravých párů,kde není důvod k poplachu .Dlouhodobým braním hormonální antikoncepce se vitalita orgánů významně utlumí a restart po vysazení může trvat libovolně dlouho,záleží na celkovém stavu organismu,jeho celkové vitalitě.Myslím si,že příprava na založení rodiny by měla být komplexní,ne jen pravidelně si měřit teplotu a zjišťovat plodné dny.....existují komplexní způsoby přípravy a restartu organismu-jak u žen,tak u mužů a jsou s nimi velmi dobré zkušenosti.Zabrání předčasnému vzniku nálepky "neplodnost",která psychice ženy,páru a celé rodiny opravdu neprospívá.Snažíme se tomtu úspěšně zabraňovat :-).Rádi Vám v našem zařízení pomůžeme....klinikaliberec.cz
  Janca V.   13.04.2014 08:22:41
  reagovat | URL příspěvku
 • Další naděje :-)
  ahojky, možná se to sem nehodí,ale od doby co jsem dvakrát potratila v 7tt, tak jsme se s manželem rozhodly jít do sanatorium Repromeda. Udělali nám veškeré vyšetření- vše dobře dopadlo :-) tak jsme se rozhodli jít na umělé, kde zjistí zda plod je pořádku. Doufám, že už se dočkám prvního prcka :-)
  cacourka   03.04.2014 10:00:08, reakcí: 4, poslední: 07.04.2014 15:30:52
  reagovat | zobrazit všechny reakce | URL příspěvku
 • Teplota
  Dobrý den, už 7 dní v kluse mam teplotu 36,9 nebo 37,0 nevíte co to znamená? Děkuji   
  maila   28.03.2014 21:32:23
  reagovat | URL příspěvku
 • MENSTRUAČNÍ KALENDÁŘ
  Dobrý večer, měla bych takovou prozbu... potřebovala bych aby mi někdo trošku vysvětlil ten menstruační kalendář, protože ho nechápu tak pokud bude možno na e.mail napsat děkuji... bruskova.a@seznam.cz... HEZKÝ VEČER..
  maila   13.03.2014 20:16:30, reakcí: 5, poslední: 15.03.2014 16:21:23
  reagovat | zobrazit všechny reakce | URL příspěvku
  • \ RE: MENSTRUAČNÍ KALENDÁŘ
   1 je první den Vaší menstruace, pak počítáte 2,3,...14 je označena jako nejpravděpodobnější termín ovulace u pravidelného 28denního cyklu, ale lepší je si měřit teplotu, ráno, když ještě ležíte, zanášíte si do grafu a tam, kde budete mít stejný skok, jako je v našem grafu, bude Váš den ovulace.
   Calamity J.   13.03.2014 20:49:45
   reagovat | URL příspěvku
   • \ RE: MENSTRUAČNÍ KALENDÁŘ
    Dobře, děkuji a ještě dotaz jaké jsou ty teploty? Moc totiš nevidím ty čísla..
    maila   13.03.2014 20:56:43
    reagovat | URL příspěvku
    • \ RE: MENSTRUAČNÍ KALENDÁŘ
     Nezáleží na konkrétní teplotě, ale tom náhlém skoku, zvýšení o půl stupně, které přetrvává až do menstruace. A právě 2 dny před a zhruba 2 dny po jsou plodné dny.
     Calamity J.   14.03.2014 12:42:23
     reagovat | URL příspěvku
     • \ RE: MENSTRUAČNÍ KALENDÁŘ
      To chápu. Jen je pravda, že moc nechápu ty dny... Tak že 2 dny před menstruaci a 2 dny po menstruaci jsou plodné dny? A ten teploměr to je obyčejný teploměr??
      maila   14.03.2014 19:00:48
      reagovat | URL příspěvku
      • \ RE: MENSTRUAČNÍ KALENDÁŘ
       2 dny před a po ovulaci, to je ten den, kdy Ti skočí teplota. Při menstruaci bys asi těžko "dělala" miminko.
       Calamity J.   15.03.2014 16:21:23
       reagovat | URL příspěvku
 • Jak zjistit plodné dny když mám nepravidelnou menstruaci.?
  Zdravím, chci se zeptat jak mám zjistit kdy mám plodné dny když mám nepravidelnou menstruaci třeba jednou do dvou měsíců.? Přítel se do mě udělal a nevím jestli jsem těhotná či ne. test ukázal druhý den po že to je negativní. Za jak dlouho zjistím že jsem těhotná nebo ne.? Předem díky za odpovědi. Zemanová
  zemanovazdenka   31.01.2014 18:57:22, reakcí: 1, poslední: 10.02.2014 18:39:00
  reagovat | zobrazit všechny reakce | URL příspěvku
  • \ RE: Jak zjistit plodné dny když mám nepravidelnou menstruaci.?
   Dobrý den, pokud máte nepravidelný menstruační cyklus, plodné dny lze těžko určit. Je také možné, že Vaše cykly jsou anovulační, tzn. neuvolňuje se při nich vajíčko, a tudíž oplození není možné. Při pravidelném menstruačním cyklu bývá největší pravděpodobnost početí 13. - 14. den cyklu, kdy právě dochází k uvolnění vajíčka, ale při nepravidelnosti to těžko hodnotit. Zda v průběhu Vašeho menstruačního cyklu dochází k růstu ovulačních folikulů lze nejlépe ozřejmit ultrazvukem cestou vašeho gynekologa. Zda jste těhotná, mohou některé gravitesty ukázat cca již několik dní po zpoždění menses, ale určitě ne druhý den po pohlavním styku.
   Baby on line   10.02.2014 18:39:00
   reagovat | URL příspěvku
 • Porad to nejde
  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat.S manželem se snažíme o miminko už skoro 8 měsícu a pořád se nedaří. Akorát minulý měsíc jsem měla zpoždění 2 dny a měsíc před 4 dny. a pořád nic... Děkuji
  maila   28.01.2014 17:01:38, reakcí: 4, poslední: 13.03.2014 20:20:18
  reagovat | zobrazit všechny reakce | URL příspěvku
  • \ RE: Porad to nejde
   Dobrý den, pokud nemůžete 8 měsíců otěhotnět, ještě nezoufejte, nemusí to vůbec nic znamenat.

   Buďte trpělivá a ještě tak alespoň 4 měsíce zkoušejte spontánně otěhotnět. Pokud by se i nadále nedařilo, může Vás registrující gynekolog odeslat či domluvit schůzku v některém z IVF center (záleží na místě bydliště), kde s Vámi uskuteční komplexní pohovor a navrhnou případně další potřebná vyšetření. Problém může být samozřejmě i na straně manžela, ale i toho by v příslušeném IVF centru vyšetřili.
   Baby on line   03.02.2014 17:36:23
   reagovat | URL příspěvku
   • \ RE: Porad to nejde
    Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat jak přesně funguje menstruační kalendář, protože ho moc nechápu.. jak přesně zjistím plodné dny, tak pokud by bylo možné. Děkuji přeji hezky večer..
    maila   13.03.2014 20:20:00
    reagovat | URL příspěvku
   • \ RE: Porad to nejde
    Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat jak přesně funguje menstruační kalendář, protože ho moc nechápu.. jak přesně zjistím plodné dny, tak pokud by bylo možné. Děkuji přeji hezky večer..
    maila   13.03.2014 20:20:18
    reagovat | URL příspěvku
  • \ RE: Porad to nejde
   Zdravím, říká se, že nejčastější důvod bývá v psychice. U nás se to tedy potvrdilo.
   Upravila jsem tenkrát svůj jídelníček a začala více sportovat, byla jsem na různých vyšetřeních, manžel také a podstoupila jsem i laparoskopii na průchodnost vejcovodů. Vše v pořádku. Po 2 neúspěšných letech jsem začala chodit k psycholožce (impuls byl kvůli práci). Díky ní jsem otěhotnění přestala řešit a ono se to povedlo hned první měsíc, kdy jsem to opravdu neřešila.

   Hodně štěstí a hlavně v pohodě  
   hanka@rodina-holych.cz   01.03.2014 20:50:03
   reagovat | URL příspěvku
 • test v lekarne na graviditu
  Ahojte chci zeptat zda mate nekdo skusenosti s testem z lekarny na graviditu cetla jsem ze to zene ukaze zda je plodna nebo ne diky za odpovedi
  Locika23   03.01.2014 16:13:02
  reagovat | URL příspěvku
 • Vyšetření, když se nedaří
  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, po jak dlouhé době od počátku snažení si mohu nechat vyšetřit hormonální profil. V které dny cyklu se krev odebírá?
  Zami   03.01.2014 10:05:42, reakcí: 1, poslední: 06.01.2014 09:48:08
  reagovat | zobrazit všechny reakce | URL příspěvku
  • \ RE: Vyšetření, když se nedaří
   Nevím přesně, jaký hormonální profil máte na mysli.
   Hormonální profil ve snaze o těhotenství - po roce pravidelného nechráněného styku, který nevede k otěhotnění, má smysl se začít zabývat příčinou neúspěchu. K základnímu vyšetření patří hormonální profil, odebíraný 3.-5. den cyklu, a 10.-12. den cyklu (počítáno 1. den menses rovná se 1. den cyklu).

   Hormonální vyšetření po úspěšném otěhotnění - má smysl začít vyšetřovat hladiny hormonu (hCG) cca týden až dva po skluzu jinak pravidelného menstruačního cyklu.

   Vyšetření nejdříve papírkem (gravitest z moči), při pozitivitě návštěva lékaře a ev. vyšetření hladiny hormonu z krve, případně ultrazvuk.

   MUDr. Romana Gerychová
   Baby on line   06.01.2014 09:48:08
   reagovat | URL příspěvku
 • Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat, mám takový problém. Už 2 měsíce mám zpoždění, pan doktor mě řekl před měsícem, že se sliznice připravuje na plod, ale krev to vyvrátila. když si udělám test tak stále negativní, přitom se o miminko snažíme. Nevíte co se děje? chce se mi zvracet, všechno mi smrdí :(. děkuji za odpověď
  petullinka2   13.12.2013 16:33:16
  reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvek   Přehled článků s diskuzí   
Celkem stran: 5  (diskuzí: 49)
5 | 4 | 3 | 2 | 1 |

Na Baby On Line to žije

Nejnovější příspěvky v diskuzi

Novinky od maminek

Aktuálně z redakce

Soutěže

Výpočet termínů a BMI

Vaše fotografie

Kdo je přihlášen ONLINE?

(v seznamu se objevíte, jste-li přihlášen/a a v nastavení máte tuto funkci zakliknutou)

Baby On Line vám nabízí mnohem více

 • Otěhotnění

  Můj nejlepší termín k otěhotnění. Vypočtěte si svůj termín ovulace. Naše kalkulačka vypočítá Vaše plodné dny.

 • Celebrity na BOL

  Rozhovor s Tomiem Okamurou. Střípky z jeho osobního života a jiné zajímavosti.

 • Jak vybrat kočárek?

  Upřesněte si, co od kočárku požadujete. Přečtěte si rady, na co si dát při výběru pozor.

 • Inzerce

  Hračky a další potřeby. Potřebujete prodat nebo koupit hračky či další věci pro své dítě? Navštivte inzerci.