Jak otěhotnět? Ovulace. Plodné dny.

   
 1. Co je to ovulace a oplodnění?
 2. Co jsou plodné dny?
 3. Sledování ovulace a plodných dnů, ovulace příznaky
 4. Vaše dotazy

1. Co je to ovulace a oplodnění?

Ovulace je uvolnění vajíčka z vaječníku. Takto uvolněné vajíčko je schopno oplodnění. Jestliže při pohlavním styku dojde k uvolnění spermií (tzv. ejakulace, vystříknutí spermatu), k jejich následnému přesunu děložním hrdlem do dělohy a poté do vejcovodů, střetnou se tam s uvolněným vajíčkem. Dojde ke splynutí vajíčka a spermie, nebo-li k oplodnění. Již 5 minut po ejakulaci jsou spermie přítomny ve vejcovodu, jejich schopnost oplodnit uvolněné vajíčko celkově trvá 24-72 hodin. Vajíčko je schopno oplodnění po ovulaci průměrně 24 hodin. Každý menstruační cyklus se takto uvolní 1 oplodnění schopné vajíčko. Toto po splynutí se spermií dá zárodek vyvíjejícímu se plodu. Někdy se vajíčko oplodněné spermií může při dalším vývoji rozdělit ve dvě a tak vznikají jednovaječná dvojčata. Zřídka se mohou uvolnit vajíčka dvě, která pokud jsou oplodněna, jsou základem pro dvojvaječná dvojčata.

Výpočet ovulace, ovulace kalkulačka, plodné dny kalkulačka

2. Co jsou plodné dny?

Jedná se o rozmezí cca 3 dnů před a 3 dnů po ovulaci, ve kterých je zvýšena pravděpodobnost otěhotnění. Čím blíže skutečné ovulaci dojde k pohlavnímu styku, tím je pravděpodobnost otěhotnění vyšší.

3. Sledování ovulace a plodných dnů aneb jak otěhotnět co nejdříve?

Žena se v době plánování těhotenství může snažit podpořit otěhotnění sledováním plodných dnů a ovulace, a to dle následujícího:

 • vedením menstruačního kalendáře a denním měřením a zapisováním bazální teploty - jedná se o teplotu měřenou ráno ihned po probuzení v konečníku, event. v pochvě. Během měsíce vznikne křivka, ze které lze odečíst „plodné dny", které jsou nejvhodnější k otěhotnění. Jsou to 3 dny před a 3 dny po vzestupu bazální teploty o cca 0,5°C. Tento vzestup teploty pak přetrvává až do další menstruace.

Ovulace, plodné dny - graf

Křivka bazálních teplot v průběhu 2 menstruačních cyklů (šipkou označen pravděpodobný termín ovulace): První představuje normální menstruační cyklus, který přechází do menstruačního krvácení (začátek dalšího cyklu).Křivka teplot u druhého cyklu napovídá, že došlo k otěhotnění. Bazální teplota zůstává zvýšena déle než 14 dní, nenastává menstruační krvácení.

Mohou se objevit i další příznaky ovulace:

 • v období „plodných dnů" mnohdy žena současně pozoruje zvýšený hlenový nezapáchající výtok z rodidel, který je rovněž důkazem ovulace.
 • některé ženy během ovulace pociťují pobolívání až ostrou píchavou bolest v podbřišku či u konečníku, jako důkaz uvolnění zralého vajíčka z vaječníku.
 • ovulaci lze orientačně stanovit i laboratorně z moči event. slin. Ovulační testy s různou spolehlivostí lze zakoupit v lékárně.

Ovulace může méně často a spíše výjimečně proběhnout mimo jinak pravidelný menstruační cyklus, event. i vícekrát během jediného menstruačního cyklu (např. v důsledku stresu).

autor: as. MUDr. Romana Gerychová

4. Vaše dotazy

Otěhotnění s jedním průchodným vejcovodem

Dotaz: Před týdnem jsem byla na profouknutí vejcovodů. Zjistili, že mám průchodný jen pravý vejcovod. Řekli mi, že mám půl roku největší šance na otěhotnění. Myslíte si, že by to mohlo jít hůř, když mám průchodný jen jeden vejcovod?

Odpověď: Dobrý den,pokud máte průchodný pouze jeden vejcovod, je šance na otěhotnění nižší než v případě, že máte průchodné oba dva.
Přes neprůchodný vejcovod se vajíčko z vaječníku nemůže dostat do dělohy. Nicméně máte ještě druhý vejcovod, přes který se do dělohy dostane vajíčko z druhého vaječníku a nevíc může vychytat i uvolněné vajíčko z druhého vaječníku, který je na té straně, kde máte vejcovod neprůchodný.
Takže šance na otěhotnění je určitě poměrně vysoká i pouze s jedním vejcovodem. Takže pokud nemáte žádný další problém, nemusíte se obávat, že byste nemohla otěhotnět.
Opravdu je nejlepší, pokud otěhotníte co nejdříve po výkonu, který Vám byl proveden.
Držím pěsti, s pozdravem, MUDr. Eva Račanská

Udržení spermatu v pochvě

Dotaz: Dobrý den, už půl roku se s přítelem snažíme o miminko, ale bohužel vždy po ejakulaci ze mě sperma vyteče, nevím, čím to je. Bojím se, že nebudu moci mít děti, byla jsem na vyšetření a jsem v pořádku, ale nevím, jestli se doktoři nemýlí, prosím o radu.

Odpověď: Za normální délku snahy o početí se považuje rok pravidelného pohlavního styku bez použití antikoncepce. Pak je vhodné začít s vyšetřením a ev. léčbou.
Léčba je věc nejen Vaše ale i partnera (kvalita spermatu). To, co popisujete, je vcelku normální jev, každý muž má různou kvalitu spermatu - i co do množství i co do hustoty, schopnosti zkapalnění a počtu a kvality spermií.
Při snaze o početí je vhodné po ejakulaci zůstat nějakou dobu vleže, nejít třeba hned do sprchy....atd, aby se ev. co největší počet spermií dostal k tzv. receptaculum seminis. To je místo v zadní klenbě pochvy, odkud pak spermie putují k děložnímu čípku (kterým jsou aktivně nasávány), dále do vyšších partií vstříc zralému a uvolněnému vajíčku. Dr. Gerychová

Otěhotnění po vysazení antikoncepce

Dotaz: Jaká je pravděpodobnost otěhotnění v prvním měsíci po vynechání antikoncepce? V případě, že jsem brala antikoncepci 7 let, jak dlouho může trvat, než otěhotním?

Odpověď: Po delší době užívání hormonální antikoncepce (7 let) většinou i několik měsíců až půl roku trvá blokáda ovulace, a proto je několik dalších cyklů často anovulačních, někdy s krvácením charakteru menses, ale bez ovulace, někdy i s poruchou menstruačního krvácení. Na druhé straně se někdy po náhlém vysazení hormonální antikoncepce objeví v rámci tzv. rebound fenomenu ovulace hned první následující cyklus a je možné otěhotnět velmi snadno. Co bude ve Vašem případě, lze jen těžko odhadnout, plánujete-li otěhotnět, můžete bez obav. Pokud naopak těhotenství zatím neplánujete, je vhodné použít jiný způsob antikoncepce. MUDr. Gerychová

Kdy po vysazení antikoncepce zkoušet otěhotnět?

Dotaz: Chtěla jsem se zeptat, plánujeme rodinu. Je to asi týden, co jsem vysadila prášky a právě probíhá menstruace. Antikoncepci jsem brala 15 let nepřetržitě, tak teď mám obavy, jestli po takovém dlouhém užívání antikoncepce (OC) snadno otěhotním, (nikdy jsem neměla s braním antikoncepce žádné problémy) a jestli je vhodné hned po vysazení OC zkoušet otěhotnět. Jestli není lepší nějakou dobu, tak měsíc až dva, počkat, až se to trochu srovná a usadí, protože mi bylo řečeno, že když se to hned povede, že po tak dlouhodobém užívání OC se to buď většinou do třetího měsíce neudrží, a nebo prý po vysazení po takové době se uvolní více vajíček a je větší pravděpodobnost dvojčat, i když v rodině nikdy nebyly. Samozřejmě vím, že nic se nedá naplánovat, tak jak by člověk chtěl, ale jen jsem se chtěla informovat, protože pokaždé píšou nebo říkají něco jiného, tak nevím, co je správně a co si o tom mám všem myslet. Je mi 30 let a jako prvorodička mám z toho všeho trochu obavy.

Odpověď: Je skutečně možné, že po 15 letech užívání antikoncepce bude několik menstruačních cyklů trvat, než nastoupí nejen menstruace, ale objeví se i ovulace a bude tedy možné při nechráněném pohlavním styku otěhotnět. Zatím bych doporučovala zdravou životosprávu, zvýšený přísun kyseliny listové a klidné plánování rodičovství. Není nutné odsouvat plánování o několik dalších měsíců. Odpovídala: MUDr. Gerychová

Ovulace po vysazení antikoncepce, nepravidelná menstruace po vysazení antikoncepce

Dotaz: Dobrý den, chtěla bych vědět, zda souvisí s délkou užívání hormonální antikoncepce plánované otěhotnění? Mám v plánu brát hormonální antikoncepci 2 roky, a poté se hned snažit. Vím, že je to individuální, jen by mě zajímalo, zda je tělo více "zblblé" po dvouletém užívání oproti např. sedmiletému. Děkuji za odpověď.

Odpověď: Dobrý den, spíše než na délce užívání antikoncepce záleží na tom, zda jste před jejím nasazením měla již delší dobu pravidelný menstruační cyklus. Pokud někdo např. nasadí antikoncepci ve 14 letech, kdy ještě bývá nepravidelná menstruace, a tím se hormonální osa, která ještě není dostatečně vyzrálá, se zablokuje antikoncepcí, potom s největší pravděpodobností nebude pravidelná menstruace fungovat ani po vysazení. Laicky řečeno - tělo si nemá co pamatovat. Pokud jste tedy měla před nasazením hormonální antikoncepce pravidelnou menstruaci, neměl by být s nastartováním ovulace problém.
MUDr. Veronika Ťápalová

Publikace Zdravé těhotenství

Právě byla vydána zcela unikátní publikace pro těhotné i šestinedělky Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem,
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

Zdravé těhotenství je tedy publikace 3 v jednom za cenu jedné takovéto knihy.

Na jejím vzniku se podílela fyzioterapeutka Mgr. Kamila Vorlová, jež se dlouhodobě věnuje léčebnému cvičení žen, které nemohou otěhotnět, a vývojové stimulaci cvičením u dětí, a dále nutriční terapeutka Mgr. Jana Eliášová, která je rovněž autorkou zcela úžasných zdravých receptů.

Ovšem oním naprostým unikátem publikace je část Zdravé vaření krok za krokem. Jedná se o 16 pokrmů připravených pod odborným dohledem předními kuchaři na poli zážitkové moderní gastronomie nafocených krok za krokem. Jsou jimi Michal Barták ze studia Divoká vařečka, známý z pořadu Sama doma, a David Viktorin, známý z podniků Valoria nebo U kastelána v Brně. Díky receptům nafoceným krok za krokem se může naučit zdravě vařit kterákoliv z žen. A uvidí, že to není složité, že i zdravé jídlo může být velmi chutné, zvláště po odtajnění některých kulinářských fíglů našich šéfkuchařů.

Dalším velkým pozitivem publikace je systematičnost, se kterou byla sestavena.

Publikaci Zdravé těhotenství můžet zakoupit za cenu 299 Kč! Poštovné u 1 ks publikace pouze 75 Kč.

Více na: www.zdravetehotenstvi.cz

Naučte se zdravě vařit již před narozením miminka! Co se před porodem naučíte, s miminkem jako když najdete!

Otěhotnění při zvýšeném prolaktinu a astenozoospermii partnera

Dotaz: Dobrý den, již něco málo přes rok se s přítelem snažíme o miminko. Ráda bych věděla, jaká je šance přirozeně otěhotnět i přesto, že u mě zjistili zvýšený prolaktin a mému příteli astenozoospermii (72% nepohyblivých spermií, 5% pohyblivých neprogresivních, 13% pohyblivých pomalých a 10% pohyblivých rychlých).
Oba jsme nekuřáci, netrpíme nadváhou a já mám menstruaci pravidelnou.
Také by mě zajímalo, jaký je Váš názor na snížení hladiny prolaktinu přírodní cestou,  např. pomocí drmku, nebo zda je efektivnější hormonální léčba. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď: Ohledně zvýšeného prolaktinu - velmi důležitá informace je, jak výrazně je prolaktin zvýšen. Pokud je zvýšení pouze mírné a Vy máte podle Vašeho dotazu pravidelnou menstruaci, pak toto vůbec nemusí být problém a překážka k otěhotnění.
Pokud je zvýšení výrazné a má vliv na menstruační cyklus a ovulaci, pak je nutné toto došetřit a event. zahájit terapii za účelem snížení prolaktinu. Před tím je, ale vhodné vyšetřit i další věci, které mohou zvýšení prolaktinu vyvolat, např. hormony štítné žlázy.
Astenozoospermie je závažnější problém. Hodnoty spermiogramu nejsou opravdu příliš příznivé. Bylo by dobré spermiogram např. v 3 měsíčním intervalu zkontrolovat a mezitím by měl být partner zdravý, dostatečně odpočívat, nekouřit, event. začít brát nějaké přípravky, které kvalitu spermiogramu zlepší, např. Profertil, Wobenzym, přípravky s karnitinem, apod.
Pokud se výsledky kontrolního spermiogramu budou shodovat, pak bych doporučila konzultaci v centru asistované reprodukce, s domluvou na řešení Vašeho problému.
Odpovídala: MUDr. Eva Račanská

Folikulometrie

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu. Snažím se otěhotnět, již 2. měsíc beru Utrogestan. Nyní mi na další cyklus předepsala paní doktorka ještě  "Clostilbegyt", který mám brát 5. - 9. den od začátku cyklu. A v době, kdy Clostilbegyt budu užívat, mám přijít na ultrazvukové vyšetření, začínající písmenem "F". Můžete mi, prosím, připomenout, jak se toto vyšetření jmenuje?
Pochopila jsem správně, že se dělá již kolem 7. dne cyklu, což dle mého soudu je ihned po skončení menstruace? Je to možné? Předem moc děkuji za Vaše odpovědi.

Odpověď: Dobrý den, vyšetření, které máte podstoupit, se nazývá folikulometrie. Při tomto vyšetření se měří velikost a počet folikulů, v podstatě  takových drobných cystiček ve vaječníku, ve kterých zrají vajíčka. Provádí se z toho důvodu, abychom zjistili, jak je vaječník aktivní a v jaké fázi je zraní vajíček a kdy asi dojde k ovulaci.
Folikulometrie se většinou provádí asi 11. - 12. den menstruačního cyklu, tzn. počítáno od prvního dne menstruace. Odpovídala: MUDr. Eva Račanská

Otěhotnění po vyjmutí antikoncepčního tělíska

Dotaz: Dobrý den, chci se zeptat, po jak dlouhé době se dostaví menstruace po vytažení Mireny a za jak dlouho může žena opět otěhotnět? (Mirenu mám asi rok a půl a chci další mimi).

Odpověď: Antikoncepční tělísko Mirena se zavádí na 5 let. Při jeho zavedení se menstruace většinou nedostavuje buď vůbec, nebo jen v podobě slabého krvácení či špinění. Za tento efekt je odpovědný gestagenní hormon, který je součástí tělíska.
Po vytažení tělíska by mělo dojít k obnovení původní menstruace prakticky od dalšího menstruačního cyklu (nejpozději do 3 měsíců). Co se týče snahy o těhotenství, není potřeba ji po vytažení tělíska nijak odkládat.
Odpovídala MUDr. R. Gerychová

Plodné dny, když je nepravidelná menstruace. Kdy si udělat těhotenský test po styku?

Dotaz: Zdravím, chci se zeptat, jak mám zjistit, kdy mám plodné dny, když je nepravidelná menstruace třeba jednou do dvou měsíců? U přítele nastala ejakulace a nevím, jestli jsem těhotná či ne. Těhotenský test byl druhý den po styku negativní. Za jak dlouho zjistím, zda jsem těhotná nebo ne? Předem díky za odpovědi.

Odpověď: Dobrý den, pokud máte nepravidelný menstruační cyklus, plodné dny lze těžko určit. Je také u Vás možný anovulační cyklus, tzn. při těchto cyklech se neuvolňuje vajíčko, a tudíž oplození není možné. Při pravidelném menstruačním cyklu bývá největší pravděpodobnost početí 13. - 14. den cyklu, kdy právě dochází k uvolnění vajíčka, ale když je nepravidelná menstruace, lze to těžko hodnotit. Zda v průběhu Vašeho menstruačního cyklu dochází k růstu ovulačních folikulů lze nejlépe ozřejmit ultrazvukem cestou vašeho gynekologa. Zda jste těhotná, může těhotenský test ukázat cca již několik dní po zpoždění menses, ale určitě ne druhý den po pohlavním styku.
Odpovídala MUDr. Veronika Ťápalová

(Plánování těhotenství)                 (Ovulační testy)

Jak otěhotnět? Ovulace. Plodné dny. - diskuze

Vložit příspěvek   Přehled článků s diskuzí   
Celkem stran: 7  (diskuzí: 70)
7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 |
 • Snažíme se
  Dobrý den,už rok se s přítelem snažíme o miminko a stále nic :( někdy jsou měsíce kdy se mi MS opozdí třeba až o 14dní a nevím co bych dřív snědla,když si ale udělám těh.test vyjde negativní a já to pár dní na to dostanu :( přítel se mě snaží rozptylovat,ale už jsem z toho smutná. Nemá někdo nějakou radu?..něco třeba změnit? Děkuju za odpovědi
  Šlehačka   12.09.2014 22:52:01
  reagovat | URL příspěvku
 • těhotensky test
  Dobry den chtěla jsem se zeptat dělala jsem si teh.test (raný)a zbarvil se mi pouze na prostředku testu mezi oběma políčky,.je špatný?...Děkuji
  janulkaada   09.09.2014 21:29:30
  reagovat | URL příspěvku
 • Mimi
  Už je to 90 dní co neberu Antikoncepci pokoušíme se celou dobu o mimčo s přítelem,ale nic :( 4 testy a všecky negativní snažíme se vše udělat pro to aby jsem otěhotněla a nic asi na to moc myslím Nějaká rada? Min roku jsem byla na operaci 12/2013 na konizaci čípku + hodně trpím na záněty moč. mechýře do roka cca 12x Děkuji
  Kišule   03.09.2014 15:32:27, reakcí: 1, poslední: 12.09.2014 14:21:01
  reagovat | zobrazit všechny reakce | URL příspěvku
  • \ RE: Mimi
   Mě se povedlo otěhotnět až skoro po 5 měsících když jsem vysadila antikoncepci.Dva měsíce před otěhotněním jsem pila kontryhelový čaj 2x denně.Zlepšil mi pravidelnost mensesu a přestali i bolesti.Ale hlavně jsem na to musela přestat myslet,psychika u ženské dělá hodně,teď jsem v sedmém měsíci a v listopadu se malej narodí tak přeji hodně štěstí a hlavně žádný stres. 
   Stefinkafazolinka   12.09.2014 14:21:01
   reagovat | URL příspěvku
 • Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli má někdo zkušenost s lunarní jogou? Jaké jsou výsledky po lj? Děkuji
  cacourka   31.08.2014 14:29:29
  reagovat | URL příspěvku
 • miminko
  Dobry den Chtela bych se zeptat jestli kdyz jsem brala antikoncepci 4 roky tak po jake dobe bych mohla otehotnet? Nekdo rika ze klidne po mesici ale myslim ze to je blbost tak se chci zeptat dekuji
  Nicolina   30.08.2014 02:15:22, reakcí: 1, poslední: 30.08.2014 13:22:52
  reagovat | zobrazit všechny reakce | URL příspěvku
 • miminko
  Dobry den, chtela jsem se zeptat jestli je problem otehotnet kdyz muj pritel jezdi v kamionu po svete a docela pije...Dekuji za odpoved
  mazlicek   28.08.2014 16:17:24, reakcí: 1, poslední: 29.08.2014 12:36:32
  reagovat | zobrazit všechny reakce | URL příspěvku
  • \ RE: miminko
   Dobrý den, jestli je otázka myšlena vážně, potom odpovídám, že jízda kamionem po světě nemá na Vaše otěhotnění vliv. Všeobecně velké množství alkoholu spermiím nesvědčí, ale to nebude zřejmě problém jen vašeho přítele.
   MUDr. Veronika Ťápalová
   Baby on line   29.08.2014 12:36:32
   reagovat | URL příspěvku
 • Chceme s přítelem miminko
  Už je to 90 dní co neberu Antikoncepci pokoušíme se celou dobu o mimčo s přítelem,ale nic :( 4 testy a všecky negativní snažíme se vše udělat pro to aby jsem otěhotněla a nic asi na to moc myslím Nějaká rada? Min roku jsem byla na operaci 12/2013 na konizaci čípku + hodně trpím na záněty moč. mechýře do roka cca 12x     Děkuji
  Kišule   26.08.2014 16:37:57
  reagovat | URL příspěvku
 • menstruace
  Dobrý den už jsem zoufalá po 9ti dnech jsem zase dostala menstruaci :-( Včera mi to skončilo tak jsem zvědavá kdy se to zase dostaví :-( Snažíme se o miminko ale nejde to :-( Normálně mívám menzes pravidelný
  kimaska   25.08.2014 09:21:03, reakcí: 5, poslední: 26.08.2014 23:26:47
  reagovat | zobrazit všechny reakce | URL příspěvku
  • \ RE: menstruace
   Dobrý den, nepravidelná menstruace může mít mnoho důvodů. Pokud máte nechráněný styk a snažíte se o početí, raději si udělejte těhotenský test. Krvácení mimo cyklus může doprovázet i počátek normálně vyvíjícího se těhotenství, ale i mimoděložního těhotenství. Takže doporučuji udělat si těhotenský test z moči nebo navštívit gynekologa.
   MUDr. Veronika Ťápalová
   Baby on line   26.08.2014 17:01:25
   reagovat | URL příspěvku
   • \ RE: menstruace
    Děkuji za odpověď ano máme nechráněný styk 2 roky zpátky jsem prodělala mimoděložní těhotenství vzali mi pravej vejcovod.Pokud by to bylo i třeba tak jak jste napsala,že mohu být těhotná musím mít nějaké příznaky?Je fakt že poslední dny mě bolí dost hlava.Jednoho kloučka 11ti letého už doma máme :-)
    kimaska   26.08.2014 11:18:56
    reagovat | URL příspěvku
    • \ RE: menstruace
     Dobrý den, ano, i pokud jste těhotná, nemusíte mít žádné příznaky. Každé těhotenství je jiné a nemusí to být podmínkou.
     MUDr. Veronika Ťápalová
     Baby on line   26.08.2014 19:49:33
     reagovat | URL příspěvku
     • \ RE: menstruace
      Ještě jednou moc děkuji za odpověď,tak jsem si dělala test dneska,ale večer a byl negativní :-( Tak ještě počkám a poté se objednám ke své paní doktorce
      kimaska   26.08.2014 21:42:29
      reagovat | URL příspěvku
      • \ RE: menstruace
       Ještě jsem chtěla antikoncepci jsem nikdy nebrala a neberu ani teď.V červenci jsem měla menzes 10.7 trval normálně 5 dní poté 6.8 normálně probíhající menzes a nyní opět 20.8 kdybych byla těhotná myslíte si,že je na test brzy??
       kimaska   26.08.2014 23:26:47
       reagovat | URL příspěvku
 • snaha
  Dobry den,už asi 6 Měšic se s přítelem snažíme o miminko a porad to nejde:-( hrávala jsem prášky ale jen tři Měšice pak jsem to vysadila tak jsem se chtěla u ptát jak dlouho to tak trvá.děkuji za odpoved
  mazlicek   23.08.2014 19:26:04, reakcí: 2, poslední: 26.08.2014 13:19:43
  reagovat | zobrazit všechny reakce | URL příspěvku
  • \ RE: snaha
   Dobrý den, přikládám odpověď gynekoložky, MUDr. Veroniky Ťápalové:
   Dobrý den, nedá se říct, za jak dlouho po vysazení antikoncepce otěhotníte. Je známo, že oplodňovací schopnost se obnovuje téměř ihned po vysazení a to i v případě, kdy ženy berou antikoncepci několik let. Doba užívání antikoncepce tedy nehraje zásadní roli. Pokud byste nemohla otěhotnět déle než rok, pak bych radila začít pátrat po příčině, ale zatím buďte v klidu.
   Baby on line   24.08.2014 17:57:30
   reagovat | URL příspěvku
   • \ RE: snaha
    Tak ze kdyz muj pritel jezdi kamionem po svete a k tomu docela casto pije to take neni problem??take se nemusim obavat??dekuji za odpoved
    mazlicek   26.08.2014 13:19:43
    reagovat | URL příspěvku
 • Otěhotnění po vyndání tělíska
  Dobry den,
  20.července jsem měla menstruaci a ihned po skončeni mi doktror vyndal tělísko (bylo jen obyčejné,takže jsem normalně krvacela) V období ovulace jsme se snažili o početí.Je možné abych byla tak brzy těhotna?Mam nafoukle břicho,zvětšili se mi a bolí prsa a takovy divný pocit v podbřišku.Děkuji za odpověd :-)
  MíškaV   13.08.2014 10:39:31, reakcí: 4, poslední: 27.08.2014 12:50:45
  reagovat | zobrazit všechny reakce | URL příspěvku
  • \ RE: Otěhotnění po vyndání tělíska
   Dobrý den, je možné, že jste otěhotněla hned v době první ovulace po vytažení tělíska, ale bylo by to podle výpočtu opravdu brzké těhotenství, které by se ještě v tuto chvíli ani nemuselo ukázat na výsledku těhotenského testu. Počkejte do termínu další menstruace a pokud se nedostaví, test si udělejte.
   MUDr. Veronika Ťápalová
   Baby on line   14.08.2014 10:40:22
   reagovat | URL příspěvku
   • \ RE: Otěhotnění po vyndání tělíska
    Dobrý den.Dnes jsem to nevydržela a uděala jsrm si test a byl negativní.Je ještě brzy,že by se ani neukazala slabá druhá čárka.?dekuji za odpovéď
    MíškaV   18.08.2014 09:01:46
    reagovat | URL příspěvku
    • \ RE: Otěhotnění po vyndání tělíska
     Dobrý den, a který to byl den cyklu? Jak vypadá situace dnes?
     Baby on line   25.08.2014 06:54:50
     reagovat | URL příspěvku
     • \ RE: Otěhotnění po vyndání tělíska
      Dobry den.Menstruaci jsem dostala takze se budeme snazit dal :-) telo se mi nejak zblaznilo kdyz jsem mela takove priznaky.Dostala jsrm to 20 po 30 dnech.Ovulace by mela byt tak kdy?dekuji :-)
      MíškaV   27.08.2014 12:50:45
      reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvek   Přehled článků s diskuzí   
Celkem stran: 7  (diskuzí: 70)
7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 |

Na Baby On Line to žije

Kdo je přihlášen ONLINE?

(v seznamu se objevíte, jste-li přihlášen/a a v nastavení máte tuto funkci zakliknutou)

Baby On Line vám nabízí mnohem více

 • Žena po 40

  Minus 8 let, 4 kg, 10 cm v pase. Recept, který funguje! Zkuste to i Vy! Stojí to za to!

 • Celebrity na BOL

  Rozhovor s Tomiem Okamurou. Střípky z jeho osobního života a jiné zajímavosti.

 • Porod

  Vyšetření novorozence po porodu. Co je Apgar skóre? Jaká další vyšetření Vaše miminko čekají?

 • Nemoci dětí

  Jak si poradit s chřipkou u dětí? Jaké jsou příznaky chřipky, jak ji léčit? Nezapomínejte ani na prevenci.