Slabá menstruace, špinění místo menstruace

Špinění v době menstruace může být zcela fyziologické – spousta žen místo krvácení pouze špiní, často při užívání hormonální antikoncepce, kdy se krvácení stává obecně slabším. Pokud ale žena menstruuje normální intenzitou a následující měsíc pouze špiní, pak je nutno vyloučit – tedy ověřit, zda se nejedná o těhotenství.

Vzácným důvodem špinění místo normálního krvácení může být Ashermanův syndrom (= srůsty v děložní dutině), které mohou vzniknout jako následek zánětu či opakovaných operačních zásahů v děloze (interupce, revize dutiny děložní).

Autorka: MUDr. Veronika Ťápalová

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Slabá menstruace, špinění místo menstruace - diskuze


Slabá menstruace, špinění místo menstruace - poradna

Silné menstruační bolesti

| andrea.hajkova | 19.10.2016, 11:48
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je u holek (14 - 15 let) normální hodně silná a především bolestivá menstruace?
Pokaždé když to dostanu, tak mám opravdu strašné křeče a nepomáhá ani prášek. Někdy je to tak bolestivé, že se i rozbrečím. Je tedy normální taková bolest? A pokud ne, co to může znamenat? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, bolestmi v prvních dnech menstruace trpí spousta dívek a tento problém většinou těhotenstvím a následným porodem ustane. Do té doby jsou opravdu nejlepší anagetika, která je ale nejlepší začít užívat již preventivně 24 - 48 hod před očekávanou menstruací. Tehdy mají největší efekt. Pokud by ani toto nezabralo, pak si najděte gynekologa, který vás vyšetří a poradí, co dál.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 20.10.2016, 13:47
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce