Slabá menstruace, špinění místo menstruace

Špinění v době menstruace může být zcela fyziologické – spousta žen místo krvácení pouze špiní, často při užívání hormonální antikoncepce, kdy se krvácení stává obecně slabším. Pokud ale žena menstruuje normální intenzitou a následující měsíc pouze špiní, pak je nutno vyloučit – tedy ověřit, zda se nejedná o těhotenství.

Vzácným důvodem špinění místo normálního krvácení může být Ashermanův syndrom (= srůsty v děložní dutině), které mohou vzniknout jako následek zánětu či opakovaných operačních zásahů v děloze (interupce, revize dutiny děložní).

Autorka: MUDr. Veronika Ťápalová

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Slabá menstruace, špinění místo menstruace - diskuze


Poradna

Krvácení mimo cyklus

| Camelie1411 | 06.12.2016, 23:47
Dobrý den paní doktorko, ráda bych znala Váš názor na mou situaci. V květnu 2016 jsem vysadila po 10ti letech antikoncepci. V pubertě jsem ji měla nepravidelnou, ale vždy se dostavila. S přítelem se nyní snažíme o miminko. Bohužel se mé tělo těžko vyrovnává s vysazením, menstruaci mám dost nepravidelnou, někdy 35, 30 i 50ti denni cyklus. Když už se menstruace dostaví, je docela silná a trvá 7dní. Poslední dva měsíce jsem začala špinit uprostřed cyklu. Proto mi doktorka předepsala Utrogestan. Dle jejich pokynů jsem jej začla zavádět 10.den cyklu. Menstruaci jsem měla 17.11., takže Utrogestan jsem začla brát 26.11. Od 3.12. jsem začala špinit a nyní mám slabé krvácení, i když Utrogestan stále beru. Snažím se zachovat chladnou hlavu, že tělo potřebuje čas, chtěla bych se ale zeptat, zdali to je ještě "normální" a nemám panikařit. Na úpravu cyklu se snažím brát taky kapky Gynex. Netuším, jestli v tomto případě vůbec ovuluji. Čím by špinění/krvácení mohlo být způsobeno? Pobolívání v podbřišku trochu cítím. Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce