Silná menstruace

Silná menstruace (hypermenorea) může být vyvolána mnoha příčinami.  Časté z nich jsou děložní myomy (uzly z děložní svaloviny), dále zánět dělohy, děložní polyp (výrůstek z děložní sliznice), karcinom dělohy. Často může být také způsobena hormonální dysbalancí. Pokud se jedná o náhlé silné krvácení mimo termín normální menstruace, pak je nutno určit, zda se nejedná o těhotenství a případný potrat.

Léčba těchto stavů závisí na vyvolávající příčině – úprava hormonálních hladin, odstranění myomu, polypu, přeléčení zánětu.

Autorka: MUDr. Veronika Ťápalová

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Silná menstruace - diskuze

 • Pokračování
  Silnou MS myslím že vložka vydrží půl hodiny  
  Kakajicko69   | 06.12.2016 21:51:12
  Reagovat | URL příspěvku
 • Menstruace v podobě želatiny
  Dobrý den chtěla bych se zeptat proč mám menstruaci v podobě takové želatiny. Mesicky mám teorve rok takže je běžné mám 16 dní a většinou je mám silné stačí zatlačit (dát nohy nahoru,"pšiknout"...) a hned země vyleze kus červený hmoty velikost se mění ale když je velký (2cm) tak to ta vložka ani nevsakne do sebe. A jaké vložky jsou vhodné na silnou menstruaci?
  Kakajicko69   | 06.12.2016 21:40:43
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekVšechny diskuze

Poradna

Dobrý večer. Mám na Vás dotaz, týká se to mé menstruace za poslední tři měsíce mám nepravidelný cyklus, nějak jsem to nebrala vážně, jen teď za měsíc a půl už mám menstruaci počtvrté, je to prakticky pět až šest dnů menstruace. Po týdnu ji mám zase, je mně 43 let. Mám docela strach, asi to úplně normální není, čím to může být? Mohla by jste mně odpovědět, jaké jsou příčiny tak častého krvácení? Děkuji moc za odpověd.

Dobrý den, toto téma není příliš vhodné do online poradny. Nepravidelná menstruace může být způsobena mnoha vlivy a rozhodně byste toto měla řešit osobně se svým lékařem. Mezi časté důvody patří hormonální dysbalance, vysoká sliznice děložní vlivem nedostatku gestagenu v druhé polovině cyklu, chronický zánět, myomy atd atd. V neposlední řadě se může jednat i o předčasný přechod. Je ale v takovém případě nejlepší navštívit gynekologa, který Vás vyšetří a určí příčinu.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | dnes, 09:07
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce