Injekce na vyvolání menstruace

Injekce na vyvolání menstruace je aplikována na základě rozhodnutí ošetřujícího gynekologa. Nejběžněji používanou látkou je agolutin. Injekce k vyvolání menstruace nezpůsobuje potrat, jestliže je důvodem opoždění menstruace těhotenství.

Injekce pro vyvolání menstruace je ženě aplikována v případě, že žluté tělísko nedostatečně produkuje hormon progesteron. Příznakem je především chybějící menstruace. Injekce dodá tělu příslušnou dávku gestagenů, která způsobí přeměnu děložní sliznice (uvede ji do sekreční fáze) a poté dojde ke krvácení. Před aplikací injekce na vyvolání menstruace je nutné gynekologické vyšetření. A to provést ultrazvuk, zjistit, zda se nejedná o těhotenství nebo nějaký chorobný stav, jak je na tom děložní sliznice. Vyšetření slouží zároveň k možnému objasnění příčiny, proč menstruace nepřišla. Navíc injekce na vyvolání menstruace nemá efekt, pokud sliznice není dostatečně vysoká. Pokud má žena např. i nedostatek estrogenů a sliznice díky tomu nenaroste, pak se nemá co odloučit.

Autorka: MUDr. Veronika Ťápalová

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Komerční sdělení

Související články

Injekce na vyvolání menstruace - diskuze

  • Agolutin
    Dobrý den, chtěla bych se zeptat je metoda "pravidelná aplikace Agolutinu" normální? Moje gynekoložka mi tuto metodu doporučila(a praktikuji ji už třetí cyklus) ale před třetí dávkou se mi objevily celkem silné bolesti v podbříšku a paní gynekoložka mě nechtěla vyšetřit a přesto nechala aplikovat agolutin. Mestruace mi nepřišla bolesti přetrvávájí několik dní a těhotenské testy mi vycházejí negativně. Mohu být přesto vše těhotná???
    lililula   | 07.10.2016 15:21:09
    Reagovat | URL příspěvku
  • Zkušenost s injekcí
    Když jsem vysadila HA musela jsem nakonec právě na tuhle injekci. Moje gynekoložka napřed čekala, zda tělo nezareaguje přirozeně, po nějakém týdnu jsme zkusily ještě nějaký prášek, ale nakonec došlo znovu na vyšetření a injekci. Pak už mi ten Ria tampón, co jsem s sebou pořád tahala, přišel velmi vhod.  
    ZuzkaK42   | 21.06.2016 10:40:27
    Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekVšechny diskuze

Poradna

Dobrý den,
po dvou letech jsem na měsíc, kvůli pročištění těla, vynechala antikoncepci. Po cca 2 týdnech se ukázal hnědý výtok, tak jsem hned nasadila antikoncepci, tento výtok po 1 dni zmizel (potom jsem ji přestala brát), teď se mi znovu ukázal tento výtok i s trochou krve, tak jsem znovu nasadila antikoncepci, výtok i krev taky zmizeli cca po dvou dnech. Mohla to být menstruace a já už jsem chráněná, nebo jak mám tuto situaci řešit?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den, jednodenní slabé špinění bych za menstruaci asi nepovažovala..Takže ještě týden po začátku užívání platíčka se raději chraňte ještě jiným způsobem. Jinak vysazení antikoncepce na měsíc po dvou letech užívání tělo nijak nepročistí, nemá to prakticky žádný význam, akorát si rozhodíte hormonální hladiny. Nejlépe je užívat antikoncepci pravidelně či vysadit natrvalo. Měsíc rozhodně nemá význam.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 30.03.2017, 07:23
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce