Opožděná menstruace, zpoždění menstruace

Pokud dojde náhle ke zpoždění menstruace, pak je nutno na prvním místě určit, zda se nejedná o těhotenství. Pokud je vyloučeno, pak častým důvodem může být hormonální dysbalance, ale také například úbytek na váze, psychický stres či nadměrná fyzická aktivita.

Autorka: MUDr. Veronika Ťápalová

Vaše dotazy:

Dobrý den, chtěla by jsem se informovat, mám takový menší problém, opozdila se mi menstruace o tři dny a mám bolesti na prsou, močení je bezbolestné a jsem častěji unavená. Udělala jsem si těhotenský test druhý den opožděné menstruace, ale test je negativní. Nevím jak bych zjistila co se vlastně děje – bojím se mimoděložního těhotenství, můžete mi nějak pomoci?? Předem děkuji za odpověď.

Odpověď MUDr. Romany Gerychové: Opoždění menstruace tři dny není nic neobvyklého. Těhotenství (a tím i mimoděložní) je méně pravděpodobné. Máte-li negativní těhotenský test (z moči) vyčkala bych ještě cca týden a test, nedostaví-li se menstruace bych pak opakovala. Pokud by byl stále negativní, trvaly by Vaše popisované potíže, navštivte svého gynekologa. Udělá krevní testy (vyloučí zánět, těhotenství, hormonální poruchu), ultrazvuk a upřesní tak o jaký stav se jedná.

Může mít fisting (sex pěstí) vliv na opoždění menstruace?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Poslední menstruaci jsem měla 1. 11. dnes jsem si dělala těhotenský test, který vyšel negativní. Může být zpoždění způsobeno fistingem? Má to nějaký vliv? Děkuji za odpověď. 

Odpověď MUDr. Veroniky Ťápalové: Dobrý den, ne, tyto sexuální praktiky na menstruační cyklus vliv nemají. Pokud byste byla těhotná, s takovým zpožděním už by měl být test pozitivní.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Komerční sdělení

Související články

Opožděná menstruace, zpoždění menstruace - diskuze

Poradna

Nepravidelná mestruace

| kozatko | 24.03.2017, 19:02

Dobrý den, chtěla bych Vás porosit o radu. Je mi 15 let a menstruaci mám od 13 let. Někdy jí mám pravidelnou, jindy mi to vynechá i měsíc. V rodině máme hormonální problémy, nemůže to být tedy tím? Každý den dost fyzicky pracuji a je pravda, že jsem často dost unavená a bolí mě celé tělo a pak jsem dost slabá. Dny, kdy to mám dostat, mě hrozně bolí břicho, záda, prostě jako bych to měla mít, ale nešpiním... Nedávno jsem i prodělala boreliozu a brala jsem 3 týdny antibiotika. Hodnoty mám menší, ale to už mám napořád. Ke gynekoložce půjdu, ale až v 16, hrozně se bojím a stydím, už tak se stydím chodit před lidmi v plavkách a co teprve u gynekologa.. Chtěla jsem se Vás zeptat, jestli to nemůže mít spojitost s některými tyto věcmi? Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den, cyklus může být nepravidelný až 2 roky od první menstruace. Takže pokud nekrvácíte příliš silně či příliš často, nemusíte se tím příliš zneklidňovat. Později jsou tyto potíže nejčastěji způsobeny hormonální nerovnováhou, ale důvodem není výskyt těchto potíží v rodině. Takové problémy nevznikají na dědičném podkladu. Nepravidelnost menstruace může samozřejmě souviset i s velkým fyzickým vypětím - vrcholový sport, namáhavá práce, atd. Takže ve Vašem případě může být kromě věku důvodem i toto.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 26.03.2017, 12:50
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce