Oddálení menstruace (jak oddálit menstruaci)

 1. Dotazy

Menstruaci lze oddálit - nejčastěji z důvodu plánované dovolené, operace atd… - a to několika způsoby:

Při užívání hormonální antikoncepce lze navázat po prvním platu ihned druhé balení bez sedmidenní pauzy.

Pokud žena antikoncepci neužívá, pak lze užít např. gestagennní přípravek Norethisteron v dávce 2 tablet denně. Začít s užíváním je nutné minimálně 3 dny před očekávanou menstruací a užívání po dobu žádaného odsunu menses. Po ukončení se krvácení obvykle dostaví do 2 - 4 dnů. Tento přípravek je pouze na lékařský předpis.

Dotazy

Oddálení menstruace

Užívám antikoncepci Lunafen a potřebuji oddálit menstruaci. V letáčku sice píší, užívat další plátko, ale také tam píší, že je možné, že se dostaví krvácení. Jde tomuto krvácení nějak zabránit? 

Děkuji

Odpověď: Dobrý den, ano, správný postup je začít ihned s užíváním dalšího balení.. To, že se slabé krvácení stejně dostaví může být způsobeno, že hormony, které Vám cyklus pozdrží, nejsou někdy v dostatečné hladině a můžete začít špinit. .Ale to je velmi individuální. Někdo užívá kontinuálně antikoncepsi půl roku a nekrvácí, někdo ano. Žádným obvyklým způsobem tomu zabránit nejde. MUDr. Veronika Ťápalová

Oddálení menstruace při užívání hormonální antikoncepce Vonille

Prosím o radu s oddálením periody. Užívám hormonální antikoncepci Vonille a potřebovala bych oddálit periodu o 1-2 dny (trvale), abych ji už nadále měla až od pondělí a ne od soboty nebo neděle. Mohu to provést tak, že po dobrání 24 aktivních tablet (z 1. balení) si vezmu ještě 1-2 z nového (2.) balení, pak 4 tablety placeba z původního balení a dále zase 24 aktivních tablet z dalšího (3.) balení?

V příbalovém letáku se pouze popisuje přiblížení periody (snížením počtu tablet placeba) nebo úplným vynecháním placebo tablet a vzít najednou 2x24 aktivních tablet. To mi ale přijde zbytečné, úplné vynechání periody, když ji potřebuji posunout pouze o 1-2 dny. Jednou jsem to tak provedla a pak špinila 14 dní a úplně si rozhodila cyklus.

Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Odpověď: Těžko říci, zda to půjde takto posunout. Tato varianta v příbalovém letáku skutečně není napsaná a je možné, že se cyklus rozhodí. Ale logicky bych asi vzala další 2 aktivní tablety z dalšího balení po doužívání těch aktivních 24 tablet a pak následně 4 tablety placeba. Akorát budou vždy v posledním balení 2 tablety chybět. Jinak to ale asi udělat nelze. MUDr. Veronika Ťápalová

Jak přesunout menstruaci pomocí hormonální antikoncepce?

 

Dobrý den, dceři je 15 let a bere antikoncepci Tri Regol. Vím, že tenhle dotaz je předčasný, ale na nový rok by měla dcera dostat menstruaci a vzhledem k tomu, že bude u svých přátel, tak by chtěla menstruaci přesunout. Měla by to dostat 30. prosince a cyklus má 4 dny (tj. do 3. ledna). Je velká pravděpodobnost, že to dostane přesně tenhle datum, protože od té doby, co má prášky, má cyklus úplně přesný. Máme na Vás dvě otázky. Jak by se dala menstruace hormonální antikoncepcí Tri Regol přesunout? A jak moc to škodí? (popř. jestli by "špinila" i mimo periodu?) Moc děkuji za odpověď.

 

Odpověď MUDr. Veroniky Ťápalové: Dobrý den, jak máte jistě napsáno v příbalovém letáku této antikoncepce, menstruace se dá posunout kontinuálním užíváním antikoncepce - to znamená, že se nedělá sedmidenní pauza platíčky, ale začne se ihned po skončení jednoho užívat druhé. Špinění se úplně vyloučit nedá, některé nízkodávkové hormonální antikoncepce cyklus spolehlivě neudrží.

Zastavení menstruace

Dobrý den, prosím, obracím se na Vás s dotazem - je možné zastavit krvácení tabletkami Norethisteron? Dcera začala menstruovat a my máme letět na dovolenou. Rády bychom toto nějak vyřešily. Náš gynekolog má dovolenou, proto se obracíme na Vás. Pokud krvácení lze zastavit těmito tabletami, kdy a jaké množství by měla začít užívat? Děkuji předem za odpověď a jsem s pozdravem. 

Odpověď MUDr. Veroniky Ťápalové: Dobrý den, krvácení lze Norethisteronem zastavit (2-3 tablety denně), nicméně zastavení není nikdy okamžité a trvá vždy minimálně 2 dny, tak je otázkou, zda raději nenechat menstruaci menstruací, než riskovat rozhození menstruačního cyklu u mladé dívky ( předpokládám) a za 10 dní po zástavě krvácení opět řešit krvácení ze spádu, které po zástavě následuje vždy.

 
Autor: MUDr. Veronika Ťápalová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Autor: MUDr. Veronika Ťápalová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související témata

Komerční sdělení

Související články

Oddálení menstruace (jak oddálit menstruaci) - diskuze

 • svědectví o tom, jak jsem vyléčil mé fibroid a já jsem teď těhotná
  Děkuji Dr.Ogunze
  Pomohl mi s rychlou léčbou fibroidu a jeho velikost byla 9,8 x 10,7 cm. Pak jsem začal léky užívat pouze jeden měsíc a teď jsem z toho úplně vyléčen. Dokázal jsem to udělat bez jakéhokoli chirurgického zákroku, nyní mohu žít jako každý normální člověk a mohu jíst jakékoliv jídlo dle mého výběru a teď jsem těhotná, takže pokud potřebujete takovou pomoc, kontaktujte jej přes whats-app +2348074122178 nebo mail: (drogunzesolutionhome@gmail.com) nebo (dreboselesolutioncenter@hotmail.com) Jsem šťastný

  a on může vyléčit následující nemoci

  {1} HIV a AIDS
  {2} Diabetes
  {3} epilepsie
  {4} Rakovina krve
  {5} HPV
  {6} ALS
  {7} Hepatitida
  {8} Kouzlo lásky, aby tě získal zpět
  {9} herpes virus
  {10} striže
  {11} bylin na snížení tuku nebo tlustého břicha
  {12} slabá erekce
  a mnohem víc
  annaandrej   | 05.11.2018 23:20:23
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den,
je mi 24 let a teprve čtyři dny zpátky jsem měla první pohlavní styk. Během aktu jsem měla menší potíže, protože se do mně můj partner nevědel dostat, no nakonec se to povedlo a dá se říct, že to pak bylo příjemné a necítila jsem se nejak nekomfortně. Náš pohlavní styk trval asi hodinu, nejdříve jsme použili i ochranu, ale pak jsme to zkusili i bez, na konci se udělal mimo mně, pak jsem normálne vykonala potřební hygienu. Počas toho jsem měla už čtyři dny menstruaci. Ma druhej den jsem měla pocit, jakoby ve mně stále něco bylo, no nepokládala jsem to za nějak důležité, řekla jsem si, že to bylo poprvé a je to zřejmě normální. No po těch čtyřech dnech mám stále jisté potíže, neustále mám takovej pocit pnutí tam dolů, plus když jdu na záchod tak i po skončení menzesu mám stále trochu krve a pak mně to po potřebě chvíli bolí. A od včerejšku cítim i jakoby jsem měla podráždenej měchýř. Děsí mně aj především to krvácení, zda nejsem nějak natrhnuta. Není to zasa, že bych krvácela neustále a nějak intenzívne. Je možné, že je to ještě pořad z panenské blány? Nebo to může i nějak souviset i s prvním pohlavním stykem počas menstruace? Pro podezření kvasinkové infekce jsem si koupila Canesten GYN combi pack a jak jsem si tu tabletu zavedla přiloženým aplikátorem, aplikátor jsem vytáhla a byl od krve a to mám momentálně den po menstruaci. Nevím, zda mám neodkladně navštívit lékaře aneb to nechat v klidu a ono to zmizne samo. Jinak beru antikoncepci Mistra přibližne 8 měsíců.
Děkuji Vám moc za odpověď

Dobrý den, těžko říci, zda vaše potíže souvisí s končící menstruací či pohlavním stykem. Mohla se objevit drobná trhlinka, která krvácela a nyní je oblast podrážděná. Pokud by stav přetrvával ještě několik dní, navštivte gynekologa, dle popisu se ale domnívám, že by se vše mělo upravit samo

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 22.03.2019, 07:04
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce