Oddálení menstruace (jak oddálit menstruaci)

  1. Dotazy

Menstruaci lze oddálit - nejčastěji z důvodu plánované dovolené, operace atd… - a to několika způsoby:

Při užívání hormonální antikoncepce lze navázat po prvním platu ihned druhé balení bez sedmidenní pauzy.

Pokud žena antikoncepci neužívá, pak lze užít např. gestagennní přípravek Norethisteron v dávce 2 tablet denně. Začít s užíváním je nutné minimálně 3 dny před očekávanou menstruací a užívání po dobu žádaného odsunu menses. Po ukončení se krvácení obvykle dostaví do 2 - 4 dnů. Tento přípravek je pouze na lékařský předpis.

Autorka: MUDr. Veronika Ťápalová

Dotazy

Oddálení menstruace

Užívám antikoncepci Lunafen a potřebuji oddálit menstruaci. V letáčku sice píší, užívat další plátko, ale také tam píší, že je možné, že se dostaví krvácení. Jde tomuto krvácení nějak zabránit? 

Děkuji

Odpověď: Dobrý den, ano, správný postup je začít ihned s užíváním dalšího balení.. To, že se slabé krvácení stejně dostaví může být způsobeno, že hormony, které Vám cyklus pozdrží, nejsou někdy v dostatečné hladině a můžete začít špinit. .Ale to je velmi individuální. Někdo užívá kontinuálně antikoncepsi půl roku a nekrvácí, někdo ano. Žádným obvyklým způsobem tomu zabránit nejde. MUDr. Veronika Ťápalová

Oddálení menstruace při užívání hormonální antikoncepce Vonille

Prosím o radu s oddálením periody. Užívám hormonální antikoncepci Vonille a potřebovala bych oddálit periodu o 1-2 dny (trvale), abych ji už nadále měla až od pondělí a ne od soboty nebo neděle. Mohu to provést tak, že po dobrání 24 aktivních tablet (z 1. balení) si vezmu ještě 1-2 z nového (2.) balení, pak 4 tablety placeba z původního balení a dále zase 24 aktivních tablet z dalšího (3.) balení?

V příbalovém letáku se pouze popisuje přiblížení periody (snížením počtu tablet placeba) nebo úplným vynecháním placebo tablet a vzít najednou 2x24 aktivních tablet. To mi ale přijde zbytečné, úplné vynechání periody, když ji potřebuji posunout pouze o 1-2 dny. Jednou jsem to tak provedla a pak špinila 14 dní a úplně si rozhodila cyklus.

Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Odpověď: Těžko říci, zda to půjde takto posunout. Tato varianta v příbalovém letáku skutečně není napsaná a je možné, že se cyklus rozhodí. Ale logicky bych asi vzala další 2 aktivní tablety z dalšího balení po doužívání těch aktivních 24 tablet a pak následně 4 tablety placeba. Akorát budou vždy v posledním balení 2 tablety chybět. Jinak to ale asi udělat nelze. MUDr. Veronika Ťápalová

Jak přesunout menstruaci pomocí hormonální antikoncepce?

 

Dobrý den, dceři je 15 let a bere antikoncepci Tri Regol. Vím, že tenhle dotaz je předčasný, ale na nový rok by měla dcera dostat menstruaci a vzhledem k tomu, že bude u svých přátel, tak by chtěla menstruaci přesunout. Měla by to dostat 30. prosince a cyklus má 4 dny (tj. do 3. ledna). Je velká pravděpodobnost, že to dostane přesně tenhle datum, protože od té doby, co má prášky, má cyklus úplně přesný. Máme na Vás dvě otázky. Jak by se dala menstruace hormonální antikoncepcí Tri Regol přesunout? A jak moc to škodí? (popř. jestli by "špinila" i mimo periodu?) Moc děkuji za odpověď.

 

Odpověď MUDr. Veroniky Ťápalové: Dobrý den, jak máte jistě napsáno v příbalovém letáku této antikoncepce, menstruace se dá posunout kontinuálním užíváním antikoncepce - to znamená, že se nedělá sedmidenní pauza platíčky, ale začne se ihned po skončení jednoho užívat druhé. Špinění se úplně vyloučit nedá, některé nízkodávkové hormonální antikoncepce cyklus spolehlivě neudrží.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Oddálení menstruace (jak oddálit menstruaci) - diskuze

Poradna

Jsem těhotná?

| Terusha-9 | dnes, 09:08

Dobrý den, mám dotaz. S přítelem jsme spolu už tři měsíce, a provozujeme spolu pohlavní styk. Před dvěma týdny jsme to zkusili bez ochrany s tím, že se pak dodělal rukou. Za tu noc to takhle bylo 5x, kdy si ho vždy pečlivě opláchnul vodou. Před třemi týdny mi gynekolog zjistil, že mám chlamydii, takže jsem začala s přítelem brát prášky. Nevím název teď. Bralo se to 3 dny, pak týden přestávka a zase 3 dny. A teď k věci. Naposledy jsem měla menstruaci 5.2. Teď se mi dostavila menstruace 1.3, což je 8 dní před očekávaným termínem. Na internetu jsem četla, že by mohlo jít o usazující vajíčko, které vede k těhotenství. Nemůže ta menstruace být jen jako vedlejší účinek z těch prášků? Nebo to jen být předčasná menstruace? Už se mi to takhle stalo jednou, jednou i že jsem měla menstruaci i celý dva týdny. Dost se o to těhotenství bojíme, přece jen nám je oběma 17 let. Děkujeme za odpověď, hezký den.

Dobrý den, samozřejmě se může jednat o cokoliv - nepravidelnou menstruaci, která může mít různé důvody (i léky, které jste užívala) a stejně tak i těhotenství. Pro jistotu si cca za týden udělejte těhotenský test. To, že byste měla uvažovat o nějakém druhu antikoncepce, když máte pravidelný pohlavní styk, jistě víte.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | dnes, 17:52
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce