Oddálení menstruace (jak oddálit menstruaci)

  1. Dotazy

Menstruaci lze oddálit - nejčastěji z důvodu plánované dovolené, operace atd… - a to několika způsoby:

Při užívání hormonální antikoncepce lze navázat po prvním platu ihned druhé balení bez sedmidenní pauzy.

Pokud žena antikoncepci neužívá, pak lze užít např. gestagennní přípravek Norethisteron v dávce 2 tablet denně. Začít s užíváním je nutné minimálně 3 dny před očekávanou menstruací a užívání po dobu žádaného odsunu menses. Po ukončení se krvácení obvykle dostaví do 2 - 4 dnů. Tento přípravek je pouze na lékařský předpis.

Dotazy

Oddálení menstruace

Užívám antikoncepci Lunafen a potřebuji oddálit menstruaci. V letáčku sice píší, užívat další plátko, ale také tam píší, že je možné, že se dostaví krvácení. Jde tomuto krvácení nějak zabránit? 

Děkuji

Odpověď: Dobrý den, ano, správný postup je začít ihned s užíváním dalšího balení.. To, že se slabé krvácení stejně dostaví může být způsobeno, že hormony, které Vám cyklus pozdrží, nejsou někdy v dostatečné hladině a můžete začít špinit. .Ale to je velmi individuální. Někdo užívá kontinuálně antikoncepsi půl roku a nekrvácí, někdo ano. Žádným obvyklým způsobem tomu zabránit nejde. MUDr. Veronika Ťápalová

Oddálení menstruace při užívání hormonální antikoncepce Vonille

Prosím o radu s oddálením periody. Užívám hormonální antikoncepci Vonille a potřebovala bych oddálit periodu o 1-2 dny (trvale), abych ji už nadále měla až od pondělí a ne od soboty nebo neděle. Mohu to provést tak, že po dobrání 24 aktivních tablet (z 1. balení) si vezmu ještě 1-2 z nového (2.) balení, pak 4 tablety placeba z původního balení a dále zase 24 aktivních tablet z dalšího (3.) balení?

V příbalovém letáku se pouze popisuje přiblížení periody (snížením počtu tablet placeba) nebo úplným vynecháním placebo tablet a vzít najednou 2x24 aktivních tablet. To mi ale přijde zbytečné, úplné vynechání periody, když ji potřebuji posunout pouze o 1-2 dny. Jednou jsem to tak provedla a pak špinila 14 dní a úplně si rozhodila cyklus.

Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Odpověď: Těžko říci, zda to půjde takto posunout. Tato varianta v příbalovém letáku skutečně není napsaná a je možné, že se cyklus rozhodí. Ale logicky bych asi vzala další 2 aktivní tablety z dalšího balení po doužívání těch aktivních 24 tablet a pak následně 4 tablety placeba. Akorát budou vždy v posledním balení 2 tablety chybět. Jinak to ale asi udělat nelze. MUDr. Veronika Ťápalová

Jak přesunout menstruaci pomocí hormonální antikoncepce?

 

Dobrý den, dceři je 15 let a bere antikoncepci Tri Regol. Vím, že tenhle dotaz je předčasný, ale na nový rok by měla dcera dostat menstruaci a vzhledem k tomu, že bude u svých přátel, tak by chtěla menstruaci přesunout. Měla by to dostat 30. prosince a cyklus má 4 dny (tj. do 3. ledna). Je velká pravděpodobnost, že to dostane přesně tenhle datum, protože od té doby, co má prášky, má cyklus úplně přesný. Máme na Vás dvě otázky. Jak by se dala menstruace hormonální antikoncepcí Tri Regol přesunout? A jak moc to škodí? (popř. jestli by "špinila" i mimo periodu?) Moc děkuji za odpověď.

 

Odpověď MUDr. Veroniky Ťápalové: Dobrý den, jak máte jistě napsáno v příbalovém letáku této antikoncepce, menstruace se dá posunout kontinuálním užíváním antikoncepce - to znamená, že se nedělá sedmidenní pauza platíčky, ale začne se ihned po skončení jednoho užívat druhé. Špinění se úplně vyloučit nedá, některé nízkodávkové hormonální antikoncepce cyklus spolehlivě neudrží.

Zastavení menstruace

Dobrý den, prosím, obracím se na Vás s dotazem - je možné zastavit krvácení tabletkami Norethisteron? Dcera začala menstruovat a my máme letět na dovolenou. Rády bychom toto nějak vyřešily. Náš gynekolog má dovolenou, proto se obracíme na Vás. Pokud krvácení lze zastavit těmito tabletami, kdy a jaké množství by měla začít užívat? Děkuji předem za odpověď a jsem s pozdravem. 

Odpověď MUDr. Veroniky Ťápalové: Dobrý den, krvácení lze Norethisteronem zastavit (2-3 tablety denně), nicméně zastavení není nikdy okamžité a trvá vždy minimálně 2 dny, tak je otázkou, zda raději nenechat menstruaci menstruací, než riskovat rozhození menstruačního cyklu u mladé dívky ( předpokládám) a za 10 dní po zástavě krvácení opět řešit krvácení ze spádu, které po zástavě následuje vždy.

 
Autor: MUDr. Veronika Ťápalová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Autor: MUDr. Veronika Ťápalová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související témata

Komerční sdělení

Související články

Oddálení menstruace (jak oddálit menstruaci) - diskuze

Poradna

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, menstruaci jsem vždy mívala 26 a ovulační cyklus po 28 dnech. 13.7. Jsem měla první pohlavní styk s přítelem (s kondomem, HA neberu) poslední menstruaci jsem dostala 21.8. 2018 a končila 26.8.2018 a dnes 15.9. 2019 jsem dostala menstruaci dříve. Myslíte, že to může být něčím? V poslední době jsem byla i ve stresu, takže bych potřebovala poradit.
Děkuji

Dobrý den, nepravidelnosti menstruačního cyklu mohou být často spojeny se stresem. Pokud jste měla styk s kondomem, pak je těhotenství nepravděpodobné a v tom případě by se cyklus spíše nedostavil. Pokud ale chcete mít jistotu, pak je na místě těhotenský test po 14 dnech od pohlavního styku.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 21.09.2018, 07:55
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Zavřít reklamu
Inzerce