Inzerce
Inzerce
Inzerce

Menstruace po porodu

Menstruace se může dostavit mezi 8. a 16. týdnem po porodu, ale ženy, které kojí, mohou začít menstruovat mnohem později – často až poté, co kojit přestanou. Neznamená to automaticky, že žena, která kojí, nemenstruuje. Také neplatí, že když žena kojí a nemenstruuje, je neplodná! Kojící žena rozhodně neplodná není! K ovulaci totiž může docházet i předtím, než začnete menstruovat! Proto je nutné myslet i na vhodnou antikoncepci. Pokud je menstruace po porodu nepravidelná a delší než před otěhotněním, není důvod k panice. První dva až tři cykly bývají nepravidelné. Neupraví-li se cyklus do půl roku, určitě se poraďte s lékařem.

Vaše dotazy

Menstruace po porodu

Dobrý den, ráda bych se zeptala na dotaz ohledně menstruace po porodu. Mám 14-ti měsíčního syna. Stále kojeného ráno, někdy jednou přes den před spaním a večer někdy i víckrát přes noc. Užívám HA pro kojící. Do jednoho roku po porodu jsem byla bez menstruace. Teď už dva měsíce špiním nebo menstruuji v kuse. Za ty dva měsíce jsem byla jen asi 10 dní bez špinění nebo menstruace. Je to v pořádku? Při kontrole cca po půl roce po porodu mě doktorka řekla, že je normální, že menstruace nepřišla, že je to kojením. Předem moc děkuji za odpověď. 

Odpověď MUDr. Veroniky Ťápalové: Dobrý den, některé ženy při kojení menstruují, jiné nikoliv a je to velmi různé i při různé intenzitě kojení. Takže to tak klidně mohlo být, že jste rok při kojení nemenstruovala a nyní již ano. Stačí změnit přestávky mezi kojením a menstruace se může spustit. Pokud byste i při užívání antikoncepce stále měla kontinuální špinění či krvácení, pravděpodobně je to tím, že Vám daný přípravek nevyhovuje a bylo by dobré jej vyměnit za jiný.

Autor: MUDr. Veronika Ťápalová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Autor: MUDr. Veronika Ťápalová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Menstruace po porodu - diskuze

 • svědectví o tom, jak jsem vyléčil mé fibroid a já jsem teď těhotná
  Děkuji Dr.Ogunze
  Pomohl mi s rychlou léčbou fibroidu a jeho velikost byla 9,8 x 10,7 cm. Pak jsem začal léky užívat pouze jeden měsíc a teď jsem z toho úplně vyléčen. Dokázal jsem to udělat bez jakéhokoli chirurgického zákroku, nyní mohu žít jako každý normální člověk a mohu jíst jakékoliv jídlo dle mého výběru a teď jsem těhotná, takže pokud potřebujete takovou pomoc, kontaktujte jej přes whats-app +2348074122178 nebo mail: (drogunzesolutionhome@gmail.com) nebo (dreboselesolutioncenter@hotmail.com) Jsem šťastný

  a on může vyléčit následující nemoci

  {1} HIV a AIDS
  {2} Diabetes
  {3} epilepsie
  {4} Rakovina krve
  {5} HPV
  {6} ALS
  {7} Hepatitida
  {8} Kouzlo lásky, aby tě získal zpět
  {9} herpes virus
  {10} striže
  {11} bylin na snížení tuku nebo tlustého břicha
  {12} slabá erekce
  a mnohem víc
  annaandrej   | 05.11.2018 23:19:12
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Bolest při sexu

| mracek457 | 19.07.2023, 04:03

Dobrý den, při sexu trpím neskutečnou bolestí. Je mi 16 let, mám přítele, také 16, a jako normální pár spolu občas spíme. Já jsem nikdy vztah nebo sex před ním neměla, a do ničeho mě nikdy nenutil. Při sexu mívám pocit že "potřebuju na záchod", trpím neskutečnou bolestí, která mi brání si to užít, a přítele musím prosit, aby na chvíli "vysunul", protože si potřebuju odpočinout a rozdýchat to. Menstruaci mám pravidelnou, neberu žádnou hormonální antikoncepci, používáme kondom. Používám vložky, a chtěla jsem zkusit tampon, ten nejmenší, protože vím, že jsem dost úzká a s přítelem jsme s tím měli při mojem poprvé problém - nemohl se vejít. (Jeho velikost odpovídá cca 12-15cm, +- od dlaně po prostředníček, počítám od kořene.) Tampon sem zavedla s bolestí, a to samé, jako při sexu - neskutečná stejná bolest, tlak na močák, nepodařilo se mi ho ani zavést celý a po půl hodině jsem nevydržela a vytáhla ho.
Chci se zeptat, jestli by to mohlo být vážnější, protože jsem se dočetla, že by mohlo jít o zakloněnou dělohu, a další různé diagnózy, kterých se bojím. Mamce jsem to neříkala, protože se stydím a nevím, jak bych ji to měla popsat, u gynekoložky jsem taky ještě nikdy nebyla. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

vyřešit takto Váš problém v rámci internetové poradny je takřka nemožné. Doporučuji návštěvu gynekologa ke kompletní gynekologické prohlídce.

MUDr. Pavla Kolíková | Babyonline | 09.08.2023, 08:27
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Inzerce
×