Menstruace po porodu

Menstruace se může dostavit mezi 8. a 16. týdnem po porodu, ale ženy, které kojí, mohou začít menstruovat mnohem později – často až poté, co kojit přestanou. Neznamená to automaticky, že žena, která kojí, nemenstruuje. Také neplatí, že když žena kojí a nemenstruuje, je neplodná! Kojící žena rozhodně neplodná není! K ovulaci totiž může docházet i předtím, než začnete menstruovat! Proto je nutné myslet i na vhodnou antikoncepci. Pokud je menstruace po porodu nepravidelná a delší než před otěhotněním, není důvod k panice. První dva až tři cykly bývají nepravidelné. Neupraví-li se cyklus do půl roku, určitě se poraďte s lékařem.

Vaše dotazy

Menstruace po porodu

Dobrý den, ráda bych se zeptala na dotaz ohledně menstruace po porodu. Mám 14-ti měsíčního syna. Stále kojeného ráno, někdy jednou přes den před spaním a večer někdy i víckrát přes noc. Užívám HA pro kojící. Do jednoho roku po porodu jsem byla bez menstruace. Teď už dva měsíce špiním nebo menstruuji v kuse. Za ty dva měsíce jsem byla jen asi 10 dní bez špinění nebo menstruace. Je to v pořádku? Při kontrole cca po půl roce po porodu mě doktorka řekla, že je normální, že menstruace nepřišla, že je to kojením. Předem moc děkuji za odpověď. 

Odpověď MUDr. Veroniky Ťápalové: Dobrý den, některé ženy při kojení menstruují, jiné nikoliv a je to velmi různé i při různé intenzitě kojení. Takže to tak klidně mohlo být, že jste rok při kojení nemenstruovala a nyní již ano. Stačí změnit přestávky mezi kojením a menstruace se může spustit. Pokud byste i při užívání antikoncepce stále měla kontinuální špinění či krvácení, pravděpodobně je to tím, že Vám daný přípravek nevyhovuje a bylo by dobré jej vyměnit za jiný.

Autor: MUDr. Veronika Ťápalová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Komerční sdělení

Související články

Menstruace po porodu - diskuze

Poradna

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda může menstruaci ovlivnit užívání antibiotik. V neděli 14.5. se mi zapálila bartolinka. Dostala jsem augmentin. První tabletku jsem si dala 14.5. večer. Menstruace měla přijít 17.5. a nepřišla. Může to být těhotenství, snažíme se s manželem, anebo je to od antibiotik? Test jsem si dělala 13.5. a byl negativní. Poslední sex jsem měla 5.5. Za brzkou odpověď předem děkuji.

Dobrý den, zpoždění menstruace může být způsobeno jak užíváním antibiotik a i samotným zánětem, tak i těhotenstvím. Jen na test je za 8 dní po pohlavním styku příliš brzy. Zopakujte jej třeba začátkem příštího týdne.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 20.05.2017, 09:43
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce