Otěhotnění při menstruaci

Takzvané plodné dny, tedy období, kdy je největší pravděpodobnost, že dojde k oplodnění uzrálého vajíčka, jsou udávány v polovině menstruačního cyklu – asi 10. až 17. den od prvního dne posledních měsíčků. Je ovšem nutné si uvědomit, že u žen s kratším cyklem (méně jak 25 dní) se mohou plodné dny překrývat s posledními dny menstruace. Zvlášť pokud menstruace u těchto žen trvá například 7 dní. Právě v těchto případech dochází nejčastěji k otěhotnění.

Autor: MUDr. Veronika Ťápalová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Autor: MUDr. Veronika Ťápalová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související témata

Komerční sdělení

Související články

Otěhotnění při menstruaci - diskuze

Poradna

Menstruace po sobě

| Luxik | 17.08.2018, 07:20

Dobrý den, po porodu jsem brala půl roku azalii, teď jsem se vrátila zpatky k antikoncepci, kterou jsem brala již před otěhotněním. Jedná se o minervu. Dobrala jsem první plátýnko, měla jsem 7 dní pauzu ve které se dostavila menstruace, trvala 5 dní. Pote jsem zase začala brát po 7 denní pauze další plátýnko kde jsem měla vzito 5 tabletek a zjistila jsem, že jsem začala opět špinit. Tabletku jsem žádnou nevynechala. Tohle se mi zatím nikdy nestalo.. Můžete mi poradit, čím by to mohlo být? Ke svému doktorovi vzhledem k dovoleným mohu jít nejdříve až za 14 dní. Předem děkuji.

Dobrý den, někdy se to stát může.. Možná bude tento typ antikoncepce pro vás po porodu hormonálně slabý a bude lepší časem vyměnit. Ale špinění při HA  může někdy nastat i bezduvodně. je třeba raději vyloučit případné těhotenství ( neprav. krvácení či špinění muže být jeho pruvodním znakem). Pokud vyloučíte, pak pokračujte v užívání a uvidíte, jak bude vypadat další cyklus.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 17.08.2018, 16:20
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Zavřít reklamu
Inzerce