Otěhotnění při menstruaci

Takzvané plodné dny, tedy období, kdy je největší pravděpodobnost, že dojde k oplodnění uzrálého vajíčka, jsou udávány v polovině menstruačního cyklu – asi 10. až 17. den od prvního dne posledních měsíčků. Je ovšem nutné si uvědomit, že u žen s kratším cyklem (méně jak 25 dní) se mohou plodné dny překrývat s posledními dny menstruace. Zvlášť pokud menstruace u těchto žen trvá například 7 dní. Právě v těchto případech dochází nejčastěji k otěhotnění.

Autor: MUDr. Veronika Ťápalová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Autor: MUDr. Veronika Ťápalová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Komerční sdělení

Související články

Otěhotnění při menstruaci - diskuze

Poradna

Dobrý den, mám dítě starší dvou let, stále kojené na požádání. Ráno, v poledne, odpoledne, večer, v noci. Dosud jsem nedostala menstruaci. Poslední menstruace před více než třemi lety. Dostanu ještě někdy menstruaci?

Dobrý den, je všeobecně známo, že v době kojení spousta žen menstruaci vůbec nemá - je kojením blokována. Některé ženy menstruují pravidelně při kojení již od ukončení šestinedělí, některé naopak vůbec, i když kojí 1x denně. Takže v tom je odpověď na vaši otáku - pokud budete kojit, nemusíte menstruovat vůbec.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | dnes, 08:53
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace