Otěhotnění při menstruaci

Takzvané plodné dny, tedy období, kdy je největší pravděpodobnost, že dojde k oplodnění uzrálého vajíčka, jsou udávány v polovině menstruačního cyklu – asi 10. až 17. den od prvního dne posledních měsíčků. Je ovšem nutné si uvědomit, že u žen s kratším cyklem (méně jak 25 dní) se mohou plodné dny překrývat s posledními dny menstruace. Zvlášť pokud menstruace u těchto žen trvá například 7 dní. Právě v těchto případech dochází nejčastěji k otěhotnění.

Autor: MUDr. Veronika Ťápalová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Autor: MUDr. Veronika Ťápalová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související témata

Komerční sdělení

Související články

Otěhotnění při menstruaci - diskuze

 • svědectví o tom, jak jsem vyléčil mé fibroid a já jsem teď těhotná
  Děkuji Dr.Ogunze
  Pomohl mi s rychlou léčbou fibroidu a jeho velikost byla 9,8 x 10,7 cm. Pak jsem začal léky užívat pouze jeden měsíc a teď jsem z toho úplně vyléčen. Dokázal jsem to udělat bez jakéhokoli chirurgického zákroku, nyní mohu žít jako každý normální člověk a mohu jíst jakékoliv jídlo dle mého výběru a teď jsem těhotná, takže pokud potřebujete takovou pomoc, kontaktujte jej přes whats-app +2348074122178 nebo mail: (drogunzesolutionhome@gmail.com) nebo (dreboselesolutioncenter@hotmail.com) Jsem šťastný

  a on může vyléčit následující nemoci

  {1} HIV a AIDS
  {2} Diabetes
  {3} epilepsie
  {4} Rakovina krve
  {5} HPV
  {6} ALS
  {7} Hepatitida
  {8} Kouzlo lásky, aby tě získal zpět
  {9} herpes virus
  {10} striže
  {11} bylin na snížení tuku nebo tlustého břicha
  {12} slabá erekce
  a mnohem víc
  annaandrej   | 05.11.2018 23:19:02
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den,
můj gynekolog mi včera sdělil několik informací, uklidnil mne, že nejsou k řešení a mám je nechat plavat. Avšak neustále je mám v hlavě, tak jsem se chtěla zeptat na další názor od jiného odborníka. Prvně mi při ultrazvuku sdělil, že v jednom vaječníku mám více vajíček, že by to mohlo znamenat některé neovulační cykly. Což mě vyděsilo vzhledem k plánovanému otěhotnění. Pak doktor říkal, že je to v pohodě a nic to neznamená. Máte s takovou situací zkušenost? Mám to více řešit nebo se nad tím nepozastavovat?
Druhou informaci mi sdělil ke druhému vaječníku: prý je v něm připravené vajíčko těsně před ovulací. Ovšem menstruaci bych měla dostat již za týden. Sám říkal, že se tam již pravděpodobně připravuje vajíčko na další cyklus. Je to v pořádku? Je to běžná praxe?
Děkuji předem za Váš názor.

Dobrý den. Na základě vašeho popisu soudím, že nemáte na mysli (vy nebo váš gynekolog) vajíčka, ale folikuly, v kterých se vajíčka nacházejí. Vajíček je totiž v každém vaječníku tisíce (doporučuji přečíst si např. na internetu informace o počtu vajíček u ženy a jejich postupné uzrávání v průběhu života), ale na UZ nejsou vzhledem k velikosti vidět. To, že ve vaječníku je vidět na UZ více folikulů, je naprosot normální, ale v případě ovulačního cyklu se pouze 1 z nich stane dominantním, roste a v době ovulace praskne a uvolní se vajíčko. To, zda v průběhu vašeho měsíčního cyklu dochází k ovulaci a zda stav přední nebo po ní, lze usoudit na základě velikosti jednotlivých folikulu v určitých fázích cyklu.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 13.02.2019, 16:25
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce