Inzerce
Inzerce
Inzerce

Slabá menstruace, špinění místo menstruace

Špinění v době menstruace může být zcela fyziologické – spousta žen místo krvácení pouze špiní, často při užívání hormonální antikoncepce, kdy se krvácení stává obecně slabším. Pokud ale žena menstruuje normální intenzitou a následující měsíc pouze špiní, pak je nutno vyloučit – tedy ověřit, zda se nejedná o těhotenství.

Vzácným důvodem špinění místo normálního krvácení může být Ashermanův syndrom (= srůsty v děložní dutině), které mohou vzniknout jako následek zánětu či opakovaných operačních zásahů v děloze (interupce, revize dutiny děložní).

Inzerce

Vaše dotazy

Špinění místo menstruace

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Moje  poslední menstruace  byla 24. 1. a menstruace trvala 5 dní. Jednalo se jen o slaboulinké špinění a pouze při utření světle růžové. Minulý měsíc jsem byla u svého gynekologa a ten mi řekl, že jsem možná těhotná. Poté mě pozval i na odběr krve, ale výsledek byl negativní. Menstruace stále nedorazila, jsem stále víc unavená a připadám si těhotná. Pociťuji na sobě změny (prsa mam těžká a z bradavek mi vytékala tekutina).  Mám vysokou nadváhu, ale můj gynekolog mi řekl, že to těhotenství nebrání. Dal mi i fotku z ultrazvuku. Můžete mi prosím poradit? Děkuji moc za odpověď. 

Odpověď MUDr. Veroniky Ťápalové: Dobrý den, pokud se chcete ujistit, zda opravdu těhotná nejste, pak si kupte a proveďte těhotenský test. Pokud bude negativní, pak se o těhotenství zřejmě opravdu nejedná, ale můžete trpět nějakou hormonální poruchou, která může být způsobena i zmíněnou nadváhou :-).

Inzerce
 
Autor: MUDr. Veronika Ťápalová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Autor: MUDr. Veronika Ťápalová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Slabá menstruace, špinění místo menstruace - diskuze

  • Menstruace
    Dobrý den, dostala jsem klasickou menstruaci (né špinění) v době kdy beru antikoncepci. A menstruaci mám dostat za 14 dni co může byt příčinou.
    Minuly týden jsem mela svědění spodku ve vnitř a potom po okraji vaginy.
    Předem děkuji za odpověď
    Zuzlineska   | 22.03.2018 12:20:56
    Reagovat | URL příspěvku
  • Špinění místo menstruace
    Dobrý den,
    již od ledna 2016 neberu HA ze zdravotních důvodů. Delší dobu (cca 7 měsíců) jsem měla problém s pravidelností cyklu. Doktor mi dal tabletky po kterých se cyklus ustálil a je pravidelný. Každou menstruaci jsem měla velmi silnou a velmi bolestivou první dva dny, další 3 dny už to bylo normální. Místo poslední menstruace jsem ale pouze měla takový tmavě hnědý a velmi slabý výtok trvající 3 dny (začal přesně v den, kdy měla začít menstruace). Poslední dobou mám občasné bolení v podbříšku. Pro jistotu jsem si dělala i těhotenský test, ale byl negativní. Nevíte o co by se mohlo jednat?
    Děkuji za odpověď
    Karkulka22   | 16.10.2017 11:48:30
    Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den, je mi 14, za nedlouho 15 a pořád nemám první menstruaci, moje mamka ji sice dostal taky ve 14 ale já už ji nemám fakt dlouho. Gynekolog mi řekl že je to normální vzhledem k moji postavě (177cm) a že to do 16ti nemám řešit. Jenže dnes jsem byla u doktorky a ta mi řekla že budu mít tak 185cm protože jsem menstruaci ještě nedostala a růst se zastavuje 2 roky po první ms. Představa to je děsivá a proto chci jít na vyvolání menstruace a tím zastavit růst co nejvíc to půjde. Zajímal by mě váš názor na celou tuto situaci a taky jestli si myslíte že mi to gynekolog nechá píchnout. Myslím že mě pochopí protože chci s moji výškou dělat něco dokud to jde a navíc je to moje věc co do sebe dávám nebo ne ale chci něco slyšet i od vás.

Dobrý den, pokud vám ještě není 15 let, opravdu není indikace k umělému vyvolání menstruace. Navíc celá věc není tak jednoduchá. Nejde jen o aplikaci vyvolávací menstruace, protože pokud máte nízkou sliznici v děloze (čemuž tak pravděpodobně bude vzhledem k tomu, že vaše hormonální osa ještě nezačala fungovat), pak vyvolávací injekce nebude mít žádný efekt. Musely by vám být aplikovány estrogeny a následně gestageny perorálně. Vše je ale konec konců na domluvě a rozhodnutí gynekologa a popř. endokrinologa, který k takovému kroku musí mít pádný důvod. Určitě to není o tom, že na základě vašeho požadavku začně lékař aplikovat do těla bezdůvodně hormony. Vaše obavy  z nadměrné výšky chápu, nicméně musí se zvážit veškerá pro a proti.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 19.02.2020, 16:08
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce