Slabá menstruace, špinění místo menstruace

Špinění v době menstruace může být zcela fyziologické – spousta žen místo krvácení pouze špiní, často při užívání hormonální antikoncepce, kdy se krvácení stává obecně slabším. Pokud ale žena menstruuje normální intenzitou a následující měsíc pouze špiní, pak je nutno vyloučit – tedy ověřit, zda se nejedná o těhotenství.

Vzácným důvodem špinění místo normálního krvácení může být Ashermanův syndrom (= srůsty v děložní dutině), které mohou vzniknout jako následek zánětu či opakovaných operačních zásahů v děloze (interupce, revize dutiny děložní).

Autor: MUDr. Veronika Ťápalová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Autor: MUDr. Veronika Ťápalová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Komerční sdělení

Související články

Slabá menstruace, špinění místo menstruace - diskuze

Poradna

Dobrý den, mám dítě starší dvou let, stále kojené na požádání. Ráno, v poledne, odpoledne, večer, v noci. Dosud jsem nedostala menstruaci. Poslední menstruace před více než třemi lety. Dostanu ještě někdy menstruaci?

Dobrý den, je všeobecně známo, že v době kojení spousta žen menstruaci vůbec nemá - je kojením blokována. Některé ženy menstruují pravidelně při kojení již od ukončení šestinedělí, některé naopak vůbec, i když kojí 1x denně. Takže v tom je odpověď na vaši otáku - pokud budete kojit, nemusíte menstruovat vůbec.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 25.06.2017, 08:53
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace