Nepravidelná menstruace

Velmi široký pojem – nepravidelná menstruace může být ve smyslu zkráceného cyklu či prodlouženého cyklu. Většinou bývá důvodem hormonální dysbalance. Je vhodné odebrat a vyšetřit hormonální profil, hormony štítné žlázy. Poté nasadit hormonální terapii. Důvodem nepravidelného krvácení ale mohou být i děložní myomy či nádory děložního čípku či děložního těla.

Vaše dotazy

Nepravidelná menstruace v patnácti letech

Dobrý den, je mi 15 let a menstruaci mám již od 12 let. Na gynekologii jsem ještě nebyla, i když cyklus mám dost nepravidelný. Teď je to třeba měsíc, co jsem to měla dostat. Menstruaci mívám silnou a bolívá mě břicho. Mám na gynekologii zajít? A musí se mnou mamka za plentu? Děkuji za odpověď.

Odpověď MUDr. Veroniky Ťápalové: Dobrý den, menstruace může být v tomto věku ještě nepravidelná. Ale na gynekologii raději na kontrolu zajděte. Maminka s Vámi až do ambulance rozhodně nemusí.

Úprava nepravidelného menstruačního cyklu

Dobrý den, obracím se na vás s prosbou o informaci. Tak nějak odjakživa mám nepravidelný cyklus, někdy trvá až 45 dní. Je to různé. Dříve jsem brala antikoncepci, takže jsem to měla pravidelně, ale tu už delší dobu neberu, takže mám zase výkyvy. Chtěla jsem to řešit na gynekologii, ale paní doktorka řekla, že to není nic důležitého, tak jsem to nechala být. Teď se ale už asi půl roku snažíme o mimčo a i přes ovulační testy se mi málokdy podaří ovulace vychytat. Když jsem to řekla své doktorce, odkázala mě rovnou na kliniku asistované reprodukce a na můj dotaz, zda to nejde srovnat léky, nijak nereagovala, jen že si mám pak dojít pro žádanku na kliniku. Tam jít ale ještě nechci, věřím, že mi stačí jen srovnat ten cyklus. Jinak jsem po gynekologické stránce v pořádku. Proto se obracím na vás, zda byste mi mohli něco doporučit. Předem moc děkuji za odpověď.

Odpověď MUDr. Veroniky Ťápalové: Dobrý den, cyklus je možno zkusit srovnat pomocí gestagenů v 2. fázi cyklu, pokud chcete těhotnět. Asistovanou reprodukci bych začala řešit až po roce snažení, nyní je ještě brzy.

 

Autor: MUDr. Veronika Ťápalová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Autor: MUDr. Veronika Ťápalová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Nepravidelná menstruace - diskuze

Poradna

Meškanie menštruácie

| Seraphs | 23.11.2017, 08:49

Dobrý deň. Užívam HAK Leverette už vyše roka. Placebo tablety začínam vždy v pondelok, a menštruáciu som vždy dostala v stredu, vždy, vždy, vždy, presne ako hodinky. Dnes je už štvrtok a ja menštruáciu nemám, ani náznak, ani žiadne špinenie. Som z toho vydesená, lebo aj môj lekár mi povedal, že bude chodiť v ten istý deň, lebo telo je riadené tými hormónmi, ako hodinky presne. Plus už vyše mesiaca pozorujem zvýšený výtok, niekedy číry, niekedy taký sopľavý, ale vždy bez zápachu. Tak pre istotu som si hneď dnes ráno robila tehotenský test, a bol jednoznačne negatívny. Čo sa mohlo stať že mi to mešká? Čo mám robiť v prípade, ak mi nepríde vôbec? Za mojím lekárom teraz nemôžem ísť, som v škole mimo svojho mesta.

Dobrý den, pokud je vyloučeno těhotenství, pak se touto situací vůbec nestresujte. Občas se stává, že se menstruace opozdí nebo vůbec nepříjde. I u antikoncepce tomu tak občas bývá. Pokud by se nedostavila, začnete i tak užívat další balení, jak jste zvyklá.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 23.11.2017, 17:53
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Zavřít reklamu
Inzerce