Nepravidelná menstruace

Velmi široký pojem – nepravidelná menstruace může být ve smyslu zkráceného cyklu či prodlouženého cyklu. Většinou bývá důvodem hormonální dysbalance. Je vhodné odebrat a vyšetřit hormonální profil, hormony štítné žlázy. Poté nasadit hormonální terapii. Důvodem nepravidelného krvácení ale mohou být i děložní myomy či nádory děložního čípku či děložního těla.

Autorka: MUDr. Veronika Ťápalová

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Komerční sdělení

Související články

Nepravidelná menstruace - diskuze

Poradna

Nepravidelná mestruace

| kozatko | 24.03.2017, 19:02

Dobrý den, chtěla bych Vás porosit o radu. Je mi 15 let a menstruaci mám od 13 let. Někdy jí mám pravidelnou, jindy mi to vynechá i měsíc. V rodině máme hormonální problémy, nemůže to být tedy tím? Každý den dost fyzicky pracuji a je pravda, že jsem často dost unavená a bolí mě celé tělo a pak jsem dost slabá. Dny, kdy to mám dostat, mě hrozně bolí břicho, záda, prostě jako bych to měla mít, ale nešpiním... Nedávno jsem i prodělala boreliozu a brala jsem 3 týdny antibiotika. Hodnoty mám menší, ale to už mám napořád. Ke gynekoložce půjdu, ale až v 16, hrozně se bojím a stydím, už tak se stydím chodit před lidmi v plavkách a co teprve u gynekologa.. Chtěla jsem se Vás zeptat, jestli to nemůže mít spojitost s některými tyto věcmi? Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den, cyklus může být nepravidelný až 2 roky od první menstruace. Takže pokud nekrvácíte příliš silně či příliš často, nemusíte se tím příliš zneklidňovat. Později jsou tyto potíže nejčastěji způsobeny hormonální nerovnováhou, ale důvodem není výskyt těchto potíží v rodině. Takové problémy nevznikají na dědičném podkladu. Nepravidelnost menstruace může samozřejmě souviset i s velkým fyzickým vypětím - vrcholový sport, namáhavá práce, atd. Takže ve Vašem případě může být kromě věku důvodem i toto.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 26.03.2017, 12:50
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce