Očkovací vakcina příušnice, zarděnky, spalničky

Pěkný den, paní doktorko Vomelová, jak dlouho vydrží očkovací vakcina příušnice, zarděnky, spalničky? Teď jsem četla článek, že pouze do 14 let věku dítěte a pak to už nepůsobí. Děkuji K.Aftanasová

Odpověď MUDr. Ludmila Vomelová, pediatr:

V příbalovém letáku u očkování je uvedeno, že Priorix tetra se očkuje do 12 let, protože je pouze do 12 let připravena očkovací látka, u starších by nemusela vyvolat tvorbu protilátek. Očkování by mělo poskytovat celoživotní imunitu.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Očkovací vakcina příušnice, zarděnky, spalničky - diskuze


Očkovací vakcina příušnice, zarděnky, spalničky - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 21.10.2016, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce