Názor na zábaly při horečce

Jaký je, paní doktorko, Váš názor na zábaly? Zkusila jsem na doporučení lékaře u svého dítěte, vůbec nepomohlo a dítě řvalo, jak o život.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Pokud teplota neklesá medikamentózně, tedy užitím léků, je třeba aplikovat zábaly. Zábal lze aplikovat až za 30 až 45 minut po podání léku, pokud teplota neklesne. Aplikuje se zásadně na tělo. Končentiny musí zůstat mimo zábal. Dle výšky teploty zábal trvá 3 až 5 minut, poté je 5minutová pauza, a pokud teplota neklesá, lze jej opakovat. Blíže je postup popsán: http://www.babyonline.cz/nemoci-deti/horecka-u-deti#horecka5.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Názor na zábaly při horečce - diskuze


Názor na zábaly při horečce - poradna

Lezení

| haloka | dnes, 08:53
Dobrý den, mám dvojčátka narozená o 7 týdnů dříve, dnes je jim 10 měsíců a stále se nám nechce lozit... Od čtyř měsíců cvičíme Vojtu. Teď už je ale cvičení nad mé síly, kluci se brání, z daných pozic mi "utíkají". Má takové cvičení vůbec smysl? Kluci se od 6 měsíců přetáčí, plazit se začali mezi 8.-9. měsícem a tohle jim zatím zůstává. Žádná další dovednost se jim nechce. Je ještě nějaká možnost, jak podpořit k lezení?
Děkuji za váš čas!

Doporučuji pokračovat ve cvičení - jak Vám to čas a děti dovolí, cvičení podporuje rozvoj a zapojování správných svalových skupin k danému pohybu - tedy i k lezení. U předčasně narozených dětí jde rozvoj pohybu pomaleji, vytrvejte. Doporučuji kontrolu na rehabilitaci.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | dnes, 09:20
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce