Alergie

Dobrý den, jak mohu co nejvíce snížit riziko alergie již během těhotenství? Manžel je astmatik, alergik na pyly a roztoče (celoroční medikace), první dítě je alergické na mléko. U tohoto druhého těhotenství mi vyšly pozitivní protilátky. To samé jsem měla i u prvního dítěte, které je od narození alergické na mléko. Může být mezi tím nějaká souvislost? Děkuji Vám za odpovědi a přeji pěkný den.

Odpověď

Dispozice k alergii je podmíněna geneticky, těžko ovlivníte její vznik během těhotenství dietou - možná nepijte čerstvé mléko a nahraďte jej kysanými výrobky. Pokud byste mléčné výrobky omezila úplně, bylo by nebezpečí nedostatku bílkoviny jako stavební jednotky pro vývoj dítěte.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Alergie - diskuze


Alergie - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 21.10.2016, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce