Zvýšené CRP a kolísavá horečka

Dobrý den, mám 15měsíčního chlapečka a už 14 dní laborujeme s teplotami. První týden to začalo nejspíš běžnou virózou - Kubík měl vodnatou rýmu a horečku naměřenou v zadečku max. 38,5 °C. Tak jsem odsávala, stříkala mořskou sůl a případně jsem dala nosní kapky Nasivin. Poté můj manžel také onemocněl - měl virózu, teplotu 38 °C, krev a výtěry byly dobré. Od té doby má syn vysoké horečky (39,2), které kolísají, ráno mívá také 37,5. Rýmu nemá, možná zadní, protože trošku chrčí. Jí, průjem nemá, nezvrací, jen už další týden má teploty (kolem 39 °C). Dr. naměřila zvýšené CRP, moč, krevní obraz jsou v pořádku. Podle dr. to bude nějaký zánět v těle nebo viróza. Mohu Vás poprosit o radu, jak dál postupovat? Čekáme ještě na výsledky výtěru z krku a nosu. Pokud budou negativní a budou stálé teploty, jaká vyšetření je nutné ještě podstoupit? Co by mohlo způsobovat teploty? Děkuji, Jednotová (martina2312)

Odpověď

Pokud mělo dítě zvýšené CRP, doporučila bych jeho kontrolu, zda se jedná o zánět - potom se nasazují antibiotika, pokud budou výtěry pozitivní, tak podle citlivosti.
Pokud se nic nenajde, jde většinou o virosu, která trvá delší dobu - v poslední době jsem se setkala v ordinaci s těmito stavy často. Pokud teploty nepřestanou, doporučuji ORL vyšetření nebo interní vyšetření.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Zvýšené CRP a kolísavá horečka - diskuze


Zvýšené CRP a kolísavá horečka - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 21.10.2016, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce