Nechutenství, zvracení

Dobrý den, mé téměř čtyřleté dítě nejí. Toto trvá již dlouhou dobu - cca 1 rok. Asi před půl rokem jsem to konzultovala s naší lékařkou, ta jej pouze zvážila a změřila a řekla, že není podvyživený. Jídlo zásadně odmítá, nezvládá zadanou fyzickou zátěž, nemá na ni prostě energii. Pokud se náhodou nají, je zlatíčko, jinak je nervózní, agresivní, protivní. Většina jídla začíná fuj, to jíst nebudu, ani náhodou. Celý den se do něj něco snažím nacpat, mnohdy si nevezme ani sušenku, a i když jí, tak strašně malé množství. Také poměrně často zvrací - při větším kašli nebo pláči se mu okamžitě zvedne žaludek. Dávala jsem sirup Pediakid na podporu chuti k jídlu, bez výraznějšího výsledku, vitamíny s řadou B, momentálně zkouším sirup Gastrotuss.

Co mám podle Vás dělat více? Mám trvat na nějakém vyšetření od dětské lékařky? Je to předčasně narozené dítě, někdy prý u těchto dětí bývají problémy s příjmem potravy, ale jako malý jedl moc hezky. Byli jsme na pobytu v lázních (lehká hypotonie), opravdu to nezvládal, běžné procedury jej naprosto vyčerpávaly, dokonce mi půl kila zhubnul. Měří asi 103 cm váží 16kg.

Děkuji

Odpověď

Určitě bych doporučila interní a gastroenterologické vyšetření s ohledem na zvracení a nechutenství. Jak píšete, bývá unavený, možná by stálo za to i neurologické vyšetření.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Nechutenství, zvracení - diskuze


Nechutenství, zvracení - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 21.10.2016, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce