Julinka 2 roky

Naše sladká Julinka už sfoukla druhou svíčku na dortu. Pravda tedy je, že sfouknutí se jí podařilo až letos, ale zato jsme svíčky zapalovali nejmíň desetkrát, protože se to oběma, i Míšovi moc líbilo.

Dovolená u moře

 Dítě online - Julinka

Ale abych nepředbíhala, na konci srpna už jsme odpočítavali dny a hodiny, než konečně odletíme k moři. Nakonec jsme vybrali krásný hotel přímo na pláži v Tunisku se spoustou bazénů a zázemí pro děti. Trošku jsem se bála, jak s dětmi zvládneme cestu letadlem, ale oba byli vzorní, dokonce si na chvilku schrupli, a když byli vzhůru, zvědavě nakukovali z okýnka. Míša pak pobavil cestující, když z plna hrdla zakřičel, že vidí celý vesmír. Na letišti v Tunisku už to byla rychlovka a čekala nás jen hodinová cesta autobusem k hotelu. Už po přistání jsem se podivila, že nesvítí sluníčko (bylo kolem poledne), to jsem ještě netušila, že budeme mít celkem špatné počasí během celého pobytu. Sluníčko se ukázalo jen zřídka, několikrát nám dokonce chvilkama pršelo a poslední tři dny jsme se ani nedostali s dětmi do moře, protože tam foukal příliš silný vítr a byly obří vlny. Naštěstí ty první dny to šlo a tak jsme radostně pozorovali Julinku, jak si poprvé vychutnává hopsání ve vlnách a hry na písku.

Dítě online - Julinka

Dovolenou s námi trávili ještě naši přátele se svým 14ti měsíčním chlapečkem, který se do Juli nejspíš zamiloval a pořád ji naháněl a snažil se dát pusinku.

Dítě online - Julinka

Byli oba rozkošní. Volba hotelu se ukázala jako správná, veškerý personál, včetně číšníků i uklízeček dětem věnoval až neskutečnou pozornost, hladili je, občas i pusu dali, kupodivu znali i spoustu frází v češtině a tak jsme měli o zábavu postaráno. Děti pobíhaly od jednoho bazénu k druhému, ale nejoblíbenější byl samozřejmě ten s tobogány. Julinka byla poprvé dost opatrná, ale další dny už nás všechny popoháněla, ať s ní běžíme nahoru a jezdíme, samotnou bych ji samozřejmě nepustila. Udivilo mě, že si troufla i na prudké skluzavky, kde jsme po dojezdu vždy obě skončily pod vodou.

Dítě online - Julinka

Na zahradě fungoval taky mimiklub pro děti, kde animátoři děti i hlídali, ale my jsme tam vzali prcky vždy jen na chvilku, aby se vyblbli. S jídlem taky nebyl problém, vždy se z té ohromné nabídky dalo vybrat něco vhodného i pro děti a Julince jsme pro jistotu vzali i nějaké příkrmy z domova. Samozřejmě se nejvíc těšili na oběd a večeři, protože to se podávala i senzační zmrzlina. Skrze počasí jsme se nakonec rozhodli absolvovat i jeden výlet a jeli jsme se podívat na velbloudy.

Dítě online - Julinka

V ceně byla nejen hodinová vyjížďka na velbloudech, ale taky nás místní naučili jejich tance, ochutnali jsme jejich zvláštní pochoutky a mohli jsme se podívat na menší zvěřinec. Juli se na zádech velblouda líbilo asi jen dvě minuty, pak se rozplakala a pan průvodce ji celou hodinu nesl v náručí. Asi se mu hodně líbila, protože se mě ptal, kolik bych za ni chtěla velbloudů. Dovolená nám strašně rychle utekla, a i když počasí zrovna neklaplo, děti to myslím vůbec nepocítily a užívaly si jak vodních radovánek, tak večerních dětských diskoték, které jsme si žádný večer nenechali ujít.

Dítě online - Julinka

Oslava druhých narozenin

Ihned po návratu jsme začali plánovat Julince oslavu. Jelikož narozeniny vyšly na středu, dort a dárečky jsme nechali na neděli, jen my s Lojzou jsme to nevydrželi a Juli dostala krásný kočárek a dalšího igráčka do sbírky.

Dítě online - Julinka

Trošku jsem se děsila toho, že přesně na své narozeniny musí na prohlídku k zubaři, ale nakonec se z toho vyklubala prima návštěva a Julinka si odnesla i spoustu malých dárečků. V neděli už bylo vše připravené, sešla se spousta gratulantů a naše malá si užívala veškerou tu pozornost a tvářila se hrozně důležitě.

Dítě online - Julinka

Dítě online - Julinka

A teď trošku čísel. Julinka už váží něco málo přes 12 Kg, měří skoro 90 cm (nevím přesně, ona nepostojí) na den už jí stačí jen dvě až tři plenky, vesměs jen na cestování a spaní. S jistotou vím, že už používá víc jak 100 slov. Donedávna se ještě občas spletla a místo mámo mi řekla táto, ale teď se i sama opraví a řekne TÁTA NENENE, MÁMA. Jen Míšovi teď pořád říka Tišo, myš je tyš, přitom M umí říct krásně, tak nevím, kde je chyba. Spoustu slov si zjednodušuje a pak ji kromě nás nikdo nerozumí. Ale snaží se opakovat vše, co slyší.

Julinka je taky čím dál citlivější, nedávno jsme na ni z legrace vybafla, když se probudila po obědě o hodinu dřív, proč ještě nespí a ona se normálně rozplakala. Vůbec těžko snáší, když na ni zvýšíme hlas, ale často je za jejím smutkem spíš vypočítavost a skvělý herecký výkon. Tohle jsme u Míši neznali. Ale jinak je moc poslušná, hodná a Míša ji doslova zbožňuje. Měli tedy období, kdy se dost přetahovali o hračky, ale teď se kolikrát za den ani nepoškorpí, což se mi zdá fakt úžasné a jsem zvědavá, jak dlouho jim to vydrží. Občas mě dojme i to, když se dívají na pohádku, Julinka se o Míšu opře nebo si na něj položí nohy a takhle spolu vegetí. 

Dítě online - Julinka

V září nám nastaly zase denní povinnosti. Rozhodla jsem se ale ten poslední rok doma s Julinkou maximálně užít a zatím si nepřipouštím, že by tahle úžasná „dovolená“ měla už za rok skončit.

Zpracovala Naďa Barochová.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Julinka 2 roky - diskuze

Vložit příspěvekVšechny diskuze

Poradna

Dobrý den, těžko se mi to píše, ale potřebovala bych trochu poradit. Bylo to už dávno v lednu roku 2005. Od začátku ledna 2005 jsem měla přítele, se kterým jsem měla pohlavní styk. Naplno, asi 3 týdny od začátku ledna. Rozešli jsme se a 22. ledna jsem měla styk s jinýk. To bylo jen jednou s tímto. Zůstala jsem těhotná a porodila jsem 10. srpna 2006, zda se mi v 38. týdnu. Nevím, který by mohl být otcem a už mě to velmi užírá. Prosím, můžete mi to nějak vypočítat a nebo mi povědět, kdo je otec. Byla jsem mladá a hloupá. Neodsuzujte mě. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, poskytla jste velice obecné informace, dle kterých toto nelze určit. Musela byste znát termín porodu, který jste tehdy měla určený, pokud hrají ve Vašem "určení otcovství" roli dny..  Také 38. týden je velmi široký pojem - mohlo to být na začátku či konci 38. týdne a to je samozřejmě pak velký rozdíl. 

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 24.02.2017, 19:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce