Kruhy pod očima

Dobrý den, můj skoro 4letý syn má stále kruhy pod očima - spíše šedé barvy. Nevím, zda je to tím, že málo pije? Ráno vypije 3 dcl mléka, potom pije ve školce (říká mi, že 2 hrnečky) a odpoledne doma někdy vypije 0,5 l vody, někdy však jen polovinu. Je to málo? Můžou být ty kruhy tím? Nebo máme zajít na nějaké vyšetření? Děkuji moc za odpověď.

Odpověď

Kruhy pod očima nemusí znamenat dehydrataci, dítě ve 4 letech by mělo vypít cca 1 litr tekutiny. Kruhy pod očima mohou mít mnoho příčin - nedostatek železa - odhalí krevní vyšetření, světlejší kůže - prosvítající cévní kresba. Doporučuji zkonzultovat s obvodním lékařem.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Kruhy pod očima - diskuze


Kruhy pod očima - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 21.10.2016, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce