Opakované anginy a ATB

Dobrý den, mám dcerku 2,5 roku a syna 1,5 roku. Dcerka má poslední rok opakované anginy. Pravidelně každý měsíc (někdy i 2x do měsíce) má horečky kolem 39-40°C, které trvají vždy 2-3 dny a má zahnisané mandle. Od začátku tohoto roku ji pan doktor léčil většinou Ospenem, ale v létě už jsem si řekla, že jí ATB už dávat nebudu, přišlo mi hrozné takhle malému dítěti dávat co 14 dní ATB! Tak jsme zkusili homeopatika, ale jen to stálo peníze ... :-( Od srpna byla nemocná 5x a teď zase dobíráme Ospen. Je zvláštní, že syn nikdy angínu neměl. Rýmu a kašel mají vždycky spolu, ale anginu jen dcerka. Odběry vyšly negativně, "jen" na nosní sliznici má stafylokoka a s tím se prý nedá nic dělat. Já i přítel jsme jako děti měli také opakované anginy, může se jednat o nějaký patogen?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Stav doporučuji co nejdříve konzultovat s lékařem na ORL, zda dítě nemá někde ložisko infekce. Není v pořádku, že má tak časté anginy, možná je problém i v imunitním systému, který by bylo vhodné podpořit, ale až po ORL vyšetření.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Opakované anginy a ATB - diskuze


Opakované anginy a ATB - poradna

PPM a povinnost zaměstnavatele

| hakro | 27.10.2016, 00:17
Dobrý den, nyní jsem na RD s 2. dítětem a čekám 3. dítě (rizikové těhotenství). RD a RP budu pobírat do tří let dítěte a měla jsem nárok na PPM. Mezi nástupem (návratem) do zaměstnání a nástupem na mateřskou se 3. dítětem mám 3 měsíce, po které budu pravděpodobně na nemocenské. Mám v tomto případě s 3. dítětem stále nárok na PPM a musí mi zaměstnavatel držet místo do tří let 3. dítěte (mám smlouvu na dobu neurčitou)? Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce