Nosní mandle

Dobrý den, chtěla bych radu ohledně nosních mandlí. Mám syna 4,5 roku a za poslední 2 měsíce má co 14 dní rýmu a k tomu někdy i kašel. Od září chodí do MŠ. Někdy spí s otevřenou pusou, ale nechrápe, při mluvení huhňá a mám dojem, že hůř slyší. Je možné že by se zvětšená nosní mandle nějak vstřebala, nebo je nutné ji odstranit? Mám špatnou zkušenost s dcerou, která měla po této operaci ještě půl roků divoké sny a co se zdraví týče - moc se taky neulevilo. Proto bych ho nerada zbytečně trápila.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Pokud nosní mandle způsobuje problémy, je třeba ji odstranit. Můžete po konzultaci s ORL lékařem počkat při nasazené léčbě, ale často problém přetrvává a mandli je třeba odstranit.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Nosní mandle - diskuze


Nosní mandle - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 21.10.2016, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce