Jaké léky proti horečce a odkdy je podávat?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Do 38 °C teplotu neovlivňujeme léky, ale nad 38,5 °C vždy (měřeno v konečníku - rozdíl mezi teplotou v podpaždí a konečníku je zpravidla 0,5 °C, v konečníku je o 0,5 °C vyšší). Začněte podávat léky s účinnou látkou paracetamol (Panadol, Paralen, Calpol). Můžete podat čípek nebo sirup. Pokud teplota neklesá, lze prostřídat s léky s účinnou látkou ibuprofen (Nurofen, Brufen). Druhý můžete ovšem podat nejdříve za 3 hodiny po podání prvního (Panadol - za 3 hodiny Brufen - za 3 hodiny Panadol...) Horečku, která po podání prvního léku neklesá je vždy vhodné konzultovat s lékařem, zvláště u malých dětí.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Léky proti horečce - diskuze


Léky proti horečce - poradna

Zánět vaječníku

| MV1993 | dnes, 16:20
Dobrý den,mám dotaz.Snažím se otěhotnět,ale bohužel mi před 14 dni moje doktorka zjistila zánět vaječníku.Nasadila mi antibiotika,Entizol a 10 dní bez sexu.Běhen braní antibiotik jsem navíc dostala menstruaci,takže jsem musela přerušit braní Entizolu.V neděli jsem anti.dobrala,ale následně se mi dostavili (už během menstruace) tito problémy:pálení,svědění kolem klitorisu a pochvy,slabý nepáchnoucí výtok a mírná,občasná bolest v podbříšku.Mohla by to být příčina anitibiotik a vynechání Entizolu?
Předem moc děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce