Vrozená vada DG Q928

Mohla byste mi, prosím, laicky popsat tuto diagnózu: Defekt muskul. části komorového septa, foramen ovale apertum? A jak moc je tato diagnóza vážná?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

V době tehotenství dochází k mísení krve mezi komorami srdce - je to fyziologický stav, otvor se po narození ve většině případů uzavírá a komory pracují samostatně. Může se stát, že se uzavírá opožděně, není třeba se obávat, dítěti to neublíží, ale je třeba sledovat na kardiologii. Pokud by se neuzavřel, tak řešit.

 

V době tehotenství dochází k mísení krve mezi komorami srdce - je to
fysiologický stav, otvor se po narození ve většině případů uzavírá a komory
pracují samostatně.Může se stát, že se uzavírá opožděně, není třeba se
obávat, dítěti to neublíží, ale je třeba sledovat na kardiologii, pokud by
se neuzavřel, tak řešit.V době tehotenství dochází k mísení krve mezi komorami srdce - je to fysiologický stav, otvor se po narození ve většině případů uzavírá a komory pracují samostatně.Může se stát, že se uzavírá opožděně, není třeba se obávat, dítěti to neublíží, ale je třeba sledovat na kardiologii, pokud by se neuzavřel, tak řešit
Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Vrozená vada DG Q928 - diskuze


Vrozená vada DG Q928 - poradna

problém komunikace v kolektivu u dítěte

| Pavla30 | dnes, 20:42
Dobrý den,

můj čtyřletý syn se doma chová zcela normálně. V rodině máme ještě dvouletou dceru a pětiměsíční miminko. Jeho vztah k nim je podle mého názoru zdravý. Povahu má ale takovou, že v cizím neznámém prostředí stojí a kouká, nereaguje na dotazy ostatních lidí ani dětí. Na dětském hřišti se drží spíše stranou a je v roli pozorovatele. Osobně bych tomu dala čas, že po společenské stránce určitě dozraje. Chápu jeho pocity nejistoty v kontaktu s novými lidmi, protože já i manžel jsme spíše introverti a nevyhledáváme společnost mnoha lidí. Problém však nastal ve školce, kam syn chodí na pět hodin denně a už dva měsíce tam jen stojí a kouká, do hry se nezapojí, s dětma nekomunikuje, s učitelkou se ale baví. Sám si nedojde na záchod (občas se i počůrá), neobleče se, i když to všechno umí. Říká mi, že se stydí si říct, že se stydí před dětma. Do školky chodí rád, není problém při loučení, říká, že má paní učitelky rád. Už 14 dní mi říká, že na záchod chodí sám a že se i sám obléká, ale dnes jsem se od paní učitelky dozvěděla pravý opak. Syn mi tedy začal říkat asi to, co chci slyšet a z čeho jsem měla radost, vymýšlel si.... paní učitelka sama neví, jak syna zapojit do hry a zabavit nějakou hračkou, s ničím si nechce hrát, nic ho nezajímá, ani venku, jen stojí a kouká. Mám obavy, jak ho ostatní děti ve školce budou přijímat do budoucna. Mám několik kamarádek s podobně starýma dětma a s těma je syn kamarád, rád si s nima hraje, povídá, těší se na ně, běhá. Budu ráda za jakoukoli radu, jak se synem pracovat a jak spolupracovat se školkou. Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce