Jak a za jak dlouho se projeví mononukleóza?

Dobrý den, před 14 dny jsme celá rodina měli kontakt se sestrou (15 let), u které se následně prokázala mononukleóza. Zajímalo by mne, jak se teď mám zachovat, Aničce je 4,5 let a Štěpánkovi 2 roky. Děti měly před pár dny teplotu, která druhý den odezněla a rýmu, která teď také mizí, obevil se ale dráždivý kašel. Ten jsem konzultovala po telefonu s pediatryní, ale poslala mě do lékárny. Tam mi doporučili Stoptussin. Zvažuji, zda jít k lékařce zítra na kontrolní testy, pokud by se již v krvi něco objevilo. Za jak dlouho bychom mohli do kolektivu?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Infekční mononukleóza se projeví v první fázi vysokou teplotou a angínou. Pokud jste se setkali s infekčním dítětem, neznamená to, že Vaše děti musí být nakaženy. Rýma a kašel nejsou příznaky infekční mononukleózy, proto není třeba trvat na krevních testech (odběrech). Jen sledujte, pokud by dítě onemocnělo angínou, pak by bylo nutné provést krevní testy. Ještě ke kašli, pokud se nezlepší, kontaktujte svého pediatra.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Mononukleóza - příznaky - diskuze


Mononukleóza - příznaky - poradna

PPM a povinnost zaměstnavatele

| hakro | 27.10.2016, 00:17
Dobrý den, nyní jsem na RD s 2. dítětem a čekám 3. dítě (rizikové těhotenství). RD a RP budu pobírat do tří let dítěte a měla jsem nárok na PPM. Mezi nástupem (návratem) do zaměstnání a nástupem na mateřskou se 3. dítětem mám 3 měsíce, po které budu pravděpodobně na nemocenské. Mám v tomto případě s 3. dítětem stále nárok na PPM a musí mi zaměstnavatel držet místo do tří let 3. dítěte (mám smlouvu na dobu neurčitou)? Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce