Zvětšené uzliny po aplikaci náušnic

Dobrý den paní doktorko. Mám 7měsíční dceru. V srpnu jsme ji nechali píchnout náušnice. V říjnu se jí objevili za ouškama bulky, jedna větší a jedna menší. Dr. mi řekla, že to jsou zvětšené uzlinky způsobené pícháním. Jsou měkké, pod prstem kloužou. Uzlinky přetrvávají, nemění se. Manžel měl rakovinu uzlin, tak máme trochu obavy. Máme to dál řešit nebo časem se ztratí.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Izolované zduření uzlinek u malých dětí bývá časté, nejen po aplikaci naušnic, ale i při každém sebemenším infektu. Pokud se nic nemění, jen sledujte.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Zvětšené uzliny po aplikaci náušnic - diskuze


Zvětšené uzliny po aplikaci náušnic - poradna

Městnání ledviny

| Janah84 | 23.10.2016, 16:01
Dobrý den. Jsem 24. týdnu těhotenství po IVF už od 18. 10. se potýkam s bolestmi v pravé oblasti bederní krajiny a pravé poloviny břicha. Uzavřeno jako městnání pravé ledviny z důvodu útlaku močovodu dělohou. Momentálně řešení konzervativně analgetiky Spasmopan. Bohužel bolesti přetrvávají po celé dny. Úlevové polohy nezabírají. Analgetika mohu také v omezeném množství. Pomáhá snad jen teplo. Ale je to vyčerpávající a únavné. Chtěla bych vědět, zda se tento stav může zlepšit. Sledují mě na sonu, kontrola moče. O zavedení stentu u nás nechtějí ani slyšet. Boji se ohrožení dítěte. Tak jen bych ráda věděla, zda se to zlepší a zda mám tlačit na zavedení stentu. Děkuji Hrdličková

Dobrý večer, nevím, v jaké nemocnici svůj problém řešíte. U nás v Brně zavádějí těhotným pacientkám stenty zcela běžně, pokud je to indikováno a analgetika nezabírají. S dítětem nemá zavedení nic společného, nijak ho neohrožuje. Spíš Vás by mohly zatěžovat opakované infekce, které se mohou při městnání objevovat. Každopádně je toto ale otázka pro urologa, nikoliv gynekologa, takže nějaké prognózy vám těžko mohu říci. Toto jsou jen zkušenosti s našimi urology.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 23.10.2016, 19:24
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce