Pomočování ve 2 letech

Dobrý den, mám dcerku 2 roky a 3 měsíce. Zhruba od 2 let je přes den bez plenky, ale pořád se ještě třeba i 3-4x denně počurá. Je šikovná, sama se umí svléci a vyčůrat, ale pak se klidně zase počůrá do kalhot. Když někam jdeme na delší dobu, (např. do obchodu) musím jí dát plínku, protože se pokaždé počůrá. Myslela jsem, že se to časem zlepší, ale podle mě je bez plínky dost dlouho na to, aby zvládla být celý den v suchu. Nelze se bohužel spolehnout na to, že si řekne včas. Dnů kdy to zvládla celý den bez nehody, by se dal spočítat na prstech jedné ruky. Chce to všechno jen čas nebo se s tím dá něco dělat? Děkuji za odpověď. Sližová

Odpověď

Dítě do 3 let věku se občas pomočit může. Pokud se chystáte na delší cestu, raději dítěti dejte plenu, pomočování časem vymizí. Pokud by přetrvávalo po 3 letech věku dítěte, požádejte o nefrologické vyšetření (vyšetření ledvin a močového traktu).

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Pomočování ve 2 letech - diskuze


Pomočování ve 2 letech - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | dnes, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce