Rýma u miminka, bolesti hlavy u staršího dítěte

Dobrý den paní doktorko. Chtěla jsem od Vás poradit, co mám dát mé dceři, které je za dva dny 4 měsíce na rýmičku. Není nějak agresivní, ale nejsem si jistá, zda stačí ty kapičky na pročištění? Také jsem se chtěla zeptat na moji starší dceru. Je jí 8 let a čas od času si stěžuje na bolest hlavy, která vydrží 2-3 dny. Je nějaký vhodný lék, nebo je třeba odborného vyšetření? Mám pocit, že by to mohlo souviset se zády, páteří, jelikož se dcera neustále hrbí a málokdy, snad jen při napomenutí se narovná?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Pro miminko - 4 měsíce na lehkou rýmu postačí Vincentka ve spreji nebo mořská voda, pokud rýma trvá delší dobu, poraďte se s obvodním lékařem.
Ohledně starší dcery  - pokud se bolesti hlavy pravidelně opakují a trvají 2-3dny je lépe  dítě vyšetřit u obvodního lékaře, zda se nejedná o anemii, pokud ne, tak potom na neurologii.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Rýma u miminka, bolesti hlavy u staršího dítěte - diskuze


Rýma u miminka, bolesti hlavy u staršího dítěte - poradna

problém komunikace v kolektivu u dítěte

| Pavla30 | dnes, 20:42
Dobrý den,

můj čtyřletý syn se doma chová zcela normálně. V rodině máme ještě dvouletou dceru a pětiměsíční miminko. Jeho vztah k nim je podle mého názoru zdravý. Povahu má ale takovou, že v cizím neznámém prostředí stojí a kouká, nereaguje na dotazy ostatních lidí ani dětí. Na dětském hřišti se drží spíše stranou a je v roli pozorovatele. Osobně bych tomu dala čas, že po společenské stránce určitě dozraje. Chápu jeho pocity nejistoty v kontaktu s novými lidmi, protože já i manžel jsme spíše introverti a nevyhledáváme společnost mnoha lidí. Problém však nastal ve školce, kam syn chodí na pět hodin denně a už dva měsíce tam jen stojí a kouká, do hry se nezapojí, s dětma nekomunikuje, s učitelkou se ale baví. Sám si nedojde na záchod (občas se i počůrá), neobleče se, i když to všechno umí. Říká mi, že se stydí si říct, že se stydí před dětma. Do školky chodí rád, není problém při loučení, říká, že má paní učitelky rád. Už 14 dní mi říká, že na záchod chodí sám a že se i sám obléká, ale dnes jsem se od paní učitelky dozvěděla pravý opak. Syn mi tedy začal říkat asi to, co chci slyšet a z čeho jsem měla radost, vymýšlel si.... paní učitelka sama neví, jak syna zapojit do hry a zabavit nějakou hračkou, s ničím si nechce hrát, nic ho nezajímá, ani venku, jen stojí a kouká. Mám obavy, jak ho ostatní děti ve školce budou přijímat do budoucna. Mám několik kamarádek s podobně starýma dětma a s těma je syn kamarád, rád si s nima hraje, povídá, těší se na ně, běhá. Budu ráda za jakoukoli radu, jak se synem pracovat a jak spolupracovat se školkou. Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce