Průjem u dítěte

Dítě má průjem, babička na mě tlačí, ať mu dám jogurt, že mu to jenom prospěje. Mohu nebo ne?

Odpověď MUDr. Ludmila Vomelová, pediatr:

Babička to určitě myslí dobře, jogurt obsahuje laktobacily, ale také tuk, který při průjmu není vhodný, nemocná sliznice jej není schopna trávit. Podejte laktobacily v podobě léku. Podávejte je po dobu průjmu i týden až 14 dní po jeho odeznění. Jakmile průjem odezní, můžete začít podávat jogurt.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Průjem u dítěte - diskuze


Průjem u dítěte - poradna

Lezení

| haloka | dnes, 08:53
Dobrý den, mám dvojčátka narozená o 7 týdnů dříve, dnes je jim 10 měsíců a stále se nám nechce lozit... Od čtyř měsíců cvičíme Vojtu. Teď už je ale cvičení nad mé síly, kluci se brání, z daných pozic mi "utíkají". Má takové cvičení vůbec smysl? Kluci se od 6 měsíců přetáčí, plazit se začali mezi 8.-9. měsícem a tohle jim zatím zůstává. Žádná další dovednost se jim nechce. Je ještě nějaká možnost, jak podpořit k lezení?
Děkuji za váš čas!

Doporučuji pokračovat ve cvičení - jak Vám to čas a děti dovolí, cvičení podporuje rozvoj a zapojování správných svalových skupin k danému pohybu - tedy i k lezení. U předčasně narozených dětí jde rozvoj pohybu pomaleji, vytrvejte. Doporučuji kontrolu na rehabilitaci.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | dnes, 09:20
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce